در مسیر ثروتمند شدن، مراقب این تله‌های ذهنی باشید

ثروتمند شدن

ثروتمند شدن و مسیر آن تله هایی دارد که باید آنها را بشناسید.

اگر هدف‌های بزرگی در سر دارید ولی به هیچ‌کدام از آن‌ها تاکنون نرسیده‌اید، یعنی در ذهنتان مانعی وجود دارد که شما را از رسیدن به خواسته‌هایتان دور می‌کند. همه ثروتمندان درباره پول، امور مالی، سرمایه‌گذاری و کسب درآمد نگرشی مشابه دارند. برای اینکه ثروتمند شوید باید افکار خود را به افکار ثروتمندان شبیه‌سازید. اولین گام برای ثروتمند شدن این است که مانع‌هایی که بر سر راهتان وجود دارد را از بین ببرید تا با سرعت و شتاب بتوانید به سمت جلو پیش بروید.

ثروتمند شدن

اگر شما در ذهن خود، اسیر این تله‌های مالی شوید، هرگز به ثروت دلخواه خود نخواهید رسید.

۱- پول بیشتر برابر است با مشکلات بیشتر

افراد بی‌پول این بهانه را می‌آورند تا ورشکسته بودن یا وضعیت بد مالی خود را توجیه کنند. دردسرهای ورشکسته شدن بسیار زجرآورتر از مشکلات ناشی از پول زیاد داشتن است. هر چه پول بیشتری داشته باشید کنترل بیشتری روی بخش‌های مختلف زندگی خود خواهید داشت و صد البته انتخاب‌های بیشتری نیز خواهید داشت. فرض کنید ثروت متوسطی دارید و برای پرواز با هواپیما، بلیت درجه‌یک خریده‌اید، در این صورت فقط نگران این هستید که بغل‌دستی شما فرد باشعور و باکلاسی باشد. اگر از بغل‌دستی خود ناراضی باشید، نمی‌توانید او را از هواپیما بیرون کنید؛ زیرا اجازه این کار را ندارید. حالا اگر به میزانی پول داشته باشید که هواپیمای خصوصی بخرید، می‌توانید تعیین کنید چه کسانی به هواپیمایتان وارد شوند و چه کسی خلبانی پروازهای شما را بر عهده بگیرد. با پول داشتن، کنترل بیشتری بر زندگی خود خواهید داشت. پول بیشتر برابر است با مشکلات جدید، نه مشکلات بیشتر؛ البته این مشکلات جدید بیشتر شیرین و دل‌چسب هستند تا استرس‌زا.

همچنین بخوانید:  0 تا 100 کسب درآمد با گوشی + معایب و مزایا

۲- پول، ریشه تمام مشکلات، شرارت‌ها و بدی‌هاست

هر موقع این جمله به ذهنتان رسید فریاد بزنید و بگویید: “اصلاً این‌طور نیست.” بیایید همین امروز پرونده این جمله را ببندیم. دقت کنید که عشق به پول ریشه همه بدی‌هاست. پول بد نیست، فردی پولدار، عامل شرارت و بدی نیست. این جمله به‌اشتباه در ذهن مردم جا خوش کرده است و امید است روزی از فکر مردم کوچ کند. اگر پول داشته باشید، می‌توانید به مردم محروم کمک کنید،به مسافرت بروید، خانواده خود را تأمین کنید، کسب‌وکار شخصیتان را راه‌اندازی کنید و آن‌طور که می‌خواهید زندگی کنید و به آرزوهای خود برسید. بهتر است پول داشت و پول را مدیریت کرد تا اینکه فقیر بود و حسرت خورد!

۳- پولدارها خودخواه هستند.

این یکی از ادعاهای جالبی است که بعضی‌ها بر زبان می‌آورند. من تابه‌حال کسی را ندیده‌ام که پول‌هایش را توی کوچه بریزد و دیگران پول‌هایش را جمع کنند. واقعیت این است که اگر بخواهید از خودتان مراقبت کنید، به آزادی مالی برسید و مشکلی برای دیگران نباشید باید کمی خودخواه باشید و از عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس کافی برخوردار باشید. اگر شما چند ماه، فقط چند ماه، خودخواه شوید، ثروتی هنگفت جمع خواهید کرد و به آزادی مالی خواهید رسید. اگر مدتی به جمع‌آوری چیزی مشغول شوید و راحت آن را بخشش نکنید، چه پول باشد و چه دانش، بعد از مدتی چیزی برای ارائه به دیگران خواهید داشت.

۴- اگر پس‌انداز دارید یعنی ثروتمند هستید.

فکر می‌کنید داشتن پس‌انداز به معنی ثروتمندی است؟ به‌شدت در اشتباه هستید. اگر مبلغی پول در بانک پس‌انداز کرده‌اید، به این معنی نیست که آینده شما تأمین شده است. پس‌انداز، پولی راکد است. نه زیادتر می‌شود و نه به کاری گرفته خواهد شد. البته پس‌انداز به‌خودی‌خود بد نیست، اما افراد عادی آن‌قدر روی پول تمرکز می‌کنند که هرگز فکری برای افزایش دارایی خود نمی‌کنند. یادتان باشد هیچ‌کس با پس‌انداز ثروتمند نشده، فقط پیرتر شده است.

همچنین بخوانید:  چگونه درآمد دلاری داشته باشیم؟

۵- برای پولدار شدن باید پدر و مادری ثروتمند داشت.

در شروع برای پول درآوردن فقط باید شجاع باشیم و ثبات قدم داشته باشیم. به این فکر نکنید که برای پولدار شدن باید والدینی پولدار داشت، زیرا سه‌چهارم میلیاردرهای امروزی خودساخته یا نسل اولی هستند. این میلیاردرها افرادی معمولی هستند که جرئت دنبال کردن آرزوهایشان را دارند. کسانی که به عبارت “برای پول درآوردن باید پول داشت” معتقدند، قربانی این فکر مسموم شده و سریعاً از مسیر کسب ثروت خارج می‌شوند.

۶- هزارتومانی زیر سنگ است.

کسانی که فکر می‌کنند “پول علف خرس نیست” یا ” هزارتومانی زیر سنگ است”، بر این باورند که پول، محدود و کمیاب است. قانون فراوانی می‌گوید که همه‌چیز فراوان است. در کره زمین ۱۳۴ تریلیون دلار پول وجود دارد و بین افراد و در معاملات و سرمایه‌گذاری‌ها دست‌به‌دست می‌شود. کسانی فکر می‌کنند پول کمیاب است که اوضاع مالی نابسامانی دارند.

۷- فقر یعنی همان قناعت!

اگر فکر می‌کنید اگر فقیر باشید، فردی قانع تلقی می‌شوید، عمرتان را در این فکر اشتباه به هدر خواهید داد. قناعت با بی‌پولی فرق دارد. قناعت موجب بالندگی است و بی‌پولی موجب رکود. بهترین کمپانی‌های دنیا بزرگ هستند. بنابراین  ازاین‌پس به بزرگ‌تر فکر کنید. به بیشتر بیندیشید و به کم قانع نباشید.

۸- فقط به‌اندازه‌ای پول می‌خواهم که راحت زندگی کنم.

این روزها بیشتر مردم فقط فکر این هستند که پول کمی برای دوران بازنشستگی خود پس‌انداز کنند. ظاهر این کار اگرچه خوب است اما موجب می‌شود بیشتر مردم حتی در دوران کهن‌سالی نیز نتوانند بازنشسته شوند و به استراحت بپردازند، چون اگر مشکلاتی نظیر تورم، گرانی و رکود در اقتصاد ایجاد شود، این افراد دیگر نمی‌توانند از پس مخارج خود برآیند و با مشکلات بزرگی مواجه خواهند شد. بنابراین نباید به سطح متوسطی از رفاه قانع شد.

همچنین بخوانید:  استراتژی های خلاقانه‌ برای زمانی که پول زیادی ندارید!

۹- پول خوشبختی نمی‌آورد.

این چه انتظاری است که بعضی از ما از پول داریم؟ پول و خوشبختی دو مقوله کاملاً جدا هستند. این دو موضوع هیچ ربطی به هم ندارند. پول فقط پول است. خوشبختی به میزان درآمد افراد بستگی ندارد. با داشتن پول، آزاد هستید که کارهای دلخواه خود را انجام دهید.

۱۰- باید سخت کار کنید تا پولدار شوید.

افراد معمولی فکر می‌کنند تنها راه کسب پول بیشتر این است که ساعات بیشتری کار کنند. اگر ساعاتی طولانی کار می‌کنید تا به پول بیشتری برسید، یعنی زمان خود را می‌فروشید و اسکناس دریافت می‌کنید. وقت تمام‌شدنی است و این یعنی نمی‌توان با مبادله زمان ثروتمند شد. اگر می‌خواهید پولی هنگفت کسب کنید، باید به پول درآوردن بدون در نظر گرفتن زمان بیندیشید؛ مانند ثروتمندان باشید که برای خرید زمان پول پرداخت می‌کنند.

همین امروز خودتان را از دام این تله‌های ذهنی مالی خلاص کنید و دوستان، آشنایان و اعضای خانواده‌تان را نیز تشویق کنید تا مثل شما بیندیشند. به خاطر بسپارید شما با افکار محدودکننده احاطه‌شده‌اید که باید آن‌ها را از ذهن خود پاک‌کنید.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود