10 توصیه از بیل گیتس برای جوانانی که می‌خواهند ثروتمند شوند

بیل گیتس در سال ۱۹۸۷ و در سن ۳۱ سالگی میلیاردر شد و عنوان ثروتمندترین مرد جهان را در سن ۳۹سالگی بدست آورد.  بیل گیتس از آن زمان یکی از ثروتمندترین مردان دنیا است.  او توصیه‌های مختلفی رو از سر دلسوزی برای جوانان سرتاسر دنیا در مورد نحوه رسیدن به ثروت و موفقیت ارائه کرده  است .  در این ویدیو میخواهیم با شما ۱۰  مورد از الهام بخش ترین توصیه‌های بیل گیتس را در میان بگذاریم و امیدواریم که این توصیه‌ها زندگی شما رو تغییر بدن. 

توصیه شماره ۱: در این دنیا خودتان را با کسی مقایسه نکنید.  اگر مقایسه کنید به خودتان توهین کرده‌اید.

آبراهام لینکلن یک بار برای معلم فرزندش نامه‌ای نوشت و درخواستی کرد.  درخواست او ساده بود: به او یاد بدهید که هیچ کسی در دنیا بزرگ‌تر از او نیست و او از کسی بزرگ‌تر نیست.  متاسفانه امروزه اکثر جوانان در زندگی خودشون رو با همه مقایسه می کنن و می‌خوان جای همه باشن.  این مسیر به ناراحتی و شکست در زندگی منجر میشه.  گوش کنین. شما موجود منحصر به فردی هستین که قرار نیست در هر کاری عالی باشین.  اما در کاری خاص تبحر دارین. مأموریت زندگی شما این نیست که دیگران رو در بازی هاشون شکست بدین.  مأموریت زندگی شما اینه که بازی خودتون رو بشناسین. خودتون باشین.  بدونین که هیچ کسی بهتر از شما نیست و شما بهتر از کسی نیستین.  شما موجودی منحصر به فرد هستین که میتونه به چیزی دست پیدا کنه که هیچ کس نمیتونه.

توصیه شماره ۲: برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ گاهی باید ریسک‌های بزرگی بکنید.

بهترین زمان برای به مبارزه طلبیدن زندگی دوران جوانی است چون شما چیزی برای باختن ندارین واقعاً ندارین. زندگی رو آسون نگیرین.  مثل بقیه زندگی نکنین. فقط درباره رویاهاتون صحبت نکنین.  بیدار شین و اونا رو دنبال کنین.  بهانه تراشی نکنین.  با هر چیزی که دارین و در هر جایی که هستین شروع کنین.  بلند شین و کاری بکنین.

همچنین بخوانید:  پسر نابینا چگونه میلیونر شد؟

توصیه شماره ۳: روبه رو شدن با واقعیت‌های دنیا از سن پایین بسیار اهمیت دارد

اکثر افراد تا سن چهل سالگی نمیدونن زندگی یعنی چی.؟ بیشتر آدمها با این توهم زندگی می کنن که زندگی ساده است یا باید ساده باشه.  بیشتر آدمها انتظار دارن دولت یا والدین شون مشکلات اونا رو حل کنن. هر چه زودتر واقعیت‌های زندگی رو درک کنین موفق‌تر خواهید شد.  واقعیت چیه؟ واقعیت اینه که زندگی سخته و هیچ کس به شما در حل مشکلات تون کمک نمی کنه.  متأسفیم اما دولت یا والدین تون  نمیتونن به شما کمکی بکنن.  هر چه که زودتر ۱۰۰ درصد مسئولیت‌ها رو در زندگی متقبل بشین موفق‌تر خواهید شد. 

توصیه شماره ۴: شما نیاز به مربی دارید.

مهم نیست شما بازیکن بسکتبال هستین یا تنیس یا ژیمناستیک یا کارت بازی می کنین. شما در زندگی تبدیل به کسی می شین که تحسینش می کنین. اگه فرد خاصی رو تحسین نکنین آدم خاصی هم نمیشین.  شما نیاز به مربی دارین. کسی که به شما انگیزه بده و به چالش تون بکشه، کسی که بهتون کمک کنه به خودتون ایمان بیارین.  مربی شما لازم نیست همیشه کسی باشه که بهش دسترسی فیزیکی داشته باشین. میتونین تصمیم بگیرین که کتاب‌هایی از نویسندگانی بخونین که به چیزی که میخواستن دست پیدا کردن.  میتونین این افراد رو به صورت آنلاین دنبال کنین و ویدیوهای الهام بخش شون رو ببینین. اما چرا این اهمیت داره؟ ساده است. چون زندگی سخته و اکثر اطرافیان شما چیزی درباره موفقیت نمیدونن. اگه پدرتون موفق نباشه نمیتونه بهتون یاد بده چطوری موفق باشین.  اگه خواهر و برادرهاتون عادی باشن نمیتونن بهتون برای موفق شدن انگیزه و الهام بدن.  برای همینه که باید برای پیدا کردن کسی که بتونه الهام بخش شما باشه و شما رو به چالش بکشونه خارج از قلمروتون رو نگاه کنین.

توصیه شماره ۵: اگه به افراد مشکلات و راه‌حل‌ها  را نشان بدهید برای عمل کردن انگیزه پیدا می‌کنند.

شما برای  موفق شدن در زندگی باید بتونین هدایتگر مردم باشین و اونها رو به سمت یک هدف مشترک سوق بدین. برای انگیزه دادن به افراد به جهت عمل کردن، باید بهشون نشون بدین که مشکل چیه و برای بدست آوردن راه حل چه باید کرد.  به عنوان یک رهبر فقط دستورالعمل ندین. به افراد دلیل انجام کارها رو توضیح بدین 

همچنین بخوانید:  چگونه آرنولد شوارتزنگر قبل از بازیگری به یک میلیونر تبدیل شد؟

توصیه شماره ۶: موفقیت معلمی حقه باز  است.

 موفقیت میتونه شما رو فریب بده که امکان شکست خوردن تون وجود نداره.  اگه میخواین برای مدت طولانی موفق باشین باید متواضع باشین. خیلی از افراد به مدت چند  دقیقه موفق هستن چون به نقطه‌ای رسیدن که فکر می کنن همه چیز رو میدونن. افرادی که برای مدت طولانی موفق هستن هیچ گاه دست از یادگیری بر نمیدارن چون میدونن اگه به یادگیری ادامه ندن می بازن.  این ما رو به توصیه هفتم می رسونه

توصیه شماره ۷: من وقت زیادی را صرف خواندن می‌کنم.

 بیل گیتس به عنوان پولدارترین فرد دنیا در بیش از سه دهه، همچنان به کتاب خواندن ادامه میده چون اون میدونه که زندگی هر روز تغییر می کنه و تنها راهی که میشه از همه چیز با خبر موند ادامه دادن یادگیری است. در عصر شبکه های اجتماعی و فیلم‌های جذاب، چند نفر از جوانان وقتی رو به کتاب خوندن اختصاص میدن اما کتاب‌هایی که شما میخونین آینده تون رو مشخص می کنه. به قول چارلی جونز شما همون آدمی هستین که پنج سال پیش بودین به جز افرادی که باهاشون ملاقات می کنین و کتاب‌هایی که میخونین.

توصیه شماره ۸: ما زندگی را با رویاهای بزرگ شروع می‌کنیم.

چیزهایی که میخواهیم بدست بیاریم، خلق کنیم، بسازیم و تجربه کنیم.  اما اگه از کسی که چهل سالگی رو رد کرده سوال کنین چه بلایی سر رویاهایی که داشتین افتاد به احتمال زیاد میگه: زندگیه دیگه.  بر اساس نتایج یک تحقیق، از بین ۶۰ نفری که میخوان کسب و کار خودشون رو همین الان راه بندازن فقط یکی از اونها کاری رو شروع می کنه.  نه فقط کسب و کار بلکه مردم به طور کلی از درد حاصل از اقدام کردن بدشون میاد به قدری که حتی وقتی سعی می کنن کاری انجام بدن اولین یا دومین شکست باعث عقب نشینی اونا به حاشیه امن شون میشه.  بیشتر افراد رویاپردازن چون رویا شیرینه. اگه فقط شیرینی بخورین مدت زیادی سالم باقی نمی مونین. رویاها شیرینن و همه اونا رو میخورن .عمل کردن تلخه و برای همینه که تنها عده کمی از افراد اقدامات کنش گرا، مصمم و ثابت قدمی رو انجام میدن .  در بین افرادی باشین که از رویاهاشون بیدار میشن. شروع کنین و بزنید به سیم آخر.

همچنین بخوانید:  میلیاردر هایی که از صفر شروع کرده اند!

توصیه شماره ۹:  موفقیت ما بر اساس مشارکت مان  از دوران کودکی شکل گرفته است.

اولین موفقیت بزرگ مایکروسافت در سال ۱۹۸۰ و در زمانی اتفاق افتاد که بیل گیتس با آی بی ام شریک شد و از آن زمان به بعد همیشه به دنبال افرادی بوده که بتونه باهاشون مشارکت کنه. شور و اشتیاق اون برای مشارکت کردن به قدری قوی بود که مایکروسافت میخواست با یکی از بزرگترین رقیبهاش یعنی شرکت کامپیوتری اپل مشارکت کنه. از اینا چه چیزی یاد میگیرین؟ اینکه یک دست صدا نداره.  اگه یاد بگیرین چطوری با دیگران کار کنین در زندگی سریعتر رشد و پیشرفت می‌کنین.

توصیه شماره ۱۰: ناراضی ترین مشتریان شما بزرگترین منبع یادگیری شما هستند

معنی این جمله در خودش نهفته.  مشتریان ناراضی شما درباره چیزهایی که باید در محصولات یا خدمات تون  اصلاح بشن بازخورد میدن.  به طور خلاصه اگه میخواین در زندگی موفق و ثروتمند باشین، خودتون رو با کسی مقایسه نکنین. هیچ وقت اجازه ندین رویاهاتون از یاد برن، قوی باشین و ریسک کنین، متواضع باشین، کتابهای خوب بخونین.  و یاد بگیرین که چطور با آدم‌های دیگه کار و مشارکت کنید.

دوره های دکتر کاویانی

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید.

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود