چگونه پولدار شویم؟

چگونه پولدار شویم ؟

بسیاری از مردم می‌خواهند بدانند که چگونه باید تبدیل به یک میلیونر شوند، اما پولدار شدن تنها یادگیری چند راز درباره‌ فوت‌و‌فن‌های مالی نیست. در واقع چیزی به نام سریع پولدار شدن وجود ندارد، بلکه برای پولدار شدن باید یک تعهد طولانی مدت به ذخیره‌سازی و سرمایه‌گذاری هوشمندانه داشته باشید تا بتوانید ثروت خود را بسازید. درست است، این پیشنهاد لذت بخش نیست ولی کاملا درست و اساسی است. برای اینکه بیشتر درباره این موضوع مهم بدانیم که چگونه پولدار شویم؛ بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. 

 وارن بافت می‌گوید: “ساختن ثروت یک ماراتن است، نه یک مسابقه دو سرعت. نظم و برنامه‌ریزی یک عنصر اساسی و کلید موفقیت است.”

 

میلیونر شدن و دانستن چگونگی پولدار شدن می تواند بسیار دور از دسترس به چشم بیاید. اما ثروتمند شدن با برنامه‌ریزی طولانی مدت یک گزینه بسیار قابل دسترس برای مردم با سطوح متنوع و مختلف از دانش و زندگی محسوب می‌شود.

عقیده خود را درباره‌ی پول عوض کنید - چگونه پولدار شویم ؟

 

عقیده خود را درباره‌ پول عوض کنید

وقتی نصیحت‌های دیگران در مورد پول درآوردن و مدیریت مالی را می‌شنوید، به احتمال زیاد بیشتر درباره‌ این که چگونه سرمایه خود را بیشتر کنید اشاره می شود تا تغییر تفکرات و ارتقای آنها. البته اگر واقعا درباره‌ سرمایه‌گذاری جدی هستید داشتن یک تفکر و دید مثبت بسیار مهم است.

بدون این تغییر در دیدگاه بقیه‌ امور کاملا بی‌فایده می‌شوند. پس به نظر شما وقتی حرف از طرز تفکر و دیدگاه می‌شود چه چیزی حساب سرمایه‌گذاران را از دیگران جدا می‌کند؟ قسمتی از آن به چگونگی واکنش آنها به استرس و تغییرات ناگهانی برمی‌گردد. افرادی که در سرمایه‌گذاری موفق هستند به دور از هرگونه وسواس فکری قرار دارند. به جای اینگونه رفتارها، آنها به تغییرات و فرصت‌ها در همان زمان وقوع پاسخ می دهند و به پول خود اجازه می‌دهند که به آنها خدمت کند. البته چند بار بررسی اعداد در طول روز و ایجاد تغییرات جدی بر‌اساس اتفاقات و تغییرات کوچک در بازار کار درستی نیست. یک سرمایه‌گذار موفق درباره سرمایه خود در طی چند سال یا حتی ده‌ها سال فکر می کند و تصمیم می‌گیرد.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که افراد موفق در سرمایه‌گذاری دارند داشتن یک دیدگاه واقع گرایانه است. شما هیچ‌وقت نمی‌توانید راه صد ساله‌ یک میلیونر را یک شبه بپیمایید و میلیونر شوید.

اما واقعیت این است که اگر می‌خواهید یک شبه پولدار شوید، تمامی احتمالات و شانس بر علیه شما صف خواهند کشید. ثروتمند شدن در حالی که با ریسک نکردن به خود توهین میِ‌کنید زمان زیادی می‌برد، درواقع زمان بسیار زیاد اصطلاح درست‌تری است. در واقع توجه به این نکته نیز مهم است که باید برای سرمایه‌گذاری طولانی مدت آماده باشید.

 

عقیده خود را درباره‌ی پول عوض کنید - چگونه پولدار شویم ؟

 

سرمایه‌گذاری را هرچه زودتر شروع کنید

هرچقدر که زودتر سرمایه‌گذاری کنید به همان نسبت زمان بیشتری برای ساختن ثروت خود دارید و باز هم به همان نسبت به هدف خود که همان موفقیت کامل است نزدیک می‌شوید. حقیقت این است که نه تنها هیچ وقت برای اینکه برای آینده‌ خود سرمایه‌گذاری کنید زود نیست، بلکه دیر هم هست.

سرمایه‌گذاری بلند مدت به شما اجازه می‌دهد که تغییرات منفی بازار را تحمل کنید تا به تغییرات مثبت بازار برسید و بتوانید سرمایه‌ خود را از این طریق بیشتر کنید.

اگر زمان زیادی را در سرمایه‌گذاری استراتژیک صرف نکنید، احتمال بیشتری وجود دارد که در تغییرات بازار به جای بهره‌مند شدن از مزایای صعود ناگهانی بازار، در آن ضرر کنید.

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که ثابت می‌کنند اگر می‌خواهید ثروتمند شدن را یاد بگیرید باید سریع‌تر شروع کنید.

 

سرمایه گذاری

 

فرصت ریسک کردن

بعضی از سرمایه‌گذاری های پرمنفعت ریسک بسیار بالایی نیز با خود دارند. البته اینکه بدانید و درک کنید که چه مقداری ریسک می‌کنید بسیار مهم و ضروری است. ریسک کردن با حساب و کتاب دقیق بسیار سودمند و پر‌منفعت است. اگر در حال سرمایه گذاری کوتاه مدت هستید احتمالا زمان کافی برای برگرداندن سرمایه اولیه‌ خود ندارید. در این شرایط ممکن است نه تنها به سودی نرسید، بلکه پول اصلی خود را نیز نتوانید برگردانید.

 

وقت بیشتری برای نهادینه کردن عادت‌های اقتصادی خود بگذارید

 

وقت بیشتری برای نهادینه کردن عادت‌های اقتصادی خود صرف کنید

درست است یادگرفتن عادت های مثبت خرج کردن و بودجه بندی مالی زمان می‌برد، اما باید بالاخره از جایی شروع کنید. افراد زیادی زمانی که سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مالی بلند مدت را شروع می‌کنند، رفتارهای مالی و خرج کردن خود را ارتقا می‌دهند.

می‌توانید برای بودجه‌بندی بهتر و حساب دخل و خرج خود از نرم افزارهایی که در اینترنت موجود هستند استفاده کنید.

 

مدار موفقیت

موفقیت طولانی مدت و بهتر

سرمایه‌گذاری تماما به برنامه‌ریزی شما برای آینده بستگی دارد و آینده‌ شما امنیت مالی بسیار بالایی خواهد داشت اگر سرمایه‌گذاری را هرچه زودتر شروع کنید. اختصاص دادن زمان بیشتری به خودتان به شما این امکان را می‌دهد که بهره‌برداری بسیار موثرتری داشته باشید به طوری که بتوانید از کیفیت زندگی که خواهان آن هستید در طول زندگی کاری و بازنشستگی خود لذت ببرید.

 

موفقیت طولانی

 

روی دارایی خالص خود حساب کنید

در حالی که هر فردی خاص و منحصر به فرد است داشتن یک سری معیار برای اندازه‌گیری توان مالی و مقایسه‌ آن با گروه همسالان می‌تواند برایتان بسیار مفید و سودمند باشد. اگر از بقیه افراد در جایگاه بالاتری قرار دارید، اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که راه درست را در پیش گرفته‌اید. اگر اینطور نیست و در جایگاه پایین تری نسبت به بقیه قرار دارید، این قضیه می‌تواند به خودی خود محرکی برای به وجود آوردن یک سری تغییرات ضروری در نزد شما باشد.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید توان مالی خود را با افراد اطراف خود مورد ارزیابی قرار دهید، به دست آوردن دارایی خالص است. دارایی خالص یعنی اینکه بدهی‌های شما از تمام دارایی‌های شما کم می‌شوند. برای این کار میزان کل دارایی خود را در نظر بگیرید.

مواردی مثل پس‌اندازها، دارایی داخل خانه تان و ملک و املاکتان را فراموش نکنید. سپس بدهی های خود را با هم جمع زده و از مقدار دارایی خود کم کنید. اگر این میزان شما را راضی نمی‌کند و احساس بدی نسبت به آن دارید بهتر است سرمایه‌گذاری را شروع کنید و به فکر زیاد کردن آن باشید. این کار حتی می‌تواند در درازمدت شما را وارد مسیری کند که از خود یک میلیونر بسازید.

سخن پایانی

پولدار شدن کار راحتی نیست، اما اگر صبر و ثبات و تعهد کاری داشته باشید می‌تواند ممکن شود. هرچه زودتر آموزش خودتان و یادگیری عادت‌های مالی را شروع کنید تا بتوانید یک شروع خوب در سرمایه‌گذاری داشته باشید. با یک استراتژی خوب و بهره گیری از منابع درست می‌توانید بفهمید که چگونه میلیونر شوید، منتها نه یک شبه! 

 

مجموعه خودساخته همراهی شما را یک افتخار دانسته و سعی بر آن دارد تا با آموزش هایی که در اختیار شما می گذارد شما را در مسیر موفقیت شخصی و مالی یاری نماید.

مقالات خواندنی :

پولدار شدن به روش دکتر کاویانی

علم پولسازی ؛ تنها راه کسب درآمد مطمئن

درس‌هایی از اشتباهات زندگی که موفقیت را تضمین می‌کنند

راه های طلایی مدیریت پول و نقدینگی خود در دوران تورم شدید

توصیه‌های طلایی برای پایبندی به اهداف و برنامه‌های مالی

نکاتی درباره مدیریت پول جهت ثروتمند شدن

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود