منشن اینستاگرام چیست ؟ | نحوه منشن کردن در اینستاگرام

منشن اینستاگرام چیست[vc_row][vc_column][vc_column_text]

منشن اینستاگرام چیست؟

امروزه اینستاگرام یکی از قدرتمندترین شبکه های اجتماعی است که میلیون ها کاربر از آن استفاده می کنند. منشن کردن یا تگ کردن از مفاهیم کاربردی در اینستاگرام است و بیشتر کاربران با این مفاهیم آشنا هستند. تگ کردن یا منشن کردن در اینستاگرام به این معنی است که کاربر اینستاگرامی می تواند در عکس یا ویدیو مورد نظر خود، به نام فرد یا افراد مورد دلخواه و علاقه خود اشاره ای داشته باشد. در مورد تگ کردن در اینستاگرام سوالات زیادی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به رایج ترین سوالاتی که می تواند برای یک کاربر اینستاگرامی در مورد تگ کردن در این شبکه اجتماعی پیش آید، پاسخ دهیم.

اگر با برنامه یا اپلیکیشن اینستاگرام در شبکه‌های اجتماعی آشنا باشید و جزء کاربران فعال و حرفه‌ای در استفاده از این نرم افزار هستید، حتما با این مفهوم که منشن اینستاگرام چیست؟ آشنایی کامل دارید.

اصلی‌ترین کاربردی که برنامه اینستاگرام دارد به اشترک گذاشتن تصاویر و ویدئوهای موردنظر افراد است.همچنین برنامه اینستاگرام از اصطلاحات بسیار متنوع و پرکاربردی برخوردار است که اصطلاح منشن(mention) هم جزء پرکاربردترین اصطلاحات این برنامه محسوب می‌شود.

منشن کردن در اینستاگرام هم یکی از قابلیت‌های کاربردی این شبکه اجتماعی است که امروزه کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. ما در این مقاله تصمیم گرفتیم به بیان مفهوم منشن کردن در اینستاگرام، کاربردها و محدودیت‌های آن و همچنین چگونگی جلوگیری از منشن شدن توسط افراد دیگر در پست اینستاگرام، بپردازیم و شما را با آ‌‌ن‌ها آشنا نماییم.  پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

منشن اینستاگرام چیست؟

منشن (mention) که در زبان انگلیسی به معنی اشاره است و کاربردهای مختلفی دارد، در اینستاگرام هنگامی استفاده می‌شود که شما می‌خواهید شخصی یا فردی را از یک پست مطلع و آگاه کنید یا پست و استوری را منتشر نموده و فرد یا شخصی را در آن پست معرفی کنید.

همچنین منشن کردن در اینستاگرام یک قابلیت‌های مهم و کاربردی است که به کمک آن شما می‌توانید یک پیچ را در اینستاگرام به دوستان خود معرفی کنید.شما می‌توانید از طریق منشن کردن در اینستاگرام در هر کامنت به یک یا چند شخص دیگر اشاره نمایید.

برای منشن کردن در ابتدای متن خود نماد “@” را تایپ نموده و اکانت شخص مورد نظر را انتخاب کرده و بعد از آن متن خود را تایپ نمایید.قابلیت منشن کردن هم در کپشن و هم در کامنت توسط افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اینستاگرام هنگامی که می‌خواهید به نام فرد یا شخصی اشاره نمایید از قابلیت منشن(mention) استفاده می‌کنید.

برای منشن کردن در اینستاگرام از علامت یا نماد “@” قبل از آیدی شخص مورد نظر در برنامه استفاده می‌شود. هدف اصلی از منشن کردن در اینستاگرام بالا بردن تعداد دنبال‌کننده‌ها یا همان فالوورها است که این کار بیشتر به وسیله کسب و کارها و مشاغل تجاری برای افزایش تبلیغات آن‌ها انجام می‌شود.

کاربرد منشن اینستاگرام چیست

کاربرد منشن کردن در اینستاگرام

کاربرد منشن کردن در اینستاگرام هنگامی است که شما یک پست و محتوا در اینستاگرام را می‌بینید و دوست دارید آن را به فرد دیگری نشان دهید و برای این کار شما آن شخص یا فرد را در زیر آن پست منشن می‌کنید.

مزایای منشن اینستاگرام

اگر به دنبال این هستید که برندتان را در شبکه اجتماعی اینستاگرام بهتر به مخاطبانتان معرفی کنید، می‌توانید از مزیت‌های منشن در اینستاگرام استفاده نمایید.
این مزیت‌ها به صورت زیر هستند:

 •  می‌توانید از این طریق مسابقات اینستاگرامی اجرا نمایید.
 • از طریق منشن اینستاگرام می‌توانید محتوای تولید شده توسط افراد دیگر را به استوری‌هایتان اضافه نمایید.
 • می‌توانید به وسیله آن مناسبت‌های خاص و ویژه را نشر داده و مهمان‌هایتان را منشن کنید.

در اینستاگرام چگونه می توان عمل تگ یا منشن کردن را انجام داد؟

در اینستاگرام به راحتی می توان فرد یا افراد مورد نظر را در عکس یا ویدیو خود تگ کرد. عمل تگ کردن را هم به هنگام آپلود عکس یا ویدیو می توان انجام داد و هم بعد از آپلود کردن به آسانی می توان انجام داد. برای تگ کردن افراد باید مراحل زیر به درستی انجام شود.

 • زمانی که قصد اشتراک گذاری عکس را دارید در قسمت پایین کادر کپشن گزینه Tag People انتخاب شود.
 • محلی از عکس که می خواهید نام آن فرد مورد نظر در آن محل دیده شود، انتخاب کنید.
 • سپس شروع به نوشتن نام کاربری یا اکانت فرد مورد نظر نمایید. در صورت نوشتن اکانت فرد باید در ابتدای نوشتن از علامت @ استفاده کنید.
همچنین بخوانید:  تبلیغات کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام

در صورتی که عکس یا ویدیویی را قبلا آپلود کردید و در حال حاضر می خواهید نام فرد یا افرادی را در پست مورد نظر خود تگ کنید، باید به روش زیر عمل کنید.

 • در پست مورد نظر آیکون سه نقطه را لمس کنید و سپس گزینه edit و بعد از آن Tag People را که در پایین سمت چپ عکس نمایش داده می شود را انتخاب کنید.
 • مکان مورد نظر برای نمایش دادن نام فرد را انتخاب کنید.
 • نام کاربری یا اکانت فرد را تایپ کنید. برای نوشتن اکانت در ابتدای تایپ باید از علامت @ استفاده کنید.

انواع منشن کردن در اینستاگرام

منشن کردن در اینستاگرام به ۴ حالت انجام می‌شود، که به صورت زیر است:

 1. منشن کردن در کامنت
 2.  منشن کردن در پست
 3. منشن کردن محتوا
 4. منشن کردن در استوری

در ادامه ما قصد داریم به شرح مختصری درباره چهار حالت منشن کردن در اینستاگرام بپردازیم. پس همچنان تا پایان مقاله ما را همراهی نمایید.

 • منشن کردن در کامنت

شما می‌توانید برای منشن کردن در کامنت، پستی را که درنظر دارید، بعد از علامت “@” نام کاربری فرد یا شخص موردنظر را تایپ کنید. همچنین می‌توانید در کنار نام فرد یا شخص منشن شده در کامنت توضیحاتی را که دوست دارید، اضافه نمایید.

 

 • حذف منشن در کامنت اینستاگرام

گاهی اوقات ممکن است به طور اشتباه در زیر یک پست اکانت فردی را منشن کنید. در صورتی که بخواهید این اکانت اشتباهی را حذف و پاک نمایید، مراحل زیر را انجام دهید:

 •  پست منشن شده را باز نمایید.
 •  پس آن را انتخاب کنید.
 •  از طریق آیکون “سطل آشغال” آن اکانت را حذف کنید.

با انجام این مراحل شما به راحتی می‌توانید اکانت اشتباه و اعلان آن را از پیج فرد مقابل پاک و حذف نمایید.

انواع منشن اینستاگرام چیست

 • منشن کردن در پست

برای اینکه بتوانید در پستی منشن کنید  ، علامت “@” را بعد از نوشتن کپشن مورد نظر تایپ کرده و پس از آن نام شخص مورد نظر خود را تایپ نمایید.

 • منشن کردن محتوا

هنگامی که شما می‌خواهید تصویر یا ویدئویی را از یک پیج دیگر در پیج خود قرار دهید، در واقع آن فرد را منشن می‌کنید، تا بتوانید منبع محتوای آن را نشان دهید. این کار به این دلیل انجام می‌شود که اینستاگرام به کپی کردن محتوای افراد بسیار حساس است و اگر منبع پست شما مشخص نباشد، بلافاصله اینستاگرام آن را پاک خواهد کرد.

 • منشن کردن در استوری

در اینستاگرام این قابلیت وجود دارد که بتوانید افراد را در استوری خود، هنگام استوری گذاشتن، منشن کنید. برای اینکه افراد را در استوری خود منشن کنید، هیچ گونه محدودیتی در اینستاگرام وجود دارد.
بنابراین اگر می‌خواهید منشن کردن پست در استوری اینستاگرام را انجام دهید، باید مراحل زیر را درنظر بگیرید:

 1. نرم افزار اینستاگرام را بر روی گوشی همراه خود باز کرده و اجرا نمایید.
 2. بر روی آیکون “+” در بخش بالا و سمت چپ برنامه اینستاگرام کلیک کنید.
 3.  عکس یا فیلم کوتاه مورد نظر خود را می‌توانید از گالری انتخاب کنید یا اینکه از طریق دکمه لمسی “شاتر” همزمان ایجاد کنید.
 4.  بعد از انتخاب یا گرفتن عکس یا فیلم کوتاه خود، بر روی نماد “Aa” در بالای صفحه سمت راست برنامه اینستاگرام کلیک کنید.
 5.  وقتی متن خود را نوشتید، علامت @”” را تایپ کنید و بعد از آن نام کاربر یا اکانت فرد یا شخصی که می‌خواهید آن را در اینستاگرام منشن کنید، تایپ نمایید.
 6. بخشی از صفحه نمایش را لمس کنید. ( مکان لمس خارج از کیبورد و محدوده تایپ باشد)
 7.  در پایان نماد “تایید” را در پایین و وسط صفحه کلیک کنید.

منشن شدن توسط افراد دیگر

هنگامی که فرد یا افراد دیگری شما را منشن می‌کنند، در بخش Activity (فعالیت‌های اینستاگرام) یک اعلان دریافت می‌کنید که شما را از منشن شدن توسط فرد یا افراد دیگر در یک بخش ویژه آگاه و مطلع می‌سازد.

محدودیت منشن در اینستاگرام

محدودیت منشن در اینستاگرام

شما در اینستاگرام برای منشن کردن افراد با محدودیت مواجه هستید و بر روی هر عکس در برنامه اینستاگرام فقط می‌توانید ۱۰ نفر از افرادی را که تمایل دارید در اینستاگرام منشن کنید، تگ نمایید.همچنین در قسمت کپشن به تعداد کاراکتر می‌توانید حساب‌های کاربری را در برنامه اینستاگرام منشن کنید. بنابراین در اینستاگرام برای هر کامنت فقط ۱۰ نفر را می‌توانید منشن کنید.

همچنین بخوانید:  اموزش قدم به قدم ساخت پست اسلایدی در اینستاگرام

جلوگیری از منشن شدن در اینستاگرام

در اینستاگرام می توان اکانت افراد را در کامنت های پست مورد نظر خود منشن کرد. منشن کردن به منظور اطلاع رسانی آن شخص از پست مورد نظر انجام می شود. ولی برخی از کاربران دوست ندارند توسط افراد مختلف در کامنت ها منشن شوند برای جلوگیری از منشن شدن در اینستاگرام به صورت زیر می توان عمل کرد.

 • ابتدا به پروفایل خود مراجعه کنید و آیکون سه خط را در قسمت راست بالای صفحه لمس کنید.
 • در صفحه باز شده، گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • در قسمت تنظیمات گزینه Privacy یا حریم خصوصی را انتخاب کنید.
 • سپس در این قسمت گزینه Comments یا کامنت ها را انتخاب کنید.
 • در ادامه گزینه Manual filter را فعال کنید و عباراتی که دوست دارید از منشن شدن آن ها جلوگیری شود در آن قسمت بنویسید. ابتدای هر عبارت، علامت @ را تایپ کنید.

شما می‌توانید برای جلوگیری از منشن شدن یا تگ شدن در اینستاگرام توسط افراد دیگر، با استفاده از انجام تنظیمات در برنامه اینستاگرام، منشن شدن یا تگ شدن به وسیله دیگران را غیرفعال کنید.بعد از انجام این تنظیمات دیگر کسی نمی‌تواند شما را در پستی تگ کند و منشن شدن شما در هر عکس یا فیلم نیاز به تایید شما دارد.

شما می‌توانید برای جلوگیری از منشن شدن در اینستاگرام توسط افراد دیگر، آن‌ها را بلاک کنید. بنابراین بلاک کردن افراد منشن کننده، می‌تواند یکی از راه‌ها برای جلوگیری از منشن شدن در اینستاگرام باشد.

سوالات متداول در مورد تگ و منشن کردن:

 • آیا امکان تگ کردن افراد به ویدیوهای خود و همچنین عکس های سایر کاربران اینستاگرام وجود دارد؟

بله، اینستاگرام در ماه های اخیر تغییرات و پیشرفت های زیادی داشته است. این امکان در برنامه به روز رسانی شده اینستاگرام وجود دارد. در ویدیوهای آپلود شده در اینستاگرام می توان فرد یا افراد مورد نطر را تگ کرد.

همچنین شما می توانید به راحتی فرد یا افراد مختلف کاربران اینستاگرام را در عکس ها و ویدیوهای خود تگ کنید. با تگ کردن نام آن ها نیز در این عکس ها و ویدیوها ثبت می شود.

 

 • اگر فردی را به عکس آپلودی خود در اینستاگرام تگ کنیم، چه کسی قادر به مشاهده آن خواهد بود؟

در صورتی که نام یا اکانت فردی به عکس یا ویدیو آپلود شده، تگ شده باشد، تمامی افرادی به قادر به دیدن آن عکس یا ویدیو هستند، به راحتی می توانند نام افراد تگ شده در آن عکس یا ویدیو را ببینند.

 

 • آیا این امکان وجود دارد که در اینستاگرام، تمام عکس هایی که در آن ها تگ شده ایم را مشاهده کنیم؟

بله، شما می توانید به راحتی تمامی عکس ها یا ویدیوهایی که نام یا اکانت شما در آن تگ شده است را ببینید. این عکس ها و ویدیوها در پروفایل خود شما قابل مشاهده است. در پروفایل شما آیکونی به شکل نماد پلیس که داخل آن یک آدمک است، وجود دارد. برای مشاهده تمامی عکس ها و ویدیوهایی که نام شما در آن ها تگ شده است، به راحتی می توانید این آیکون را لمس کنید. با لمس این آیکون لیستی از عکس ها و ویدیو ها را می بینید که افراد مختلف نام شما را در پست های خود تگ کردند.

 

 • چه کسانی می توانند در اینستاگرام، عکس هایی که شما در آن تگ شده اید را مشاهده کنند؟

عکس هایی که شما در آن تگ شده اید، در پروفایل شخص شما موجود هستند. در صورتی که پیج شما و فردی که شما را تگ کرده است خصوصی یا Private نباشد، هر فردی که قادر به مشاهده پروفایل شخصی شما است، به راحتی می تواند عکس هایی که تگ شده اید را مشاهده کند. در غیر این صورت فقط شما و دوستان مشترک شما می توانند این عک ها را مشاهده کنند.

 

 • آیا امکان پنهان کردن عکس هایی که در آن ها تگ شده اید از پروفایل اینستاگرام وجود دارد؟

بله، اینستاگرام این امکان را به کاربران خود می دهد تا در صورتی که دوست نداشته باشند، عکس های تگ شده آن ها توسط یا افراد مختلف قبل مشاهده باشد، آن عکس را از لیست عکس های پروفایل خود پنهان کنند. برای انجام این روش می توانید به صورت زیر عمل کنید.

 • ابتدا عکس یا ویدیویی که در آن تگ شده اید را انتخاب کنید.
 • سپس با انگشت، نام کاربری یا اکانت خود را روی عکس لمس کنید.
 • در ادامه گزینه Hide From My Profile را لمس کنید و بعد گزینه Done انتخاب کنید. با این روش عکس مورد نظر از پروفایل شما پنهان می شود.
همچنین بخوانید:  بهترین روش برای نمایش بهتر استوری اینستاگرام

برای پنهان کردن دسته جمعی تمامی عکس هایی که در آن تگ شده اید می توانید به صورت زیر عمل کنید.

 • ابتدا به پروفایل خود بروید و آیکون مربوط به عکس های تگ شده که نماد پلیس با آدمک درون آن است را لمس کنید.
 • آیکون سه نقطه ای که در بالای صفحه و در سمت راست وجود دارد را انتخاب کنید.
 • گزینه ویرایش یا همان Edit Tags را انتخاب کنید.
 • در ادامه عکس هایی که در آن تگ شده اید و می خواهید از پروفایل خود پنهان کنید را انتخاب کنید.
 • در انتهای کار گزینه Hide from Profile را انتخاب کنید.

با این روش عکس انتخابی مورد نظر از پروفایل شما به صورت کامل حذف نمی شود. بلکه فقط از دید نمایش کاربران پنهان می شود.

 

 • چگونه به طور اتوماتیک یا دستی، عکس هایی که در اینستاگرام در آن ها تگ می شویم را در پروفایل خود آپلود کنیم؟

در اینستاگرام این قابلیت وجود دارد، در صورتی که فردی نام یا اکانت شما را در عکس خود تگ کرد، به صورت اتوماتیک این عکس در پروفایل شما نیز آپلود و قابل مشاهده خواهد بود. تگ کردن فرد به صورت اتوماتیک در تنظیمات پیش فرض اینستاگرام وجود دارد.

این روش به صورت دستی نیز انجام می شود. در روش دستی، پس از تائید شما، عکس مورد نظر در پروفایل شما آپلود می شود. در صورتی که شما تائید نکنید این عکس در پروفایل شما آپلود نخواهد شد. با تنظیم تگ کردن به روش دستی، بیشتر می توانید پروفایل خود را کنترل کنید. برای تنظیم تگ کردن به روش دستی می توان به صورت زیر عمل کرد.

 

 • ابتدا به پروفایل خود بروید و آیکون مربوط به عکس های تگ شده که نماد پلیس با آدمک درون آن است را لمس کنید.
 • سپس آیکون سه نقطه را در قسمت راست بالای صفحه را لمس کنید.
 • در صورتی که می خواهید عمل تگ کردن به صورت اتوماتیک انجام شود گزینه Add Automatically را انتخاب کنید. در صورتی که می خواهید تگ کردن به صورت دستی و تائید شما انجام شود گزینه Add Manually را انتخاب کنید.

 

 • چه کسانی می توانند در اینستاگرام ما را به عکس های خود تگ کنند؟

تمامی کاربران اینستاگرام که نام کاربری یا اکانت شما را می دانند می توانند شما را در عکس ها یا ویدیوهای مورد نظر خود تگ کنند

چگونه می توانیم در اینستاگرام، اکانت تگ شده خود به عکسی که توسط فرد دیگری آپلود شده را حذف کنیم؟

به راحتی می توان اکانت خود را از عکسی که در آن تگ شده ایم، حذف کرد. برای این کار به صورت زیر عمل کنید.

 • ابتدا اکانت خود را در عکس مورد نطر لمس کنید.
 • سپس گزینه More Options را انتخاب کنید.
 • در انتها با انتخاب گزینه Remove Me from Photo، اکانت تگ شده خود را از عکس آپلود شده توسط فرد دیگر را حذف کنید.

 

 • از چه طریق متوجه شویم که در اینستاگرام فردی ما را تگ کرده است؟

در همان لحظه ای که فردی شما را در عکس یا ویدیو خود تگ کرد، شما متوجه خواهید شد. این اعلان یا نوتیفیکیشن از طریق Activity یا فعالیت های برنامه اینستاگرام به شما خواهد رسید.

 

 • آیا فردی که در اینستاگرام وی را بلاک کرده ایم می تواند ما را منشن کند؟

بله، در صورتی که فردی را در اینستاگرام بلاک کرده باشید، وی می تواند نام شما را در عکس یا ویدیو مورد نظر خود منشن کند. ولی شما از آن مطلع نخواهید شد. به طوری که به هنگام منشن کردن نام شما، هیچ نوع نوتیفیکیشن یا اعلانی از طریق Activity به شما نخواهد رسید.

 

 • چگونه به طور اختصاصی به کامنت یا نظری که در اینستاگرام ارسال شده، پاسخ دهیم؟

برای این کار باید به لیست کامنت های پست مورد نظر خود بروید. بعد از گذاشتن انگشت خود روی کامنت مورد نظر، انگشت تان را به سمت چپ بکشید. در این زمان آیکون حاوی فلش منحنی شکل را انتخاب کنید. با این روش به راحتی می توانید به کامنت یا نظری که در اینستاگرام ارسال شده است، به صورت اختصاصی پاسخ دهید.

کلام آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم شما را با مفهوم منشن کردن در اینستاگرام، انواع منشن کردن و نحوه منشن در اینستاگرام، محدودیت‌های منشن کردن و نحوه جلوگیری از منشن شدن توسط افراد دیگر در اینستاگرام آشنا کنیم.حالا شما یاد گرفته‌اید که چگونه در اینستاگرام منشن کنید، بنابراین از طریق برنامه منشن اینستاگرام صفحه کاربری خود را حرفه‌ای کنید و دوستانتان را در پست‌ها و استوری‌های مختلف منشن کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

3 پاسخ

 1. سلام و درود
  خداقوت,دست شما درد نکنه و عالی,اگر مطالب به‌صورت ویدئو یا فیلم از,صفحه ی گوشی باشه عالیه ,البته نوشته بود امتدمن موفق به دانلود نشدم,اسم کانال تلگرام که دوره های رایگان اونجا هست رو هم ممنون میشم بفرمائید.
  در کل من قبلا با شما از,طریق کانال معرفی افراددموفف آشنا شده بودم و زمانی که پیتون رو دیدم خیلی خوشحال شدم,در زمینه ی حجابرکار میکنم و اصلا آشنایی و علاقه به اینستاگرام نداشتم, اما متوجه شدم علم روز با استفاده مفید بسیار هم عالیه, سپاس فراوان از,شما و آرزوی موفقیت روز افزون و التماس دعای خیر,چه خوبدمیشددامکانش بود پیج بنده رو ببینید تو نظر بدین,البته میدونم خواسته ی زیادی,بازم ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود