میلیونر شدن / 8 توصیه برای اینکه امسال میلیونر شوید

8 توصیه برای اینکه امسال میلیونر شوید

8 توصیه برای اینکه امسال میلیونر شوید

پولدار شدن بیشتر از آنکه به هوش و اقبال ربط داشته باشد حاصل خویشتن‌داری و سرسختی است.

8 توصیه برای اینکه امسال میلیونر شوید
8 توصیه برای اینکه امسال میلیونر شوید

 

میلیونر. عنوانی که خیلی از ما دوست داریم به آن دست پیدا کنیم. اما واقعا شدنی است؟

چه باور داشته باشید و چه نه، میلیونر شدن هدفی‌ست که امسال می‌توان به آن دست پیدا کرد. در زندگی‌ام چندین بار میلیونر شدن را تجربه کرده‌ام. بیشترین زمان آن قبل از سی‌سالگی‌ام بود. با این حال تمام پول‌هایم را با شرط‌بندی روی ماشین‌ها، خانه‌ها یا سبک زندگی باختم که دلیلی نداشتم آن سبک زندگی را انتخاب کنم.

حتی اگر فرصتی فراهم شود که تمام پول‌هایتان را به باد بدهید، باز هم روش میلیونر شدن برای شما یا هرکس دیگری در طول این سال‌ها ثابت بوده است. اگر شما این هشت توصیه‌ی باارزش را انجام دهید، تضمین می‌کنم که بالاخره میلیونر می‌شوید. شما می‌توانید همین امسال میلیونر شوید!

 

1- برنامه‌ی مالی‌تان را بنویسید

دلیل اینکه چرا بعضی‌ها هرگز میلیونر نمی‌شوند، این است که آنها برنامه‌ی مالی را ننوشته‌اند. نوشتن برنامه‌ی مالی شما را مجبور می‌کند به آن عمل کنید در غیر این صورت فقط حرف می‌زنید. برنامه مالی همچنین شما را به سمت تصمیمات درست هدایت می‌کند. طوری که به تمام رویاها و اهداف‌تان دست پیدا کنید.

اسکات دی هجکاک، برنامه ریز مالی می‌گوید: «زمانی که صحبت از برنامه‌ریزی برای آینده‌ای مطمئن می‌شود، دو عامل نقش اساسی دارد: چه مقدار پول دارید؟ و چه مقدار خرج می‌کنید.»

هجکاک ادامه می‌دهد« این دو عامل برای هر برنامه‌ریز مالی نقش کلیدی دارد. بدون در نظر گرفتن اینکه تا چه اندازه بزرگ هستند. »

«به باور من، بزرگ‌ترین تفاوت میان کسانی که در مسیر درست هستند با کسانی که در مسیر خطا  راه می‌روند، به میزان زمان و تلاشی ربط دارد که آنها به برنامه‌ی مالیشان اختصاص می‌دهند. وقت گذاشتن برای برنامه‌ی مالی و تکمیل آن وجه اشتراک تمام آدم‌های موفق از نظر مالی است.»

همچنین بخوانید:  ۱۰ اشتباه مالی که صاحبان کسب‌وکار همچنان مرتکب می‌شوند

 

زمانی که شروع به نوشتن برنامه‌ی مالی می‌کنیم:

1) به مسائلی فکر کنید که بیشترین اهمیت را دارند و در طول سال ارزششان کم نمی‌شود.

2) توجهت را بر مسائلی بگذار که مدیریت می‌کنی. اول با فهرست کردن مخارج معلوم در بودجه و سپس با درآمد مانده دسته‌های اختیاری را فهرست کن.

3) نگاهت به آینده باشد. پیش‌بینی کن چه اندازه برنامه‌های تو در آینده دوام می‌آورد.

 

2- درآمدت را افزایش بده

گرانت کاردونی که در سن 21 سالگی فردی ورشکسته و مقروض بود در سن سی‌ سالگی به میلیونری خودساخته بدل شد. او می‌نویسد: «در دنیای اقتصادی امروز با پس‌انداز کردن میلیونر نمی‌شوی. قدم اول این است که درآمدتان را افزایش بدهید و این افزایش تکرار شود.»

«درآمد ماهیانه‌ی من 3000 دلار در ماه بود و 9 سال بعد به 20000 دلار در ماه افزایش پیدا کرد. به هر طریقی که شده دنبال درآمد بیشتر باشید و این شما را وادار می‌کند درآمدتان را مدیریت کنید و فرصت‌های بیشتری را به دست بیاورید. »

«خوشبختانه گزینه‌های متعددی برای افزایش درآمد دارید. مانند سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای پربازده یا داشتن شغل فرعی. »

 

3- از سخاوت دولت بهره ببرید

برایان فرولدی در موتلی فول می‌نویسد: «به نظر من بهترین راه برای میلیونر شدن استفاده از بهره‌ی مرکب است. شما می‌توانید با دادن پول‌تان و در مقابل با گرفتن بهره‌ی مرکب و حفظ سود بازده در بالاترین حد ممکن، این فرصت عالی را به دست آورید و بیش از یک میلیون دلار سود خالص داشته باشید. »

«البته حرف زدن درباره مبلغ زیادی پول آسان‌تر از انجام دادن آن است. با توجه به شرایط ایجاد این مقدار بازدهی گاهی خارج از توان شماست. با این حال سرمایه‌گذاران دو عامل بزرگی را که مانع بازده طولانی مدت می‌شود مهار می‌کنند: هزینه‌های سرمایه‌گذاری و مالیات‌ها. اگر می‌خواهید میلیونر شوید، به هردوی این موارد کمتر توجه کنید. »

همچنین بخوانید:  حلقه گمشده موفقیت

«لازم است با یک شرکت کارگذاری کار کنید که از هر معامله سهم کمی را بردارد. همچنین به هیچ کمکی دست رد نزنید. مطمئن شوید که هزینه‌های سرمایه‌گذاری و مالیات‌ها در مقابل کمکی که برای دستیابی به اهداف‌تان دریافت می‌کنید در پایین‌ترین حد ممکن باشد. »

 

4– جریان‌های درآمدتان را افزایش دهید

تام کرلی پس از پنج‌سال مطالعه‌ی سودمند کشف کرد که 65 درصد میلیونرهای خود ساخته سه جریان درآمد داشته‌اند. 45 درصد 4 جریان و 29 درصد پنج یا بیشتر از آن را دارا بودند. این جریان می‌تواند شامل کسب‌وکار جانبی، شغل پاره وقت، سرمایه گذاری و کرایه‌ی همه چیز از خانه گرفته تا ماشین و وسایل منزل باشد.

 

5- از سیستم پس‌انداز خودکار استفاده کنید

اگر می‌خواهید میلیونر شوید، لازم است به پس‌انداز کردن در برنامه 401(کی)، حساب بازنشستگی ROTH IRA یا حساب بازنشستگی فردی عادت کنید. همچنین اعانه دادن به وجه اضطراری  که در صندوق سرمایه‌گذاری بازار پول قرار دارد معامله‌ی پرسودی است. با این وجود، این کار با خودکار کردن سیستم پس‌انداز انجام می‌شود. این سیستم به صورت اتوماتیک درصدی از حساب شما برداشت می‌کند و بدون آنکه روح‌تان خبر داشته باشد در حساب اعانه سرمایه‌گذاری می‌کند. پیشنهاد می‌شود که ده درصد را برای سرمایه‌گذاری و پنج درصد را برای پس‌انداز قرار دهید.

 

6- مهارت‌ها و دانش‌تان را ارتقا دهید

تاکر هیوز که در سن 22 سالگی لذت میلیونر شدن را تجربه کرد، می‌نویسد: «حداقل نیم ساعت در روز مطالعه کن و با عزمی راسخ در جستجوی بهترین مشاوران باش. حتما نباید تنها در حیطه‌ی خودت استاد باشی، خوب است که درباره هر موضوعی که به میان می‌آید، چه مالی باشد، چه سیاسی یا مربوط به ورزش- فردی ماهر و کارکشته باشید. معلومات را مثل هوا مصرف کن و سعی کن هر روز کمی زمان را برای یادگیری چیزهای جدید اختصاص بدهید.

همچنین بخوانید:  شادی و نشاط کلید دستیابی به ثروت

 

7-مخارج را پایین‌تر از درآمدت بیاور

مشهور است که ثروتمندترین مردم جهان صرفه‌جو هستند. آنها زیاد برای طراحی یا وسایل اشرافی خرج نمی‌کنند. آنها بیشتر از کوپن‌ها استفاده می‌کنند. همچنین آنها برای داشتن خانه‌ها و ماشین‌های نه چندان پرزرق و برق مشهورند. تی بون پیکنز در این زمینه سرمشق است که فقط به همان اندازه نیازش برای خرید پول برمی‌دارد.

 

8- با میلیونرها نشست و برخاست کنید

استیو سبالد در بیزنس اینسایدر می‌نویسد: « در موارد بسیاری، ارزش ناب شما را در یاران همنشین‌تان می‌توان دید. »

«تماس داشتن با کسانی که از شما موفق‌تر هستند توان فکری شما را افزایش می‌دهد و درآمدتان را بالا می‌برد. ما شبیه افرادی می‌شویم که با آنها رفت‌وآمد می‌کنیم و به همین دلیل است که برنده‌ها همدیگر را جذب می‌کنند.»

سبالد ادامه می‌دهد: «نگرش میلیونرها به پول متفاوت از طبقه‌ی متوسط است و با بودن در حضورشان مقدار پول بیشتری به دست می‌آید.»

 

 

مقالات خواندنی: 

پولار شدن به روش دکتر کاویانی 

13 مورد از سودآورترین کسب و کارهای کوچک

۷ راهکار عالی برای کسب درآمد آنلاین

بهترین روش کسب درآمد غیر فعال 

افزایش درآمد به روش ایرانی‌ها

پنج روش خلاقانه برای کسب درآمد در اینستاگرام

10 توصیه برای رسیدن به هدف هر آنچه که در زندگی می‌خواهید

خود اشتغالی و بهترین فرصت‌های شغلی مربوط به کسب و کارهای کوچک در سال 2019

چند وب سایت برای کسب درآمد آنلاین

کسب درآمد با یوتیوب روشی جذاب و موثر در سال 2019

چگونه پولدار شویم؟

کسب درآمد با طراحی وب سایت (بروزرسانی 2019)

 

برترین‌های رادیو موفقیت:

چطور در طی دو سال به یک میلیارد درآمد برسیم؟

مثلث درآمدزایی از مهارت‌ها

به چالش ۵ روزه یادگیری مسیر ثروت بپیوندید

دکتر کاویانی یک دوره آموزشی ۴جلسه ای به نام «مدار ثروت» دارن، در این دوره دکتر کاویانی مسیر ثروتمند شدنی که خودشون طی کردن رو بهتون آموزش میدن.

دوره های دکتر کاویانی

دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود