15 پارادوکس ثروتمندی که انتظارش را ندارید

15 پارادوکس ثروتمندی که انتظارش را ندارید

۱۵ پارادوکس ثروتمندی که انتظارش را ندارید

 ثروتمندان زندگی متفاوتی را تجربه می‌کنند. نه فقط، از نظر رفاه حاصل از ثروت، بلکه در نحوه حرکت و به‌دست آوردن ثروت. ثروتمندی با لنزهای مختلفی دیده می‌شود که اکثر مردم از آن آگاهی ندارند. در این مقاله، ۱۵ باور متناقض در مورد ثروتمندشدن را آورده‌ایم و این‌ها را پارادوکس ثروتمندی نامگذاری کردیم.

15 پارادوکس ثروتمندی که انتظارش را ندارید
۱۵ پارادوکس ثروتمندی که انتظارش را ندارید

۱-    ثروتمندان کمتر کار می‌کنند و احساس بهتری دارند

زمان تنها چیزی است که ثروتمندان نمی‌توانند بخرند. به همین دلیل است که  فرد ثروتمند از ثروت خود استفاده می‌کند تا زمان بیشتری بخرد یا مدت زمان کار را کاهش دهد. این جا است که هلیکوپتر و جت خصوصی به کار می‌آید. این اولین پارادوکس ثروتمندی است. چرا که مردم وجود این وسیله‌ها را نوعی ابراز قدرت می‌دانند. در حالی که استفاده از این وسایل به کار ثروتمندان سرعت بیشتری می‌بخشد

 

۲-    ثروتمندان مالیات کمتری می پردازند

دومین پارادوکس ثروتمندی این است که ثروتمندان مالیات کمتری می‌پردازند. درست است که روش‌هایی برای به حداقل رساندن درصد مالیات بر درآمد وجود دارد، اما این پایان ماجرا نیست. آن‌ها تجارت خود را راه‌اندازی کرده و با تلاش سخت‌کوشی و قبول ریسک، در بازار ارزش تولید می‌کنند و به عنوان پاداش مالیات کمتری پرداخت می‌کنند.

 

۳- اگر رفتاری مطابق ثروتمندان نداشته باشید مردم گمان می‌کنند فقیر هستید

شاید اولین فکری که با شنیدن ثروت، به ذهن مردم معمولی برسد، داشتن ماشین فراری و تجملات زیاد است. اما این نگرشی کودکانه است که سومین پارادوکس ثروتمندی به شمار می‌رود. ثروتمند خودساخته، می‌داند که انضباط مالی چقدر اهمیت دارد. مردم معمولی برای داشتن اشیا لوکس خود را در بدهی غرق می‌کنند، در حالی که افراد ثروتمند، ابتدا آینده خود را تضمین می‌کنند و از بهره پول خود، برای پرداخت هزینه تجملات استفاده می‌کنند.

همچنین بخوانید:  کسب درآمد با طراحی وب سایت (بروزرسانی 2019)

۴- هرچه ثروتمندتر باشید، بیشتر در بدهی هستید

چهارمین پارادوکس ثروتمندی این است که سالهاست که به مردم می‌گوییم که آنها باید از بدهی خود خارج شوند و از نظر مالی شروع به هوشمندی کنند. اما حقیقت این است ثروتمندان ثروتمند می‌شوند، چون برای سرعت دادن به رشد مالی خود از بدهی استفاده می‌‌کنند. از طرف دیگر، افراد فقیر از طریق بدهی مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند و هرگز آن را بیرون نمی‌آیند .این پدیده خارق‌العاده LEVERAGE نام دارد!در اصل، اهرم اجازه می دهد تا با استفاده از پول دیگران ثروتمند شوید.

۵- هرچه ثروتمندتر باشید، به دنبال پول بیشترید

وقتی مهارت زیادی دارید، مهارت شما تقاضاهای زیادی دارد.  پرژه‌های بزرگ به شما پیشنهاد می‌شود. شما باید پروژه‌های مورد علاقه خود انتخاب کنید. پول دیگر عامل تعیین‌کننده نیست. اگر شما به خاطر پول زیاد، مشغول به کاری باشید که از آن نفرت دارید، پدیده دستبند طلایی رخ می‌دهد. این پنجمین پارادوکس ثروتمندی است.

۶- حفظ و اداره کردن ثروت خسته کننده است

ششمین پارادوکس ثروتمندی این است که سفر ثروتمندی اصلا آسان نیست لازمه آن نظم و انضباط بالا و بلوغ مالی است. شما باید به اندازه کافی نظم و انضباط داشته باشید و برای رشد و توسعه کسب وکار خود کارهای زیادی را انجام دهید و این ممکن است زمان‌بر باشد. 

۷- دوستان قدیمی‌تان به اندازه شما رشد نکرده‌اند

شما ثروتمند نیستید، مگر اینکه روابط گذشته خود را کاملاً قطع کرده باشید. چرا که افرادی که به اندازه شما رشد نکرده‌اند در برخورد با شما احساس بدی خواهند داشت و شما تنهایی را حس می‌کنید. به همین دلیل است که ثروتمندان بیشتر وقت خود را با سایر افراد ثروتمند می‌گذرانند. این هفتمین پارادوکس ثروتمندی به شمار می‌رود.

همچنین بخوانید:  منتخبی از بهترین روش های پول درآوردن بدون دردسر!

 

۸-هرچه ثروتمندتر باشید، خیلی از کارها را انجام نمی‌دهید

هشتمین پارادوکس ثروتمندی این است که ثروتمندان خیلی از کارها را انجام نمی‌دهند. دلیل اصلی این اتفاق این است که وقت آن‌ها بسیار گرانبها است. بسیاری از کارها باید برون‌سپاری شوند.  حتی اگر از انجام آن لذت ببرند. ثروت آن‌ها نیازمند توجه است.

 

۹- ثروتمندان گزینه‌های بیشتری برای زندگی  خود دارند

نهمین پارادوکس ثروتمندی این است که با پول گزینه‌های بسیار بیشتری به وجود می‌آید. وقتی پول دارید، همه چیز تقویت می‌شود.

 

۱۰- هرچه ثروتمندتر باشید، باید بیشتر خرج کنید

دهمین پارادوکس ثروتمندی این است که ثروتمند شدن به ایثار، زمان و تلاش نیاز دارد. شما اکنون مسئولیت زندگی صدها نفر را دارید که مستقیماً تحت تأثیر گزینه های تجاری شما قرار می‌گیرند. این بسیار استرس‌زا است. بیشتر افراد ثروتمند با انجام تمرینات بدنی و روانی مانند مدیتیشن، با این استرس مقابله می‌کنند

 

۱۱- شما هنوز هم پول بیشتری می‌خواهید

یازدهمین پارادوکس ثروتمندی این است که اگر ثروتمند خودساخته باشید، می‌دانید که یک اشتیاق سوزناک در درونتان وجود دارد که همیشه دوست دارید قله‌های بیشتری را فتح کنید و به جاهای بالاتری برسید.

 

۱۲- هرچه ثروتمندتر باشید، در مقایسه با دیگر ثروتمندان خود را فقیر می‌بینید

دوازدهمین پارادوکس ثروتمندی این است، اگر سالانه ۱۰۰۰۰۰ دلار درآمد کسب می کنید، به نظر می‌رسد کسی که ۵۰۰۰۰۰ دلار درآمد دارد، ثروتمندتر از شماست. با این فرمول، مهم نیست که ثروت شما چقدر بالا باشد، شما هنوز نمی‌خواهید خود را واقعاً ثروتمند بدانید، زیرا عدد ثروتمندی مدام در حال تغییر است.

۱۳- سقف خوشبختی:  پول درک شما را از جهان تغییر می‌دهد

سیزدهمین پارادوکس ثروتمندی سقف خوشبختی است. این یکی از آن اسراری است که فقط افراد ثروتمند می‌دانند. ما آنرا سقف خوشبختی می‌نامیم. وقتی سقف خوشبختی را در زندگی خود به حداکثر برسانید، هر چیزی که پایین‌تر از آن باشد به نظر شما رده‌پایین می‌آید. بنابراین بهتر است که این رشد را در طول زندگی خود پخش کنید.

همچنین بخوانید:  سرمایه گذاری راه نجات از نابودی مالی

 

۱۴- با تحقق رویاها ، اهدافی برای دنبال کردن ندارید

می‌توانید باور کنید که این یک مشکل واقعی برای بعضی از مردم است؟ وقتی ثروتمند می‌شوید، ناگهان درمی‌یابید، همه چیزهایی که می‌خواهید، در دسترس هستند. به همین دلیل به نظر می‌رسد بیشتر افراد ثروتمند از نظر ذهنی بی حوصله هستند و این چهاردهمین پارادوکس ثروتمندی است.

۱۵- هرگز احساس ثروتمند شدن را دوبار،تجربه نخواهید کرد

اولین لحظه‌ای را که واقعا احساس ثروتمندی کردید به یاد می‌آورید؟ بسیار شگفت‌آور است. اگر آن را تجربه کرده‌اید، می‌دانید در مورد چه چیزی صحبت می‌کنم. جالب است وقتی به ثروت می‌رسید، دیگر احساس ثروتمند شدن نمی‌کنید، فقط بیشتر و بیشتر پول دارید. این پانزدهمین پارادوکس ثروتمندی است.

این ۱۵ پارادوکس ثروتمندی را بررسی کنید و بگویید شما چه پارادوکس‌های دیگری از ثروتمندی را می‌شناسید؟

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

بهبودی بعد از یک شکست: توصیه‌هایی برای سربلند کردن پس از فرو افتادن

دلایل شکست کسب و کار ها و راه حل های نوین برای موفقیت یک کسب و کار

پس از رسیدن به موفقیت مالی چه می شود؟

چرا بیشتر مردم به سراغ سرمایه‌ گذاری در بورس می روند؟ آیا وارد بورس بشم؟

سرمایه‌ گذاری در بورس بهتر است یا سود بانکی؟ کدامیک مناسب من است؟

سه روند اصلی که مدیریت ثروت در سال ۲۰۲۰ را متحول خواهند کرد!

۲۰ از بهترین‌های ایده راه اندازی کسب و کار در ایران (با سرمایه کم)

سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی در ایران

 

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود