20 از بهترین‌های ایده راه اندازی کسب و کار در ایران (با سرمایه کم)

20 از بهترین‌های ایده راه اندازی کسب و کار در ایران (با سرمایه کم)

 ایده راه اندازی کسب و کار، کجا پیدا می‌شود؟

کسب و کار عبارتی است که پس از افزایش دسترسی به اینترنت بیشتر شنیده می‌شود. پس از موفقیت افرادی مانند نوید اهوازی و کسب و کار فلافلی اش، دیجی کالا و بسیاری از کسب و کارهای دیگر افراد بیشتری به فکر راه اندازی کسب و کار در ایران افتاده‌اند. ایده راه اندازی کسب و کار در ابتدا ممکن دشوار به نظر برسد اما می‌توانید از ایده‌ افراد دیگر استفاده کنید و متناسب با شرایطی که دارید از آن ایده‌ها استفاده کنید. خب این‌ها را گفتیم تا در این مطلب به ۲۰ ایده راه اندازی کسب و کار در ایران بپردازیم. این ایده‌ها اغلب نیاز کمی به سرمایه‌ی اولیه دارند و برای کسانی که به دنبال موفقیت بهتر و بزرگتر با هزینه‌ی کمتر هستند مناسب است.

20 از بهترین‌های ایده راه اندازی کسب و کار در ایران (با سرمایه کم)
۲۰ از بهترین‌های ایده راه اندازی کسب و کار در ایران (با سرمایه کم)

دست به دامن اینترنت شوید!

کسب و کارهای اینترنتی موفقیت بهتری کسب می‌کنند و نسبت به سرمایه گذاری که جهت ایجاد آن‌ها صرف می‌شود بازده بسیار بیشتری دارند. اگر بتوانید برای هر نوع کسب و کاری، حالت اینترنتی آن را ایجاد کنید موفقیت شما بیشتر خواهد بود چرا که دامنه‌ی مشتری‌های شما از منطقه و شهر به کل کشور تغییر می‌کند. البته با وجود کسب و کاری اینترنتی باز هم ممکن است محدوده فعالیت شما منعطف به محدوده‌ی خاصی باشد.

 1. کسب و کار آشپزی

هر شخصی که مهارتی داشته باشد می‌تواند از آن درامدی نیز کسب کند. اگر در پخت غذا یا شیرینی مهارت دارید از همان کسب درآمد کنید. می‌توانید شیرینی‌ها یا غذاهای خود را در شبکه‌های اجتماعی یا سرویس‌هایی مانند دیوار و شیپور تبلیغ کنید. این ایده راه اندازی کسب و کار در ایران نیاز به سرمایه اولیه‌ی خاصی ندارد.

 1. به‌صورت آزادکاری بنویسید

نوشتن متن و مقاله مهارتی است که خواستاران زیادی دارد. کسب و کارهای اینترنتی به نویسنده نیاز داند. می‌توانید برای سایت‌های مختلف به‌صورت آزادکاری بنویسید.

 1. بلاگر شوید

اگر در زمینه‌ی خاصی مهارت دارید می‌توانید با نوشتن در مورد آن به‌صورت بلاگر درآمد کسب کنید. در این شیوه از طریق جذب مخاطبان بیشتر و تبلیغات درآمد کسب خواهید کرد.

 1. بنگاه آنلاین بشوید

مسکن چیزی است که هم عرضه و هم تقاضا در آن بالاست. می‌توانید به راحتی برای خود بنگاه املاک آنلاین بزنید بدون اینکه نیاز باشد مکانی فیزیکی را اجاره کنید. ایده راه اندازی کسب و کار به‌صورت اینترنتی خیلی ارزانتر و راحت‌تر از حالت فیزیکی آن است.

 1. نظافت منزل

برای کسانی که عاشق نظافت هستند و یا از انجام دادن آن ناراحت نمی‌شوند راه اندازی کسب و کار نظافت منزل بسیار مناسب خواهد بود. کافیست ابتدا کمی خودتان کار کنید، بعد ازمدتی که کسب و کارتان گرفت نیازی نیست خودتان کار کنید و تنها کارکنان خود را می‌فرستید و خودتان می‌شوید رئیس خودتان.

 1. نگهداری از کودک

در زندگی‌های پرمشغله‌ی امروزه سخت می‌شود تمام وقت خود را برای کودک گذاشت. خانواده‌های زیادی هستند که نیاز دارند فرزندشان برای چند ساعتی جایی مطمئن باشد و یا شخصی به منزل آن‌ها بیاید تا مراقب فرزندشان باشد. این یک نیاز است، چرا شما چنین سرویسی را ارائه نکنید؟

 1. مدیریت شبکه‌های اجتماعی

اگر در زمینه‌ی شبکه‌های اجتماعی دانش قابلی دارید، خدمتی به کسب و کارها یا افراد ارائه کنید تا شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را مدیریت کنید.

 1. اینفلوئنسر باشید

با کمی تمرکز بیشتر روی خودتان در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید تبدیل به اینفلوئنسر شوید و درآمد خوبی از این طریق کسب کنید. ایده‌ راه اندازی کسب و کار انقدر ها هم دشوار نیست.

 1. بازاریاب

اگر جنسی را خودتان تولید نمی‌کنید، فروختن کالاهای تولیدی سایر شرکت‌ها، یک ایده‌ راه اندازی کسب و کار که بازده‌ی بسیار خوبی نیز دارد.

 1. طراحی سایت

گفتیم که برای راه اندازی کسب و کار دست به دامن اینترنت شوید، چرا به کسانی که دست به دامن اینترنت می‌شوند سرویس ارائه نکنید؟ اگر توانایی‌اش را دارید این سرویس را می‌توانید به دیگران ارائه کنید.

 1. برنامه ریزی رویداد

اگر مهارت مدیریت و برنامه ریزیتان خوب است می‌توانید برنامه ریزی رویدادهایی مانند کنفرانس، همایش و عروسی‌ها را به عهده بگیرید. این هم یک ایده‌ راه اندازی کسب و کار.

 1. کارواش

نسبت به بسیاری از کسب و کارها، کارواش از کسب و کارهایی است که سرمایه‌ی اولیه‌ی آن در صورت داشتن مکان مناسب چندان زیاد نیست و بازده آن نیز مناسب است.

 1.  طراح تیشرت

داشتن تیشرتی با طرحی خاص هرکسی را به وجد می‌آورد. با طراحی تیشرت می‌توانید طرح آن را به‌صورت آنلاین بفروشید و یا حتی خودتان تعدادی را چاپ کرده و آن‌ها را بفروشید.

 1. پادکستر شوید

پادکست به استفاده‌ی بهینه از زمان کمک می‌کند و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. پادکست تولید کنید و آن را بفروشید و یا از طریق تبلیغات درآمد کسب کنید.

 1. کتاب الکترونیک بنویسید

کتاب‌های الکترونیک با افزایش قیمت نسخه‌های چاپی بیشتر طرفدار پیدا کرده‌اند. کتابی در مورد زندگی یا تجارب خود بنویسید و از طریق فروش آنلاین آن درآمد کسب کنید.

 1. رزومه نویسی

نوشتن روزمه نیاز به مهارت دارد و از آنجاییکه خوب نوشتن آن آینده شغلی فردی را عوض می‌کند حساس نیز هست. می‌توانید با یادگیری آنلاین طریقه نوشتن رزومه، برای افرادی که نیاز دارند رزومه نویسی کنید. ایده‌ی راه اندازی کسب و کار رزومه نویسی تقریباً نیازی به سرمایه‌ی اولیه ندارد.

 1. مترجمی

کی قرار است از مهارت زبان خود استفاده کنید؟ همیشه نیاز به مترجم خواهد بود. دانش زبانی خود را در غالب ترجمه ارائه کنیدو کسب و کار خود را راه بیندازید.

 1.  کلاس خصوصی

فرقی نمی‌کند در چه زمینه‌ای دانش خوبی دارید، می‌توانید برای همان زمینه کلاس خصوصی بگذارید، زبان، ریاضی، فیزیک و …

 1. چرم دوزی

کیف چرم هم کلاس خود را دارد و هم مقاوم است. برای دوختن آن هم نیازی به مهارت چندان نیست می‌توانید چرم و الگوی آماده‌ی آن‌ها را خریداری کنید و تنها کاری که می‌ماند دوختن با نخ و سوزن است.

 1.  خرید و فروش

بخرید، نگه دارید یا بهترش کنید و بفروشید. مثلاً اتومبیلی خریداری کنید، کمی تعمیرات روی آن انجام دهید و به قیمت بالاتر بفروشید. با گوشی و لپ تاپ و یا هرچیز دیگری نیز می‌توان این کار را کرد. ایده‌ راه اندازی کسب و کار خرید و فروش در ایران هم آسان است و هم پرسود.

 

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی در ایران

بهترین روش‌ها برای پول درآوردن آسان در ایران | آسان‌ترین روش‌ برای پول درآوردن

کار درمنزل | ۷ ایده برتر برای کار در منزل در سال ۱۳۹۸

۵ ایده خلاقانه پولساز خوب به جای تاکسیرانی بعد از ظهر

چه چیزهایی را برای ثروتمند شدن باید فدا کنیم؟

ایده‌ های خلاقانه پولساز / اقتصاد خلاق تحولی در کسب درآمد

بهترین راه‌های کسب درآمد از تلگرام در سال ۲۰۱۹ 

۶ مهارت اساسی درباره‌ی میلیونرهای خودساخته

دروغ‌های بازدارنده از رسیدن به موفقیت در زندگی

۱۵ موردی که افراد کم‌درآمد در آن ولخرجی می‌کنند

خلاقیت در کارآفرینی ضروری است؟ اصلاً کارآفرین خلاق چه کار می‌کند؟

علائمی که نشان می‌دهد برای ثروتمند شدن و رسیدن به موفقیت مالی آماده نیستید!

چگونه آرنولد شوارتزنگر قبل از بازیگری به یک میلیونر تبدیل شد؟

 

 

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود