به قول بزرگان! کاربردی‌ترین جملات انگیزشی تأثیرگذار بر مسیر موفقیت در زندگی

به قول بزرگان! کاربردی‌ترین جملات انگیزشی تأثیرگذار بر مسیر موفقیت در زندگی

شکست، شکست و باز هم شکست!

در این مقاله با هم تعدادی از جملات انگیزشی افراد موفق و خلاق و پولساز را مرور می‌کنیم که به ما تصویر زنده‌ای از موفقیت و شکست ارائه می‌دهد.

خوشبختی و موفقیت برای هر کس تعریف متفاوتی دارد. خوشبختی برای یک نفر رسیدن به کسب و کاری پولساز است و برای کس دیگر قدم زدن بر شن‌های داغ ساحل در تابستان با پای برهنه و خیالی آسوده.

خوشبختی برای یک نفر این است که دوباره بینایی‌اش را به دست آورد و برای یک نفر این که در یک فیلم سینمایی نقش نابینایی مادرزاد را به بهترین شکل ایفا کند. معیار خوشبختی و موفقیت برای هر کس متفاوت است.

تعریف شما از موفقیت و خوشبختی چیست؟ پولدار شدن و راه‌اندازی کسب و کاری پولساز؟ موفقیت تحصیلی و طی کردن مدارج بالای آموزشی و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان؟ موفقیت شغلی و تبدیل شدن به چهره‌ای تأثیرگذار در حرفه‌ای که به آن می‌پردازید؟ قدم زدن بر شن‌های داغ ساحل با پاهای برهنه و سینه‌ لبریز از شادی و آرامش؟ حفاظت از محیط زیست؟

هر تعریفی که داشته باشیم، و هر تعریفی که انسان‌های موفق و برجسته‌ از موفقیت کرده‌اند، در یک نکته مشترک است و آن این است که موفقیت فقط یک راه دارد و آن هم پافشاری و حفظ پشتکار بعد از شکست و ناکامی است.

طبیعت قانون حکیمانه‌ای دارد که باعث حفظ گونه‌های مختلف موجودات زنده و تداوم بقا می‌شود و آن قانون این است: حیوانات شکارچی بیشتر از آنکه موفق شوند شکست می‌خورند. یک ببر از هر ده باری که اقدام به شکار می‌کند دست کم هشت تا نه بار شکست می‌خورد. اما ببری را دیده‌اید که شکار نکند؟

وقتی بزرگان از پیروزی می‌گویند

این قسمت را با چرچیل شروع می‌کنیم و با بروسلی تمام می‌کنیم! می‌توانید قلم و کاغذ بردارید یا گوشی‌تان را بردارید و جملاتی را که روی شما مؤثرتر است یادداشت کنید. آماده باشید. کلی جمله انگیزشی و آموزنده برای‌تان دست‌چین کرده‌ایم. ذهن‌تان را با این جملات بمباران کنید و بعد ادامه مقاله را بخوانید. این شما و این هم گنجینه سخن بزرگان…

همچنین بخوانید:  ۶ راه پرقدرت برای ساخت انضباط شخصی

 

به قول بزرگان! کاربردی‌ترین جملات انگیزشی تأثیرگذار بر مسیر موفقیت در زندگی

 

« جملات انگیزشی برای موفقیت در زندگی »

 

۱- «موفقیت همیشگی نیست؛ شکست کشنده نیست: شجاعتِ ادامه دادن مهم است…» وینستون چرچیل

 

۲- «شکست در اصالت، بهتر از پیروزی در تقلید است» هرمان ملویل (نویسنده رمان موبیدیک، نهنگ بحر)

 

۳- «موفقیت سراغ کسانی می‌رود که وقت نمی‌کنند دنبالش بگردند!» هنری دیوید ثورو

 

۴- «موفقیت این است که از شکستی به شکست دیگر بروید بدون این که اشتیاق‌تان را از دست بدهید.» وینستون چرچیل

 

۵- «از رها کردن چیزهای خوب برای رسیدن به چیزهای عالی نترسید.» جان د. راکفلر

 

۶- «دو دسته آدم به شما می‌گویند که نمی‌توانید تحولی در دنیا ایجاد کنید؛ کسانی که از تجربه کردن می‌ترسند و کسانی که می‌ترسند مبادا موفق شوید.» ری گوفورت

 

۷- «وقتی صحبت از موفقیت می‌شود، میانبری وجود ندارد.» بو بِنِت (ماجرای شکار و قانون طبیعت را یادتان هست؟)

 

۸- «این جا شکست یک گزینه است؛ اگر شکست نمی‌خورید، یعنی به اندازه کافی نوآوری نمی‌کنید.» ایلان ماسک

 

۹- «افرادی که آنقدر دیوانه هستند که فکر می کنند می توانند دنیا را تغییر دهند، همان هایی هستند که این کار را می کنند.» استیو جابز

 

۱۰- «بیست سال بعد شما از کارهایی که انجام نداده‌اید ناراحت می‌شوید نه از کارهایی که انجام داده‌اید؛ پس طناب قایق‌تان را باز کنید و از ساحل امن خود به سوی آب‌های آزاد برانید و خطر کنید. جستجو کنید، رویا بسازید و کشف کنید.» مارک تواین

 

۱۱- «فهمیده‌ام هر چقدر سخت‌تر کار می‌کنم، انگار شانس بیشتری به سراغم می‌آید.» توماس جفرسون

 

۱۲- «اگر شکسکت بخورید ممکن است نا امید شوید، اما اگر تلاش نکنید قطعاً شکست‌ می‌خورید.» بورلی سیلز

 

۱۳- «مردم اغلب می‌گویند انگیزه‌ها دوام ندارند. خب، اثر حمام نیز ماندگار نیست. به همین دلیل باید هر روز دوش بگیرید.» زیگ زیگلار

 

۱۴- «موفقیت با تلاش مرتبط است. افراد موفق به حرکت ادامه می دهند. آنها اشتباه می کنند اما دست از کار نمی کشند.» کنراد هیلتون (یکی از غول‌های هتل‌داری جهان و مؤسس هتل هیلتون)

 

همچنین بخوانید:  تا چه اندازه فردی موفق و عالی هستم؟

۱۵- «اخراج از اپل بهترین اتفاقی بود که می توانست برای من بیفتد. با این اتفاق، سنگینی موفقیت با سبکی دوباره مبتدی بودن جایگزین شد. من را آزاد کرد تا وارد یکی از خلاق ترین دوره‌های زندگی‌ام شوم.» استیو جابز (نگاه استیو جابز به شکست ستودنی است. یافتن فرصت‌های تازه و چشم‌انداز نو در دل اتفاقی که می‌تواند هر کسی را به قعر ناامیدی ببرد کاری است که از ذهنی ثروتمند و موفق مثل ذهن استیو جابز برمی‌آید.)

 

۱۶- «من همیشه جذب تغییرات انقلابی‌تر شده‌ام. نمی دانم چرا. شاید چون سخت ترند. چنین تغییراتی از لحاظ روحی بسیار دلهره‌آور و تنش‌زا هستند. و معمولاً وارد دوره‌ای می‌شوید که همه به شما می گویند کاملاً شکست خورده اید.» استیو جابز (نترسیدن از شکست و عملگرا بودن ویژگی مشترک تمام آدم‌های موفق و ثروتمند و پولسازی است که ذهنی خلاق و ایده‌پرداز دارند.)

 

۱۷- «به بازخوردهای منفی واقعاً توجه کنید و آن را بخواهید؛ به ویژه از دوستان‌تان… کم‌تر کسی این کار را انجام می دهددر حالی که کاری بی نهایت مفید است.» ایلان ماسک

 

۱۸- «برای من شکست در هر چیزی امری مطلقاً موقتی است. شکست به سادگی به من می گوید که یک جای کار می‌لنگد. و این مسیری است که همیشه به موفقیت و حقیقت می انجامد.» بروسلی

 

۱۹- «شکست بسیار مهم است. ما همیشه درباره موفقیت صحبت می‌کنیم. در حالی که این توانایی مقاومت در برابر شکست یا مهارت استفاده از شکست است که اغلب منجر به موفقیت بیشتر می شود. من افراد زیادی را می‌شناسم که از ترس شکست خوردن نمی خواهند تلاش کنند.» جی. کی. رولینگ (نویسنده رمان‌های هری پاتر)

 

۲۰- «کسی که هرگز اشتباه نکرده است، هرگز هم چیز جدیدی را امتحان نکرده است.» آلبرت اینشتین

 

۲۱- «شکست، موفقیتِ رو به رشد است.» آلبرت اینشتین

 

۲۲- «از شکست نترسید. بعد از تلاشی جانانه، حتی شکست خوردن هم شکوهمند است.» بروسلی

 

همان طور که قبلاً گفتیم، همه بزرگان و افراد موفق و پولساز، راه رسیدن به موفقیت را عملگرا بودن و نترسیدن از شکست خوردن می‎‌دانند. کسی مثل وینستون چرچیل همان طور که دیدیم تا جایی پیش می‌‌رود که می‌گوید موفقیت فقط و فقط عبارت است از «طی کردن فاصله میان دو شکست در حالی که اشتیاق‌مان از بین نرفته است.» ‌به قول نیک وی آچیچ، نویسنده کتاب زندگی بی حد و مرز، «ما باید با درس گرفتن از خطاهای‌ خود، خود را ببخشیم.»

همچنین بخوانید:  استرس در حال از بین بردن شماست؟ اگر این‌طور است،  مقابله با استرس را یاد بگیرید.

اگر می‌خواهید ذهنی خلاق داشته باشید که ایده‌های پولساز خلق کند یا کسب و کاری پر سود و پولساز به راه بیندازید و به موفقیت مالی و موفقیت کاری برسید، باید افق دیدتان را بسیار باز کنید و ظرفیت‌تان را برای شکست و ادامه دادن و دست نکشیدن بیشتر کنید. اگر می‌خواهید نوآور و موفق باشید باید پی اشتباه و انتقاد را به تن‌تان بمالید و از ساختن بعد از ویران کردن لذت ببرید.

نکته مهم در این میان این است که هیچ وقت ایمان‌تان را به خودتان و کارتان از دست ندهید و ادامه دهید. ایمان تنها نیرویی است که شما را در گذرگاه‌های سخت و دوراهی‌های دشوار زندگی راهنمایی می‌کند و مثل فانوسی است که در طوفانی‌ترین شب‌ها هم راه را نشان می‌دهد. در فکر برد و باخت نباشید. به پیشرفت فکر کنید. به بهتر شدن و درست‌تر شدن فکر کنید.

فکر برد و باخت یا شما را طمعکار می‌کند یا ناامید در حالی که باور داشتن به پیشرفت فشار روانی اضافی را از دوش شما برمی‌دارد و باعث می‌شود نگاه سالم‌تری به مسائل داشته باشید و با ناکامی‌ها درست‌تر مواجه شوید.

 

منابع

 

مقالات خواندنی

 

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود