10 فوت و فن کسب و کار پوشاک در ایران {رایگان}

کسب و کار پوشاک

یکی از دیگر تجارت‌های پرسود در سراسر جهان و به‌ویژه ایران، کسب و کار پوشاک است که بسیار پیشرفت کرده و افراد زیادی در این زمینه در حال فعالیت و کسب درآمد هستند. این صنعت مانند بسیاری از مشاغل دیگر در جامعه نیاز به دانستن فوت و فن‌های مخصوص در این حوزه را دارد که برای راه ‌اندازی کسب و کار پوشاک باید آن‌ها را رعایت کرد.

باتوجه به رقابت شدید و گسترده‌ای که در صنعت کسب و کار پوشاک در جامعه وجود دارد، شما می‌توانید با داشتن ایده‌های نو و خلاقانه در جهت ایجاد و راه‌اندازی یک کسب و کار لباس خوب و موفق به درآمدزایی در این زمینه برسید.

بنابراین دانستن نکات و فوت و فن‌های اصولی و کاربردی در این حوزه می‌تواند شما را برای رسیدن به این هدف کمک و یاری نماید. باتوجه به این مطالب، ما در این مقاله تصمیم گرفتیم به معرفی 10 فوت و فن کسب و کار پوشاک و کسب و کار با سرمایه کم در ایران بپردازیم. پس با ما تا پایان همراه باشید.

10 فوت و فن کسب و کار پوشاک در ایران

برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را در زمینه پوشاک راه‌اندازی و پول در آوردن آسان امتحان کنید و در این زمینه فعالیت نموده و به درآمد برسید، باید از فوت و فن‌ها و نکات ضروری و لازم در این زمینه آگاهی داشته باشید. باتوجه به اینکه صنعت پوشاک از بخش‌های گوناگون و متنوعی از جمله مانتو، کت و شلوار، لباس مجلسی، لباس کودک، سیسمونی، لباس عروس و … تشکیل شده است، دانستن این فوت و فن‌ها لازم و ضروری است.

فوت و فن کسب و کار پوشاک

11 فوت و فن کسب و کار پوشاک در ایران به‌صورت زیر است:

 • بررسی تجهیزات و وسایل موردنیاز

به طور یقین برای اینکه بتوانید کسب و کار لباس خود را راه‌اندازی کرده و شروع به فعالیت نمایید، به وسایل و تجهیزات مورد نیاز این شغل و حرفه نیاز دارید. شما می‌توانید در ابتدای کار از وسایل ارزان قیمت استفاده نمایید و در صورت پیشرفت و موفقیت در کسب و کار پوشاک خود و گسترش آن در آینده، تجهیزات گران قیمت و متنوعی در این زمینه خریداری کنید.

همچنین بخوانید:  کار در منزل چی خوبه؟ (22 ایده) جامع ترین لیست کار در منزل!
 •  انتخاب یک برند مناسب

امروزه در تمام مشاغل و کسب و کارها در دنیا به‌ویژه در کشور عزیزمان ایران برندسازی یا برندینگ از اهمیت بالایی برخوردار است،  به طوری که می‌توان گفت برندینگ یک محصول یا کالا باعث می‌شود نام آن محصول و کالا در ذهن مشتری و مخاطبان خود، ماندگاری بالایی داشته باشد.

انتخاب برند مناسب برای کسب و کار پوشاک

بنابراین اگر برند شما بین مردم و مشتریان شما معروف و مشهور باشد، آن‌ها نسبت به محصولاتتان تقاضای بیشتری خواهند داشت که این مسئله علاوه بر افزایش فروش محصولات شما، درآمد و ثروت شما را نیز افزایش خواهد داد. همچنین انتخاب یک برند مناسب برای کسب و کار شما می‌تواند علاوه بر تبلیغ محصولاتتان، باعث وفاداری مشتریان نسبت به محصول شما ‌شود.

 • شناسایی بازار هدف

برای اینکه بتوانید در زمینه پوشاک، کسب و کار خود را شروع و راه‌اندازی نمایید، نیاز دارید تا به بررسی وضعیت بازار در این زمینه بپردازید. شما باید نسبت به برندهای فعال و موفق پوشاک در بازار، نحوه فعالیت آن‌ها، بررسی نقاط ضعف و قوت، نوع تقاضای مشتریان آن‌ها و … را بررسی کنید و درباره آن‌ها آگاهی لازم و کافی داشته باشید.

این بررسی‌ها باعث می‌شود که شما احتمال موفق شدنتان را در زمینه پوشاک افزایش دهید و با پیدا کردن مشتریان خود و جذب آن‌ها برای فروش و عرضه محصولاتتان به آن‌ها، پیشرفت کنید.

 • آشنایی با قوانین و مقررات صنعت پوشاک

وارد شدن به صنعت پوشاک و فعالیت نمودن در زمینه آن نیاز به قانون و مقررات خاص و مشخصی ندارد. شما می‌توانید در صورت دارا بودن وسایل و تجهیزات مورد نیاز در زمینه پوشاک و داشتن مهارت و تجربه کاری لازم، وارد این حرفه شوید و فعالیت خود را آغاز نمایید.

 •  انتخاب روش مناسب قیمت گذاری محصول

روش‌های مختلف و متفاوتی برای قیمت گذاری محصولات وجود دارد. شما با انتخاب یک روش مناسب یا بهترین روش براساس شرایط و اهداف خود، علاوه بر قیمت گذاری مناسب محصولاتتان برای فروش، احتمال موفقیت و پیشرفت خود در زمینه پوشاک را افزایش خواهید داد.

روش مناسب قیمت گذاری برای کسب و کار پوشاک

روش‌های قیمت گذاری محصولات می‌تواند شامل قیمت گذاری بر اساس ارزش کالای تولید شده، بهای تمام شده کالا، رقبا، تقاضا و نیاز بازار نسبت به آن کالا، عرف بازار و … باشد.
بنابراین در زمینه کسب‌وکار پوشاک روشی را برای قیمت‌گذاری محصولات خود انتخاب کنید که مناسب این حوزه از کسب و کار باشد و بتواند در مراحل اولیه کار بازده بالایی را برای شما به همراه داشته باشد.

 •  طراحی و انتخاب یک لوگوی مناسب

با توجه به اینکه در صنعت کسب و کار پوشاک، رقابت بین افراد مشغول به فعالیت در این زمینه زیاد است، شما به یک برند و نشان تجاری برای معرفی کار خود به مشتریان نیاز دارید. شما می‌توانید با بهره گرفتن از یک فرد طراح لوگو، لوگوی مناسبی برای برند خود در نظر بگیرید تا از طریق آن معروف شوید.

همچنین بخوانید:  0 تا 100 بازاریابی در اینستاگرام (instagram marketing)
 •  اهمیت به بسته‌بندی محصول

بسته‌بندی محصولات معرف کیفیت آن‌ها است و تأثیر بسیاری در تصمیم‌گیری مشتریان برای خرید آن کالا و محصولات دارد. بسته‌بندی محصول و کالا باید به‌گونه‌ای باشد که آن را در برابر آلودگی و آسیب محافظت کند.

بسته بندی محصول برای کسب و کار پوشاک

شما می‌توانید برای بسته‌بندی محصولات خود از طراحی با رنگ‌ها و شکل‌های گوناگون و متنوع بر اساس سن مشتریان و همچنین سلیقه آن‌ها استفاده کنید تا مخاطبان بیشتر جذب محصولات شما شده و بلافاصله اقدام به خرید آن نمایند. بنابراین شما با بسته‌بندی مناسب محصولات خود می‌توانید علاوه بر انتقال پیام خود به مشتریان، در افزایش فروش محصولات خود تأثیر زیادی داشته باشید.

 • انتخاب استراتژِی بازاریابی محصول

باتوجه به پیشرفت روزافزون اینترنت و استفاده از وسایل دیجیتالی توسط افراد، استراتژی و روش‌های بازاریابی برای محصولات نیز تغییر کرده و به سمت بازاریابی آنلاین از طریق اینترنت یا تبلیغات در شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام و تلگرام پیش رفته است.

با استفاده از این روش‌های نو و جدید شما می‌توانید محصولات خود را یا از طریق شبکه‌های مجازی تبلیغ کرده و به فروش برسانید یا با راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی اقدام به فروش محصولات و کالاهای خود نمایید.بنابراین انتخاب این روش‌ها شما را در جهت تبلیغ و فروش محصولاتتان کمک و یاری خواهد کرد.

 •  برای کسب و کار خود وب‌سایت راه‌اندازی کنید

باتوجه‌به اینکه امروزه افراد زیادی از اینترنت استفاده می‌کنند و همچنین بسیاری از کسب و کارها اینترنتی شده و خرید و فروش اینترنتی در جامعه در حال گسترش است. شما می‌توانید از طریق اینترنت برای فروش محصولات و کالاهای خود به مشتریان استفاده کنید.

یک وب‌سایت فروشگاهی برای محصولات خود در زمینه پوشاک راه‌اندازی کنید و از محصولات و کالاهای خود در آن عکس‌های زیبا و با کیفیت قرار دهید. صفحه‌ای با عنوان ارتباط با مشتریان در سایت خود طراحی کنید و سعی کنید با مشتریان خود در تماس باشید و از نظرات آن‌ها درباره محصولات خود باخبر شوید.

وب سایت برای کسب و کار پوشاک

کسب و کار اینترنتی پوشاک از طریق راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی باعث می‌شود که کسب و کار شما بازده بیشتری داشته باشد و شما در زمان کوتاهی مشتریان زیادی را به سمت خود جذب نمایید.

 •  ثبت کسب و کار در نقشه گوگل

امروزه مردم با استفاده از جستجوگر گوگل اغلب کسب و کارهای موردنظر خود را جستجو و پیدا می‌کنند.شما می‌توانید با ثبت کسب و کار پوشاک خود در نقشه گوگل باعث بهتر دیده شدن محصولات خود در اینترنت توسط افراد بسیاری شوید و از طریق فروش آنلاین محصولات خود به آن‌ها، به درآمدزایی برسید.

کسب و کار پوشاک بچه

در صنعت پوشاک، کسب و کار پوشاک بچه و کودک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و افراد زیادی در این حوزه در حال فعالیت هستند.

 کسب و کار پوشاک بچه

در صورتی شما تمایل به راه‌اندازی کسب و کار پوشاک بچه و کودک و کار برای خانم ها را دارید باید نکات مهمی را در این زمینه درنظر بگیرید. نکات لازم و ضروری در زمینه کسب و کار پوشاک بچه به صورت زیر است:

 • در ابتدا برای تولید لباس بچه و کودک باید از پارچه‌هایی استفاده کنید که نرم و لطیف و مناسب برای کودکان باشند. پارچه‌های نخی و پشمی در این زمینه بهترین و مناسب‌ترین پارچه‌ها هستند، این نوع پارچه از حساسیت پوستی و مشکلات دیگر بر روی بدن کودکان جلوگیری می‌کنند.
 •  برای طراحی لباس کودکان باید اصول و استانداردهایی مطابق با استاندارهای جهانی برای تولید در نظر بگیرید. طراحی لباس کودک بسیار با اهمیت است زیرا کودکان باید با پوشیدن آن احساس راحتی داشته باشند.
 •  برای انتخاب طرح و رنگ لباس کودک باید به دخترانه و پسرانه بودن آن نیز توجه کنید، زیرا برای تولید پوشاک کودک باید طرح و رنگ متناسب و بر اساس دخترانه یا پسرانه بودن آن باشد.

صفر تا صد تولیدی لباس

با توجه به درآمد بالای صنعت پوشاک در جهان و بخصوص ایران، در سال‌های اخیر تعداد تولیدکنندگان در زمینه لباس افزایش پیدا کرده‌اند.

صفر تا صد تولیدی لباس

شما درصورتی‌که تمایل دارید برای راه‌اندازی یک تولیدی لباس اقدام نمایید باید نکات لازم را در این زمینه بررسی کرده و در نظر بگیرید که در زیر به بیان آن‌ها می‌پردازیم:

 •  در ابتدا هدف خود را از راه‌اندازی یک تولیدی لباس مشخص کنید.
 • همان‌طور که در مطالب فوق به آن اشاره شد برای راه‌اندازی تولیدی لباس خود، باید با بازار هدف آشنا باشید و عوامل مؤثر بر آن از جمله تولیدکنندگان دیگر، مشتریان و … را در نظر بگیرید.
 •  برای کسب و کار لباس خود یک مکان مناسب انتخاب کنید.
 • برای شروع کار تولیدی خود وسایل و تجهیزات لازم از جمله چرخ خیاطی، سوزن، قیچی و … را تأمین کنید.
 •  مجوزهای لازم در این زمینه را دریافت کنید که برای اطلاع از این مجوزها می‌توانید به سایت اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لباس مراجعه نمایید.
 •  برای شروع و فعالیت در کارگاه تولیدی لباس خود، تعدادی نیروی انسانی را به خدمت بگیرید.

در پایان با در نظر گرفتن این موارد شما می‌توانید با راه‌ اندازی تولیدی پوشاک پس از مدتی با تولید محصولات و فروش آن‌ها به مشتریان خود به کسب درآمد برسید.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم با بیان 10 فوت و فن کسب و کار پوشاک در ایران، شما را با صنعت رو به رشد پوشاک آشنا کنیم و نکات لازم در خصوص راه‌اندازی و فعالیت در این زمینه را به شما معرفی کردیم.

حال انتخاب با شما است که با یک طرح کسب و کار پوشاک جدید و نو، در این حرفه مشغول به فعالیت شوید و با جذب مشتریان خود، به درآمد مطلوب و مناسب برسید و در این زمینه موفق شوید. بنابراین این شما هستید که نوع کسب و کار خود را مشخص و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنید.

همچنین بخوانید:  دلایل شسکت ۸۲% کسب وکارهای کوچک در ایران

امیدواریم که توانسته باشیم در زمینه کسب و کار پوشاک نکات لازم و ضروری را برای شما مطرح کنیم. و در پایان سؤال ما از شما این است که چقدر با صنعت و کسب‌وکار پوشاک در ایران آشنا هستید؟

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

دوست داری بدونی چطور فروش بیزنیست رو حداقل سه برابر کنی؟!

تیم دکتر کاویانی در یک جلسه مشاوره دو ساعته، فرمول چند برابر کردن فروش با الگوی «هک فروش» رو بهتون آموزش میدن. مهمترین راز بیزینس های پرفروش داشتن ذهنیت هک فروش است.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود

آیا می‌خواهید درآمد بیزینس خود را ۳ برابر کنید؟

برای دریافت آموزش رایگان بیزینس پولساز دکتر کاویانی روی دکمه دریافت دوره بزنید