اموزش قدم به قدم ساخت پست اسلایدی در اینستاگرام

پست اسلایدی در اینستاگرام

پست اسلایدی در اینستاگرام جزو امکانات جدید این شبکه محسوب می شود که روش های مختلفی برای ساخت پست اسلایدی وجود دارد. در نسخه های اولیه اینستاگرام، پست اسلایدی وجود نداشت و به مرور زمان این قابلیت به برنامه اضافه شد.

اینستاگرام جزو شناخته شده ترین شبکه اجتماعی در طی یک دهه گذشته محسوب می شود که روز به روز طرفداران این برنامه در حال افزایش است. هدف کلی برنامه اینستاگرام بر پایه انتشار تصاویر و فیلم است و روزانه تصاویر و فیلم های زیادی با موضوعات مختلف در اینستاگرام منتشر می شود.

اینستاگرام کاربران زیادی از سراسر دنیا دارد که به شکل های مختلف در برنامه فعالیت می کنند. انتشار پست در اینستاگرام جزو قابلیت اصلی برنامه به حساب می آید و کیفیت هر کدام از تصاویری که در اینستاگرام منتشر می شود، تاثیر زیادی در جذب مخاطب نیز دارد.

در نسخه های اولیه اینستاگرام فقط قابلیت انتشار تصاویر و فیلم وجود داشت که در نسخه های بعدی اینستاگرام قابلیت پست اسلایدی به دیگر امکانات برنامه افزوده شد. همانطور که همه افراد اطلاع دارند، اینستاگرام زیر نظر شبکه فیسبوک فعالیت می کند و بسیاری از امکانات اینستاگرام مشابه با امکانات فیسبوک است و پست اسلایدی هم از این طریق به اینستاگرام اضافه شد.

پست اسلایدی که در اینستاگرام منتشر می شود، هرکدام موضوعات مختلفی دارد که این ویژگی در ابتدا فقط برای تصاویر کارایی داشت و اینستاگرام به مروز زمان قابلیت پست اسلایدی را به فیلم ها نیز اضافه کرد.

در اینستاگرام پست اسلایدی اغلب برای تصاویر کارایی دارد و بیشتر کاربران هم به منظور اسلاید کردن تصاویر خود از این قابلیت استفاده می کنند. در اینستاگرام، کیفیت تصاویری که به اشتراک گذاشته می شود، شرط اصلی برنامه محسوب می شود و اغلب صفحاتی که از پست های اسلایدی جذاب استفاده می کنند، محبوبیت بیشتری دارند. چندین نوع پست اسلایدی در اینستاگرام وجود دارد که هرکدام به روش مختلفی ساخته می شود‌.

همچنین بخوانید:  ۵ روش افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام

عناوینی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهد شد، به شرح زیر است:

  • مزیت استفاده از پست اسلایدی در اینستاگرام
  • نحوه ساخت پست های اسلایدی اینستاگرام + آموزش طراحی پست اسلایدی اینستاگرام با فتوشاپ

مزیت استفاده از پست اسلایدی در اینستاگرام

مزیت استفاده از پست اسلایدی در اینستاگرام

پست اسلایدی جزو قابلیت های جدید برنامه اینستاگرام محسوب می شود و زمانی که این قابلیت به برنامه اضافه شد، کاربران استقبال زیادی از پست های اسلایدی کردند و در حال حاظر هم از این پست اینستاگرام استفاده زیادی می شود.

پست اسلایدیدرواقع تصاویر و فیلم های متعددی است که به صورت پشت سر هم در اینستاگرام منتشر می شوند و کاربران به بهترین شکل ممکن می توانند از این ویژگی استفاده کنند. به عبارت بهتر، پست اسلایدی همان پست های پیوسته اینستا است که استفاده از آنها مزیت زیادی برای کاربران دارد.

مزیت استفاده از پست های اسلایدی اینستاگرام این است که تعداد زیادی از تصاویر با موضوعات یکسان منتشر می شوند و علاوه بر نمایش دادن تمام پست ها برای مخاطبان، کاربران اینستاگرام به راحتی می توانند تصاویر خود را ویرایش کنند.

درواقع تعداد انبوهی از تصاویر در قالب یک پست منتشر می شود و کاربر اینستاگرام می تواند بجای اینکه چندین پست را به صورت جداگانه منتشر کند، تصاویر و فیلم های مختلف را یکجا باهم ارسال کند. اغلب پست های اسلایدی که در اینستاگرام منتشر می شوند، موضوعات یکسانی دارند و کاربران اینستاگرام بهتر است از پست هایی که موضوعات مختلفی دارند، کمتر استفاده کنند. پست اسلایدی که در اینستاگرام منتشر می شود، باید با موضوع کاری پیج مرتبط باشد و انتشار پست باکیفیت و مرتبط با موضوع پیج می تواند مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند.

فعالیت در اینستاگرام با محدودیت های زیادی همراه است و کاربران برای اینکه بتوانند به بهترین شکل ممکن در اینستاگرام فعالیت داشته باشند، باید اصول و مقررات برنامه را رعایت کنند. برای مثال کاربران در طول روز تنها می توانند تعداد مشخصی پست در اینستاگرام منتشر کنند و اگر بیش از اندازه تصاویر و فیلم در برنامه ارسال کنند، اینستاگرام آنها را محدود می کند و ادامه فعالیت برای این کاربران مشکل می شود‌. کاربر با استفاده از پست اسلایدی، علاوه بر اینکه با محدودیت های اینستاگرام مواجه نمی شود، می تواند چندین فیلم و عکس را در قالب یک پست نیز منتشر کند.

نحوه ساخت پست اسلایدی در اینستاگرام

نحوه ساخت پست های اسلایدی اینستاگرام + آموزش طراحی پست اسلایدی اینستاگرام با فتوشاپ

در اینستاگرام اغلب مطالبی که منتشر می شود، به صورت اسلایدی است و تصاویر زمینه ای به هم پیوسته ای دارند. در اینستاگرام زمانی که پست اسلایدی منتشر می شود، کاربران به راحتی می توانند با ورق زدن پست ها، تمام تصاویر و فیلم ها را به وضوح مشاهده کنند اما سایز پست اینستاگرام در فتوشاپ بسیار مهم ست..

طبق بررسی های انجام شده اغلب پست های اینستاگرام به صورت اسلایدی منتشر می شوند و این پست ها به راحتی ویرایش می شوند که به بهترین شکل ممکن می توان از آنها در اینستاگرام استفاده کرد.

همچنین بخوانید:  ۰ تا ۱۰۰ بازاریابی در اینستاگرام (instagram marketing)

باتوجه به اینکه پست اسلایدی اینستاگرام طرفداران زیادی دارد و روزانه تعداد زیادی پست اسلایدی منتشر می شود، ولی بسیاری از کاربران هنوز با نحوه ساخت پست اسلایدی آشنا نیستند و باید درمورد نحوه ساخت پست اسلایدی اطلاعات کافی کسب کنند که باعث نمایش بهتر استوری اینستاگرام می شود.

ساخت پست اسلایدی به روش های مختلفی انجام می شود و افراد بهتر است که در ابتدا با نحوه ساخت پست اسلایدی با گوشی آشنا شوند و سپس اقدام به ساخت پست های مختلف کنند. یکی از ابزار هایی که در هنگام ساخت پست اسلایدی به کاربران کمک می کند، نرم افزار پانوراما است که این نرم افزار توسط برنامه اینستاگرام ساخته شده است و با استفاده از پانوراما می توان ابعاد پست را به راحتی تغییر داد. نرم افزار پانوراما مخصوص سیستم عامل اندروید و ios طراحی شده است و به راحتی در گوشی نصب می شود و می توان از این طریق پست اسلایدی ساخت.

 ساخت پست اسلایدی در اینستاگرام با گوشی

از طریق نرم افزار پانوراما می توان تصاویر زیادی را با زوایای مختلف کنار هم قرار داد و پست را به شکل اسلایدی منتشر کرد. درواقع با استفاده از پانوراما می توان تصاویر دنباله دار و با زمینه به هم پیوسته تولید کرد.

به منظور ساخت پست اسلایدی باید در وهله اول مشخص شود که پست هایی که قرار است منتشر شود، شامل چه تعداد اسلاید است؟ چون در اینستاگرام استفاده از پست اسلایدی محدودیت زیادی دارد و تا مقدار مشخصی می توان تصاویر را اسلاید کرد. در مرحله بعد سایز تصاویر اهمیت زیادی دارد و پست باید در سایز استانداردی منتشر شود.

ساخت پست اسلایدی به روش فتوشاپ یکی از مرسوم ترین روش های تولید پست در اینستاگرام است که با استفاده از این روش می توان تصاویر باکیفیتی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. به منظور ساخت پست در فتوشاپ باید از سیستم عامل ویندوز استفاده کرد و تصاویر در نرم افزار فتوشاپ مخصوص اینستاگرام قرار داده می شوند.

همچنین بخوانید:  ۰ تا ۱۰۰ استفاده از ایموجی(Emoji) در اینستاگرام

در ابتدا به تنظیمات نرم افزار فتوشاپ رفته و قسمت اسلاید کردن تصاویر را باید فعال کرد. سپس با استفاده از امکاناتی که در نرم افزار وجود دارد به راحتی می توان پست اسلایدی تولید کرد. باتوجه به اینکه اینستاگرام دائما در حال بروز شدن است و امکانات جدیدی به برنامه اضافه می شود، پست اسلایدی در اینستاگرام باید همگام با قابلیت های دیگر برنامه بروز رسانی شود‌.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود