چگونه به دنبال شروع کسب و کار باشیم ؟

شروع کسب و کار

احتمالاً برخی اوقات پیش امده که به این فکر افتاده اید که رئیس خود باشید، شاید حتی یک ایده کارآفرینی را هم برای مدت طولانی پرورش داده اید و دنبال کرده اید. ممکن است انگیزه های شخصی، برای راه اندازی آن رویا را داشته باشید. شاید شما مانند جنی فولتون و اشلی فور باشید که از شرکت خود اخراج شدند و مهره سوخته به حساب می آمدند. آنها یک جهش درونی انجام دادند و با دستور پخت ترشی از مادربزرگ جنی و چند کیک خانگی شروع به کار کردند. اکنون و سه سال بعد از آن زمان، شیشه های ترشی خانم جنی در بیش از ۸۰۰ فروشگاه ایالات متحده و ده ها فروشگاه در چین به فروش می رسد. بریا شروع کسب و کار خود انگیزه داشته باشید و تلاش کنید.شاید شما اکنون در یک شغل اداری و شرکتی هستید و فکر می کنید فرصت های شما محدود است، مهم نیست که چقدر سخت کار می کنید. اما ای کاش می دانستید که ترسیم مسیر خود چقدر مهم است. چنین موردی در مورد زندگی مالک College Hunks نیز درست بود تا اینکه وی ایده کارآفرینی خود را در زمان دانشجویی و درست زمانی که مجبور بود برای تامین هزینه دانشگاه آشغال ها را تمیز کند، مطرح کرد.

احتمالاً برخی اوقات پیش امده که به این فکر افتاده اید که رئیس خود باشید

دکتر مارشا فایرستون، بنیانگذار سازمان زنان مستقل آمریکا، معتقد است که همه کارمندانی که در حال بالا رفتن از نردبان ترقی شرکتشان هستند، باید زمینه را برای ترک کار کارمندی خود فراهم کنند. این همان کاری است که او پس از رد شدن در یک مصاحبه کاری مهم انجام داد. این اتفاق موجب شد تا وی گروه مشاوره غیرانتفاعی خود را برای مشاوره به رؤسای زن شرکت های چند میلیون دلاری تأسیس کند که اکنون نیز شامل بیش از ۱۶۰۰ عضو است.

او معتقد است که افراد تا ۴۰ سالگی باید از کار کارمندی خارج شده و کسب و کار خود را انجام دهند. وی می گوید: “فقط افراد کمی هستند که می توانند به اوج برسند اما همه می توانند از کسب و کار خود پول درآورند.”

شروع کسب و کار

موانع شروع کسب و کار کمتر از گذشته شده است

کارآفرینان بالقوه مزایای زیادی دارند که چند سال پیش نداشتند. یک دلیل مهم این است که آنها برای پیشبرد اقتصاد مورد نیاز هستند. هزینه های راه اندازی نیز امروزه کمتر از همیشه است. دایانا کاندر، کارآفرین در بنیاد یوینگ ماریون کافمن، می‌گوید: «این دوره زمانی باورنکردنی برای شروع یک کسب‌وکار است، زیرا موانع ورود کمتر از گذشته شده است.” اکنون فقط چند دلار می تواند شما را فوراً در آغاز راه قرار دهد.”

اندرو جی شرمن، یکی از محققان مطالعات کسب و کار می‌گوید: “به لطف پیشرفت‌هایی مانند تلفن‌های هوشمند، وب و رسانه‌های اجتماعی، زمینه بازی برای همه فراهم شده است و امروزه بعضی از افراد می‌توانند وارد کسب و کار شوند در حالی که تا همین ۱۵ سال پیش هرگز نمی‌توانستند وارد تجارت خود شوند.

موانع شروع کسب و کار کمتر از گذشته شده

برای شروع کسب و کار به این توجه نکنید که در چه سنی هستید

کارآفرینان از هر جنسیت، سایز و رنگ پوست و حتی سن می توانند باشند. آنها مجبور نیستند مدل دیگران را برای “کارمند ایده آل” ادامه دهند. سرهنگ هارلند سندرز، که ۶۵ ساله بود، توانست از پول بازنشستگی تامین اجتماعی که دریافت کرده بود استفاده کند و با دستور العمل محرمانه مرغ سوخاری خود، کنتاکی را راه بیاندازد که نهایتا وی را به یک میلیونر تبدیل کرد.

برخلاف سندرز، بسیاری از افراد میانسال که در رکود اقتصادی اخیر بیکار شده اند، سن را به عنوان یک مانع مهم در شغل خود می دانند. اما کارآفرینی تبعیض قائل نمی شود. به گفته بنیاد کافمن، در واقع، افراد ۵۵ تا ۶۴ ساله اکنون ۲۳ درصد از کارآفرینان جدید را تشکیل می دهند. این رقم در سال ۱۹۹۶ ۱۴ درصد بوده است. طبق یک مطالعه کافمن، دو برابر تعداد کارآفرینان فناوری متولد شده در آمریکا در دهه ۵۰ زندگی خود، در مقایسه با اوایل دهه ۲۰ زندگی خود سرمایه گذاری را آغاز می کنند. این گزارش نشان می‌دهد که اکثر بنیانگذاران فناوری و شرکت‌های مهندسی که در ایالات متحده متولد شده‌اند، میانسال هستند و پیش از راه‌اندازی یک استارت‌آپ، ۱۶ سال سابقه کار دارند. در واقع بسیاری از آنها در دهه ۶۰ زندگی خود بودند که استارت آپ خود را تأسیس کردند.

شروع کسب و کار

برای شروع کسب و کار فقط انجامش بده

داستان‌هایی درباره کارآفرینان موفق ذهن ما را مجذوب خود می‌کند، اما اجازه ندهید شما را بترسانند یا باعث شوند شروع خود را به تعویق بیندازید. سندرز می گوید: “کارآفرین بودن به معنای داشتن یک ایده بزرگ نیست بلکه در مورد حل یک مشکل یا ایجاد چیزی ارزشمند است و انجام این کار چندان دشوار نیست.”

کارن کریگان، رئیس شورای کسب‌وکارهای کوچک و کارآفرینی، می‌گوید برخی از جوانان به وی گفته‌اند که قصد ندارند کارآفرین شوند زیرا خاصی را ندارند. اما وی معتقد است که تنها چیزی که هر کارآفرین نوپایی نیاز دارد این است که یک تغییر یا رویکرد جدید در مورد یک سرویس، ایده یا محصول موجود ارائه دهد البته شاید با ارائه قیمت‌های متفاوت یا اجرای کسب‌وکار کمی متفاوت.

برای شروع کسب و کار فقط انجامش بده

نتیجه نهایی شروع کسب و کار

در حالی که ممکن است به عنوان رئیس خود ثروتمند نشوید، می توانید بزرگترین فایده داشتن کسب و کار خود استقلال مالی است را بدست آورید. زیرا شما ثروت خود را از طریق سخت کوشی خود به جای تکیه بر افزایش و ترفیع های احتمالی از یک رئیس دیگر بدست آورده اید. بدانید که فقط برخی از ثروتمندترین افراد جهان کارآفرین بوده اند.

چه نوع کسب و کاری برای شما مناسب است؟اینکه بدانید چه کسب و کاری برای شما مناسب است مهم ترین نکته برای شروع کسب و کارتان است، پس موارد زیر را در نظر بگیرید و ببینید به کدام یک علاقه بیشتری دارید علاوه بر این ویدیویی در این زمینه برای شما آماده کردیم:

 

تجارت الکترونیک

مزایا: به گفته متولیان تجارت های کوچک، فروش تجارت الکترونیک سریعتر از هر کسب و کار آنلاین دیگری رشد کرده است. شما می توانید در خانه کار کنید و یک وب سایت ارزان ایجاد کنید تا کسب و کار آنلاین خود را سریع راه اندازی کنید.

معایب: چون امتحان کردن برای هر کسی آسان است، انتظار رقبای زیادی را داشته باشید. شما باید ساعت های بی شماری را صرف بازاریابی و یادگیری خواهید کرد که ترافیک سایت خود را هدایت کنید تا کسب و کار شما در صفحه اول جستجوی گوگل قرار گیرد. اگر محصولی را می فروشید، مشکلات لجستیکی مانند حمل و نقل و ذخیره سازی را نیز خواهید داشت.

تجارت الکترونیک

مشاوره شروع کسب و کار

مزایا: زمانی که تخصصی را که دیگران خریدار آن هستند همراه با تجربه می کنید می توانید از آن پول درآورید. ساعات کاری خود را داشته باشید و بدانید که هزینه راه اندازی این کسب و کار پایین است.

معایب: در حالی که به طور بالقوه می توانید درآمد بالایی کسب کنید، هیچ درآمد تضمینی وجود ندارد و شما به تنهایی نمی توانید تمام کارهای مربوط به بازاریابی، فروش و پشتیبانی کارهای روزمره تجاری را انجام دهید.

مشاوره شروع کسب و کار

کارهای پیمانکاری

مزایا: می توانید رئیس خود باشید. ساعات کاری انعطاف پذیر پروژه های مورد نظر خود را انتخاب کنید. هزینه راه اندازی کم در پست وبلاگ هاروارد بیزینس ریویو با عنوان «ظهور کارگر قراردادی جدید» آمده است که مردم به طور فزاینده ای کار قراردادی را به جای کار تمام وقت انتخاب می کنند. پروژه های پیمانکاری در نهایت ممکن است ۲۵ درصد از نیروی کار جهانی را تشکیل دهند.

معایب: بدون درآمد ثابت کار کردن سخت است. انتظار هیچ بیمه سلامت/بازنشستگی/از کار افتادگی یا مزایای آن را نداشته باشید. مگر اینکه خودتان هزینه آن ها را با جریان نقدی که به قله ها و دره ها می رسد پرداخت کنید. این می تواند مانند جستجوی یک شغل جدید در هر روز باشد، بنابراین تعهد، برنامه ریزی و نظم و انضباط ضروری است. توصیه اداره کسب و کارهای کوچک آمریکا این است که قبل از اینکه به عنوان یک فریلنسر به تنهایی کار کنید، یک کار پاره وقت یا نیمه وقت پیدا کنید.

کارهای پیمانکاری

فروش مستقیم / بازاریابی شبکه ای

مزایا: بسته به زمان گذاشته شده، درآمد کسب خواهید کرد تا به طور بالقوه زندگی بسیار خوبی داشته باشید، زیرا شما شخصاً طیف گسترده ای از محصولات و خدمات را می فروشید که از مکمل های غذایی گرفته تا جواهرات و محصولات مالی و خدمات برق خانگی را شامل می شود. بنابراین، اعتماد به نفس و مهارت های افراد در این کار کمک کننده است. عموما هزینه راه اندازی این مورد کم است، ساعت های انعطاف پذیر، تخفیف گرفتن در زمان خرید محصولات یا خدمات فروخته شده، به اضافه کسب درصدی از فروش انجام شده توسط نمایندگان مستقلی که استخدام می کنید از دیگر مزایای این کار هستند.

معایب: درآمد تضمینی وجود ندارد. ممکن چندین بار دست رد به سینه شما بخورد که به تخریب اعتماد به نفس و خوش بینی شما کمک کند.

فروش مستقیم / بازاریابی شبکه ای

مشاغل خانگی برای شروع کسب و کار

مزایا: می‌توانید یک استعداد یا سرگرمی را به شکل یک کسب ‌و کار خانگی که درآمد اضافی به همراه دارد و شاید به یک کار تمام وقت هم تبدیل شود، درآورید. درست همانطور که استیو جابز مدت‌ها قبل در خانه والدینش در لوس آلتوس، کالیفرنیا، کامپیوتر ساخت. بیش از نیمی از مشاغل ایالات متحده در خانه مستقر هستند، زیرا این کار تا حدی می تواند هزینه های جانبی را پایین بیاورد.

معایب: همه چیز به شما بستگی دارد. شما بازاریاب، ارائه دهنده یا تولید کننده خدمات، حسابدار و غیره هستید و در خانه با به صدا درآمدن زنگ در و پارس کردن سگ و صدای خشک کن لباس با حواس پرتی مواجه خواهید شد.

شروع کسب و کارسخن پایانی

همچنین بخوانید:  6 ویژگی بهترین رهبران کسب و کار

اکنون فکر می‌کنید آنچه را که برای کارآفرینی لازم است دارید؟ این ۲۰ سوال را از خود بپرسید تا مطمئن شوید که در مورد تصمیمات کلیدی تجاری خود در مسیر درستی قرار گرفته اید:

۱. چرا یک کسب و کار راه اندازی می کنم؟

۲. چه نوع کسب و کاری می خواهم؟

۳. مشتری ایده آل من کیست؟

۴. کسب و کار من چه محصولات یا خدماتی را ارائه خواهد کرد؟

۵. آیا من آماده هستم که زمان و پول مورد نیاز برای شروع کسب و کار خود را صرف کنم؟

۶. چه چیزی ایده کسب و کار من و محصولات یا خدماتی که ارائه خواهم کرد را از سایرین در بازار متمایز می کند؟

۷. کسب و کار من در کجای بازار واقع خواهد شد؟

۸. به چند کارمند نیاز خواهم داشت؟

۹. برای شروع کسب و کار به چه نوع تامین کنندگانی نیاز دارم؟

۱۰. برای شروع کسب و کار به چه مقدار پول نیاز دارم؟

۱۱. آیا برای شروع کسب و کار باید وام بگیرم؟

۱۲. چقدر طول می کشد تا محصولات یا خدمات من در دسترس قرار گیرند؟

۱۳. چقدر فرصت دارم تا شروع به کسب سود کنم؟

۱۴. رقیب من کیست؟

۱۵. چگونه محصول خود را در مقایسه با رقبای خود قیمت گذاری خواهم کرد؟

۱۶. چگونه ساختار قانونی کسب و کار خود را تنظیم خواهم کرد؟

۱۷. چه مالیات هایی باید پرداخت کنم؟

۱۸. چه نوع بیمه ای نیاز دارم؟

۱۹. چگونه کسب و کار خود را مدیریت خواهم کرد؟

۲۰. چگونه کسب و کار خود را تبلیغ کنم؟

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود