علم پولسازی ؛ تنها راه کسب درآمد مطمئن

علم پولسازی

پول شاید مهمترین چیزی است که می تواند عامل خوشبختی و یا حتی بدبختی ما باشد. اما حداقل و کلی ترین جمله ای که می توان گفت این است که پول حتی اگر هم باعث خوشبختی نباشد، حداقل بسیاری از مشکلات ناشی از فقر را از بین می‌برد. به هر حال، چه عاشق پول و کسب ثروت باشید یا نه، احتمالا یکی از اصلی‌ترین اهداف زندگیتان پولسازی برای رسیدن به آرزوهای مختلف محسوب می‌شود. این همان موردی است که به اعتقاد بسیاری فقط با کسب علم پول سازی قابل دستیابی است.

اگر به زندگی افراد موفق و تاثیرگذار نگاه کنیم، یک وجه مشترک به سرعت چشممان را جلب می کند؛ بله! مقدار دارایی آنها. به عنوان مثال، همه ما مدت هاست که بیل گیتس را به عنوان ثروتمندترین مرد جهان می شناسیم. اگر از کسی بپرسید که ثروتمندترین مرد روی زمین کیست، بلافاصله می گفت بیل گیتس. اما اگر از او بپرسید بیل گیتس در حال انجام چه کاری است؟  شاید کمی به جوابش فکر کرده باشد. پس می توان گفت انسان پول و کسب درآمد را نه تنها راهی برای رسیدن به اهداف می داند، بلکه در برخی موارد شهرت افراد به میزان دارایی آنها بستگی دارد. توصیه می کنیم زندگی نامه افراد ثروتمند ی مثل او را مطالعه کنید،

 

سوال این است که چگونه یکی ثروتمندترین فرد جهان می شود و دیگری برای خرید مایحتاج روزانه اش مشکل پیدا می کند؟ شاید بگویید شرایط زندگی و موقعیت جغرافیایی عامل اصلی ثروتمند شدن است، اما بد نیست بدانید که مطالعه داستان بسیاری از افراد ثروتمند این ایده را زیر پا می گذارد. چون توانستند در شرایط سخت ثروتمند شوند. فقر، توانایی تمرکز و تفکر را از انسان سلب می کند. از آنجایی که سندهیل مولیتن در کتاب فقر احمق می کند، او به خوبی توضیح می دهد که چرا کمبود پول ما را در چرخه معیوب تصمیمات اشتباه گرفتار می کند. شاید به همین دلیل است که فقرا فقیرتر می شوند. اما راه گریز از هر گرفتاری از جمله فقر، علم است. علم ممنوعه پولسازی شاید مهمترین دانشی است که یک انسان باید فرا بگیرد.

در اینجا بخشی از این کتاب را می خوانیم:

یک لحظه فکر کنید که این موضوع تا چه حد جالب توجه است. بر طبق اصول اولیه‌ی حسابداری حتما پای بده بستان در میان است. هر قدر هم که ثروتمند باشید، پولی که در اختیار دارید محدود است. اگر 10 دلار را خرج یک چیز کنید، 10 دلار کمتر برای چیزی دیگر باقی خواهد ماند(حتی اگر آن چیز دیگر ارثی باشد که  برای فرزندتان به جا می‌گذارید). بالاخره آن 10 دلار باید از جایی بیاید. اما افراد معمولا چنین احساسی ندارند. بسیاری از ما خریدهای 10 دلاری را به صورتی انجام می‌دهیم که انگار خبری از بده بستان نیست. برای انجام این خرید لازم نیست خرید دیگری را فدا کنیم. شاید حتی بتوان گفت احساس می‌کنیم که موجودی نامحدودی از اسکناس‌های 10 دلاری در بودجه مان داریم. البته در نهایت می‌دانیم که این‌طور نیست، اما رفتارمان به همین صورت است.

پولسازی و قوانین حاکم بر آن

پولسازی، چه شامل کسب درآمد از خانه یا کسب درآمد از بازی باشد، قوانین خاص خود را دارد که باید به آنها عمل کرد مثلا:

قانون مبادله در علم پولسازی

قانون به این واقعیت اشاره دارد که پول وسیله ای است که مردم کالا و خدمات خود را در ازای محصولات و خدمات دیگران عرضه می کنند. قبل از اختراع پول، مردم از سیستم مبادله کالا برای به دست آوردن آنچه مورد نیاز خود بودند استفاده می کردند. به عنوان مثال، اگر شیر داشتید و تخم مرغ نداشتید، در ازای کمی شیر از کسی که تخم مرغ داشت تخم مرغ می گرفتید. در حال حاضر قانون مبادلات مبلغی است که برای دریافت یا عرضه کالا و خدمات دریافت می شود. بنابراین هر چه ارزش خدمات و محصولات بالاتر باشد، در ازای آن پول بیشتری دریافت می شود.

قانون مبادله در علم پولسازی

قانون فراوانی در علم پولسازی

این قانون بیانگر این اصل است که جهان به هر کسی که بخواهد پول می دهد و اصول دستیابی به آن را رعایت می کند. نمونه کامل آن سیستم بانکی است. بانک می داند که مردم می خواهند برای مدتی پول پس انداز کنند، بنابراین بانک ها طرحی را برای سرمایه گذاری آن پول و دریافت بیشتر و در مقابل ارائه تسهیلات بیشتر به مشتریان ارائه می دهند. امروزه در عصر دیجیتال، روزانه بی نهایت پول وجود دارد.

همچنین بخوانید:  ایده‌های پولساز

قانون مدیریت جریان نقدینگی در علم پولسازی

طبق این قانون، با ارزش ترین دارایی شما برای توانایی کسب درآمد، جریان نقدی شماست. مقدار پولی که امروز به دست می آورید نتیجه پیشرفت شما در تخصص است که تعیین می کند چقدر می توانید وظایف خود را انجام دهید. در زندگی باید روی چگونگی افزایش سرمایه خود تمرکز کنید.

قانون پس انداز در علم پولسازی

قانون پولسازی

در قانون آمده است: فردی که استقلال مالی دارد موظف است حداقل یک دهم درآمد خود را در طول عمر پس انداز کند. ساده ترین راه این است که مقداری پول برای پس انداز کنار بگذارید. برای پول درآوردن باید بیشتر از پولی که خرج می کنید پس انداز کنید. اگر بیشتر از پس انداز پول خرج کنید، ممکن است در نهایت شکست بخورید.

قانون حفظ و حراست در علم پولسازی

قانون می گوید: این درآمد شما نیست که آینده مالی شما را تعیین می کند، بلکه مقدار پولی است که پس انداز می کنید. برخی افراد در طول زندگی خود پول زیادی به دست می آورند، اما زمانی که بازنشسته می شوند، ورشکست می شوند و بی پول می شوند. از سوی دیگر، عده ای نیز هستند که با وجود نداشتن درآمد چندانی، حتی پس از بازنشستگی، با پس انداز و استفاده منطقی از پول خود زندگی راحتی دارند. راه حل انباشت دارایی بیشتر، کاهش بدهی ها و تعهدات مالی و هزینه های غیر ضروری است.

دیدگاه قانون زمان برای معرفی هر چه بهتر علم پولسازی

دیدگاه قانون زمان برای معرفی هر چه بهتر علم پولسازی

این قانون بیان می‌کند که موفق‌ترین افراد در هر جامعه کسانی هستند که بیشترین زمان را برای تصمیم‌گیری روزانه صرف می‌کنند. انتخاب فوری آسان است، اما آینده موفقی را تضمین نمی کند. اگر دقت کنید، می بینید که فقرا معمولاً روی کوتاه مدت تمرکز می کنند.

قانون 3 اصل در علم پولسازی

این قانون بر سه اصل پس انداز، سرمایه گذاری و استفاده از طرح بیمه استوار است.

برای اینکه از نظر مالی راحت باشید و دوران بازنشستگی شیرینی را تجربه کنید، باید سعی کنید این سه حوزه حساس را به درستی متعادل کنید. از سن 22 تا 60 سالگی، یعنی سال های درآمدزایی، شما ملزم به صرفه جویی در پول، سرمایه گذاری مناسب، محافظت از ریسک مالی خود و استفاده از طرح بیمه خود هستید.

قانون پارکینسون درعلم پولسازی

می توان گفت این قانون معتبرترین قانونی است که برای دستیابی به آزادی مالی بلندمدت باید به رسمیت شناخته شود. بدون شک موقعیت هایی را تجربه کرده اید که درآمدتان افزایش می یابد، اما معمولا پولی برای پس انداز وجود ندارد، زیرا به نظر می رسد نیازهایی وجود دارد که شما را مجبور می کند هر هزار تومان خرج کنید. سعی کنید تا حد امکان قانون پارکینسون را از زندگی خود حذف کنید و بهترین راه برای خلاص شدن از شر آن این است که با افزایش درآمد و سپس سرمایه گذاری مابه التفاوت، هزینه های خود را کاهش دهید.

قانون سرمایه گذاری در علم پولسازی

این قانون مختصر و صریح است. یکی از ساده ترین قوانین برای تضمین امنیت زندگی این است که هرگز پول را از دست ندهید، اگرچه از دست دادن پول اجتناب ناپذیر است. اگر در معرض خطر هستید، مطمئن شوید که ضرر شما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی نیست. بنابراین، باید گزینه های سرمایه گذاری خود را به دقت بررسی کنید و هرگز در علم کسب درآمد عجله نکنید. اگر نمی خواهید بی پولی را تجربه کنید، فقط عاقلانه سرمایه گذاری کنید.

قانون انباشت در علم پولسازی

قانون انباشت در علم پولسازی

قانون انباشت استدلال می کند که هر دستاورد بزرگ مالی نتیجه صدها تلاش و فداکاری کوچک است که هیچ کس نمی بیند یا قدردانی نمی کند. موفقیت در هر زمینه ای نیاز به صبر و استقامت دارد. بسیاری از افراد این جنبه از زندگی را نمی پذیرند و تصمیم می گیرند کار را شروع نکنند. واقعیت زندگی این است که اگر از ترس از دست دادن شروع به کار نکنید، هر زمان که برای شروع آماده باشید، در نهایت با مسئله باخت مواجه خواهید شد.

بنابراین، برای دستیابی به آینده مالی مطمئن، باید خیلی زود پس انداز و سازگاری با آن را آغاز کنید. کسب درآمد زمان می برد، مگر اینکه در لاتاری برنده شوید و یک شبه پولدار شوید.

قانون شتاب در علم پولسازی

قانون می گوید که هر چه سریعتر به سمت آزادی مالی حرکت کنید، آزادی مالی سریعتر به سمت شما حرکت می کند. این قانون توضیح می دهد که چرا افراد موفق و ثروتمند هر روز موفق تر و ثروتمندتر می شوند. خوب، دلیل ورود پول به زندگی افراد ثروتمند این است که آنها می توانند بیشتر از پتانسیل های خود استفاده کنند. این افراد توانایی بزرگ کردن سبد خود را دارند. به دلیل علاقه ای که به سرمایه گذاری دارند، افراد با تجربه تری را برای اداره و توسعه کسب و کار استخدام می کنند. زمانی که شروع می کنید، کسب درآمد یک فرآیند طولانی است، اما با اهداف بلندمدت، سرعت درآمدزایی شما افزایش می یابد.

همچنین بخوانید:  روش‌های کسب درآمد

قانون جذب در علم پولسازی

علم پولسازی

بر اساس این قانون، انسان یک آهنربای زنده است. ما همیشه افراد، موقعیت ها و شرایط را از طریق هماهنگی با افکار غالب خود وارد زندگی خود می کنیم. قانون می گوید که “زندگی امروز شما نتیجه افکار گذشته شماست.” بنابراین، اگر نظر خود را تغییر دهید، زندگی شما نیز تغییر خواهد کرد.

فیلم و کتاب «راز» به طور کامل این پدیده را توضیح می دهد و بیان می کند که جهان تابع افکار ما است و غالب ترین احساس را برای ما به ارمغان می آورد.

با اعمال این قانون قادر خواهید بود با ثروتمند اندیشی و تمرکز بر افکار و اهداف تجاری خود وضعیت مالی خود را تغییر دهید. این خود فرصت هایی را برای شما ایجاد می کند و شما را به سمت اهدافتان ترغیب می کند.

قانون بهره مرکب در علم پولسازی

اولین قدم در پس انداز پول، جمع آوری ثروت است. کار به اینجا ختم نمی شود. بهتر است برای پس انداز خود هدف داشته باشید. زیرا ممکن است بی دلیل آن را خرج کنید. طبق این قانون سرمایه گذاری عاقلانه پول و تبدیل آن به سود مرکب در نهایت شما را پولدار می کند.

بسیاری از مردم متوجه نیستند که اگر نقدینگی خود را هر چقدر هم که کم باشد کنار بگذارید، می توانید آن را به مقدار قابل توجهی تبدیل کنید. برای اینکه بتوانید پول درآورید و با موفقیت ثروتمند شوید، باید بدانید پول چگونه کار می کند و قوانین آن را دنبال کنید. درآمد بالاتر به این معنا نیست که شما ثروتمند هستید. به طور کلی، مهم نیست که چقدر درآمد دارید، مهم این است که بدانید چگونه از پول خود (خرج کردن، پس انداز، سرمایه گذاری) پس از کسب آن محافظت کنید.

در این مطلب از سایت خودساخته درباره راه های پولدار شدن بدون سرمایه صحبت کردیم که پیشنهاد میکنم آن را مطالعه کنید.

گام‌های مهم در راه کسب درآمد و پولسازی

گام‌های مهم در راه کسب درآمد و پولسازی

خوب حالا که با قوانین کسب ثروت آشنا شدیم بیایید با گام های مهم در راه پولسازی هم آشنا شویم:

گام اول درعلم پولسازی: به ندای درونی‌تان گوش کنید!

ندای درون به پیام ها و الهاماتی اشاره دارد که در درون همه ما وجود دارد و اگر برای آنها ارزش قائل باشیم و به آنها توجه کنیم شکوفا می‌شوند. صدای موجود در مسیر، شما را به چیزی که واقعاً دوست دارید هدایت می کند. برخی از شما ممکن است به ندای درون اعتقاد نداشته باشید اما به زمان هایی فکر کنید که تنها بودید. وقتی در اعماق وجودت دریایی از آرزوها و آرزوهای برآورده نشده دارید. یک انرژی درونی که شما را بیش از هر چیز دیگری به یک میل خاص می کشاند و این صدای درون است. شما باید حتما آن را دنبال کنید و مطمئن شوید که به آنچه می خواهید می رسید.

گام دوم درعلم پولسازی: اثر مرکب در پولسازی

برای کسب یک میلیارد دلار، با چند میلیون شروع کنید و روی آن تمرکز کنید.  پس از رسیدن به هدف چند میلیون دلاری، به تدریج مبالغ بعدی را افزایش دهید. هدف بعدی چند ده میلیونی و هدف بعدی چند صد میلیونی است تا بالاخره میلیاردها پول درآورید. این تداوم یک اثر ترکیبی است. راز این گام این است که هرگز به یک مقدار بسنده نکنید و پیش بروید.

گام سوم درعلم پولسازی: انگیزه و میل به پول درآوردن

اگر ثروت و پول‌سازی به خودی خود مهم، انگیزاننده و جذاب نیستند، پس اهداف جذاب و انگیزشی دیگری برای خود تعیین کنید. اهدافی که تنها پس از ثروتمند شدن می توانید طعم آنها را بچشید و از آنها لذت ببرید. اهدافی مانند یک خانه رویایی و خرید BMW، سفرهای خارج از کشور، سرگرمی های مختلف، احساس امنیت و آزادی و غیره که فقط پول می تواند آنها را فراهم کند. این اهداف می توانند انگیزه ای قوی برای تمایل بیشتر به پول درآوردن باشند. به این فکر کنید که اگر همه اینها را داشته باشید چقدر در زندگی خود لذت خواهید برد!

همچنین بخوانید:  کسب ثروت

اغوا کننده است، اینطور نیست؟!

با نگاهی به این اهداف، کسب درآمد نیز به هدفی مهم برای شما تبدیل می شود.

گام چهارم در علم پولسازی : از نیروهای بزرگ حاکم بر جهان کمک بخواهید!

گام چهارم در علم پولسازی : از نیروهای بزرگ حاکم بر جهان کمک بخواهید!

همه چیز محدود به این فکر دنیوی نیست. نیروهای درونی همه انسانها با نیروهای بزرگتری که بر جهان آفرینش حکومت می کنند، در ارتباط است. روی حریم خصوصی خود تمرکز کنید و با این نیروهای بزرگ ارتباط برقرار کنید و از آنها کمک و راهنمایی بخواهید. از آنها بخواهید که در انتخاب هدف و مسیر درست برای رسیدن به آن و تجربه موفقیت به شما کمک کنند.

به این ترتیب می توانید زندگی آرامی را تجربه کنید و منبع آرامش و امنیت اطرافیان خود باشید.

اگر واقعاً بتوانید آن ارتباط را به طور مؤثر و موفقیت آمیزی برقرار کنید، تفاوت در کسب درآمد را احساس خواهید کرد.

گام پنجم در علم پولسازی: از موانع و مشکلات غول نسازید!

هیچ دریایی همیشه آرام و هیچ مسیری همیشه هموار نیست، زندگی هم همینطور. گاهی برای موفقیت باید با امواج ریز و درشت دریای زندگی و ناهمواری های جاده زندگی دست و پنجه نرم کرد و تنها با غلبه بر آنها می توان به تحقق آرزوها و خواسته های خود امیدوار بود. اکثر مردم وقتی با سختی ها و شکست های کوچک اما بزرگ اما موقتی روبه رو می شوند، دست و پای خود را از دست می دهند و دلسرد می شوند و می ترسند قدمی به جلو بردارند و تسلیم شوند.

با ناامیدی، نارضایتی، شکایت و افسردگی، نه تنها به جایی نخواهید رسید، بلکه وضعیت شما بدتر خواهد شد. پس بهتر است دست از گله و غر زدن بردارید و در همان شرایط و با همان امکانات و اطلاعات محدودی که دارید به دریا بروید و دست به کار شوید. هرچه پیش می روید اطلاعات و امکانات خود را افزایش دهید و مطمئن باشید با تجربیات عملی که به دست خواهید آورد مسیر موفقیت برای شما هموارتر و آسان تر خواهد شد.

گام ششم: روابط و افکار خود را پاک و پالایش کنید!

حتما شما برای یک زندگی راحت تر، وسایل و لوازم غیر ضروری و غیر ضروری را دور می اندازیم، درست است؟ پس در مسیر کسب درآمد باید افکار و روابط غیر ضروری به خصوص مخرب و بازدارنده را از خود دور کنیم. با وجود انبوه افکار و روابط بیهوده، وقت گیر و آزاردهنده که فقط وقت و انرژی ما را تلف می کند، گیج می شویم و به نتیجه نمی رسیم. بنابراین، تمرکز خود را حفظ کنید و فقط روی مسائل مهم و کلیدی پول سازی خود تمرکز کنید.

گام هفتم در علم پولسازی: خواسته ها و علایق قلبی خود را ارزیابی کنید!

گام هفتم در علم پولسازی: خواسته ها و علایق قلبی خود را ارزیابی کنید!

همه ذاتاً به چیزهایی علاقه دارند و دوست دارند. اهداف و مسیری را که انتخاب کرده اید با عشق و اشتیاق مخلوط کنید. خودتان خواهید دید که مسیر کسب درآمد برای رسیدن به درآمد میلیاردی در ماه چقدر هموارتر و سریعتر است. در واقع، این خود درونی ماست که ما را به چیزهایی می کشاند که واقعاً دوستشان داریم و دوستشان داریم.

پس مراقب باشید که چه فکر می کنید. چه چیزی را دوست داشتی؟ و شب و روز چه خوابی می بینید؟ زیرا به زودی با آنها روبرو خواهید شد آن هم در زندگی واقعی!

در انتها از شما دعوت می کنم ویدیو زیر از دکتر کاویانی که در رابطه با پولسازی است را تماشا کنید:

 

سخن پایانی

در علم پولسازی هدف سرعت کسب درآمد بسیار سریعتر و استفاده کردن از فرصت ها برای کسب درآمد است. وقتی کسب درآمد هدف شماست باید از قدرت بزرگ جهان که همانا خداوند متعال است کمک گرفته و دست به کار شوید. مسیر خود را برنامه ریزی کنید و بازه زمانی دقیق را مشخص کنید. در این راه هم باید دست از بهانه بردارید و در مورد مشکلات و موانع غول هیاهو به پا نکنید. با افرادی که پول دراوردن بی دردسر شما را تحسین می کنند بیشتر معاشرت کرده و افراد با انگیزه تر از خودتان را انتخاب کنید.

 

سوالات رایج

علم پول سازی چیست؟

علم پولسازی یعنی مجموعه قوانین و مهارت‌های کسب شده که برای بدست آوردن هر چه بیشتر پول یا سرمایه، پیاده سازی می‌کنید.

چگونه پول سازی کنیم؟

برای اینکه بتوانید پول سازی اصولی انجام دهید، لازم است قوانین، مراحل آن را به درستی درک کرده و در جای لازم از آن‌ها بهره ببرید.

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

یک پاسخ

  1. کتابی که معرفی کردید رو من خوندم کتاب مفیدیه ، یه جور تلفیق اقتصاد و روانشناسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود

آیا می‌خواهید درآمد بیزینس خود را ۳ برابر کنید؟

برای دریافت آموزش رایگان بیزینس پولساز دکتر کاویانی روی دکمه دریافت دوره بزنید