چگونه پولدار شویم؟

چگونه پولدار شویم؟

چگونه پولدار شویم؟

بسیاری از مردم می‌خواهند بدانند که چگونه باید تبدیل به یک میلیونر شوند، اما پولدار شدن تنها یادگیری چند راز درباره‌ی فوت‌و‌فن‌های مالی نیست. در واقع چیزی به نام سریع پولدار شدن وجود ندارد، بلکه برای پولدار شدن باید یک تعهد طولانی مدت به ذخیره‌سازی و سرمایه‌گذاری هوشمندانه داشته باشید تا بتوانید ثروت خود را بسازید. درست است، این پیشنهاد لذت بخش نیست ولی کاملا درست و اساسی است.

چگونه پولدار شویم؟
چگونه پولدار شویم؟

 

همانطور که وارن بافت می‌گوید: “ساختن ثروت یک ماراتن است، نه یک پرش. نظم و برنامه‌ریزی یک عنصر اساسی و کلید موفقیت است.”

گرچه میلیونر شدن می تواند بسیار دور از دسترس به چشم بیاید، ثروتمند شدن با برنامه‌ریزی طولانی مدت یک گزینه ی بسیار قابل دسترس برای مردم با سطوح متنوع و مختلف و زندگی های متفاوت محسوب می‌شود.

 

عقیده خود را درباره‌ی پول عوض کنید

وقتی نصیحت‌های دیگران در مورد پول درآوردن و مدیریت مالی می‌شنوید، به احتمال زیاد بیشتر درباره‌ی این که چگونه سرمایه خود را بزرگ و بزرگتر کنید می‌شنوید تا اینکه چگونه تفکر خود درباره‌ی این امر را تغییر دهید. اما داشتن یک تفکر و دید مثبت بسیار مهم است اگر واقعا درباره‌ی سرمایه‌گذاری جدی هستید.

بدون این تغییر در دیدگاه بقیه‌ی امور کاملا بی‌فایده می‌شوند.

پس به نظر شما وقتی حرف از طرز تفکر و دیدگاه می‌شود چه چیزی حساب سرمایه‌گذاران را از دیگران جدا می‌کند؟ قسمتی از آن به چگونگی واکنش آنها به استرس و تغییرات ناگهانی برمی‌گردد. افرادی که در سرمایه‌گذاری موفق هستند به دور از هرگونه وسواس فکری قراردارند. به جای اینگونه رفتارها، آنها به تغییرات و فرصت‌ها در همان زمان وقوع پاسخ می دهند و به پول خود اجازه می‌دهند که به آنها خدمت کند. البته چند بار بررسی اعداد در طول روز و ایجاد تغییرات جدی بر‌اساس اتفاقات و تغییرات کوچک در بازار کار درستی نیست، یک سرمایه‌گذار موفق درباره سرمایه خود در طی چند سال یا حتی ده‌ها سال فکر می کند و تصمیم می‌گیرد.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که افراد موفق در سرمایه‌گذاری دارند داشتن یک دیدگاه واقع گرایانه است. شما هیچ‌وقت نمی‌توانید راه صد ساله‌ی یک میلیونر را یک شبه بپیمایید و میلیونر شوید.

اما واقعیت این است که اگر می‌خواهید با یک سرمایه‌گذاری و یک شبه پولدار شوید، تمامی احتمالات و شانس بر علیه شما هستند. ثروتمند شدن در حالی که با ریسک نکردن به خود توهین میِ‌کنید زمان زیادی می‌برد، درواقع زمان بسیار زیادی اصطلاح درست‌تری است. در واقع توجه به این نکته نیز مهم است که برای سرمایه‌گذاری طولانی مدت آماده باشید.

سرمایه‌گذاری را هرچه زودتر شروع کنید

هرچقدر که زودتر سرمایه‌گذاری کنید به همان نسبت زمان بیشتری برای ساختن ثروت خود دارید و باز هم به همان نسبت به هدف خود که همان موفقیت کامل است نزدیک می‌شوید.حقیقت این است که نه تنها هیچ وقت برای اینکه برای آینده‌ی خود سرمایه‌گذاری کنید زود نیست، بلکه دیر هم هست.

سرمایه‌گذاری طولانی مدت به شما اجازه می‌دهد که تغییرات پایین آمدن بازار را تحمل کنید تا به تغییرات مثبت بازار برسید و بتوانید سرمایه‌ی خود را از این طریق بیشتر کنید.

اگر زمان زیادی را در سرمایه‌گذاری استراتژیک صرف نکنید، احتمال بیشتری وجود دارد که در تغییرات بازار به جای بهره‌مند شدن از مزایای صعود ناگهانی بازار در آن ضرر کنید.

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که ثابت می‌کنند چرا اگر می‌خواهید ثروتمند شدن را یاد بگیرید بهتر است سرمایه‌گذاری خود را سریع‌تر شروع کنید.

فرصت ریسک کردن

بعضی از سرمایه‌گذاری های پرمنفعت ریسک بسیار بالایی نیز با خود دارند. البته اینکه بدانید و درک کنید که چه مقداری ریسک می‌کنید بسیار مهم و ضروری است. ریسک کردن با حساب و کتاب دقیق بسیار سودمند و پر‌منفعت است. اگر در حال سرمایه گذاری کوتاه مدت هستید احتمالا زمان کافی برای برگرداندن سرمایه اولیه‌ی خود ندارید. در این شرایط ممکن است نه تنها به سودی نرسید، بلکه پول اصلی خود را نیز نتوانید برگردانید.

وقت بیشتری برای نهادینه کردن عادت‌های اقتصادی خود بگذارید

درست است یادگرفتن عادت های مثبت خرج کردن و بودجه بندی مالی زمان می‌برد، اما باید بالاخره از جایی شروع کنید. افراد زیادی زمانی که سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مالی بلند مدت را شروع می‌کنند، رفتارهای مالی و خرج کردن خود را ارتقا می‌دهند.

می‌توانید برای بودجه‌بندی بهتر و حساب دخل وخرج خود از نرم افزارهای کیف پول بسیاری  که در اینترنت موجود هستند استفاده کنید.

موفقیت طولانی و بهتر

سرمایه‌گذاری تماما به برنامه‌ریزی شما برای آینده بستگی دارد و آینده‌ی شما امنیت مالی بسیار بالایی خواهد داشت اگر سرمایه‌گذاری را هرچه زودتر شروع کنید. اختصاص دادن زمان بیشتری به خودتان به شما این امکان را می‌دهد که بهره‌برداری بسیار موثرتری داشته باشید به طوری که بتوانید از کیفیت زندگی که خواهان آن هستید در طول زندگی کاری و بازنشستگی خود لذت ببرید.

قدر خودتان را بدانید

در حالی که هر فردی خاص و منحصر به فرد است داشتن یک سری معیار برای اندازه‌گیری توان مالی و مقایسه‌ی آن با گروه همسالان می‌تواند برایتان بسیار مفید و سودمند باشد. اگر از بقیه افراد در جایگاه بالاتری قرار دارید، اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که راه درست را در پیش گرفته‌اید. اگر اینطور نیست و در جایگاه پایین تری نسبت به بقیه قرار دارید، این قضیه می‌تواند به خودی خود محرکی برای به وجود آوردن یک سری تغییرات ضروری در نزد شما باشد.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید توان مالی خود را با افراد اطراف خود مورد ارزیابی قرار دهید، به دست آوردن دارایی خالص است. این روش یک نوع محاسبه است که بدهی‌های شما از تمام دارایی‌های شما کم می‌شوند. برای این کار میزان کل دارایی خود را در نظر بگیرید.

مواردی مثل پس‌اندازها، دارایی داخل خانه تان و ملک و املاکتان را فراموش نکنید. سپس بدهی های خود را با هم جمع زده و از مقدار دارایی خود کم کنید. اگر این میزان شما را راضی نمی‌کند و احساس بدی نسبت به آن دارید بهتر است سرمایه‌گذاری را شروع کنید و به فکر زیاد کردن آن باشید.

این کار حتی می‌تواند در درازمدت شما را وارد مسیری کند که از خود یک میلیونر بسازید.

پولدار شدن کار راحتی نیست، اما اگر صبر و ثبات و تعهد کاری داشته باشید می‌تواند ممکن شود. هرچه زودتر آموزش خودتان و یادگیری عادت‌های مالی را شروع کنید تا بتوانید یک شروع خوب در سرمایه‌گذاری داشته باشید.

با یک استراتژی خوب و بهره گیری از منابع درست می‌توانید بفهمید که چگونه میلیونر شوید، منتها نه یک شبه !

 

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

۵ ایده خلاقانه پولساز خوب به جای تاکسیرانی بعد از ظهر

چه چیزهایی را برای ثروتمند شدن باید فدا کنیم؟

ایده‌ های خلاقانه پولساز / اقتصاد خلاق تحولی در کسب درآمد

بهترین راه‌های کسب درآمد از تلگرام در سال ۲۰۱۹ 

۶ مهارت اساسی درباره‌ی میلیونرهای خودساخته

دروغ‌های بازدارنده از رسیدن به موفقیت در زندگی

۱۵ موردی که افراد کم‌درآمد در آن ولخرجی می‌کنند

خلاقیت در کارآفرینی ضروری است؟ اصلاً کارآفرین خلاق چه کار می‌کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود