چگونه می‌توان از یوتیوب درآمد داشت + میانگین درآمد

امروزه یوتیوب یکی از بسترهای کسب درآمد محسوب می‌شود. کسب در آمد از یوتیوب تنها برای افراد ساکن در خارج از کشور نیست؛ بلکه ایرانیان نیز در ایران می‌توانند از یوتیوب کسب درآمد کنند. هرچند کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانی‌ها دشوار شده است؛ ولی غیر ممکن نیست.

یکی از ویژگی‌های مثبت کسب درآمد از این فضای مجازی، کسب درآمد دلاری است. افزایش قیمت دلار در ایران، کسب درآمد دلاری از یوتیوب را بسیار به صرفه و ارزشمند کرده است. در اکثر کشورها فعالیت در یوتیوب یک شغل محسوب می‌شود؛ ولی برای ایرانی‌ها فعالیت در یوتیوب می‌تواند یک شغل دوم باشد.

آموزش کامل کسب درآمد از یوتیوب

برای آغاز کار و فعالیت در یوتیوب، شما باید یک کانال داشته باشید. یوتیوب برای کسب درآمد هریک از کانال‌ها شرایطی دارد. برای کسب درآمد از یوتیوب، باید این شرایط را دارا باشید. یکی از این شرایط، داشتن ۱۰۰۰ مشترک است.

مشترکین، همان کسانی هستند که در کانال شما هستند و ویدئوهای شما را تماشا می‌کنند. همچنین کانال شما باید ۴۰۰۰ ساعت نمایش ویدئو داشته باشد. این شرایط برای ۱۲ ماه اخیر شما صدق می‌کند.

اگر شما به مدت ۱۲ ماه یا همان یک سال، به ۱۰۰۰ مشترک و ۴۰۰۰ ساعت ویدئو، دست یابید، موفق به کسب درآمد از یوتیوب خواهید شد. به دست آوردن ۱۰۰۰ مشترک کمی سخت است؛ ولی به دست آوردن ۴۰۰۰ ساعت بازدید ویدئو راحت‌تر است.

پس از اینکه ۱۲ ماه از داشتن این شرایط گذشت، با مراجعه به بخش یوتیوب استودیو، درخواست بررسی توسط یوتیوب را ثبت نمایید. پس از تأیید کانال شما توسط یوتیوب، می‌توانید کسب درآمد خود را در محیط یوتیوب آغاز کنید و برای ویدئوهای خود تبلیغ بگذارید.

آموزش کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانی‌ها

تحریم‌های موجود در ایران،کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانی ها محدود و دشوار کرده است. با وجود تحریم‌ها، می‌توان از یوتیوب کسب درآمد کرد. شما برای کسب درآمد نیاز به یک حساب Google AdSense دارید.

با استفاده از این حساب می‌توانید درآمد خود را از یوتیوب برداشت کنید. متأسفانه امکان ساخت حساب Google AdSense از ایران وجود ندارد و این حساب باید از خارج از ایران ساخته شود. اگر فردی را خارج از ایران می‌شناسید، می‌توانید از او خواهش کنید تا برای شما این حساب را ایجاد کند. آن فرد باید حساب را با نام خود ایجاد کند، پس از یک فرد مورد اعتماد کمک بخواهید.

حساب‌هایی که در Google AdSense ایجاد می‌شوند، همگی باید آدرس و یک حساب بانکی خارج از کشور را داشته باشند. حساب‌های بانکی ایرانی و آدرس‌های ایرانی مورد تأیید Google AdSense نیستند.

همچنین بخوانید:  ۱۸ دلیل مهم شکست کسب و کارهای اینترنتی

یوتیوب بر روی قوانین خود بسیار حساس است، در نتیجه سعی کنید از دور زدن قوانین یوتیوب پرهیز کنید. اگر از قوانین یوتیوب پیروی نکنید و از روش‌های درست برای عضویت در یوتیوب استفاده نکنید، باید با کانال یوتیوب خود خداحافظی کنید؛ زیرا یوتیوب کانال شما را حذف خواهد کرد.

اگر یک درصد این احتمال وجود داشته باشد که شما در ایران یوتیوب را دور زده باشد، یوتیوب در نهایت دیر یا زود متوجه این مسئله خواهد شد. سیستم یوتیوب را دست کم نگیرید؛ زیرا یوتیوب سیستمی است که هر روز در حال پیشرفت است و هر روز به‌روز می‌شود.

آموزش کسب درآمد از یوتیوب برای ایرانی ها

مقدار درآمد از یوتیوب

یکی از سؤالاتی که برای هر کاربر یوتیوب به وجود می‌آید، این سؤال است که مقدار درآمد از یوتیوب چقدر است. عده‌ای از کاربران یوتیوب بسیار مرفه هستند و از زندگی لاکچری خود ویدئوهایی در یوتیوب منتشر می‌کنند و از سریع ترین راه پول درآوردن لذت می برند.

با دیدن این ویدئوها این سؤال به ذهن همه می‌رسد که این افراد با استفاده از یوتیوب به این زندگی مرفه رسیده‌اند یا خیر. در حال حاضر به طور دقیق نمی‌توان رقم درآمد کاربران یوتیوب را گفت. همان‌طور که می‌دانید کاربران درآمد دلاری از یوتیوب دارند و مقدار این دلارهای پرداخت شده دقیق مشخص نیست. راهی که می‌توان با استفاده از آن به یک میانگین درآمد، پی برد مشاهده بازدیدهای ویدئو است.

در یوتیوب اگر کاربر، ۱۰۰۰ بازدید داشته باشد، یک یا دو دلار به حساب او واریز می‌شود. به روایتی میانگین درآمد کسی که ۱۰۰۰ بازدید برای ویدئو خود به دست آورده است، یک یا دو دلار است. البته راه دیگری نیز برای کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد و ما اشاره کوچکی به آن داشتیم. کاربران یوتیوب می‌توانند با درج آگهی هم از یوتیوب کسب درآمد کنند.

همچنین بخوانید:  بررسی بهترین فروشگاه اینترنتی : ۲۱ فروشگاه اینترنتی از ایران تا ‌کانادا و آمریکا و ...

لازم به ذکر است که اگر فردی که ویدئو شما را تماشا می‌کند، تبلیغ را رد کند و از تماشای تبلیغ اجتناب کند، یوتیوب پولی به شما پرداخت نخواهد کرد. شاید با این شرایط فکر کنید که یوتیوب نمی‌تواند برای کسب درآمد شما مؤثر باشد و حتی با آموزش کامل درآمد از یوتیوب نیز نمی‌توانید درآمد خوبی از یوتیوب کسب کنید. باید بگوییم که همه افراد تبلیغات را رد نمی‌کنند و امکان بارگذاری چندین تبلیغ بر روی یک ویدئو وجود دارد.

برای مثال شما می‌توانید در یک ویدئو خود، ۴ تبلیغ قرار دهید و از هر ۱۰۰۰ بازدید ۴ الی ۸ دلار درآمد کسب کنید. اگر تعداد بازدیدهای شما بیشتر باشد، مثلاً ۱۰۰ هزار نفر ویدئویی را که ۴ تبلیغ در آن قرار دادید را تماشا کنند، یوتیوب ۴۰۰ دلار به حساب شما پول واریز می‌کند.

توجه داشته باشید که یوتیوب برای ویدئوهای علمی پول بیشتری پرداخت می‌کند. یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد از یوتیوب، تولید ویدئوهای آموزشی است. اگر در کانال یوتیوب خود ۱۰۰۰ مشترک و ۴۰۰۰ ساعت نمایش ویدئو داشته باشید و به طور میانگین ۴ تبلیغ در ویدئو خود قرار دهید، می‌توانید تا ۸ دلار از هر ویدئو درآمد کسب کنید.

 

برای کسب درآمد از یوتیوب باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای کار در یوتیوب و کسب درآمد از یوتیوب باید به یک سری از نکات توجه کنیم.

  • قانون کپی رایت در یوتیوب

شاید فکر کرده‌اید که با قرار دادن هر ویدئویی در یوتیوب می‌توانید به درآمد دست یابید؛ ولی اشتباه می‌کنید. یوتیوب بر روی مسئله کپی رایت و قانون کپی رایت حساس است. منظور ما این است که ویدئویی که در کانال یوتیوب خود بارگذاری می‌کنید باید تولید شده توسط شما باشد.

اگر توانایی تولید ویدئو ندارید، بهتر است از این کار منصرف شوید. اگر شما در ویدئو خود قسمت کوچکی از آهنگ فرد دیگری را استفاده کنید، یوتیوب متوجه این موضوع خواهد شد و شما را جریمه خواهد کرد.

نکات کسب درآمد از یوتیوب

  • بازدید جعلی

عده‌ای از افراد برای رسیدن به شرایط کسب و کار اینترنتی و درآمد از یوتیوب، دست به خرید بازدید جعلی می‌زنند. امکان خرید بازدید جعلی و فیک در یوتیوب وجود دارد؛ ولی بهتر است از چنین کاری جلوگیری کنید. یوتیوب متوجه بازدیدهای جعلی می‌شود و این بازدیدها را حذف می‌کند.

  • تعداد تبلیغات

بعضی از کاربران یوتیوب، برای کسب درآمد بیشتر از تبلیغ‌های زیادی استفاده می‌کنند. استفاده از تبلیغات افراطی برای بیننده آزار دهنده است. برای قرار دادن تبلیغات به زمان ویدئو خود توجه کنید و با توجه زمان ویدئو تبلیغات را قرار دهید.

  •  زمان مورد نیاز برای رسیدن به ۱۰۰۰ مشترک

ممکن است همین حالا به این فکر افتاده باشید که به عنوان کاربر یوتیوب فعالیت کنید و کسب درآمد کنید. قبل از شروع باید بدانید که برای تبدیل شدن به یک یوتیوبر موفق، باید تلاش کنید و صبر داشته باشید.

۱۰۰۰ مشترک در یک روز یا چند روز به دست نمی‌آید و شما باید مدت‌ها تلاش کنید تا در نهایت موفق شوید و از یوتیوب کسب درآمد کنید. شاید در ابتدا به ویدئوهای شما توجهی نشود، ولی میلیون‌ها نفر مانند شما در ابتدا نا امید شدند ولی امروز بعد از تلاش و گذشت زمان، به یک یوتیوبر موفق تبدیل شده‌اند.

همچنین بخوانید:  ۲۰ هزینه راه اندازی کسب و کار در سال ۱۴۰۰ که باید بدانید!
  •  وسایل لازم برای تهیه ویدئو

احتمالاً فکر کرده‌اید که برای تهیه ویدئوهای یوتیوب نیاز به تجهیزات و وسایل تخصصی دارید ولی در اشتباه هستید. در حال حاضر افراد زیادی تنها با یک گوشی موبایل ویدئوهای یوتیوب خود را تهیه می‌کنند. بسیاری از یوتیوبر های موفق نیز با فیلم‌برداری با گوشی خود شروع کرده‌اند و امروزه با کسب درآمد از یوتیوب، از تجهیزات استودیویی استفاده می‌کنند.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

یک پاسخ

  1. از مطلبی که نوشته بودین خوشم اومد امیدوارم این اینترنت رو از ما نگیرن. من خودم به شخصه همه کارام رو اینترنتی انجام میدم. اینجا هر چیزی که میخوایم پیدا میشه و کسایی مثل شما با ارائه مطلبای بدردبخور دارن بهمون کمک میکنن که کارمون سریع تر راه بیفته. حتی دیدم واسه لوله بازکنی برچسب دیگه نیازی نمیشه و با دوتا کلیک ساده میشه چاه بازکن پیدا کرد! دم همگی شما صاحبای سایت های مختلف گرم که اینطوری کارمون رو راحت کردین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود