چگونه پول خود را دو برابر کنیم؟

چگونه پول خود را دو برابر کنیم

دو برابر کردن پول برای بسیاری از افراد یک رویای محال و دست‌نیافتنی به نظر میرسد، اما اگر فردی ریسک‌پذیر و باهوش باشید می‌توانید با استفاده از روش های مختلفی پول خود را نه تنها دو برابر بلکه چندبرابر کنید. حتما از خود می پرسید که با چه ابزاری و چگونه پول خود را دو برابر کنیم؟ برای این منظور باید با قواعد سرمایه‌گذاری معامله، افزایش قیمت، رکود، تورم و غیره آشنایی پیدا کنید تا بعد از چند سال بتوانید میزان سرمایه‌ خود را چند برابر نمایید. همچنین در این مسیر باید روحیه و هوش مالی خود را رصد کنید تا نقاط قوت و نقاط ضعف خود را پیدا نمایید.

چگونه پول خود را دو برابر کنیم؟

برخی افراد قادرند آنچه را که در اطرافشان رخ می‌دهد به ‌خوبی رصد و تحلیل کنند، برخی دیگر با کسب اطلاعات دقیق، می‌دانند که پول خود را باید در چه جایی سرمایه‌گذاری و خرج نمایند. برخی افراد نیز روحیه‌ ریسک‌پذیری بالایی دارند و می توانند در لحظه تصمیم بگیرند و یک معامله سودآور را رقم بزنند. اما باید یک نیروی محرکه وجود داشته باشد که این افراد را برای چند برابر کردن پولشان ترغیب کند. به همین دلیل در این مقاله از خودساخته سعی داریم به بررسی روشهایی بپردازیم که کمک می کند تا پول شما در همین شرایط اقتصادی دو برابر شود. 

دکتر کاویانی در ویدیو زیر به شما یاد می دهد تا چطور پول خود را در یک سال چند برابر کنید.

هوش مالی خود را بالا ببرید

اولین قسمت از فرمول دو برابر شدن پول، افزایش هوش مالی و یادگیری دانش مدیریت مالی است. در واقع اکثر افراد با دانش مالی آشنایی خاصی ندارند و یادگیری آن را امری ضروری به حساب نمی آورند. زیرا همیشه چه در خانه و در مدرسه و دانشگاه نیز نسبت به یادگیری دانش مالی بی توجه بوده اند. اما همیشه این سوال ذهن اغلب ما را به خود مشغول کرده است که چطور پولمو چند برابر کنم؟ لازم به ذکر است که اگر بخواهید فقط از نیروی بازوی خود استفاده کنید، کسب ثروت و پول به صورت پله‌پله بالا می‌رود. اما برای دو برابر کردن پول خود باید از قدرت هوش خود استفاده کنید. به همین منظور برای این که بتوانید پول خود را دو برابر کنید باید در ابتدا هوش و دانش مالی خود را بالا ببرید و تا حد لازم با مباحث حسابداری، روش‌های سرمایه‌گذاری و بازاریابی آشنا شوید.

راه حل های خلاقانه ارائه دهید

تفاوتی که افراد ثروتمند و موفق با دیگران دارند، از نظر شرایط اجتماعی و مالی و داشتن ذهنی خلاق است. افرادی که ذهنی خلاق دارند، قادر هستند که در هر شرایطی، کارهای بزرگ رقم بزنند. از این رو این افراد همیشه به دنبال راه حل هایی خلاقانه برای رفع نیاز جامعه هستند. عموم مردم نیز به محصول و خدماتی روی می آورند که جدید باشد و بتواند به طور کامل نیازشان را برطرف کند. بنابراین اولین شرط دو برابر کردن پول داشتن ذهن خلاق و هوش مالی بالا است. پس برای این که پولتان را چند برابر کنید همیشه نیازهای جامعه را پیش بینی کنید و برایشان بهترین راه حل و خدمات را ارائه دهید. ما در مقاله بهترین روش های پولدار شدن در ایران به اهمیت نیاز و کشف نیاز جامعه برای رسیدن به درآمدهای بالا مفصل پرداخته ایم.

دانش و مهارت‌های خود را بالا ببرید

یادگیری

سعی کنید در کاری که دوست دارید به یک فرد حرفه ای و متخصص تبدیل شوید. بالا بردن سطح دانش و مهارت هایی که بدست می آورید تنها مختص به دانشگاه رفتن نمی شود، زیرا می توانید از طرق دیگر هم کسب دانش کنید. ممکن است شما به حرفه آشپزی علاقه داشته باشید و زمانی که در آن به یک فرد حرفه ای تبدیل شوید می توانید به راحتی با داشتن ذهنی خلاق به دو برابر کردن پول خود بپردازید. به همین ترتیب می توانید مهارت های زیادی از خانواده و افراد نزدیکتان کسب کنید یا به کلاس های متناسب با علاقه خود بروید. هرچه بیشتر دانشتان نسبت به کاری که انجام می دهید بیشتر باشد، به همان ترتیب نیز می توانید پول بیشتری کسب کنید.

یک شغل جانبی برای خود دست و پا کنید

فرمول دو برابر شدن پول شما با استفاده از بکارگیری علایقتان در جهت درآمد زایی است. در واقع می توانید از کارهایی که به آن علاقه دارید، در کنار شغل اصلی خود، کسب درآمد کنید و پول خود را چندبرابر کنید. معمولا همه افراد در کنار شغل اصلی که دارند به فعالیت های جانبی بسیاری مشغول هستند که به آن علاقه دارند. از این رو شما می توانید با استفاده از ذهن خلاقی که دارید، آن را در جهتی پیش ببرید که هم به علاقه خود رسیدگی کرده باشید و هم از آن پول دربیاورید. افرادی که شغل تمام وقت دارند، شاید کمی برایشان سخت باشد که زمان خود را تنظیم کنند. اما روزهای آخر هفته فرصت خوبی است که به انجام چنین فعالیت هایی بپردازند و بتوانند از انجام آن کار لذت ببرند و هم پول خود را دو برابر کنند.

همچنین بخوانید:  3 درس مهم در مورد ثروت سازی

درآمد انفعالی نیز می تواند جزو این دسته قرار بگیرد. به این صورت که شما کسب و کاری را در کنار شغل اصلی خود راه اندازی می کنید و بدون آنکه تمام وقت شما را بگیرد، می تواند برای شما درآمدزایی داشته باشد. به همین منظور باید از همه خلاقیت و توانایی های خود استفاده کنید تا بهترین بهره را ببرید.

با افراد زیادی ارتباط بگیرید

ارتباط با افراد مختلف

شاید از خود بپرسید که با چه روشی می توان پول را دو برابر کرد؟ یکی از این روش ها می تواند افرادی باشند که شما با آنها ارتباط دارید. زیرا با گسترده کردن ارتباطات خود با دیگران، اطلاعات زیادی کسب خواهید کرد. از افراد موفق گرفته تا ورشکسته، می تواند اطلاعات خوبی در حوزه فعالیت شما در اختیارتان قرار دهد که ممکن است شما نیز با آنها مواجه شوید. پس چه بهتر که برای هر پیش آمدی حاضر باشید و به خوبی از افراد مختلفی، تحقیقات لازم را به عمل بیاورید. به طور مثال زمانی که می خواهید بر روی یک کسب و کار سرمایه‌گذاری کنید، باید کاملا بر روی تمام امور آن کار اشراف داشته باشید. در غیر این صورت امکان شکست شما بسیار زیاد خواهد بود.

ارتباط با افراد موفق می تواند اطلاعات مثبت و مفیدی را در اختیار شما قرار دهد و ارتباط با افراد ورشکسته، می تواند شما را با شرایط سخت کار و مشکلات احتمالی آشنا کند. همچنین ارتباط و تعامل با دیگران به گسترش کسب‌ و کار شما کمک خواهد کرد. زمانی که یک کسب و کار را راه اندازی می کنید یا محصولات و خدماتی را برای ارائه آماده کرده اید، نیاز به دیده شدن و مشتری خواهید داشت. بنابراین ارتباط با افراد زیاد می تواند به دو برابر کردن پول شما کمک کند.

ریسک پذیر باشید و از شکست نترسید

هرچه بیشتر بترسید کم تر به چیزی که می خواهید می رسید و از مسیر موفقیت دورتر می روید. در واقع ترس از شکست، مهم‌ترین سد برای ثروتمند شدن است. به همین سبب باید بتوانید ترس خود را کنترل کنید و قدرت ریسک پذیریتان را بالا ببرید تا بتوانید پولتان را چند برابر کنید. زمانی که بخواهید سرمایه گذاری روی کسب و کاری انجام دهید، اگر بترسید و کارتان را شروع نکنید، هرگز به پولی دست پیدا نخواهید کرد.

در همین رابطه دنیس ویتلی، نویسنده کتاب روانشناسی جدید پیروزی می گوید.

زندگی ذاتا پر از ریسک است. یگانه ریسکی که باید به هر قیمتی از آن پرهیز کنید ریسکِ هیچ‌کاری‌نکردن است.

بنابراین برای اینکه بر ترس خود غلبه کنید، باید بر روی کاری که قصد انجام آن را دارید، با دقت کافی تحقیق کنید و تمام جوانب کار را بسنجید. در این صورت اگر بدانید قرار است چه اتفاقی بیوفتد و چه سود و زیانی در پی خواهد داشت، ترستان کمتر خواهد شد. به خاطر داشته باشید که ریسک و سرمایه‌گذاری لازمه‌ افزایش ثروت است و این دو با یکدیگر رابطه مستقیمی دارد. در نتیجه بر روی هدف و انگیزه‌ای که دارید، تمرکز داشته باشید و دنبال پیدا کردن بهترین راه برای دو برابر کردن پول خود بگردید.

صرفه جویی و پس انداز کنید

دوبرابر کردن پول

شاید با خود بگویید با صرفه جویی و پس انداز چطور پولمو چند برابر کنم؟ اما از این نکته غافل نشوید که صرفه‌جویی در هزینه‌ها و پس انداز پول می تواند شما را در کارهایی که می خواهید در آینده انجام دهید یاری رساند. در صورتی که به اندازه کافی پول داشته باشید می توانید اقدام به سرمایه گذاری کنید یا یک کسب و کار جدید راه اندازی نمایید. همچنین اگر به اندازه کافی پس انداز داشته باشید دیگر نیازی به وام گرفتن و دردسر تازه ندارید. بنابراین می توانید در هزینه های خود تا جایی که می توانید صرفه جویی کنید و پول بیشتری کنار بگذارید. هرچه پس انداز بیشتری داشته باشید، سرمایه گذاری بهتر و بزرگ تری خواهید داشت.

با افراد باهوش کار کنید

ارتباط با افراد باهوش

اگر هوش مالی خوبی ندارید با افراد باهوش کار کنید تا به هدف خود برای دو برابر کردن پول خود برسید. ممکن است شما ایده ای ناب داشته باشید، اما نتوانید راهی پیدا کنید که ایده خود را پیاده سازی نمایید. اگر به مقدار کافی برای کارتان پس انداز داشته باشید، می توانید از چند فرد متخصص و باهوش برای عملی کردن ایده‌ خود استفاده و استخدام کنید. به این صورت شما با بکارگیری افراد باهوش، از توانایی آنها استفاده می کنید و سرمایه خود را چند برابر خواهید کرد. همچنین علاوه بر این که ثروت شما بالاتر رفته است، با سرمایه گذاری و استخدام این افراد توانسته اید از افراد خلاق، متخصص و باهوش حمایت مالی کرده اید.

به شرایط اقتصادی جامعه توجه کنید

برای دو برابر کردن پول خود باید با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، نرخ تورم و رکود را در نظر گرفت. زیرا در غیر این صورت هدفتان منجر به شکست خواهد شد. باید بدانید که وضعیت اقتصادی یک کشور می تواند بر روی وضعیت فعالیت‌های اقتصادی شما، تأثیر مستقیم داشته باشد. در این دوران اقتصاد یک کشور دچار تورم و بالا رفتن هزینه‌های زندگی می شود. لازم به ذکر است که در دوره رکود اقتصادی، به طور طبیعی روند فعالیت‌های اقتصادی، کند خواهد شد. به همین سبب سرمایه‌گذاری‌ها نیز کاهش پیدا می کند و سودآوری کسب و کارها نیز کم می شود. اگرچه در این دوران برای خرید برخی نیازهای ضروری، فرصت خوبی خواهد بود. به طور مثال می توان روی خرید برخی از سهام کار کرد. ولی بهتر است در دوران رکود پس‌انداز کنید و اگر قصد سرمایه گذاری یا راه اندازی کسب و کاری دارید، حتما از یک متخصص مشاوره بگیرید. برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله راه های پول درآوردن در شرایط بد اقتصادی را مطالعه کنید.

همچنین بخوانید:  سرمایه گذاری راه نجات از نابودی مالی

حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری بانک‌ها را بررسی کنید

یکی از امن‌ترین راه‌های دو برابر کردن پول، استفاده از طرح های مختلف سپرده گذاری در بانک است. در واقع این روش از آنجایی که بسیار کم ریسک است، به آهستگی و به تدریج پیش می رود و زمان می خواهد تا پول اولیه شما دو برابر شود. به صورت های مختلفی می توان از سپرده گذاری و اوراق قرضه بانک ها استفاده کرد. کافی است گشتی در اینترنت بزنید و از امکاناتی که بانک ها اختیارتان قرار می دهند، باخبر شوید. بانک‌های مختلف با توجه به میزان سرمایه اولیه شما، سودهای متفاوتی را در قالب حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری به شما پرداخت خواهند کرد. با تحقیق و بررسی می توانید از این طرح ها اطلاعات بگیرید و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. این روش به زمان نیاز دارد و شما برای دو برابر کردن پول خود باید چند سالی صبر کنید.

بانک ها روش دیگری نیز به صورت طرح‌های دو در یک در اختیار متقاضیان قرار می دهد. در واقع این طرح به پشتوانه‌ حسابی که در بانک افتتاح می شود، تسهیلات می دهد. از این رو شما پول خود را سپرده‌گذاری می کنید و به میزان موجودیتان، وام دریافت خواهید کرد و پس از تسویه، می توانید پول خود را نیز برداشت کنید. با این کار به صورت آنی می توانید پول خود را دو برابر کنید.

در بورس سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری در بورس

ابزار دیگری که می تواند پول شما را دو برابر کند، سرمایه گذاری در بورس است. اگر از خود بپرسید که چگونه سرمایه اندک (مثلا ده میلیون) را دو برابر کنم؟ پیشنهاد می شود که در بورس سرمایه گذاری کنید. اگرچه ابتدا باید دانش کافی نسبت به بازار کار کسب کنید و از قانونی بودن روش سرمایه گذاری مطئن شوید. اگر سرمایه‌گذاری در بورس به روش درستی انجام گردد، می‌تواند بازدهی مناسبی را برای شما به ارمغان بیاورد. در صورتی که خودتان هم با این بازار آشنایی کافی نداشته باشید و فوت و فن این کار را بلد نیستید، می توانید پول خود را به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسپارید.

 

 اما در این صندوق ها چه می گذرد؟ تحلیل‌گران در این صندوق‌ها، پیوسته سعی می‌کنند تا گزینه‌های مناسب و خرید و فروش به موقع آن‌ها را پیدا کنند و بالاترین بهره را نصیب سرمایه‌گذاران نمایند. به خاطر داشته باشید که این بازار ممکن است ضرر و زیان نیز داشته باشد. در نتیجه اگر به دنبال این هستید که پول خود را دو برابر کنید تا بدهی‌هایتان را پرداخت نمایید، باید بدانید که این نوع سرمایه گذاری اصلا برای شما مناسب نیست.

خرید اوراق قرضه و سهام بخرید

خرید اوراق قرضه

 چگونه پولمان را دو برابر کنیم؟ یکی دیگر از جواب هایی که می شود به این سوال داد، این است که می توان خرید اوراق قرضه و سهام را نام برد. اگر در این کار دانش کافی داشته باشید می توانید سود زیادی را از آن خود کنید. اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که دو برابر کردن پول از این طریق کمی زمان بر است و امکان دارد چند سالی طول بکشد تا سرمایه شما چند برابر شود. در این مسیر باید از خرید سهام شرکت‌های در حال ورشکستگی خودداری کنید زیرا منجر به ضرری جبران ناپذیر می شود. با خرید اوراق قرضه به‌طور متوسط در هر سال، ۵ درصد سود به سرمایه شما افزوده می‌گردد. اگر خودتان فوت و فن کار را بلد نیستید حتما برای خرید از یک فرد متخصص مشورت بگیرید.

در کسب و کارهای پررونق سرمایه‌گذاری کنید

یکی دیگر از روش ها، سرمایه گذاری در کسب و کارهایی است که در حال توسعه و رشد هستند. از مشاغلی می‌توان استفاده کرد که ایده‌های بسیار خوبی دارند، اما به دنبال سرمایه‌گذار می‌گردند. کافی است بر روی آنها کمی تحقیق و بررسی کنید تا مطمئن شوید، آینده خوبی پیش رویش قرار دارد. لازم به ذکر است که این راه نیز نیاز به زمان دارد تا سرمایه شما چند برابر شود.

همچنین بخوانید:  چگونه یک شبه پولدار شویم؟ روش های یک شبه پولدار شدن

سرمایه‌گذاری خلاف جهت انجام دهید

سرمایه گذاری خلاف جهت

با این تکنیک می توانید پول خود را دو برابر کنید. به این صورت که برخلاف روند بازار دست به معامله و خرید و فروش بزنید. در واقع زمانی که همه سرمایه گذاران از بازار خارج می شوند و به اصطلاح، قیمت به کف خود رسیده است، شما اقدام به خرید می کنید. به همان نسبت هم زمانی که همه در یک بازار قصد سرمایه گذاری دارند و قیمت به بالاترین حد ممکن رسید و به اصطلاح، بازار اشباع شد، شما اقدام به فروش می کنید. افرادی که برخلاف روند بازار در چنین شرایطی اقدام به خرید و فروش می‌کنند، سود بسیار خوبی کسب می نمایند. با این روش پول خود را دو برابر کنید. اگرچه باید به این نکته توجه داشت که این راه ریسک بالایی دارد و شما باید فرد جسوری باشید و بتوانید در بهترین زمان، مناسب ترین تصمیم را بگیرید.

در این باره بد نیست اشاره کنیم به بخشی از مطلب سایت UtoFX

سرمایه گذاری خلاف جهت (Contrarian Investing یا contrarian Trading) یک سبک سرمایه‌گذاری است که در آن سرمایه‌گذار هنگامی که دیگران در حال خرید یک دارایی هستند، اقدام به فروش آن می‌کند و هنگامی که دیگران در حال فروش آن هستند، اقدام به خرید آن می‌کند. به طور خلاصه، معامله‌گران خلاف جهت به طور هدفمند در خلاف روند غالب بازار معامله می‌کنند.

کسب و کار خانگی راه اندازی کنید

 

امروزه روش های بسیار زیادی وجود دارد که حتی با سرمایه اندک نیز می توان یک کسب و کار خانگی راه اندازی کرد. به همین سبب شما می توانید با ایده های ناب خود پول خود را دو برابر کنید و سرمایه‌تان را افزایش دهید.

لیست بلند بالایی از ایده مشاغل خانگی وجود دارد و کافی است شما با توجه به علایق خود، یکی از این کارها را شروع کنید. خواهید دید که با چه سرعتی پیشرفت کرده و درآمد خوبی کسب می کنید. برای شروع یک کسب و کار خانگی بر روی توانایی‌ها و امکانات خود تمرکز داشته باشید و مهم تر از همه علایقتان را در نظر بگیرید. زیرا با دوست داشتن کاری که انجام می دهید می توانید، شرایط کاری سخت آن را نیز تحمل کنید. از این رو به پیشرفت روز افزونی دست پیدا خواهید کرد. همچنین برای راه اندازی کسب و کارتان باید شرایط بازار و تقاضای آن محصول یا خدمتی که شما می توانید ارائه دهید را مورد بررسی قرار دهید. این روش با توجه به کاری که انتخاب می کنید، می تواند مدت زمان متفاوتی به طول بیانجامد تا شما پول خود را چند برابر کنید.

در مقاله ای دیگر درباره کسب درآمد در خانه هم صحبت کردیم که پیشنهاد می کنم آن را مطالعه کنید.

سخن پایانی

اگر شما نیز مانند خیلی از افراد جوامع به دنبال دو برابر کردن پول خود می گردید و می خواهید بدانید، چگونه در یک هفته پولمان را دو برابر کنیم یا با چه ابزاری می توان پول را دو برابر کرد؟ جای درستی آمده اید. در این مقاله انواع روش های چند برابر کردن پول را مورد بررسی قرار دادیم. اگر به دنبال این هستید که چطور سرمایه خود را افزایش دهید، با انجام این راه ها می توانید خود را برای ثروتمند شدن آماده کنید. در این مسیر باید به توسعه فردی خود بپردازید که دوره های خودساخته می تواند به شما یاری رساند.

اما مهم تر از همه شما باید برای هر یک از روش ها اولویت بندی داشته باشید تا بتوانید روشی را انتخاب کنید که در هر زمان می تواند برای شما بازدهی بهتری داشته باشد. اگرچه شما برحسب میزان ریسک‌پذیری و بازه زمانی مورد انتظارتان، می‌توانید هر یک از آن‌ها را امتحان کنید و پول خود را دو برابر کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری و کسب درآمد ریسک بالایی دارد و شما باید خود را برای موفقیت و شکست آماده کنید. اما هیچ گاه دست از تلاش برندارید. زیرا با ممارست و تلاش است که هر کاری به نتیجه دلخواه می رسد.

 

سوالات متداول

چگونه پول خود را دو برابر کنیم؟

افزایش هوش مالی ، ریسک پذیر باشید، صرفه جوبی کنید و پس انداز کنید ، سرمایه گذاری در بانک را بررسی کنید، در بورس سرمایه گذاری کنید، اوراق قرضه و سهام بخرید و … میتواند باعت دو برابر کردن پولمان شود.

سرمایه گذاری در بورس چگونه میتواند منجر به چند برابر کردن پول شود؟

 اگر سرمایه‌گذاری در بورس به روش درستی انجام گردد، می‌تواند بازدهی مناسبی را برای شما به ارمغان بیاورد. در صورتی که خودتان هم با این بازار آشنایی کافی نداشته باشید و فوت و فن این کار را بلد نیستید، می توانید پول خود را به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسپارید.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

2 پاسخ

  1. سرمایه گذاری حساب های بانکی ، واقعا خیلی ستمه برای کسایی که میخوان دو برابر کنن پولشون رو ، شما برو سنگ پا بگیر ولی پولتو نذار توی بانک به نظرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود