20 گام تضمینی برای موفقیت کسب و کار های استارتاپی

راه اندازی یک کسب و کار جدید آسان نیست، اما اخیراً به دلیل منابع موجود آسان تر شده است. به عنوان مثال، بانک ها به افرادی که می خواهند کسب و کار جدیدی راه اندازی کنند وام می دهند یا سرمایه گذاران و شتاب دهنده هایی وجود دارند که می توانند به رشد کسب و کار و اجرای ایده هایشان کمک کنند. اما جدا از منابع مالی، چیزی که باعث موفقیت یا شکست یک کسب و کار می شود قطعا بیشتر از شانس است. در زیر عواملی که باعث موفقیت یک کسب و کار استارتاپی می شود آمده است:

 

مشتاق باشید

 

۱. مشتاق باشید

وقتی کاری را با اشتیاق انجام می دهید، نگرش ذهنی شما به کلی تغییر می کند، تمرکز و تمرکز شما افزایش می یابد و مطمئن باشید که موفقیت در کارتان اجتناب ناپذیر است. برای اینکه اشتیاق خود را از دست ندهید، هر روز به خود انگیزه دهید، این کار را می توان با خواندن داستان های تجاری موفق دیگران و پیش بینی هدف نهایی خود انجام داد.

 

ایده ناب

۲. روی یک ایده منحصر به فرد سرمایه گذاری کنید

همه مشاغل موفق در ابتدا یک ایده هستند. تفاوت بین یک ایده خوب و یک ایده بد منحصر به فرد بودن آن است. البته لازم به ذکر است که منحصر به فرد بودن تنها به معنای عدم وجود نمونه مشابه نیست، نحوه ارائه خدمات و محصولات نیز نقش مهمی در موفقیت ایده دارد.

این بدان معنا نیست که اگر کاری را که دیگران قبلاً انجام داده اند را انتخاب کنید و چند چیز را به آن اضافه کنید، موفق خواهد شد. واقعیت این است که با این کار با افرادی رقابت می کنید که سال ها تجربه دارند که در این صورت باید تفاوت چشمگیری با آنها داشته باشید و خود را منحصر به فرد کنید.

همچنین داشتن یک ایده منحصر به فرد شما را بی رقیب می کند و شانس موفقیت شما را افزایش می دهد.

 

 

۳. مدیریت مالی کارآمد داشته باشید

مدیریت مالی یکی از مهمترین وظایف کارآفرینان است. متعادل کردن هزینه های شناور کسب و کار بسیار مهم است. برای تامین مالی یک کسب و کار جدید، بهتر است به جای استقراض سرمایه از اطرافیان، به سرمایه گذاران نزدیک شوید. سهام شرکت خود را کنترل کنید و اهداف مالی خود را واقع بینانه در نظر بگیرید و مهمتر از همه در سرمایه گذاری خود صبور باشید.

 

شبکه سازی

۴. شبکه سازی کنید

انسان موجودی اجتماعی است. کلید ایجاد یک کسب و کار موفق، جلب اعتماد مردم است. ایجاد یک شبکه اجتماعی بزرگ از افراد حرفه ای که می توانند یاد بگیرند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند تنها راه رسیدن به این هدف است. مفید بودن این شبکه بزرگ و پرهیز از اتلاف وقت یا مطالب بی ربط از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیریت زمان

 

۵. مدیریت زمان داشته باشید

هنگامی که مدیریت زمان دارید، از هر ثانیه از زمان خود برای رشد کسب و کار خود استفاده می کنید و مطمئن می شوید که محصولات شما موثر و سودآور هستند. لیست کارهای خود را به ترتیب اولویت سازماندهی کنید و آنها را در زمان های خود انجام دهید، حتی در زمان استراحت. مطمئن باشید با این کار موفقیت خود را تضمین خواهید کرد.

 

۶. اجرای طرح را در اولویت قرار دهید

وقتی در برنامه ریزی شکست می خورید، برای شکست برنامه ریزی می کنید. بسیار مهم است که افکار و اعمال خود را به یک برنامه ریزی ثابت تبدیل کنید. برای تمام روزهای کاری خود برنامه داشته باشید. در برنامه ریزی ایده خوب و بد تفاوت وجود دارد. برنامه ریزی مفید و اجرای صحیح باعث موفقیت کسب و کار شما می شود.

 

۷. برای شکست آماده باشید

شکست سخت ترین تجربه کاری برای یک کارآفرین است. واضح است که قبل از موفقیت چندین بار شکست می خورید. اما مهم این است که بعد از هر شکست اشتیاق خود را از دست ندهید و تصمیم بگیرید که دوباره شرایط را تغییر دهید و دوباره شروع کنید.

همه افراد موفق افراد شکست خورده ای هستند که هرگز تسلیم نمی شوند. همیشه به تلاش خود ادامه دهید و از کسب و کارهای موفق دیگران بیاموزید، موفقیت نتیجه تلاش های بی شمار بسیاری از افراد است. اگر به زندگی کارآفرینان موفق نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که وجه مشترک همه آنها در زندگی این است که هرگز از شکست خوردن و تلاش مجدد نترسیده اند.

 

۸. اقدام کنید زیرا عمل گرایی کلید موفقیت است

رندی پل گیج نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی است که کتاب های خودیاری در مورد موفقیت می نویسد و در مورد موفقیت و رفاه صحبت می کند. او اهمیت عمل در زندگی حرفه ای و شخصی را با ما به اشتراک می گذارد. برای آشنایی بیشتر با یوکان همراه باشید.

چرا رقیب شما از شما جلوتر است؟ و چرا؟

وقتی با شرکت‌ها مشورت می‌کنم، می‌دانید در ۳۰ درصد مواقع چه چیزی را می‌فهمم؟ حتی اگر بهترین محصول، بهترین بازار و بهترین موقعیت مالی را داشته باشند، باز هم مغلوب یک رقیب جدید خواهند شد. رقیب از شما جلوتر است زیرا وی در حال کار و عمل بوده اما شما به جای اقدام و اجرای برنامه های خود، به بحث، آماده سازی، آزمایش بازار و ارزیابی عوامل غیرضروری در پروژه پرداخته اید و در عوض از اصل موضوع و اجرای آن دور شده اید. این سناریو برای اکثر افراد در زندگی شخصی آنها نیز صدق می کند.

شما پتانسیل زیادی برای پیشرفت دارید. ذهن، بدن، مهارت ها و استعدادهای ذاتی؛ اما هیچ کدام از اینها شما را موفق نمی کند. افراد زیادی هستند که قدرت، مهارت ها و استعدادهای شگفت انگیز خود را از دست می دهند. از سوی دیگر افرادی که قدرت، مهارت و استعداد کمتری نسبت به شما دارند، به راحتی می توانند در حالی که هنوز در حال بحث و جدل هستید، از شما پیشی بگیرند.

چرا اقدام را به تأخیر می اندازید؟

بارها دیده ام که مردم برای اجرا نکردن و عدم ارائه محصول جدید، راه اندازی وبلاگ، تولید پادکست، ایجاد کمپین و … بهانه می آورند. اکثر مردم به دلیل ترس از اقدام، زمان و انرژی زیادی را قبل از ارزیابی ایده هایی که در زندگی حرفه ای خود دارند صرف می کنند تا دوباره با نظرسنجی و در زندگی شخصی خود نظر دیگران را در مورد آن ایده بپرسند. . و نتیجه این خواهد بود که اجرای وظایف فهرست کارهای خود را به تاخیر می اندازند. دلیل این امر در هر دو مورد معمولاً ترس از اقدام است. دستیابی به موفقیت و اهداف تنها با انجام آنچه در ذهن دارید و تلاش برای رسیدن به آن اتفاق می افتد. توانایی عملی کردن ایده ها، قدرت نهایی و کلید موفقیت شماست. تا زمانی که ایده های خود را عملی نکنید، نمی توانید بفهمید که آیا قیمت باید تغییر کند، آیا بازاریابی شما نیاز به بهبود دارد یا استراتژی که استفاده می کنید جواب می دهد یا خیر.

برای رسیدن به موفقیت لازم است:

  • طرح را اجرا کنید
  • ارزیابی کنید
  • تغییر دهید
  • سپس دوباره اجرا کنید

 

۹. پول هدف اصلی نیست

وقتی روی پول تمرکز می کنید، هدف اصلی را فراموش می کنید. هدف شما از راه اندازی یک کسب و کار اختصاصی ارائه خدمات یا انجام کاری است که به انجام آن علاقه دارید. پول تنها نتیجه ای است که از کار خود می گیرید. وقتی کارآفرینی فقط کسب درآمد باشد، آن‌ها هیچ علاقه‌ای به کار خود نخواهند داشت.

 

۱۰. صداقت مهمتر از فروش بالاست

کار با شرکت‌هایی که به ارزش‌های شما اهمیت نمی‌دهند، می‌تواند منجر به از دست دادن اعتماد مشتری شود و این باور را در آنها القا کند که به‌جای ایجاد یک رابطه ثابت و انتقال ارزش، به دنبال فروش محصولات خود هستید. بهتر است با برند خود صادق باشید و از بهترین امکانات خود برای انتقال پیام خود به مشتریان خود استفاده کنید.

 

۱۱. زمان با ارزش است

وقتی یک کسب و کار راه اندازی می کنید، تنها شما هستید که این کسب و کار را رهبری می کنید. به عنوان یک کارآفرین، باید اهداف و محدودیت های خود را تعیین کنید، به خودتان انگیزه دهید و کارها را انجام دهید. اما چگونه می توان فهمید که در مسیر موفقیت قرار گرفته اید؟ آیا رسیدن به درآمد مشخص مهم است؟ آیا تعادل بین کار و زندگی شخصی مهم است؟ تعریف هر کس از موفقیت متفاوت است. همه به دنبال خواسته ها و خواسته های خود هستند و رسیدن به این خواسته ها به معنای موفقیت خواهد بود. اکنون در مورد معیارهای موفقیت صحبت نمی کنیم، اما در اینجا ۱۰ نکته وجود دارد که به موفقیت کارآفرینان کمک می کند. کارآفرینان موفق معتقدند:

 

۱۲. پول هدف اصلی نیست

وقتی روی پول تمرکز می کنید، هدف اصلی را فراموش می کنید. هدف شما از راه اندازی یک کسب و کار اختصاصی ارائه خدمات یا انجام کاری است که به انجام آن علاقه دارید. پول تنها نتیجه ای است که از کار خود می گیرید.

وقتی کارآفرینی فقط کسب درآمد باشد، آن‌ها هیچ علاقه‌ای به کار خود نخواهند داشت.

 

۱۳. صداقت مهمتر از فروش بالاست

کار با شرکت‌هایی که به ارزش‌های شما اهمیت نمی‌دهند، می‌تواند منجر به از دست دادن اعتماد مشتری شود و این باور را در آنها القا کند که به‌جای ایجاد یک رابطه ثابت و انتقال ارزش، به دنبال فروش محصولات خود هستید. بهتر است با برند خود صادق باشید و از بهترین امکانات خود برای انتقال پیام خود به مشتریان خود استفاده کنید.

 

۱۴. ما باید با تکنولوژی جلو برویم

به روز بودن و استفاده از آخرین فناوری ها بسیار خوب است. اگر می خواهید به نرم افزارها و ابزارهای قدیمی پایبند باشید، از رقبای خود عقب هستید. پس با فناوری های جدید پیش بروید. اکثر برنامه های کامپیوتری یک دوره آزمایشی ۱۴ یا ۳۰ روزه دارند بنابراین می توانید بدون ریسک آنها را تست کنید.

 

۱۵. باید با شرایط جدید سازگار شود

وقتی یک کارآفرین موفق یک وبلاگ می سازد، بلافاصله اقدام می کند. آنها برند خود را با پلتفرم های مختلف تطبیق می دهند و از رنگ ها و فونت های یکسان برای تشخیص آسان تر استفاده می کنند.

 

۱۶. شما باید با افرادی که باهوش تر از شما هستند ارتباط برقرار کنید

آنها همیشه فکر می کنند که باید بیشتر یاد بگیرند. کسی که خود را کامل می داند هیچ پیشرفتی نمی کند. سعی کنید با فردی باهوش تر از خودتان ارتباط برقرار کنید، زیرا برقراری ارتباط با این افراد مغز شما را مجبور می کند در زمینه هایی که دانش کافی ندارید بیشتر کار کند.

 

۱۷. شراکت باعث موفقیت شما می شود

شراکت با دیگران به رشد کسب و کار و افزایش اعتبار شما کمک می کند. برخی از افراد سعی می کنند همه چیز را به تنهایی انجام دهند، در حالی که مشارکت با دیگران منجر به موفقیت سریعتر می شود.

 

۱۸. اشتباه غیر قابل انکار است اما باید راه را ادامه دهیم

مطمئناً نمی توانید از اشتباهات جلوگیری کنید. وقتی در کارتان اشتباه می کنید، برای رفع کامل آن وقت بگذارید. سپس به راه خود ادامه دهید. شما نباید اجازه دهید چیزی شما را متوقف کند.

 

۱۹. می توانید با لذت به سفر ادامه دهید

تمرکز روی کار و خلاق بودن بسیار عالی است، اما اگر مجبورید خیلی «بیش از حد سخت» کار کنید، شاید وقت آن رسیده که از جدیت خود بکاهید و در کسب و کارتان تجدید نظر کنید. اگر با همین دنده جلو بروید جسم و روحتان آسیب می بیند و در نتیجه موفقیت چندانی در کسب و کارتان به دست نمی آورید.

 

۲۰. برای دستیابی به موفقیت های بزرگ می توان پیروزی های کوچک را جشن گرفت

وقتی به دنبال یک هدف بزرگ هستید، با قدم های کوچک به راحتی می توانید به آن برسید. برای هر کار کوچکی که انجام می دهید به خود پاداش دهید. به عنوان مثال، ورود صدمین کاربر خبرنامه سایت خود را جشن بگیرید.

سخن پایانی

اگر برای رسیدن به اهداف‌تان مصمم هستید و رسیدن به موفقیت هدف شماست از خود بپرسید که اولین اقدام چیست و بی درنگ به انجام آن تن در دهید. این مهمترین گام رسیدن به موفقیت در هر کسب و کار است.

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود