4 ترفند کوچک برای افزایش بهره‌ وری در زندگی

بهره وری

همه تصور می کنند که بهره وری بیشتر به معنای انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر است. اگر فردی مولد هستید، قطعاً در بازه های زمانی کوتاه تری می توانید نسبت به بسیاری از افراد به موفقیت دست پیدا کنید. به همین دلیل است که بسیاری تلاش می کنند یاد بگیرند که چگونه سازنده باشند. با این حال، بهره وری بیشتر یک راه برای زندگی بهتر است. شما می توانید کمتر کار انجام دهید، اما در عین حال، بهره وری بیشتری داشته باشید. وقتی در مورد بهره وری بیشتر در زندگی خود می اندیشید، در واقع به چه چیزی فکر می کنید ؟ در این کنکاش های فکری که در خود برای بهره وری بیشتر به جستجو می پردازید، احتمالاً با انبوهی از اطلاعات در مورد ابزارها، تکنیک ها و نکات مختلف برای به کارگیری مواجه خواهید شد. بیشتر اوقات، ممکن است چیزی که به ذهنتان بیاید که از نظر عقلی درست به نظر برسد، اما با این حال، اینطور نیست. به همین دلیل است که بسیاری از افراد برای افزایش بهره وری خود تلاش می کنند. بیشتر مطالبی که مطالعه می کنید، در جهت بهبود نتایجی موثر در زندگی، به شما کمک می کند، اما یکی دیگر از عوامل موثر این است که برخی از پیشنهادات به نظر نمی رسد با زندگی شما همخوانی داشته باشند یا به راحتی قابل اعمال نیستند. در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم با ترفندهای کوچک بتوانید تا با استفاده از تلاش های خود به نتیجه دلخواهتان برسید. به این صورت یاد می گیرید چگونه سازنده باشید.

 

از مسیر عادی روزانه خود خارج شوید

از مسیر همیشگی خود خارج شوید

گاهی اوقات، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دست از خرابکاری بردارید و از مسیر همیشگی خود خارج شوید تا عادات سازنده را در خود ایجاد کنید. گاهی اوقات راه اشتباهی که می روید، می تواند آشکار باشد، مانند زمانی که کاملاً از پیشبرد پروژه ها اجتناب می کنید. در مواقع دیگر، اشتباهات ممکن است کمال گرایی به نظر برسند، جایی که شما هرگز از نتیجه نهایی راضی نیستید و بنابراین هرگز بهترین کار خود را انجام نمی دهید.

همچنین بخوانید:  ترس از بیکاری

شما ممکن است تمایل داشته باشید که به همه عوامل بیرونی توجه کنید که چرا نمی توانید بهره وری بیشتری داشته باشید. ممکن است این کار سبب شود تا همه چیز را به جز خودتان به چیزهای دیگر نسبت دهید و خود را مقصر بدانید و  سرزنش کنید. زمانی که نمی‌توانید سرزنش را به صورت بیرونی نشان دهید ، ممکن است به بهانه‌جویی متوسل شوید و ناامیدانه به دنبال توجیهی بگردید که به شما آرامش دهد، زیرا شما کنترلی بر آنچه اتفاق می‌افتد ندارید.

هر روز چند بار در زندگی برای چیزهای مختلفی بهانه جویی کرده اید؟ حتما این جمله ها را بارها با خود تکرار کرده اید: “من نتوانستم این کار را انجام دهم زیرا …،  یا زمانی برای انجام این کار ندارم زیرا…” بهانه های شما ممکن است برایتان دارای اعتبار باشد و درست به نظر برسد، اما در نهایت، آنها واقعاً فقط سرعت شما را کاهش می دهند. این یک تکنیک اجتنابی است که ما به طور ناخودآگاه زمانی از آن استفاده می کنیم که احساس نمی کنیم قادر به انجام کارهای مهم هستیم.

بها ندادن به اهمال کاری، نمونه بارز ایستادن در راه و مسیر  درست خودتان است، با این کار احتمال این که دفعه بعد که تلاش کردید هر کاری را انجام دهید و موفق شوید، وجود خواهد داشت. اگر واقعاً می خواهید میزان بهره وری خود را تغییر دهید، نتایج را مقدم بر راحتی خود بدانید. شاید در ابتدا پیدا کردن تمرکزتان دشوار باشد، اما وقتی از مسیر خود خارج شوید و بهانه‌جویی را متوقف کنید، متوجه خواهید شد که زندگی به طور کلی آسان‌تر می‌شود.

با خودتان به شکل متفاوتی فکر کنید

افراد سازنده بسیار متفاوت از دیگران فکر می کنند. شما باید افکار خود را به چالش بکشید و یک ذهنیت سازنده ایجاد کنید. یک فرد سازنده از فکر کردن به همه چیزهایی که به دلایل X یا Y قادر به انجام آنها نیست، اجتناب می کند. در عوض، آنها فکر می کنند:

  • من باید این کار را انجام دهم. بهترین راه برای انجام همه کارها برای من چیست ؟
  • چه چیزی باعث استرس می شود. چه چیزی باید تغییر کند تا این وضعیت را بهتر مدیریت کنم ؟
  • با توجه به شرایط فعلی برای بهبود این امر چه کاری می توانم انجام دهم ؟
همچنین بخوانید:  4 تکنیک طلایی فروش در اینستاگرام

کلمات و عباراتی که استفاده می کنید فوراً به شما قدرت می دهند. آنها یا باعث می شوند احساس بهتری داشته باشید یا استرس بیشتری داشته باشید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، می توانید از جملات تاکیدی مثبت به عنوان نوعی خودگویی مثبت استفاده کنید. کلماتی که برای صحبت با خود استفاده می کنید برای همه چیز در زندگی مهم هستند زیرا آنها راهنمای شما خواهند بود، خواه از شما حمایت کنند یا نه. زمانی که کلماتتان به جای اینکه شما را خراب کنند، شما را بسازند، بهره‌وری بیشتر آسان‌تر می‌شود.

کت و شلوار را به تناسب اندام خود تنظیم کنید

مدیریت زمان از بهره وری پشتیبانی می کند، بنابراین زمانی که می خواهید بدانید چگونه سازنده باشید، مهارت مهمی است که باید آن را توسعه دهید. اغلب مردم معمولاً این واقعیت را نادیده می گیرند که مدیریت زمان یک مهارت ساده نیست، آنچه ممکن است برای شما مناسب باشد لزوماً برای همکار یا بهترین دوست شما کار نخواهد کرد. شما باید توصیه هایی را از افراد مناسبی بگیرید و سپس آن را با موقعیت خاص خود تطبیق بدهید. به خرید لباس فکر کنید، گاهی اوقات کت و شلواری که انتخاب می کنید، مناسب شما نیست و باید تنظیمات و تغییراتی را انجام دهید تا کاملاً متناسب با بدن شما باشد. همین امر در مورد مدیریت زمان و بهره وری بیشتر نیز صادق است. شما باید مطالبی را که می خوانید مطابق با نیازهای خود، شخصی سازی کنید.

اگر برخی از نکات و تکنیک‌ها برای شما کارساز نبود، به ‌جای بی‌تفاوت رفتار کردن، راهی برای تنظیم آن‌ها متناسب با شرایط خود پیدا کنید. شاید نتوانید زمان خاصی را برای این کار بگذارید اما می توانید یک تایمر تنظیم کنید و فقط برای مدت زمان مشخصی روی یک موضوع مشخص کار کنید. پس زمانی که لازم است را تعیین کنید تا بهترین راه را پیدا کنید.

عواملی که زمان شمار را می دزدند شناسایی کنید

عواملی که زمان شمار را می دزدند شناسایی کنید

همه ما دزد زمان داریم، اما بیشتر ما هنوز آنها را شناسایی نکرده ایم. برای برخی از ما، این می‌تواند برنامه‌های موجود در تلفن ما باشد که مرتبا در میان آنها پیمایش می‌کنیم. این یک عادت بد است که دائماً ایمیل‌ها یا پیام های شبکه های اجتماعی خود را چک می‌کنیم یا زمان بیشتری را صرف استراحت می‌کنیم تا اینکه واقعاً در ساعات اوج بهره‌وری کار کنیم.

همچنین بخوانید:  چگونه 23 سال باور غلط رو بذاری کنار؟

اگر بتوانید بزرگ‌ترین دزدان زمان خود، فعالیت‌ها یا موقعیت‌هایی که شما را از مسیر خارج می‌کند، حواس‌تان را پرت می‌کند یا مزاحم تان می شوند، یا عادت‌های بدی که شما را از عملکرد بهتر باز می‌دارد را شناسایی کنید، نتایج خود را خیلی سریع‌تر بهبود خواهید داد و بهتر یاد می‌گیرید که چگونه به صورت روزانه کارآمد باشید. اگر سعی کنید مطالعه کنید، تکنیک های مختلف را به کار ببرید و دزدان فعلی خود را نادیده بگیرید، تلاش بی ثمر می ماند. افراد سازنده می دانند که حذف دزدان زمان کلید حفظ تمرکز در طولانی مدت است.

اگر فقط قصد دارید یکی از بدترین عادت های مدیریت زمان خود را تغییر دهید، بلافاصله نتایج خود را تغییر خواهید داد. همچنین به احتمال زیاد به شما انگیزه می دهد تا زمانی که پاداش تلاش های خود را احساس کنید و ارتباط واضحی بین آنچه انجام می دهید و در واقعیت شما به وجود می آید را تغییر دهید.

به چیزی فکر کنید که اگر همین الان آن را تغییر دهید، بیشترین تأثیر مثبت را روی بهره وری شما خواهد داشت. این را بنویسید، به این فکر کنید که چه چیزی باعث این امر می شود یا به آن کمک می کند و راه حل شما چه خواهد بود.

 

سخن پایانی

هنگامی که یاد می گیرید چگونه سازنده باشید، فراموش نکنید که می توانید نتایج را به راحتی تغییر دهید، البته اگر این واقعاً این چیزی است که می خواهید. بیشتر مردم بدون اینکه بدانند واقعاً می توانند به اهداف خود برسند و زندگی خود را متحول کنند، تسلیم می شوند. 4 ترفند کوچک بالا را دنبال کنید تا خود را در مسیر درست حرکت دهید و یاد بگیرید که چگونه کارآمدتر باشید.

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی

دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود