0 تا 100 استفاده از ایموجی(Emoji) در اینستاگرام

ایموجی اینستاگرام

ایموجی اینستاگرام یکی از قابلیت های ویژه شبکه اجتماعی اینستاگرام محسوب می شود که خیلی از کابران بواسطه ایموجی های موجود در اینستاگرام به این شبکه اجتماعی علاقه مند شده اند. امروزه در فضای مجازی استفاده از انواع مختلف ایموجی رونق بسیار زیادی پیدا کرده است و تنوع ایموجی در اینستاگرام نسبت به دیگر شبکه های اجتماعی بیشتر است.

لازم به ذکر است که در نسخه های اولیه اینستاگرام، قابلیت استفاده از ایموجی وجود نداشت و به مروز زمان در نسخه های جدید، قابلیت ایموجی به آن اضافه شد. درواقع اینستاگرام در هر نسخه ای که ارائه می دهد، به تعداد ایموجی های برنامه خود اضافه می کند و هرکدام از ایموجی ها کارایی مخصوص به خود را دارند. ایموجی شکلک های مختلفی است که هرکدام حالت مخصوص به خود را دارد و در بین کاربران فضای مجازی، ایموجی اینستاگرام بیشتر با نام استیکر کارایی دارد.

همچنین اگر می خواهید با زوایا و جزئیاتی که کمتر کسی به شما درباره اینستاگرام می گوید آشنا شوید حتما مطلب ” آموزش ۰ تا ۱۰۰ اینستاگرام ” را بخوانید.

ایموجی اینستاگرام انواع مختلفی دارد و حالت هایی مانند خوشحالی، غمگینی و … را نشان می دهد که در اغلب موارد بجای استفاده از متن پیام، از ایموجی یا استیکر استفاده می شود. لازم به ذکر است که امروزه ویژگی ایموجی تنها در اینستاگرام وجود ندارد و در سایر شبکه های اجتماعی هم این قابلیت دیده می شود. ایموجی در اینستاگرام کارایی بیشتری دارد و کاربران با فرستادن ایموجی برای همدیگر درواقع احساس خود را بیان می کنند.

همچنین بخوانید:  ۰ تا ۱۰۰ آموزش استفاده از هشتگ در اینستاگرام

ایموجی به نوعی نحوه ارسال پیام را در اینستاگرام راحت و سریع تر می کند و کاربر بجای استفاده از متن طولانی برای ارسال پیام از ایموجی های مختلف استفاده می کند‌. باتوجه به اینکه استفاده از ایموجی در فضای مجازی روز به روز بیشتر می شود، اینستاگرام باید در نسخه های جدید خود تعداد و تنوع ایموجی را افزایش دهد تا همه کاربران بتوانند از قابلیت ایموجی بهترین استفاده را کنند.

تاریخچه ایموجی اینستاگرام

شاید برای خیلی از افراد جالب باشد که ایموجی از کجا آمده است و چطور باعث شد که ایموجی در تمام شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام محبوب شود؟ در ادامه به تاریخچه ایموجی در اینستاگرام به طور مفصل پرداخته خواهد شد.

چندین سال قبل، ایده طراحی ایموجی به ذهن بسیاری از برنامه نویسان خلاق اروپایی رسید و آنها به دنبال این بودند که از طریق یک شکلک بتوانند پیام های کوتاهی را ارسال کنند و آنها فقط توانستند که تعدادی ایموجی بسیار ساده طراحی کنند. بعد از گذشت چند سال، یک مهندس ژاپنی توانست ایموجی های بسیار پیشرفته ای برای اینستاگرام طراحی کند و او با استفاده از علائم مختلفی مانند علائم هواشناسی، شکلک های جذابی را طراحی کرد و این شکلک ها به سرعت در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام محبوب شدند.

به مرور زمان ایموجی های زیادی برای اینستاگرام طراحی شد که هرکدام برای موضوعات مختلفی نیز کارایی دارد. باتوجه به اینکه مهندس ژاپنی چندین سال قبل ایموجی های اینستاگرام را طراحی کرده بود، ولی این ایموجی ها همچنان کارایی خود را در اینستاگرام حفظ کرده است.

تغییر ایموجی اینستاگرام
ایموجی جزو قسمت های اصلی هر شبکه اجتماعی محسوب می شود و برنامه اینستاگرام به واسطه ایموجی های مختلف محبوبیت زیادی نیز پیدا کرده است‌. کاربران اینستاگرام از طریق ایموجی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و به راحتی می توانند احساسات خود را با ارسال ایموجی بیان کنند. درواقع ایموجی جزو ارتباط اصلی در فضای مجازی محسوب می شود که امروزه استفاده از آنها در اینستاگرام رواج زیادی پیدا کرده است‌. ایموجی اینستاگرام توسط شرکت های مطرح دنیا طراحی می شود و هر شبکه اجتماعی ایموجی مخصوص به خود را دارد‌.

همچنین بخوانید:  بهترین روش برای نمایش بهتر استوری اینستاگرام

بعضی از ایموجی های اینستاگرام به استیکر سایر شبکه های اجتماعی شباهت زیادی دارد و به راحتی می توان از استیکر های اینستاگرام در دیگر شبکه های اجتماعی نیز استفاده کرد. یکی از قابلیت های ایموجی اینستاگرام این است که به هیچ عنوان نمی توان ظاهر آنها را تغییر داد و پیامی که حاوی ایموجی است، بدون دستکاری ارسال می شود. لازم به ذکر است که این ویژگی تنها در اینستاگرام وجود ندارد و در سایر شبکه های اجتماعی هم نمی توان ساختار کلی ایموجی را تغییر داد.

ایموجی اینستاگرام جزو قابلیت های ویژه برنامه محسوب می شود و کاربران با استفاده از ایموجی یا استیکر می توانند ارتباط نزدیکی با مخاطبان خود داشته باشند.

اگر میخواهید در اینستاگرام خاص باشید و فونت شما با بقیه کابران متفاوت باشد حتما مطلب “ آموزش قدم به قدم تغییر فونت اینستاگرام ” را بخوانید.

انواع ایموجی اینستاگرام + نحوه تغییر ایموجی اینستاگرام

در اینستاگرام ایموجی های جذابی وجود دارد که حالت های مختلفی را نشان می دهد. ایموجی خنده و گریه جزو شناخته شده ترین استیکر های موجود در اینستاگرام است که طبق بررسی های انجام شده این دو استیکر بیشترین استفاده را در شبکه های اجتماعی دارند. ایموجی خنده و گریه همانطور که از نامشان پیدا است، حالت های خوشحالی و ناراحتی را نشان می دهند که کاربران اینستاگرام می توانند احساس خوشحالی و ناراحتی خود را با ارسال ایموجی های خنده و گریه به مخاطبان خود بروز دهند.

ایموجی عصبانیت شدید از دیگر ایموجی های معروف اینستاگرام است و زمانی استفاده می شود که کاربر می خواهد ناراحتی شدید خود را به مخاطب خود نشان دهد. ایموجی خنده و گریه اینستاگرام تنها یک حالت ندارد و به شکل های مختلفی ظاهر می شود.‌ برای مثال ایموجی خندان با چشمان و دهان باز، ایموجی خندان با اشک شادی و ایموجی خندان با صورت کج، همگی جزو ایموجی های خنده محسوب می شوند که حالت شادی را نشان می دهند.

ایموجی صورت وارونه جزو ایموجی محبوب در اینستاگرام است که چهره ای با صورت وارونه را نشان می دهد و بیانگر حالتی است که فردی در حالت صحبت کردن است و خیلی جدی نیست‌.

انواع ایموجی اینستاگرام
کاربرد ایموجی قلب زمانی است که یک فرد تمایل دارد احساس علاقه خود را به دیگری نمایان کند و می تواند با ارسال ایموجی قلب احساس خود را به طرف مقابل نشان دهد. ایموجی نماد قلب با رنگ های قرمز، آبی، سبز، زرد، مشکی و … در اینستاگرام ظاهر می شود که همه آنها فقط نمایانگر احساس علاقه و عاشقی است. ایموجی سلام و تشکر در اینستاگرام نیز وجود دارد که افراد می توانند به جای نوشتن متن از این ایموجی ها استفاده کنند.

سوال اساسی بسیاری از کاربران اینستاگرام این است که چگونه ایموجی اینستاگرام را تغییر دهیم؟

یکی از روش های مرسوم برای تغییر ایموجی، استفاده از کیبورد اینستاگرام با شکلک است که در کیبورد مخصوص برنامه اینستاگرام تعداد زیادی ایموجی وجود دارد و کاربر به راحتی می تواند ایموجی مورد نظر خود را انتخاب کند و برای دیگران ارسال کند. چنانچه ایموجی های موجود در اینستاگرام مورد پسند کاربران نبود، می توانند از ایموجی دیگر شبکه های اجتماعی استفاده کنند و یا اقدام به ساخت ایموجی در اینستاگرام کنند.

همچنین بخوانید:  بهترین هشتگ های اینستاگرام | ۱۰۰ هشتگ برتر اینستاگرام (۲۰۲۰)

درواقع کاربر می تواند با ساخت استیکر خود در اینستاگرام، از ایموجی های متنوع نیز استفاده کند. درواقع بعضی از استیکر های جذاب در حال حاظر در نسخه جدید اینستاگرام وجود ندارد که قطعا در نسخه های بعدی، ایموجی های جدید به برنامه اضافه خواهند شد. ساخت استیکر شخصی به راحتی انجام می شود و روش ساخت استیکر به این شکل است که داخل برنامه اینستاگرام قسمتی وجود دارد که مخصوص ساخت استیکر های شخصی است و به راحتی می توان در این قسمت، استیکر اینستاگرام را به بهترین شرایط ممکن ساخت. تغییر ایموجی اینستاگرام به آیفون در سیستم عامل ios به روش های مختلفی انجام می شود و کاربر می تواند به تنظیمات اصلی گوشی خود مراجعه کند و به راحتی می توان ایموجی را نغییر داد.

از ایموجی اینستاگرام می توان در بخش های مختلف برنامه مانند قسمت استوری اینستاگرام، دایرکت و حتی ارسال تصاویر نیز استفاده کرد. اینستاگرام امروزه تنها یک پیام رسان ساده محسوب نمی شود و به یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی نیز تبدیل شده است. باتوجه به اینکه اینستاگرام دائما در حال به روز شدن است و هرساله امکانات جدیدی به برنامه اضافه می شود، ایموجی اینستاگرام هم همگام با قسمت های دیگر برنامه در حال تغییر است.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود