افراد ثروتمند چگونه فکر می کنند؟ چطور مثل آنها فکر کنیم؟

طرز فکر افراد ثروتمند

واضح است که طرز فکر افراد ثروتمند باورهای آن‌ها را تشکیل می‌دهد، در نتیجه این باورها هستند که زندگی ثروتمندان را به سمت موفقیت سوق می‌دهند. عموماً افراد موفق و ثروتمند در رویارویی با موقعیت‌های مختلف، می‌توانند تصمیم‌گیری‌های متناسب با آن شرایط را اتخاذ ‌کنند. به همین سبب است که معمولاً بهترین نتیجه ممکن را در زندگی شخصی و کاری خود به دست می‌آورند. تصمیمات شما در مورد پول و ثروت نیز بر اساس چیزی است که به آن اعتقاد دارید. مشکل اینجاست که انتخاب و تصمیم‌گیری مناسب در موقعیت‌های خاص بسیار اهمیت دارد و ممکن است انتخابی که شما انجام می‌دهید، انتخاب درستی نباشد که به موفقیت برسد.

به زبان ساده‌تر، ممکن است چیزی که شما فکر می‌کنید یک انتخاب عالی و کامل است، به شکست منجر شود و نتایج ضعیفی داشته باشد. به همین دلیل است که افراد با وضعیت اقتصادی متوسط فکر می‌کنند ثروتمندان، خوش‌شانس یا متقلب‌اند. از این رو اگر شما نیز به دنبال ثروتمند شدن هستید، باید طرز فکرتان را تغییر دهید تا مانند یک فرد موفق و ثروتمند در زندگی با مسائل و چالش ها روبرو شوید و مانند آن‌ها تصمیم‌گیری درستی داشته باشید. در این مقاله بررسی می‌کنیم که ثروتمندان چه طرز تفکری دارند و ما چگونه می توانیم مثل ثروتمندان فکر کنیم و فکر اقتصادی داشته باشیم. پس با ما همراه باشید تا با ذهن ثروتمندان بیشتر آشنا شوید.

در این مطلب می‌خوانید

طرز تفکر ثروتمندان و فقرا از جنبه های مختلف چه تفاوتی دارد؟

تفاوت طرز فکر افراد ثروتمند و فقرا درباره زندگی

ثروتمندان بر این عقیده‌اند که خودشان باید زندگی خودشان رو سر و سامان بدهند. اما فقرا توقع دارند تا عوامل بیرونی مانند شانس، پدر و مادر، دولت و غیره زندگی آن‌ها‌ را بسازند. به همین دلیل ثروتمندان در تلاش هستند که روی توانایی‌ها و مهارت‌های خودشان تمرکز داشته باشند تا بتوانند آینده‌ خود را آن‌طور که می‌خواهند بسازند. ولی فقرا از آنجایی که افراد متوقعی هستند و از عالم و آدم انتظار دارند تا زندگی آن‌ها را متحول کنند، روی توانایی‌های خود تمرکز ندارند.

 

تفاوت طرز فکر ثروتمندان و فقرا در سطح خواسته‌ها

ثروتمندان معمولاً ثروت را با تمام وجودشان می‌خواهند و مسیر زندگی خود را جز رسیدن به ثروت تصور نمی‌کنند. ولی فقرا هر اندازه که رسیدن به ثروت را دوست داشته باشند، آن را با تمام وجودشان نمی‌خواهند و حاضر به انجام هر کاری نیستند. عموماً فقرا در آرزوی ثروتمند شدن به سر می‌برند و فکر می‌کنند ثروت می‌تواند از آسمان برایشان نازل شود. به همین دلیل فکر می‌کنند بدون تلاش می‌توانند ثروتمند شوند، اما موانع و مشکلات می‌تواند خیلی زود آن‌ها را از پای بی اندازد.

تفاوت طرز فکر ثروتمندان و فقرا درباره پول

تفاوت طرز فکر افراد ثروتمند و سایرین درباره پول

طرز فکر افراد ثروتمند و فقرا درباره پول از دو جهت تفاوت دارد. یکی اینکه فقرا پول را همه چیز می‌دانند و فکر می‌کنند داشتن پول می‌تواند همه گره‌های آن‌ها را باز کند. اما ثروتمندان به خوبی می‌دانند که پول همه چیز نیست و برای رسیدن به موفقیت، علاوه بر پول به چیزهای زیادی مانند مهارت‌های مختلف و ارتباطات خوب نیاز دارند. تفاوت دیگر در این است که بیشتر فقرا به صورت ناخودآگاه، حس بدی به ثروتمند بودن و پولدار شدن دارند. زیرا از یک جهت ثروتمندان را آدم‌های بدی می‌دانند و از جهتی دیگر نیز پول را مایه‌ دردسر تصور می‌کنند. اما این نوع نگرش‌ها باورهای محدود کننده‌ای هستند که مانع رسیدن فرد به ثروت می‌شود. در واقع فقرا با طرز فکری که درباره پول و ثروت دارند، خودشان را از رسیدن به ثروت دور می کنند.

همچنین بخوانید:  نکات مهم مدیریت مالی که هر زوجی باید از آنها آگاه باشد

 

تفاوت طرز فکر ثروتمندان و فقرا در نقطه تمرکز

 

یکی از مواردی که تفاوت زیادی بین طرز فکر ثروتمندان و فقرا ایجاد می‌کند و اگر زندگی نامه افراد ثروتمند را هم بخوانید متوجه این نکته خواهید شد. نقطه تمرکز آن‌هاست. معمولاً ثروتمندان روی نکات مثبت و فقرا روی نکات منفی تمرکز می‌کنند. به عبارت دیگر ثروتمندان روی چیزهایی که می‌خواهند و فقرا روی چیزهایی که نمی‌خواهند تمرکز دارند. به این صورت که فقرا ثروت را برای فرار از بدبختی و ثروتمندان برای رسیدن به شادی و خوشبختی می‌خواهند. اغلب فقرا ممکن است ثروت را مایه‌ شادی ندانند اما طرز فکر ثروتمندان درباره ثروت کاملاً متفاوت است. به همین دلیل است که می‌گوییم فقرا روی چیزهایی که نمی‌خواهند تمرکز دارند.

تفاوت بین ثروتمندان و فقرا

معمولاً انسان روی هر چیزی تمرکز کند می‌تواند به دست آورد. زمانی که ما ثروت را برای فرار از بدبختی بخواهیم، در واقع روی بدبختی تمرکز می‌کنیم و چیزی که به آن می‌رسیم بدبختی‌های بیشتر خواهد بود نه ثروت بیشتر. اما از آنجایی که ثروتمندان ثروت را برای شادی و خوشبختی می‌خواهند چیزی که به دست می‌آورند شادی و خوشبختی خواهد بود. به عبارت دیگر، هدف اصلی شما از خواستن هر چیزی، نقطه تمرکز شما را مشخص خواهد کرد و شما در نهایت به چیزی که روی آن تمرکز کرده‌اید خواهید ‌رسید.

 

طرز فکر ثروتمندان چگونه است

موفقیت افراد ثروتمند در خوش شانسی و بخت و اقبال آن‌ها نیست. حتی به ضریب هوشی بالا یا نابغه بودن آن‌ها نیز بستگی ندارد. بلکه موفقیت آن‌ها به زاویه دیدشان به مشکلات و مسائل برمی‌گردد و این طرز فکر متفاوت ثروتمندان است که آن‌ها را به موفقیت می‌رساند. هیچ‌گاه ثروتمندان در برابر مشکلات و مسائل بهانه تراشی نمی‌کنند و اوضاع را به شانس و اقبال واگذار نخواهند کرد. ثروتمندان منتظر نمی‌مانند تا کسی بیاید و کاری برایشان انجام دهد، بلکه به خود متکی هستند. ثروتمندان از موقعیت‌هایی که پیش میاید به بهترین شکل استفاده می‌کنند و هیچ‌ وقت از شکست‌هایی که می‌خورند ناامید نمی‌شوند. در ادامه نوع نگاه افراد ثروتمند را به زندگی، مسائل شغلی و کاری و سایر ابعاد بررسی می کنیم :

ثروتمندان چگونه فکر می کنند

ثروتمندان برای موفقیت منتظر شانس نیستند

خوب است در ابتدا به این داستان اشاره کنیم که شهری بود که تمام مردمانش در جست و جوی گنج بودند، اما یک مرد توانست با فروش بیل‌هایش به ثروت فراوانی دست پیدا کند. این داستان نشان می‌دهد که طرز فکر ثروتمندان چگونه است و افراد ثروتمند هیچ‌گاه موفقیت و خوشبختی خود را به شانس یا خرید یک بلیت بخت آزمایی محدود نخواهند کرد. بلکه از فرصت‌ها برای رسیدن به موفقیت خود استفاده می‌کنند. همواره ثروتمندان در تلاش‌اند تا به جای این‌که منتظر بمانند که شانس به سراغ آن‌ها بیاید، دست به کار می‌شوند.

ثروتمندان به آینده نگاه می‌کنند

هیچ‌گاه ثروتمندان حسرت شکست‌هایشان در گذشته را  نمی‌خورند و دائماً در حال برنامه‌ریزی برای آینده‌شان هستند. حتی اگر شکست هم بخورند، به جای ناامیدی و زانوی غم بغل گرفتن، کارها و روش‌های جدید را امتحان می‌کنند. ثروتمندان همواره به دنبال پیدا کردن یک راه‌ حل جدید برای رسیدن به موفقیت می‌گردند. همچنین آنها هیچ‌گاه شکست‌های خود را گردن اوضاع بد اقتصادی یا موقعیت‌ها نمی‌اندازند و همواره سعی می‌کنند که امروزشان از دیروزشان بهتر شود.

ثروتمندان دیگران را مسئول زندگی خود نمی‌دانند

ثروتمندان هیچ‌گاه منتظر کمک دولت، همسر و والدینشان نمی‌نشینند تا موجب پیشرفت آن‌ها شوند. بلکه همواره به خود متکی هستند و برای موفقیتشان می‌جنگند. طرز فکر افراد پولدار به این صورت است که خودشان را دلیل پیروزی یا ناکامی کار خود می‌دانند. درحالی‌که عامه مردم فکر می‌کنند یا والدین باید ثروتمندی برایشان کنار گذاشته باشند و یا دولت کمکی به پیشرفت آن‌ها نماید. حتی برخی از مردم به دنبال رسیدن معجزه‌ای هستند که ثروتمند شوند.

ثروتمندان به جای پس‌انداز کردن، سرمایه‌گذاری می‌کنند

طرز فکر ثروتمندان

ثروتمندان چگونه فکر می کنند؟ آیا پول خود را در بانک سرمایه گذاری می کنند. تفاوت دیگری که ذهن ثروتمندان با عامه مردم دارد این است که عموم مردم پول اضافی خود را در بانک می‌گذارند و پس‌انداز می‌کنند تا شاید روزی به کارشان بیاید. در عین حال افراد ثروتمندان با این که ممکن است کار پر ریسکی باشد ولی پول خود را در چرخه اقتصادی سرمایه‌گذاری می‌کنند. ثروتمندان معمولاً تمام پول‌هایشان را در یکجا سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. از آنجایی که آن‌ها ریسک‌پذیری بالایی دارند، پول‌هایشان را در حوزه‌های مختلف اقتصادی و پر سود سرمایه‌گذاری می‌کنند.

همچنین بخوانید:  چگونه پول خود را دو برابر کنیم؟

ثروتمندان همواره در تلاش هستند

این یکی از مهم ترین راز پولدار شدن است که ثروتمندان آن را انجام می دهند.

ثروتمندان تلاش را به استراحت ترجیح می‌دهند اما به این معنا نیست که آن‌ها همیشه در حال تلاش و کار کردن هستند و هیچ تفریح و استراحتی ندارند. بلکه ثروتمندان علاوه بر این که ثروت را برای تفریحات خود می‌خواهند، در اوقات فراغت خود، به جای این که بیکار باشند، سعی در یادگیری چیزهای جدیدی دارند. افراد ثروتمند برای کار، استراحت و تفریح خود برنامه‌ای دقیق و منظم تهیه می‌کنند تا وقتشان هدر نرود. همچنین طرز فکر افراد پولدار این است که از هر فرصتی برای یادگیری بهره ببرند. 

افراد ثروتمند همیشه در حال تلاش هستند

ثروتمندان همواره خدمات مورد نیاز جامعه را ارائه می‌دهند

اغلب افراد ثروتمند به جای این که خودشان خدمات دریافت کنند، تلاش می‌کنند تا یاد بگیرند که چطور بتوانند خودشان برای نیازهای جامعه خدماتی برای ارائه داشته باشند. بیشتر مردم فکر می‌کنند نیازی ندارند که بسیاری از کارهایشان را خودشان انجام دهند. بلکه همیشه در پی پیدا کردن کسی هستند که برای انجام امور مختلف به آن‌ها کمک نمایند. حتی آن‌ها حاضرند تا برای دریافت این گونه کمک‌ها و خدمات، پول پرداخت کنند تا کارشان راحت‌تر شود. این در حالی است که افراد ثروتمند، همواره نیازهای دیگران را شناسایی و در راستای تأمین نیازهایی که عامه مردم برای رفع آن‌ها پول پرداخت می‌کنند، قدم برمی‌دارند. به همین جهت می‌توان گفت که آن‌ها تلاش و کوشش را همیشه به راحتی و بیکاری ترجیح می‌دهند.

ثروتمندان ریسک‌پذیری زیادی دارند

تفاوت‌ دیگر طرز فکر ثروتمندان با افراد معمولی این است که همیشه عامه مردم در تلاش‌اند که از تمام پول و سرمایه خود محافظت کنند و هیچ‌گاه روی پول‌های خود ریسک نمی‌کنند. همچنین کارهای جدیدی را که نتیجه آن معلوم نیست را شروع نمی‌کنند. افراد ثروتمند دوست ندارند زندگی محتاطانه داشته باشند و درجا بزنند. بلکه دوست دارند ثروت و سرمایه خود را در یک خط تولید جدید به جریان بی اندازند و کارهایی را شروع می‌کنند  که از نتیجه آن‌ها مطمئن نیستند. ثروتمندان معمولاً در کار خود را به چالش می‌کشند و حتی اگر شکست بخورند، دست از تلاش برنمی‌دارند و کار و شیوه جدیدی را پیدا می‌کنند.

در همین راستا بد نیست اشاره ای داشته باشیم به جمله ای از مارک تواین، نویسنده آمریکایی

 بیست سال بعد شما از کارهایی که انجام نداده‌اید ناراحت می‌شوید نه کارهایی که انجام داده‌اید،

پس طناب قایق‌تان را از ساحل باز کنید و از ساحل امن خود به سوی آب‌های آزاد برانید و خطر کنید. جستجو کنید، رویا بسازید و کشف کنید.

ثروتمندان به دنبال مهارت آموزی هستند

ثروتمندان به جای گرفتن مدرک به دنبال یادگیری تخصص خاصی می‌روند. اما عامه مردم به دنبال پیشرفت‌های تحصیلی هستند حتی اگر هیچ‌وقت از این مدارک تحصیلی استفاده نکنند. در عوض افراد ثروتمند به جای این که در یک رشته تحصیلی ناکارامد شروع به تحصیل نمایند، تخصص‌های کارامدی را که در کار خود مورد استفاده قرار می‌گیرد یاد می‌گیرند. از این طریق به پیشرفت خود کمک می‌کنند. معمولاً افراد ثروتمند به دلیل داشتن یک تخصص خاص، مورد ستایش هستند. آن‌ها همچنین در کنار مدارک تحصیلی که کسب می‌کنند به یادگیری تخصص‌های جدید و ایده های ناب اقتصادی نیز می‌پردازند. زیرا باید به این نکته توجه داشت که هیچ‌گاه دانش بدون تخصص نمی‌تواند به پیشرفت و ثروت منتهی گردد. از این رو اگر شما هم می‌خواهید مانند افراد پولدار عمل کنید و به موفقیت دست پیدا نمایید، باید در کنار تحصیلات به کسب تجربه بپردازید تا در آن کار حرفه‌ای شوید.

ثروتمندان، سرمایه‌دار به دنیا نمی‌آیند

طرز فکر ثروتمندان این است که برای موفق شدن نیازی نیست که سرمایه کلانی داشته باشند یا از ابتدا با سرمایه قبلی خود به ثروت برسند. عامه مردم فکر می‌کنند که برای به دست آوردن پول و کار کردن، به پول و سرمایه زیادی نیاز دارند. اما افراد ثروتمند می‌توانند با کمک پول و سرمایه دیگران کاری را آغاز کنند و آن را به موفقیت برسانند. روش کارشان به این صورت است که با توجه به خلاقیت و ایده کاری خود، فعالیتی را شروع می‌کنند که از نظر دیگران ارزش سرمایه‌گذاری داشته باشد. آن‌ها با سرمایه‌گذاری‌های عامه مردم می‌توانند به سود زیادی دست پیدا کنند.

ثروتمندان با افراد موفق ارتباط دارند

 

چیزی که بسیار اهمیت دارد، افرادی است که شما با آن‌ها در ارتباط هستید. زیرا محیط ما می‌تواند همواره بر طرز فکر ما نیز تأثیر بگذارد. به طور مثال اگر شما با کسی که مدام از اوضاع اقتصادی شکایت می‌کند و از زندگی ناامید شده است به طور مستمر در ارتباط باشید، طولی نمی‌کشد که شما نیز تحت تأثیر حرف‌ها و رفتار او قرار بگیرید و به یک انسان ناامید تبدیل ‌شوید. در عین حال نشست و برخاست داشتن با افراد موفق و تلاشگر نیز، می‌تواند به موفقیت و پیشرفت شما کمک زیادی بکند.

همچنین بخوانید:  چگونه با نوشتن درآمد کسب کنیم؟ 5 راه کسب درآمد از طریق نویسندگی  در سال 2019

ثروتمندان روی فرصت‌ها تمرکز می‌کنند

ذهن ثروتمندان به جای تمرکز روی موانع زندگی، بر روی فرصت‌ها متمرکز است. شاید این جمله معروف را شنیده‌اید که می‌گویند افراد ثروتمند و موفق همواره نیمه پر لیوان را می‌بینند. نیمه پر لیوان را می‌توان این طور توصیف کرد که افکار شما مثبت یا منفی است. اغلب ثروتمندان طرز فکر مثبتی دارند و روی فرصت‌ها متمرکز هستند. در حالی که عموم مردم بیشتر به موانع زندگی خود می‌اندیشند و افراد ضعیف از شکست‌های احتمالی می‌ترسند. در نتیجه افراد ثروتمند به دنبال رشد احتمالی در هر فرصتی می‌گردند و منافع حاصل از هر کاری را به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند. شاید تا به حال برای شما اتفاق افتاده باشد که ذهنتان با این سؤالات درگیر شود. اگر همه چیز به خوبی پیش نرود چه اتفاقی ممکن است بیافتد؟ اگر این روش کارساز نباشد چه پیش می‌آید؟

باید در این شرایط به خود بگویید اگر برای انجام کارهایم روش‌هایی که در پیش گرفته‌ام کارساز و مفید نباشد از ایده‌های مختلف دیگری نیز می‌توانم استفاده کنم. به جای این افکار منفی، مانند طرز فکر افراد پولدار، افکار مثبت را جایگزین کنید. همیشه با خود بگویید که این روش حتماً کار می‌کند و اطمینان دارم که کارساز است. همواره در انتظار رسیدن به موفقیت باشید و به خود و توانایی‌هایتان اعتماد و اطمینان داشته باشید تا بتوانید از فرصت‌ها بیشترین بهره را ببرید.

همچنین سعی کنید از جملات منفی کم تر استفاده کنید و از جملات منفی مثل چرا پولدار نمیشم و … استفاده نکنید.

ثروتمندان در گذشته گیر نمی‌کنند

معمولاً عموم مردم در روزهای خوب گذشته گیر می‌کنند، اما ثروتمندان همواره به آینده می‌اندیشند. افراد ثروتمند در تلاش‌اند که ثروت خود را روز به روز افزایش دهند و در این راه خود را با چالش‎های مختلف ارزیابی می‌کنند تا تمام اهداف و آرزوهای خود را در آینده‌ای نزدیک به محقق کنند. کسانی که در این فکر مانده‌اند که روزهای گذشته بهترین بوده‌اند، نمی‌توانند به ثروت دست پیدا نمایند زیرا در حسرت آن روزها در افسردگی و ناامیدی خواهند ماند.

ثروتمندان همیشه به دنبال پیشرفت هستند

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و طرز فکر ثروتمندان این است که آن‌ها با نوع فکر و دیدی که به اطراف خود می‌نگرند، می‌توانند به سادگی در شرایط مختلف درست‌ترین تصمیم را بگیرند. شما نیز باید برای رسیدن به موفقیت و مدار ثروت، طرز فکرتان را عوض کنید و با دید دیگری اطرافتان را نظاره کنید. زیرا ثروتمندان همواره در زندگی خود جز به پیشرفت در زمینه کاری و مالی نمی‌اندیشند و در همین راستا تلاش و فعالیت خود را ادامه می‌دهند. همین علاقه و تمایل ثروتمندان به موفقیت و پیشرفت، سبب شده تا آن‎ها به تمام خواسته‌ها و نیازهای خود در زندگی برسند.

ثروتمندان سخت کار می‌کنند

کار کردن و تلاش زیاد، یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت ثروتمندان و راز پولدار شدن در زمینه شغلی و شخصی‌شان به شمار می‌آید. شما نیز برای کسب موفقیت‌های بزرگ باید روی کار و تلاش خود متمرکز شوید تا در کوتاه‌ترین زمان، به ثروتی که می‌خواهید برسید. آیا تا به حال کسی را دیده‌اید که بدون تلاش و سختی کشیدن به موفقیت و ثروت برسد؟ جواب منفی خواهد بود زیرا موفقیت زمانی حاصل می‌شود که سخت کار کنید. اگر شما نیز به افراد ثروتمند در زندگی خود توجه کنید، می‌بینید که آن‌ها همواره در حال تلاش‌اند تا در زندگی به موفقیت و ثروت بیشتری برسند. اما عموم مردم از انجام کارهای سخت و رویارویی با مشکلات فرار می‌کنند. همین دلیل سبب شده است تا آن‌ها نتوانند در زندگی خود به موفقیتی که می‌خواهند دست پیدا کنند. در نتیجه افراد ثروتمند برای رسیدن به اهداف خود می‌جنگند و این امر موجب می‌شود تا زودتر خواسته‌های خود محقق نمایند.

 

سخن پایانی

در این مقاله متوجه شدیم که ثروتمندان چه طرز تفکری دارند و در کسب و کار خود به چه می‌اندیشند. اگر شما نیز قصد دارید به ثروت دست پیدا کنید، باید طرز فکر خود را تغییر دهید و یاد بگیرید که چگونه مانند ثروتمندان فکر کنید تا نتایج حاصل از آن شما را شگفت زده کند. از این رو باید سخت تلاش کنید و مهارت‌های جدیدی یاد بگیرید که برای رونق کسب و کارتان به کارتان آید.

 

سوالات متداول

طرز فکر ثروتمندان چگونه است؟

افکار و ذهنیت ثروتمندان از جنبه های مختلف با عوام جامعه متفاوت است. از جمله نگرش درباره پول، مادیات، زندگی، مسئولیت پذیری و … که در این مقاله مفصل به توضیح هرکدام می پردازیم

چطور می توانیم مثل افراد ثروتمند فکر کنیم؟

شناخت و درک ذهن ثروتمندان اولین قدم است. برای اینکه مثل ثروتمندان فکر کنیم نیاز است تا طرز فکر آنها را خوب بشناسیم و به جای رویاپردازی آنها را در واقعیت دنبال کنیم.

حالا که تااینجای مقاله را مطالعه کردید پیشنهاد میکنیم صوت و ویدئوی زیر را که به نوعی تکمیل کننده پست هستند نیز مشاهده و گوش کنید تا اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید

دوره های دکتر کاویانی

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

2 پاسخ

  1. یه چیز که ثابت شده به من ، اینه که تا آدم ریسک نکنه چیزی گیرش نمیاد ، البته نه ریسک بدون تحقیق و یهویی ، شما روی چیزی تمام تحقیقات و پرس و جو هات رو بکن ، اشراف کردی بهش ، دیگه باید ریسکش رو بپذیری اگر میخوای پولدار بشی

  2. متاسفانه جوون های الان خیلی زود جا میزنن ، در صورتی که قدیمیا به این راحتیا میدون رو خالی نمیکردن تو کسب و کار و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود