ترفندهای هوشمندانه و ساده برای کسب موفقیت در استقلال مالی

ترفندهای هوشمندانه و ساده برای کسب موفقیت در استقلال مالی

اگر می خواهید بدانید چگونه از نظر مالی مستقل شوید، حرکات هوشمندانه و ساده در این پست به شما در موفقیت در انجام این کار کمک می کند. اما قبل از اینکه وارد این مراحل شویم، اجازه دهید ابتدا دقیقاً به معنای مستقل شدن از نظر مالی بپردازیم. در این مقاله به استقلال مالی میپردازیم.

به طور خلاصه، استقلال مالی در نهایت به این معناست که بتوانید از درآمد حاصل از منابع شخصی خود زندگی خود را بگذرانید. به عبارت دیگر، رسیدن به نقطه‌ای از نظر مالی، جایی که دیگر مجبور نیستید زمان و تلاش خود را با پولی که برای ادامه زندگی نیاز دارید، مبادله کنید.

نقشه پول

اطلس راو می نویسد: من اولین بار از کتابی که سال ها پیش در مورد چگونگی ثروتمند شدن خوانده بودم، درباره مستقل شدن از نظر مالی آموختم. فرضیه آن کتاب به من کمک کرد تا در نهایت نکاتی را در مورد آنچه که استادان جغرافی من حدود سال‌ها قبل از آن که من هنوز در کالج بودم، به زبان می‌آوردند، به هم متصل کنم.

من چند استاد داشتم که همیشه می گفتند:

“همه چیز در مورد املاک و مستغلات است، همه چیز در مورد املاک و مستغلات است.”

چند سالی طول کشید در یکی از مسافرت‌هایم با هواپیما در حال پرواز بودم تا آموخته هایم را عملی کنم. من بالاخره وارد صنعت املاک و مستغلات شدم تا یک مشاور املاک شوم! اما، این یک حرکت اشتباه بود. چیزی که من متوجه نشدم این بود که پول واقعی برای کمک به مردم برای فروش املاکشان به دست نمی آید،!

پول واقعی از خرید و فروش املاک و مستغلات خودتان به دست می آید. (مطمئنا، برخی می توانند با فروش املاک و مستغلات پول خوبی به دست آورند، اما ثروت در آنجا نیست.) عجیب است، این اشتباهی است که بسیاری از مردم مرتکب می شوند، اما هرگز از آن درس نمی گیرند.

خوشبختانه برای من، درد از دست دادن پول و کمتر شدن استقلال مالی مرا مجبور کرد چشمانم را باز کنم.

متأسفانه، بسیاری از مردم به اندازه‌ای پول در می‌آورند که سال‌ها، شاید حتی دهه‌ها، قبل از اینکه متوجه شوند در تمام مدت روی چرخ همستر بوده‌اند، به کار خود ادامه دهند. این برای نمایندگان و همچنین افرادی که کار کارمندی دارند، اتفاق می افتد. آنها فکر می کنند که فقط به دلیل اینکه پول در می آورند، به سمت بازنشستگی پیش از موعد یا استقلال مالی پیشرفت می کنند. خوب بیایید شروع کنیم:

۱.     سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

زمانی که متوجه شدم ثروت در مالکیت املاک و مستغلات است، نه واسطه گری فروش آن، تمام تلاشم را کردم تا پولی را که به سختی به دست آورده بودم پس انداز کنم. من تا جایی که می توانستم پولم را پنهان کردم تا اینکه بتوانم یک سرمایه گذاری واقعی در املاک و مستغلات انجام دهم. برای تسریع در موفقیت در این کار، از قانون ۷۰-۳۰ پیروی کردم. این چیزی است که انجام می دادم:

  • ۷۰ درصد درآمد من صرف هزینه های زندگی و تفریح ​​می شد.
  • ۳۰ درصد صرف پس انداز برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات شد.

با پیروی از این قانون، توانستم در هدف سرمایه گذاری خود پیشرفت جدی داشته باشم، در حالی که هنوز مقداری پول برای لذت بردن از زندگی ام باقی مانده است.

همچنین بخوانید:  چگونه به وسیله حفظ انگیزه به موفقیت های بیشتر دست یابیم

خانه خود را به طور موقت اجاره کنید و یا در آن سرمایه گذاری کنید

با این حال، اگر جاه طلب هستید و می خواهید سخت کار کنید، یک استراتژی پس انداز بهتر بیشتر شبیه این است:

  • ۴۰ درصد  هزینه های زندگی (تا زمانی که به هدف سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برسید، سرگرمی متوقف می شود).
  • ۶۰ درصد به سمت اهداف سرمایه گذاری.

پس از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، می توانید به قانون ۷۰-۳۰ برگردید.

این برنامه ای است که من برای پرداخت تمام بدهی هایم به مدت ۳ تا ۴ سال دنبال کردم و سپس شروع کردم به جمع کردن تمام پول اضافی خود برای پیش پرداخت. زمانی که پولم برای پیش پرداخت یک ملک و تامین باقی آن توسط وام کافی شد، وارد حالت شکارچی شدم. من نشستم و بازار را تماشا کردم و منتظر زمان مناسب برای خرید یک قطعه کوچک ملک خود بودم. بنابراین، هنگامی که ابزاری برای فشار دادن ماشه در دارایی سرمایه گذاری خود به دست آوردید، آماده باشید، اما بیش از حد مشتاق سرمایه گذاری نباشید.

۲.     فقط برای اینکه کاری کرده باشید سرمایه گذاری نکنید، هوشمندانه سرمایه گذاری کنید

اگر فقط یک ملک را به خاطر داشتن آن بخرید، ممکن است به طور تصادفی تمام پولی را که به سختی به دست آورده اید دور بریزید. در حالی که بیشتر پولم را پس انداز می کردم، متوجه شدم که بسیاری از مردم در رکود املاک و مستغلات که در آن زمان اتفاق می افتاد، واقعاً پول خود را از دست می دادند.

من نمی خواستم جزئی از این آمار شوم، بنابراین چند کتاب دیگر درباره املاک خواندم و با نوسانات بازار و چرخه های اقتصادی آشنا شدم. اگر قصد دارید از نظر مالی مستقل شوید، درک کمی از اقتصاد چیزی است که باید بدست آورید. به لطف تحقیقاتی که انجام دادم، طولی نکشید که متوجه شدم چه چیزی باعث می شود یک خرید یک دارایی معامله خوبی باشد و چه چیزی باعث می شود یک معامله بد باشد.

 

سرمایه گذاری راه نجات از نابودی مالی

 

بنابراین، من تصمیم خود را گرفتم که هوشمندانه سرمایه گذاری کنم و شما نیز باید سرمایه گذاری کنید. خرید هوشمند به معنای مقاومت در برابر میل به ورود و خرید هر قطعه املاک جدیدی است که فقط به این دلیل که می توانید وارد بازار می شود. خرید هوشمند همچنین به معنای یادگیری نحوه تشخیص ارزش زمانی است که آن را می بینید. این به معنای خرید کم، در منطقه ای است که ارزش ملک از نظر تاریخی بالا است.

۳.     بدانید چه زمانی بفروشید

پس از سرمایه گذاری اولیه، روزی فرا می رسد که می خواهید بفروشید. زمانی که می فروشید، می توانید موفقیت مالی خود را درو کنید. پولی که از فروش به دست می آورید به ارزش خالص شما می افزاید و سرمایه اضافی برای سرمایه گذاری های بزرگتر و بهتر در آینده به شما می دهد. برای اینکه بفهمید بهترین زمان برای فروش چه زمانی است، باید دانشجوی تاریخ شوید. باید بیاموزید که بازارها در چرخه هایی که چند روز، چند ماه و چند سال را در بر می گیرند، بالا و پایین می شوند. هر چه زمان بیشتری بین هر چرخه صعودی و نزولی این چرخه ها بگذرد، ریسک سود و زیان بیشتر است. بعد از چند سال نشستن روی سرمایه گذاری، تصمیم به فروش گرفتم. من ارزان خریدم و قصد داشتم گران بفروشم.

در حال حاضر، گفته زمان بندی بازارها یک شوخی است، اما اگر توجه کنید و از شهود خود استفاده کنید، می توانید تشخیص دهید که چه زمانی یک سرمایه گذاری به قیمت بهینه خود (حداقل در کوتاه مدت) نزدیک است. برای من، پتانسیل بازدهی سه رقمی برای کمک به تصمیمم برای فروش کافی بود.

همچنین بخوانید:  6 تا از بهترین سیستم ‌عامل‌های تجارت الکترونیک برای راه اندازی فروشگاه آنلاین

برخی از مردم ترجیح می دهند در چنین سناریویی با هدف بازگشت قوی تر، ادامه دهند. اما، این به شما بستگی دارد. هرچه بیشتر نگه دارید، می توانید سود بیشتری کسب کنید، اما از طرف دیگر، ریسک ها بیشتر می شود که بازار می تواند به نفع شما تغییر کند. به عنوان یک سرمایه گذار در املاک و مستغلات، همیشه می خواهید سود را به حداکثر برسانید اما نباید حریص باشید.

 

فروش

 

۴.     بدانید از چه کسی برای فروش استفاده کنید

اگر می خواهید پول بیشتری را که به سختی به دست آورده اید حفظ کنید، باید بدانید که چه کسی قرار است دارایی های شما را بفروشد. دقت لازم برای حفظ پول ضروری است.

در اینجا بهترین راه برای انجام این کار با املاک و مستغلات است. شما بهترین نماینده ای را پیدا می کنید که به احتمال زیاد بیشترین پول را از فروش ملک شما به دست می آورد. کلمه کلیدی “موفق خواهم شد” است. شما صرفاً به نماینده ای که دوست یا خویشاوندتان پیشنهاد کرده است اعتماد نکنید. این کاری است که دیگران انجام می دهند، و به شما همان چیزی را می دهد که دیگران به دست می آورند. میانگین بازدهی از فروش اموال خود، به جای حداکثر بازده.

در اینجا کاری است که باید انجام دهید:

مدتی را صرف تجزیه و تحلیل داده های فروش برای ۲۰ نماینده برتری که در منطقه شما مشغول فروش هستند، بگذرانید. یک صفحه ایجاد کنید و تجزیه و تحلیل کنید که هر نماینده چقدر فروش داشته است. سپس، اگر اطلاعات در دسترس شماست، قیمت فروش و فهرست قیمت اصلی را که هر نماینده چند خانه آخر خود را به آن فروخته است، جمع‌آوری کنید.

سپس، نسبت لیست به قیمت فروش را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید کدام یک از نمایندگان خانه ها را نزدیک به لیست قیمت می فروشند. همچنین می‌خواهید مدت زمانی را که هر نماینده برای فروش ملکی که فهرست کرده بود تجزیه و تحلیل کنید، هر چه بازه زمانی کوتاه‌تر باشد، بهتر است. لیست قیمت آنها، در کوتاه ترین زمان. یافتن چنین مشاور املاکی به شما کمک می کند تا درآمد بیشتری از فروش خانه خود داشته باشید.

 

امضای قرارداد فروش به مشتری مناسب

 

۵.     پول خود را ایمن کنید، اما همزمان آن را رشد دهید

کسب درآمد زیاد هرگز پایان ماجرا نیست. وقتی پول دارید، چالش بعدی این است که بفهمید چگونه همه آن را نگه دارید. اغلب مردم اشتباه بزرگی مرتکب شده و همه آن را خرج می کنند یا همه آن را از دست می دهند. بنابراین لطفاً درآمد خود را صرف چیزهایی نکنید که پول را به شما باز نمی گرداند. بدون اینکه پولتان برای شما کار کند نمی توانید از نظر مالی مستقل شوید. حال اگر می‌خواهید پولی را که به سختی به دست آورده‌اید حفظ کنید، باید راهی برای تضمین آن پیدا کنید.

در اینجا یک راه ساده برای اطمینان از اینکه پول شما همچنان به کسب درآمد بیشتر در طول زمان ادامه می دهد، با به حداقل رساندن خطر ضرر آورده شده است.

برای ایمن سازی دارایی های خود به گونه ای که به شما کمک کند با خیال راحت از نظر مالی مستقل شوید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که پول سرمایه گذاری خود را به روش های زیر تقسیم کنید:

  • ۳ درصد در املاک و مستغلات
  • ۳ درصد در سهام
  • ۳ درصد در فلزات گران بها

 

پول و پولسازی

 

۶.     روی املاک دیجیتال سرمایه گذاری کنید

پس از کسب چند برد در بازی املاک و مستغلات، متوجه شدم که اینترنت نیز نوعی بازار املاک و مستغلات است .اینترنت دارای کیفیت هایی مشابه املاک و مستغلاتی است که در دنیای واقعی می خریم. مانند املاک و مستغلات واقعی، که در آن تنها مقدار محدودی فضا وجود دارد، اینترنت تا حدی محدود است که کاربران به وب سایت های موجود توجه خود را جلب می کنند. املاکی که زیبا، منحصربه‌فرد هستند یا به دلیل نزدیکی به مکان‌هایی که مردم می‌خواهند یا به آن‌ها نیاز دارند، راحتی بیشتری به مردم می‌دهند، آن را با ارزش‌تر می‌کنند و املاک با ارزش‌تر همیشه قیمت بالاتری را می‌طلبند.

همچنین بخوانید:  من شکست هامو دوست دارم. چون به خاطر اوناست که الان اینجام

و درست مانند املاک و مستغلات، وب‌سایت‌هایی که محتوا یا تجربیاتی ایجاد می‌کنند که ارزش آفرین هستند، بازدیدکنندگان بیشتری را جذب می‌کنند و هرچه بازدیدکنندگان سایت بیشتر شود، سایت ارزشمندتر می‌شود.

خانه دیجیتال

و نکته مهم در مورد اینترنت این است که همیشه برای کسانی که راهی برای ایجاد بهترین تجربه کاربری برای دیگران پیدا می کنند، جا باز می کند.

در حال حاضر، تقریباً ۳.۲ میلیارد نفر در سراسر جهان از اینترنت استفاده می کنند و این تعداد فقط در حال افزایش است. افراد و شرکت هایی که از قبل راه اندازی شده اند و در بازی هستند، در جلب توجه و وفاداری کاربران آنلاین از این مزیت برخوردار خواهند بود. این را به خاطر بسپارید، با املاک فیزیکی شما به میزان سرمایه ای که برای سرمایه گذاری در دسترس دارید محدود می شوید، اما با املاک دیجیتال، به معنای واقعی کلمه می توانید بهترین و با ارزش ترین دارایی را با کمی تلاش و کمی نوآوری ایجاد کنید.

اگر انگیزه و قدرت دارید، باید در املاک دیجیتال سرمایه گذاری کنید، زیرا این یکی از هوشمندانه ترین حرکت هایی است که می توانید برای استقلال مالی انجام دهید.

۷.     ایجاد درآمد ادامه دار

درآمد دائمی درآمدی است که ادامه دار و ثابت باشد و یکی از ساده‌ترین راه‌های کم‌هزینه برای افزودن درآمد دائمی به برنامه بازی مالی خود، انتشار کتاب یا کتاب الکترونیکی است.

وقتی کتابی را ایجاد می کنید، در حال ایجاد یک دارایی هستید. تا زمانی که کتابی است که برای دیگران ارزش می‌افزاید، و مردم مایل به خرید آن هستند، می‌تواند به تنهایی به ابزاری پول‌ساز تبدیل شود.

و انجام آن بسیار ساده است. گفتم ساده، نه آسان. اما، این گزینه ای است که می تواند با کمی تلاش و تمرکز، جریان دیگری از درآمد را برای شما باز کند. با هر جریان درآمدی که به حساب بانکی شما سرازیر می شود، به استقلال مالی نزدیک تر می شوید.

 

حقوق و دریافتی

 

۸.     سرمایه گذاری رشد سود سهام را شروع کنید

با این حرکت ساده مالی می توان به استقلال مالی سرعت بخشید. این یک حرکت مالی است که بسیار در دسترس است، و تنها چیزی که نیاز دارد این است که شما هوشمندانه پول خود را در شرکت هایی قرار دهید که ماهیانه یا فصلی به شما پول می دهند تا بتوانید پول خود را سرمایه گذاری کنید. این رویکرد به عنوان سرمایه گذاری رشد سود سهام شناخته می شود.

با این استراتژی ساده، تنها کاری که انجام می دهید این است که سهامی را خریداری کنید که به صورت سود سهام به شما بازپرداخت می کند و سال هاست که این سود سهام را در گذشته افزایش داده است. سرمایه‌گذاری رشد سود سهام به این معناست که امروز مقداری از پول خود را برای جریان درآمدی کنار بگذارید که به رشد خود ادامه می‌دهد و در آینده به شما پول خوبی می‌دهد.

 

مهارت های مدیریت سرمایه گذاری

سخنان پایانی

هیچ راه قطعی و مطمئنی برای کسب استقلال مالی وجود ندارد. آنچه من با شما به اشتراک گذاشته‌ام می‌تواند و به شما کمک می‌کند از نظر مالی آزادتر شوید، اما تنها در صورتی که برای به کار بردن آموخته‌های خود تلاش کنید. این حرکات هوشمندانه را با فشار یک دکمه اشتباه نگیرید. چرا؟ زیرا در مورد استقلال مالی هیچ دکمه آسانی وجود ندارد. بنابراین، باید چالش را نیز بپذیرید. اگر برخی از حرکات ساده را انجام دهید و فرآیند زیر را در ذهن خود خالکوبی کنید، تقریباً می توانید توانایی خود را برای رسیدن به استقلال مالی تضمین کنید.

دوره های دکتر کاویانی

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید.

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود