شادی و نشاط کلید دستیابی به ثروت

شادی و نشاط کلید دستیابی به ثروت

رسیدن به ثروت بدون داشتن حس و حال خوب و شاد بودن تقریبا غیر ممکن است. شادی کلید رسیدن به ثروت موفقیت در زندگی است زیرا جذب اتفاقات مثبت در زندگی ما را ممکن خواهد ساخت. پس آموختن چگونگی رسیدن به حال خوب را یاد بگیریم تا مسیر رسیدن به ثروت را هموارتر کنیم.

 

;

صحبت های دکتر کاویانی و راه کار های ایشان را در ارتباط با شادی و نشاط و کلید دستیابی به ثروت ، دراین ویدئو مشاهده کنید.

رموز رسیدن به شادی و داشتن حال خوب

برای شاد زیستن و برخورداری از حال خوب هم مانند دیگر زوایای زندگی اصول و رموزی وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

  1. هر روز را پر انرژی شروع کنیم؛ اما چگونه؟ سالی که نکوست از بهارش پیداست؛ روزی که نکوست هم از صبح آن پیداست. پس سعی کنیم روز خود را تا حد ممکن با لبخند و افکار مثبت به شادی طی کنیم که تا پایان روز حس مثبت در وجودمان جاری باشد چون این حال خوب ماست که جاذب اتفاقات مثبت است.
  2. به رویاهایمان فکر کنیم. بدون شک آنچه که نجات بخش ما در سختی ها و مشکلات است، انگیزه ماست و چیزی که انگیزه را زنده نگه می دارد، اندیشیدن به رویاها ماست.
  3. گره زدن حال خوب به شخص خودمان و نه چیزهایی مانند ثروت. چون انسان طوری آفریده شده که از همه چیز خسته می شود ولی اگر حال خوب را به خودمان گره بزنیم و از مسیر زندگی لذت ببریم دیگر شادی ما تاریخ مصرف نخواهد داشت.
  4. هر روز یک قدم به جلو برداشتن و پیشرفت در زندگی که برآیند آن است نیز می تواند در بدست آوردن شادی و ثروت به ما کمک کند.
  5. نوشتن این جمله در جایی از اتاق یا محل کارمان که جلوی چشممان باشد: “حال خوب= اتفاقات خوب=ثروت”

رمز موفقیت و رسیدن به ثروت در زندگی

رمز موفقیت و رسیدن به ثروت در زندگی

انسان های اولیه متوجه شدند که موجودات ضعیفی هستند و بدنشان آسیب پذیر است، بنابراین تصمیم گرفتند با زندگی گروهی و افزایش توانایی خود برای بقا، این ضعف را جبران کنند. نوزادان از طریق این مکانیسم یاد می گیرند که به تدریج به آنچه می خواهند اشاره کنند تا مراقبان آنها بتوانند نیازهای آنها را درک کنند. آنها همچنین راه رفتن و صحبت کردن را با آزمون و خطا یاد می گیرند. کل سیستم بدن و زندگی ما طوری طراحی شده است که نقاط ضعف ما را به نقاط قوت تبدیل کرده و با یک راه حل از بین ببریم.

رمز راز موفقیت و رسیدن به ثروت از طریق شکست هاست، ما نقاط ضعف خود را کشف می کنیم و یاد می گیریم که چگونه رشد کنیم و برای موفقیت سازگار شویم. شکست های متعدد راه را برای موفقیت هموار می کند. تصور می شود شکست یکی از بزرگترین نقاط قوت بشریت است و بنابراین نمی توان با موفقیت مخالفت کرد. در واقع، این یک عامل کلیدی در دستیابی به اهداف ما است. دانشمندانی مانند چارلز داروین با نظریه تکاملی خود به اثبات این ایده کمک کرده اند. اما از سر گذراندن شکست ها بدون داشتن حال خوب غیر ممکن است.

ویژگی های کلیدی ثروت و شادی در زندگی و رسیدن به ثروت

ویژگی های کلیدی ثروت و شادی در زندگی و رسیدن به ثروت

از دیدگاه روانشناسی، برخی از ویژگی های کلیدی رسیدن به ثروت و شادی که همانا موفقیت در زندگی است در زیر آمده:

ذهنیت مثبت نسبت به رشد و تکامل

مشاهده شکست و مدیریت صحیح آن به ما کمک می کند تا مسیر موفقیت در زندگی را پیدا کنیم. این امر با داشتن نگرش مثبت به پیشرفت و توسعه امکان پذیر است. به این معنا که معتقدیم شکست یک شرط دائمی نیست. در هر مرحله از تلاش، صرف نظر از نتیجه، تغییری در شرایط روحی و اجتماعی ما ایجاد می شود که همیشه ما را به سمت پیشرفت سوق می دهد. تا زمانی که باور داریم توانایی هایمان ثابت است، شکست را دلیلی برای ناتوانی تفسیر می کنیم و از تلاش دست می کشیم. برعکس، وقتی باور کنیم که توانایی‌هایمان با یادگیری گسترش می‌یابد، شکست‌ها را فرصتی برای یادگیری و ادامه تلاش خواهیم دید. این سلسله فعالیت ها در نهایت منجر به موفقیت خواهد شد.

ثبات در رفتار و عادات

ثابت بودن در روشی که برای دستیابی به اهداف خود انتخاب می کنیم یکی دیگر از ویژگی های مهم اخلاقی روانشناسی موفقیت است. در غیاب این عامل ممکن است در دسته افراد دمدمی مزاج قرار بگیریم و اصطلاحاً از این شاخه به آن شاخه بپریم و در نهایت به هدفی نرسیم.

همچنین بخوانید:  در مسیر ثروتمند شدن، مراقب این تله‌های ذهنی باشید

انعطاف ذهنی

سومین گام موثر برای موفقیت، انعطاف پذیری ذهنی است. برای حرکت رو به جلو با ذهنیت مثبت، عنصر نهایی و مهم، انعطاف پذیری ذهنی یا توانایی سازگاری با دنیایی است که همیشه در حال تغییر است. کریستال آی لی می‌گوید: «انعطاف‌پذیری روان‌شناختی به افراد این امکان را می‌دهد که بدون محدودیت فکر کنند و در مواجهه با یک مانع خلاق باشند. اگر انعطاف ذهنی و رفتاری نداشته باشیم با اولین ناراحتی در راه رسیدن به هدف به راحتی از میدان نبرد حذف می شویم یا توسط دیگران حذف می شویم.

روحیه اجتماعی و ارتباط و رسیدن به ثروت

همانطور که انسان های اولیه هنگام شکار یا مواجهه با خطر با یکدیگر ارتباط داشتند، موفقیت ما نیز به اثربخشی روابطمان بستگی دارد. در علم روانشناسی موفقیت، افراد فردگرا و منزوی نمی توانند به فرصت های بزرگ دست یابند. انسان موجودی اجتماعی است و نوع خلقت آنها بر اساس ارتباط با دیگران است. بنابراین داشتن روحیه اجتماعی یکی از مهمترین اصول روانشناسی در موفقیت است.

ذهنیت مثبت، ثبات رفتاری، انعطاف روانی و داشتن روحیه اجتماعی از مهمترین ویژگی های روانشناسی موفقیت است که الگوبرداری از آنها کلید دستیابی به اهداف خواهد بود.

گام های موثر روانشناسی برای دستیابی به شادی و رسیدن به ثروت

گام های موثر روانشناسی برای دستیابی به شادی و رسیدن به ثروت

روش های مختلفی برای موفقیت در زندگی وجود دارد. در این میان باید به دنبال استراتژی و راه حلی باشید که برای شما بهترین است. بستگی به این دارد که در مورد موفقیت چگونه فکر می کنید. تعریف موفقیت را در ذهن داشته باشید و تمرینات توضیح داده شده را انجام دهید تا وضعیت روحی خود را تغییر دهید تا به اهداف خود برسید. مسیر موفقیت یک نقشه دقیق و غیرقابل تغییر ندارد که بتوان از آن برای تضمین دستیابی به اهداف استفاده کرد، اما چند قدم اساسی وجود دارد که می توانید برای افزایش شانس موفقیت خود بردارید:

کشف هدف و حفظ روحیه بلندپروازی و رسیدن به ثروت

جاه طلبی و حس بی نهایت بودن در انسان از دوران کودکی به عنوان بخشی از غریزه پیشرفت او وجود داشته است. اگر به صحبت های بچه ها دقت کنید، این احساس قدرت را در کلام آنها خواهید دید. تعداد کودکانی که می خواهند به ماه بروند یا بتوانند با بال های خود پرواز کنند بسیار زیاد است. آنها دائماً با موانع و محدودیت ها مواجه نمی شوند. در طول فرآیند رشد و پس از چند سال، این افکار محدودتر و به واقعیت نزدیکتر می شوند. روند توصیف شده اگرچه یکی از الزامات زندگی انسان در تعامل با جهان است و آن را واقع بینانه می کند، اما جنبه منفی عمده ای دارد. افراد اغلب در دام این محدودیت ها می افتند و عموماً حس جاه طلبی خود را از دست می دهند. روحی که بدون آن هیچ پیشرفتی برای بشریت حاصل نخواهد شد. بیشتر مردم پس از دوران کودکی از رویاهای خود دست می کشند و تصمیم می گیرند برای مقوله هایی که واقعی تر به نظر می رسند، وقت بگذارند. بنابراین جاه طلبی به عنوان راهی برای موفقیت باید در ویژگی های روانی شما تعبیه شود.

ایجاد تعادل بین هدف و روحیه شخصی و رسیدن به ثروت

اکثر مردم فکر می کنند که برای موفقیت باید زندگی خود را وقف هدف نمایند. آنها سخت کار می کنند و زندگی خود را تک بعدی می گذرانند. این امر بر روح و روان افراد تأثیر می گذارد و دچار عارضه ای می شوند که در اصطلاح عامیانه به آن ملال می گویند. روح و روان انسان به عنوان موجودی چند بعدی نیاز به فعالیت در زمینه های مختلف دارد. در روانشناسی موفقیت، ایجاد تعادل در تمام جنبه های زندگی یکی از الزامات یک فرد سالم و موفق است، پس سعی کنید در کنار کار به مقولاتی مانند سرگرمی، ورزش، ارتباط با دوستان و غیره نیز توجه کنید.

با ترس از شکست مقابله کنید

ماهیت روانی ترس از شکست در درجه اول محافظت از انسان در برابر خطرات است. اگر این خصلت تشدید شود، قدرت ابتکار و خلاقیت از انسان سلب می شود و به جای مفید بودن، تبدیل به غریزه مضر می شود. توماس ادیسون در زمینه شکست های فراوانش می گوید: “من شکست نخوردم، فقط صدها راه را پیدا کردم که به اختراع لامپ منجر نشد.” این نشان می دهد که شکست برای ادیسون به معنای تلاش برای راهی و یادگیری یک موضوع جدید بود. سعی کنید ترس از شکست را از خود دور کنید و نگران شکست در رسیدن به اهداف خود نباشید. شکست بیشتر به معنای تجربه بیشتر و شانس موفقیت بیشتر خواهد بود.

روابط موثر داشته باشید

تأثیرگذارترین افراد کسانی هستند که دوستان زیادی داشته و روابط مسالمت آمیز و مؤثری داشته اند. آنها با مردم رفتار دوستانه داشتند و نگرش مثبتی داشتند. یکی از راه های موفقیت، داشتن چنین تعاملی با افراد جامعه است. شما فرد موفقی را پیدا نمی کنید که با نزاع و جنگ به اهداف خود رسیده باشد. همه اطرافیان شما ممکن است روزی در مسیر موفقیت و سودمندی قرار بگیرند، پس بدون شک داشتن روحیه خصمانه به ضرر شما تمام می شود.

همچنین بخوانید:  آیا پول خوشبختی می‌آورد ؟

متفاوت فکر کنید

از فکر کردن و عمل کردن متفاوت از روال معمول نترسید. موفق ترین افراد همیشه کسانی بوده اند که تفکر و اعمال غیرعادی دارند و با عموم مردم هماهنگ نیستند. ایده های عجیب و غریب شما می تواند روزی به موفقیت چشمگیر شما منجر شود. تفکر متفاوت یکی از راه های اثبات شده در روانشناسی موفقیت خواهد بود.

توانایی خود را کشف کنید

موفقیت تنها چیزی است که شما می توانید آن را تصور کنید. اعتماد به نفس شما به توانایی هایتان به شما کمک می کند تا سرعت و انگیزه خود را حفظ کنید. خودباوری یکی از مهمترین موارد روانشناختی در همه افراد موفق محسوب می شود. به جرات می توان گفت که نمی توان فرد موفقی را پیدا کرد که اعتماد به نفس نداشته باشد. اعتقاد به توانایی ها و ذهنیتی که باعث افزایش اعتماد به نفس می شود یکی از اصول اصلی در مسیر موفقیت است و با تمرینات عملی ساده تقویت می شود.

دیدگاه مثبت داشته باشید

بزرگترین مانع شما برای موفقیت افکار منفی هستند. مثبت اندیشی به معنای نادیده گرفتن مشکلات و موانع نیست. یک فرد مثبت اندیش با علم به وجود مشکلات، زوایای آنها را بررسی می کند و با امید به حل آنها اقدام می کند. نگرش های منفی ممکن است مانع از حرکت افراد در مواجهه با موانع شود. در حالی که یک فرد امیدوار به راحتی تسلیم نمی شود و همیشه دید خوبی از آینده در ذهن دارد.

شک نداشته باشید

یک واقعیت تاسف بار در مورد طبیعت انسان این است که او در مورد هر مقوله ای در ذهن خود تردید دارد. علت ایجاد این غریزه و وجود آن در روحیه انسان عاملی برای تحریک کنجکاوی و خلاقیت بوده است. اما هر گاه شک در هدف و دستاورد ما نامعقول باشد و از حد خود فراتر رود، باعث شکست می شود. در تعاملاتمان با سایر افراد جامعه، همیشه با هاله ای از شک احاطه شده ایم. نادیده گرفتن این شبهات گام اول و رفع شبهات درونی گام دوم در مسیر ثبات فکری و عملی است.

سخت کوش باشید

موفقیت واقعی نتیجه کار سخت و تلاش خواهد بود. اگر به سمت هدف خود نروید، هرگز به آن نخواهید رسید. آنچه از خود تلاش مهمتر است داشتن روحیه و میل به سخت کوشی است. افرادی که این ویژگی را به عنوان بخشی از عادات رفتاری خود دارند، احتمال موفقیت بیشتری دارند و جایگاه ویژه ای در روانشناسی موفقیت دارند.

خود را همیشه در بهترین موقعیت تصور کنید

 ابتدا باید این را به بهترین شکل شناسایی نمایید که یک فرآیند دو مرحله ای است: خود را به بهترین شکل ممکن برای شروع آینده تجسم کنید و سپس ویژگی های اخلاقی را که برای رسیدن به آن آینده نیاز دارید فهرست کنید. زندگی شما در تصویر بهترین ها چگونه است؟ رفتار و احساست چطوره؟ به عنوان مثال، اگر بهترین خود شما یک موسیقیدان است، آیا شما یک ستاره پاپ هستید؟ صادقانه درباره ویژگی هایی که لیست می کنید قضاوت کنید. برای بهبود رفتار و عادات خود به کدام یک نیاز دارید؟ در حال حاضر چه ویژگی هایی در خود می بینید که فکر می کنید به موفقیت شما کمک می کند؟ اگر برای دستیابی به یک ویژگی به آموزش یا دانش خاصی نیاز دارید، همین امروز برای آن اقدام کنید. صفاتی را که مانع از دستیابی به تصویر دلخواهتان می شود را حذف کنید.

وقت شناس باشید

زمان بندی در روانشناسی موفقیت، به عنوان یکی از ویژگی های اصلی افراد موفق معرفی شده است. رعایت زمان و مدیریت صحیح آن باعث جلوگیری از اتلاف وقت و دستیابی به راندمان کاری بالاتر می شود. اگر در یک شرکت بزرگ با یک مدیر موفق ملاقات کنید، ارزش بالای زمان را برای او و مجموعه اش درک خواهید کرد. دیر رسیدن، اتلاف وقت یا انجام کارها در زمان نامناسب، همگی عواملی هستند که در عین سادگی می توانند منجر به شکست شما در موفقیت شوند.

همیشه در حال یادگیری باشید

هرگز دست از یادگیری نکشید. یادگیری مادام العمر می تواند به شما در پیشگیری از افسردگی کمک کند. آموزش مداوم روشی مفید برای ماندن در فرآیند یادگیری است. ذهن خود را با محتوای جدید به چالش بکشید. در رشته های مختلف شرکت کنید و اجازه دهید خلاقیت شما در زمینه های ناآشنا تحریک شود. ذهنی که در یادگیری غوطه ور است، همیشه برای موقعیت های جدید آماده است و ایده های خوبی ارائه خواهد کرد. اگر زمان کافی برای خواندن مطالب علمی عمیق ندارید، سعی کنید چند دقیقه در روز را صرف بررسی فناوری یا اخبار سیاسی کنید. درگیر کردن ذهن با موضوعات جدید در هر سطح مفید است.

همچنین بخوانید:  استراتژی های خلاقانه‌ برای زمانی که پول زیادی ندارید!

ریسک پذیر باشید

مطالعات نشان داده افرادی که در منطقه امن خود می مانند و هرگز قلمرو خود را ترک نمی کنند به موفقیت واقعی دست نمی یابند. منطقه امن همه شرایطی است که در آن با هیچ فشار و استرسی مواجه نمی شوند و با هیچ چالشی مواجه نمی شوند. راه موفقیت راهی خارج از این حوزه است. کارمندی را تصور کنید که زندگی آرام و بی دغدغه ای دارد و کارش را انجام می دهد و حقوق می گیرد. این مرد اگر در شرایط فعلی بماند به هیچ موفقیت مالی بزرگی دست نخواهد یافت. در واقع زمانی که در شرایط کمی سخت و ناامن برای جبران کمبود کار می کنید، در موقعیت بهتر و موفقیت بیشتری قرار دارید. این کمبود ممکن است توسط محیط به شما تحمیل شده باشد یا خودتان آن را برای رسیدن به زندگی بهتر ایجاد کرده باشید. تصور کنید که کارمند خانه خود را از دست می دهد یا برای یک تراکنش مالی پول قرض می کند.

در این صورت باید در شرایط سخت تری کار کند تا هزینه های جدید را تامین کند. کار بیشتر، آسایش و امنیت قبلی را از او سلب می کند، اما در نهایت منجر به تغییر در وضعیت او می شود، بنابراین خطر تغییر شرایط اغلب سازنده است و منجر به موفقیت می شود. مدیران مالی و معامله گران سهام اصطلاحی دارند که می گوید “بازار به همان اندازه که ریسک می کنید به شما پاداش می دهد”، بنابراین هر چه ریسک بیشتر باشد، شانس موفقیت بیشتر است. افراد موفق تقریباً هر موقعیتی را کنترل می کنند. این قدرت ریسک، آنها را از منطقه امن خود خارج می کند و با چالش های مختلفی مواجه می کند که یکی از اصول مهم موفقیت است.

ویژگی هایی افراد موفق و رسیدن به ثروت

ویژگی هایی افراد موفق و رسیدن به ثروت

محققان به این نتیجه رسیده اند که با تحقیق در مورد افراد موفق دنیا به نتایجی در مورد شخصیت رفتاری و روحیه آنها رسیده اند. در زندگی همه آنها چند چیز مشترک وجود دارد. خصوصیات و روحیاتی که در این افراد وجود نداشت به طور خلاصه در زیر آمده است :

منتظر نمی مانند: شاید اصطلاح «انتظار برای لحظه مناسب» را زیاد شنیده باشید. نکته مهم این است که لحظه مناسب اصلا وجود ندارد. افراد موفق تقریباً هر موقعیتی را کنترل می کنند.

عدم نیاز به تایید دیگران: گاهی در انجام کارها بیشتر به طرز فکر دیگران درباره خودمان توجه می کنیم تا اصل موضوع. افراد موفق تقریباً هر موقعیتی را کنترل می کنند. توجه بیش از حد به دیدگاه دیگران تأثیر مخربی بر موفقیت ما دارد.

غیرواقعی فکر نمی کنند: آنها همیشه جاه طلب هستند و همیشه اهداف معقول و قابل دستیابی را دنبال می کنند. رویاپردازی نامنظم کلید موفقیت است.

برای رسیدن به هدف عجله ندارند: پس از انجام اقدامات لازم برای رسیدن به هدف نهایی، صبور و منتظر می مانند.

اختلالات روانی ندارند: قدرت تمرکز در این افراد بالاست و ذهن آشفته ای ندارند.

ترسو نیستند: این افراد بر اساس ترس از واقعیت های موجود تصمیم نمی گیرند و همیشه با شجاعت با موقعیت های سخت مواجه می شوند.

در هزینه های آموزشی کوتاهی نمی کنند: تنها هزینه هایی که بدون شک متحمل خواهند شد مربوط به آموزش است. افراد موفق تقریباً هر موقعیتی را کنترل می کنند. در روانشناسی موفقیت یادگیری از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

در هیچ چیز افراط و تفریط ندارند: آنها همیشه در همه امور زندگی خود اعتدال را رعایت می کنند.

انگیزه درونی اکثر آنها پول نیست: افراد موفق تقریباً هر موقعیتی را کنترل می کنند. این آنها را متمایز می کند و باعث می شود به عنوان یک دستاورد جانبی به سمت آنها حرکت کنند تا به دنبال موفقیت نهایی باشند.

در گذشته خود نمی مانند: آنها افرادی هستند که در مورد فعالیت های روزانه خود باهوش هستند. آنها از اشتباهات خود درس می گیرند و گذشته را رها می کنند تا بتوانند به خوبی از حال خود مراقبت کنند.

سخن پایانی

مسیر رسیدن به ثروت و شادی با شکست های متعدد هموار می شود. افراد موفق با حال خوب خود تقریباً هر موقعیتی را کنترل می کنند. این ویژگی ها باعث ایجاد رفتارهایی می شود که به راحتی توسط محققان در قالب الگوهای خاص دسته بندی شده و در دسترس عموم قرار می گیرد. روانشناسی موفقیت این الگوها را برای راهنمایی افراد در دستیابی به اهدافشان توصیف می کند. همچنین عادات احساسی و رفتاری خاصی وجود دارد که در افراد موفق دیده نمی شود یا به ندرت دیده می شود. با شناخت و مطالعه این ویژگی ها می توانیم آنها را از ذهن و رفتار خود حذف کنیم و در نتیجه راه موفقیت را برای خود هموار کنیم.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود