راهکارهای شگفت انگیز برای خلق ثروت در جوانی

راهکارهای شگفت انگیز برای خلق ثروت در جوانی

ثروت آفرینی و ثروت سازی موضوعی است که انسان ها از ابتدای آفرینش به دنبال آن هستند. حتی قبل از اینکه شغلی را شروع کنند یا علاقه خود را در زندگی تشخیص دهند، امیدوارند به درآمد هنگفتی دست پیدا کنند. البته هیچ راه ۱۰۰ درصدی برای تولید ثروت وجود ندارد و اگر به دنبال خلق ثروت در جوانی هستید باید بدانید این کار فرایندی است که به عملکرد هوشمندانه و کمی هم سرمایه نیاز دارد. البته این سرمایه لزوما پول نیست. زمان هم می تواند یک سرمایه و ثروت باشد گرچه این مورد یکی از ناشناخته ترین چیزها در جهان است.

رسیدن به اهداف درآمدی مهم می تواند تا حدودی به شما کمک کند تا به درجه ای از رضایت و شادمانی ناشی از رسیدن به اهداف دست یابید چیزی که بدست آوردن آن از هر مورد دیگری دشوارتر است. اهداف مربوط به افزایش دارایی نیز مفید هستند زیرا می توانند شما را قادر سازند تا سایر انگیزه های پولی خود را به نحو احسن انجام دهید. افراد ثروتمند همیشه از هدف گذاری های مربوط به ثروت سازی استفاده می کنند.

با این حال، مانند بسیاری از چیزهای خوب دیگر، دستیابی به اهداف کسب ثروت آسان نیست. با استفاده از استراتژی مناسب برای پس انداز و سرمایه گذاری، حتی افراد عادی مانند هم می توانند به شاهکارهای باورنکردنی دست یابند.

خلق ثروت چیست؟

خلق ثروت فرآیند افزایش دارایی ها و کاهش بدهی ها در طول زمان است. ثروت آفرینی در نهایت فرآیند ایجاد و ساختن منبعی مطمئن برای رزق و روزی است تا مجبور نباشید برای گذران زندگی خود سخت تلاش کنید. قضاوت های مالی خردمندانه و منطقی یک فرد، ارزش ثروتی را که می تواند تولید کند تعیین می کند.

دو نکته مهم قابل تأمل عبارتند از:

الف) درک این موضوع بسیار مهم است که ثروت رشد می کند، اما حفظ آن به نحوه استفاده از آن بستگی دارد.

ب) نظارت بی دقت بر ثروت اندوخته می تواند منجر به از دست دادن کل ثروت شود.

خلق ثروت شامل جنبه های متعددی مانند دارایی ها،  برنامه های بازنشستگی، دارایی های موروثی، طلا و فلزات با ارزش و غیره می شود. هزینه کرد پول روی این موارد شما را قادر می سازد ارزش اقتصادی خود را در طول سال ها افزایش دهید. افزایش ارزش دارایی ها یا بازیابی های حاصل از سرمایه گذاری در سهام، ملک، صندوق های سرمایه گذاری مشترک و غیره، همه ابزارهایی برای کسب درآمد هستند.

10 راه برای سرعت بخشیدن به تولید ثروت و ثروت سازی

۱۰ راه برای سرعت بخشیدن به تولید ثروت و ثروت سازی

برای تولید هرچه بیشتر ثروت باید از راهکارهای زیر استفاده کرد:

۱. اهداف درست را تعیین کنید تا در مسیر درست ثروت سازی قرار بگیرید

افراد مرفهی که می بینید و آرزوی شبیه شدن به آنها را دارید همیشه با ارث و میراث و شانس به اینجا نرسیده اند. آنها اهمیت تعیین اهداف را درک می کنند، خواه طرح بازنشستگی، املاک، طرح پس انداز یا حتی فلزات گران بها باشد. تعیین هدف درست گام اصلی به سوی ثروتمند شدن است. برای تسهیل این فرآیند، می توانید از یک مشاور مالی یا مطالعه برنامه های افراد دیگر استفاده کنید.

۲. پول خود را سرمایه گذاری کنید

تاجر معروف آمریکایی، رابرت جی آلن، می گوید: “چند میلیونر را می شناسید که با سودهای بانکی ثروتمند شده اند؟هیچ”

ایجاد ثروت به این معنا نیست که هر ماه قسمت مشخصی از درآمد خود را در حساب پس انداز خود ذخیره کنید. در حالی که داشتن یک حساب اضطراری حیاتی است، اما لازم است بخشی از درآمد خود را سرمایه گذاری کنید.

بر اساس وایت پیپر منتشر شده توسط گروه  Spectrem، ۸۳ درصد از میلیونرها “سرمایه گذاری هوشمند” را به عنوان کلید ثروت خود می دانند. این تحقیق همچنین نشان می دهد که ۴۸ درصد از دارایی های سرمایه گذاری میلیونرها در سهام است.

از این رو، سرمایه گذاری بر روی ملک و فلزات گران بها می تواند شانس شما را برای ایجاد ثروت بیشتر افزایش دهد. همچنین بسیار اساسی است که هر چه زودتر در حرفه خود هم سرمایه گذاری کنید.

مثلا سعی کنید با ارائه خدمات پول در بیاورید:

بخش خدمات این روزها بازار خوبی دارد، به شرطی که ابتدا ارزیابی کنید که در کدام منطقه یا منطقه خدمات کم یا محدود است. سنگ های بزرگ بر ندارید و در سطح خود وارد عرصه شوید. به تدریج خدمات خود را توسعه و بهبود دهید و به فکر گسترش کسب و کار خود به یک شرکت بزرگ باشید.

همچنین بخوانید:  سه روند اصلی که مدیریت ثروت در سال 2020 را متحول خواهند کرد!

مثال ۱: اکثر شرکت ها و سازمان ها به خدمات برون سپاری و خدمات بازاریابی تلفنی و پیگیری های مکرر نیاز دارند. شما می توانید با دریافت حق عضویت، خدمات بازاریابی را به مشتریان ارائه دهید.

مثال ۲: یک مرکز مشاوره زبان بین المللی در کشور خود راه اندازی کنید تا مکالمات تجاری برای صادرات و واردات در کشور خود را از طریق وب سایت انجام دهید و به صورت پاره وقت در زمینه ترجمه یا مکالمه کار کنید.

مثال ۳: در حوزه جدید فناوری، داشتن وب سایت برای هر کسب و کاری ضروری است. کافی است بتوانیم در خانه و بدون پرداخت هزینه های گزافی که هرکسی می تواند کسب و کار داشته باشد مقاله بنویسیم و این فرهنگ را از بین ببریم که برای داشتن درآمد و رشد و شکوفایی خلاقیت باید شاغل باشیم. از نظر روانی به مردم کمک کنید.

با گذراندن چند دوره آموزشی کوتاه مدت و دوره های برنامه نویسی می توانید مهارت های ساخت وب سایت را به دست آورید و درآمد کسب کنید. هر چه زودتر شروع به یادگیری کنید، تجربه بیشتری خواهید داشت.

اگر سرمایه ندارید، لازم نیست خودتان تهیه کننده باشید. می توانید محصولات دیگران را بفروشید و پول درآورید. بدانید که بازاریابی اینترنتی یکی از پردرآمدترین مشاغل است. همه مشاغل به دنبال مشتریان بیشتری هستند. آیا کسب و کاری می شناسید که بگوید من به مشتری جدید نیاز ندارم؟ اگر بتوانید مشتریان و بازارهای جدیدی برای دیگران پیدا کنید، مطمئن باشید که آنها سود خوبی خواهند داشت. خیلی ها هستند که محصولات خوبی دارند اما نمی دانند چگونه آنها را بفروشند.

محصولات خوب را شناسایی کنید و آنها را با روش یا موقعیت جغرافیایی متفاوت عرضه کنید. یک ایده این است که محصولات و خدماتی را که خارج از فضای مجازی ارائه می شود از طریق اینترنت به طیف وسیع تری از مردم معرفی کنیم.

در دوره نوجوانی انرژی زیادی وجود داریم و می توانیم با شروع حرفه بازاریابی در نوجوانی انتظار آینده ای روشن را داشته باشید، زیرا اگر مهارت های فروش و بازاریابی را کسب کنید به شما کمک می کند تا در هر کسب و کاری درآمد بیشتری کسب کنید.

۳. سبد سرمایه خود را متنوع کنید

مانند داشتن منابع درآمدی متعدد، سرمایه‌گذاری‌های زیاد نیز یکی از روش‌های امیدوارکننده ایجاد ثروت است که می‌توانید دنبال کنید. تنوع سبد بر اساس دکترین عدم قرار دادن تمام تخم مرغ های شما در یک سبد عمل می کند. هنگام برنامه ریزی پرتفوی خود، به راه های مختلف مانند املاک، سهام، اوراق قرضه، صندوق های سرمایه گذاری مشترک و غیره نگاه کنید.

۴. امتیاز اعتباری خود را حفظ کنید

همه از مشکلات ناشی از بدهی آگاه هستند، اما مردم به نوعی نمی توانند تله بدهی را دور بزنند. داشتن یک بدهی نه تنها شما را هر ماه چند نقطه از اهداف مالی خود دور می کند، بلکه بر امتیاز اعتباری شما نیز تأثیر می گذارد. سعی کنید در پایان هر ماه از چرخه بدهی کارت اعتباری خودداری کنید. حفظ امتیاز اعتباری شما برای ایجاد ثروت ضروری است زیرا می تواند سود بهتری در وام مسکن و وام داشته باشد.

۵. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را در اولویت قرار دهید

املاک و مستغلات راهی عالی برای تقویت صفرها در دارایی خالص شما است. اگرچه آنها می توانند کمی دشوار باشند، اما سرمایه گذاری در نوع مناسب دارایی ها می تواند بازدهی عالی داشته باشد. با یک مشاور املاک با تجربه مشورت کنید و در املاکی سرمایه گذاری کنید که بعداً می توانند با منافع مهم تر به حراج گذاشته شوند. املاک و مستغلات نسبت به استراتژی‌های متعارف خلق ثروت، راهی سریع‌تر برای بهبود ارزش خالص شماست.

۶. بیش از یک جریان درآمد داشته باشید

کسب و کار اصلی شما یک جریان درآمد فعال است، و اگر در یک شغل اضافی یا یک کار جانبی مانند رانندگی کار می کنید، این نیز یک جریان درآمد فعال است.

برعکس، سرمایه گذاری در سهام یا اوراق قرضه درآمدزا نوعی درآمد غیرفعال است. پول شما بدون نیاز به زحمت برای شرکت های واقعی که در زمان نیاز سرمایه گذاری می کنید، درآمد کسب می کند.

شکل دیگری از درآمد غیرفعال مربوط به اجاره املاک و مستغلات است که در اختیار دارید تا زمانی که نیازی به صرف زمان زیادی برای نگهداری یا تعمیرات اساسی املاک خود نداشته باشید.

همچنین بخوانید:  روش های خلاقانه پول جمع کردن

هرچه درآمد بیشتری به دست آورید و سریعتر آن را ایجاد کنید، زمان بیشتری برای جمع کردن و کسب درآمد خواهید داشت. بنابراین از امروز شروع کنید به این فکر کنید که چگونه می توانید جریان های درآمد فعلی خود را گسترش دهید.

۷. یاد بگیرید که ثروت خود را مدیریت کنید

خلق ثروت فقط به دست آوردن پول مازاد نیست. همچنین در مورد سازماندهی خوب آن است. افزایش حقوق نباید منجر به مخارج زندگی بالا شود. در عوض، باید منجر به افزایش پس‌انداز و سرمایه‌گذاری شود. با هر افزایش حقوق، اندکی به هزینه های زندگی خود اختصاص دهید، اما باقی مانده را برای سرمایه گذاری جبران کنید.

۸. هر سال سرمایه گذاری خود را برای ثروت سازی افزایش دهید

یکی دیگر از قوانین طلایی برای رسیدن سریعتر به هدف درآمد، افزایش سرمایه گذاری با افزایش درآمد است. در حالت ایده آل، نسبت پس انداز شما باید با رشد درآمد افزایش یابد، یعنی با هر رشد، بخش بیشتری از درآمد خود را پس انداز کنید. این تضمین می کند که سرمایه گذاری های شما با سبک زندگی در حال تحول شما مطابقت دارد و هدف درآمد شما نیز همینطور است.

۹. کمک حرفه ای بریا ثروت سازی دریافت کنید

با اینترنت و سایر پیشرفت‌های فنی، ابزارها و پلتفرم‌های مختلفی در دسترس هستند که به مردم می‌گویند چگونه، کی و کجا سرمایه‌گذاری کنند. همچنین ممکن است پیشنهادات متخصصان را در مورد بهترین گزینه های سهام برای سرمایه گذاری بیابید. با این حال، یافتن اینکه چه چیزی برای شما و با شرایط شما متناسب است، ممکن است کمی مشکل باشد.

نکات بسیار مهم روانشناسی که سرعت پولدار شدن را بالا می برد

نکات بسیار مهم روانشناسی که سرعت پولدار شدن را بالا می برد

برای افزایش سرعت در فرآیند کسب ثروت به موارد زیر توجه کنید:

داشتن ارتباط کمک زیادی برای ثروت سازی می کند

این توصیه را اشتباه متوجه نشوید. هدف ما فقط معاشرت با افراد ثروتمند نیست، بلکه باید با افرادی که دقیقاً مانند شما هستند ارتباط برقرار کنید. شانس دستیابی به اهداف توسط گروهی از افرادی که هدف مشترکی دارند بسیار بیشتر از یک فرد تنها است. خیلی راه ها برای انجام دادن این کار وجود دارد. یکی از بارزترین آنها استفاده از شبکه های اجتماعی است. اما شما باید این کار را در دنیای واقعی انجام دهید.

هیچ پلی را خراب نکنید و با همکلاسی های خود در تماس باشید. همکاران قدیمی و فعلی، شرکای تجاری و… سعی کنید با آنها ارتباط تخصصی و مستحکم برقرار کنید. حتی اگر یک رابطه در آن زمان خاص نامربوط به نظر برسد، چه کسی می داند در این راه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

با غریزه مصرف گرایانه خود مبارزه کنید و در مسیر ثروت سازی قرار بگیرید

اکثر والدین ما با پس انداز بزرگ شدند و به تدریج آن را پذیرفتند. نسل ما کمی متفاوت است. ما در جامعه ای متولد شدیم که در مصرف گرایی غرق شده بود و بخش بزرگی از نسل ما یاد نگرفتند که چگونه با آن کنار بیایند. نوجوانان و حتی برخی از جوانان و بزرگسالان اغلب به سمت تبلیغات رنگارنگ کشیده می شوند و در صورت عدم همراهی با جدیدترین مدها دچار افسردگی می شوند.

ثروتمندان چیزهایی می خرند که آنها را ثروتمندتر می کند، اما فقرا چیزهایی می خرند که افراد ثروتمند را ثروتمندتر می کند. این برای مقابله با غریزه مصرف‌گرایی کافی است.

در مورد افرادی که قبلاً کار ثروت سازی را حرفه ای انجام داده اند تحقیق کنید

این گونه است که جوانان می توانند ثروتمند شوند. خیلی ها هستند که در سنین جوانی می خواستند میلیاردر شوند و شده اند. شاید خیلی ها داستان سازنده واتس اپ را بدانند. چون این رسانه با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. در مورد این افراد تحقیق کنید. افراد موفق در ایران را بشناسید و ببینید آنها با چه روند فکری به جایگاه فعلی خود رسیده اند. چه چیزی آنها را برای رسیدن به اهدافشان ترغیب کرد و چگونه به این موفقیت بزرگ دست یافتند؟

خلاقیت و الهام بهترین متحدانی هستند که می توانید در محیط کسب و کار داشته باشید و به شما کمک می کنند در زمان سختی انگیزه داشته باشید.

اهداف ثروت سازی ، شما را در مسیر حرکت نگه می دارند

ممکن است در این مسیر به راحتی حواس تان پرت شود و اهداف خود را از دست بدهید. علاوه بر این، فکر کردن هر روز به «چگونه رویای میلیونر شدن را داشته باشیم» چیزی نیست که بتوان آن را هدف نامید. شما باید تصمیم بگیرید که در زندگی چه می خواهید. تنها در این صورت است که برای رسیدن به آن اهداف برنامه ریزی خواهید کرد. هنوز تکیه بر این هدف اصلی در زندگی برای ایجاد انگیزه کافی نیست. همانطور که برنامه‌ریزی می‌کنید، انگیزه را از اهداف کوتاه‌مدت خود بیرون بکشید تا شما را در مسیر درست نگه دارد. اما همیشه مقصد نهایی خود را در نظر داشته باشید.

همچنین بخوانید:  روش های کسب درآمد بدون سرمایه مخصوص اقتصاد ایران

 دنیای اینترنت طلاست؛ قدر آن را بدانید تا به ثروت سازی درست برسید

جوانان نیز می توانند با اینترنت ثروتمند شوند. مطمئنم بسیاری از جوانان امروزی به عظمت اینترنت واقفند و هنوز زمینه رشد آن کامل نشده است. به خصوص در ایران پتانسیل زیادی برای ایجاد کسب و کار اینترنتی وجود دارد. هر کجا که باشید، اهداف کسب و کار شما هر چه که باشد، اینترنت می تواند از جهاتی به شما کمک کند. اینترنت را نمی توان نادیده گرفت. البته به شرطی که شما بتوانید راه خود را در آن پیدا کنید و ما می دانیم که بسیاری از جوانان می توانند. شما می توانید راه هایی برای ایجاد روابط، بازاریابی، فرصت های تجاری، سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، تحقیقات رقابتی و هر چیزی که فکرش را بکنید به صورت آنلاین پیدا کنید.

 اقدام کنید

این یک چیز است که به آینده خود فکر کنید، یک چیز دیگر انجام کاری. شما باید برای رسیدن به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید اقدام کنید. اگر به ساعات کار میلیونرها و میلیاردرهای جوان نگاه کنید، خواهید دید که بسیاری از آنها ۱۰ تا ۱۲ ساعت در روز کار می کنند و از این کار خوشحال هستند. شما برای اثبات خود و رسیدن به نتایجی که برای پیشرفت نیاز دارید به جوانی خود نیاز دارید. جوانی خود را وسیله موفقیت قرار دهید، اینگونه است که می توانید ثروتمند شوید. مطمئناً جوانان توسط افراد مسن تر مورد انتقاد و مخالفت قرار می گیرند. اما نباید اجازه دهید این شما را ناامید کند.

آنها تجربه بیشتری از شما دارند. اما شما نظم دنیای جدید را خیلی بهتر از آنها درک می کنید و علاوه بر آن می توانید ۱۵ ساعت در روز کار کنید. ۵ تا ۶ ساعت بخوابید و سپس برگردید و دوباره به مدت ۱۵ ساعت کار کنید. کارهای زیادی وجود دارد که جوانان می توانند بهتر از افراد مسن انجام دهند. یکی از آنها ابتکار بیشتر در سازگاری با چیزهای جدید است. با تکیه بر جوانان خود از تجربیات آنها درس بگیرید و بینش های جدید کسب و کار خود را به دست آورید و درک بهتری از شغل خود داشته باشید و اجازه ندهید که از انتقاد آنها یا هر چیز دیگری مرعوب شوید.

 ترس از دشمن خود

مواردی وجود دارد که شانس شما را برای ثروتمند شدن از بین می برد، از جمله ترس. رایج ترین آنها “من خیلی جوان هستم” است و این بدترین حالت ممکن است. فقط به این دلیل که جوان هستید به این معنی نیست که نمی توانید یک تجارت عالی داشته باشید، و بسیاری هستند که این را با کسب و کار موفق خود ثابت کرده اند.

اگر خودتان را جدی نگیرید، هیچ کس دیگری این کار را نخواهد کرد. از ترس خود به عنوان نشانه ای از آگاهی استفاده کنید، اما از اجتناب از موقعیت هایی که ناشی از ترس غیرمنطقی است، خجالت نکشید. جوانی سرشار از پتانسیل است و بهترین سازمان دهنده تغییر است. هرگز نباید به خود اجازه دهید باور کنید که پتانسیل رسیدن به چیزی را ندارید.

سخن پایانی

قبل از هرگونه اقدام برای ثروت سازی و سرمایه گذاری، باید بدانید که این کار ممکن برای کسی بهترین راه حل باشد ولی برای دیگران گزینه امیدوارکننده ای نباشد، زیرا اهداف مالی، افق سرمایه گذاری و ریسک پذیری شما یکسان نیستند. توصیه می شود قبل از هر تصمیمی با یک  مشاور قابل اعتماد صحبت کنید.

یک برنامه ریز حرفه ای می تواند به ریسک پذیری و اهداف شما نگاه کند تا بهترین طرح تولید ثروت را متناسب با نیازها و اهداف شما تدوین کند. سرمایه گذاری یک سیاست بلندمدت برای خلق ثروت است. موفق ترین سرمایه گذاران به موقع سرمایه گذاری می کنند، سپس اجازه می دهند که پول آنها برای سال ها یا دهه ها رسیده شود و از آن به عنوان درآمد استفاده کنند.

دنبال کردن این نکات آسان و نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد می تواند در دراز مدت برای ارزش خالص شما باورنکردنی باشد. ایجاد ثروت در مورد کشف تعادل مناسب بین طرح های خلق ثروت، شناخت شخصیت افراد و پذیرش ریسک های سرمایه گذاری برنامه ریزی شده است. پس راهکار این است که سازگار و مراقب باشید و راهبردهای خلق ثروت عالی را کنار هم قرار دهید.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود