چطور پولدار شویم؟ (شیوه درست پولدار شدن)

چطور پولدار شویم؟

چطور پولدار شویم؟ (شیوه درست پولدار شدن)

بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که چطور می‌توان پولدار شد. شیوه پولدار شدن تنها این نیست که چند راز مالی یاد بگیریم. پولدار شدن سریع وجود خارجی ندارد.

در عوض، پولدار شدن تعهد بلندمدت برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری درست است تا ثروت خود را ایجاد کنید. شاید چندان جالب نباشد، اما واقعیت همین است.

چطور پولدار شویم؟ (شیوه درست پولدار شدن)
چطور پولدار شویم؟ (شیوه درست پولدار شدن)

وارن بافت می‌گوید: «ثروتمند شدن دوی ماراتن است نه دوی سرعت. انضباط جزئی، کلیدی در ثروتمند شدن است.»

میلیاردر شدن شاید دست‌نیافتنی به نظر برسد، اما ثروتمند شدن درازمدت هدفی قابل‌دسترسی برای همه‌ی افراد با هر سطح درآمدی در هر مرحله‌ای از زندگی است. خوب! برای پولدار شدن باید چه‌کارهایی انجام دهیم؟ در ادامه برخی از کارهایی که باید برای ثروتمند شدن انجام دهید را معرفی خواهیم کرد.

تغییر طرز فکر در مورد پول

وقتی به دنبال راهنمایی برای به دست آوردن دارایی و مدیریت پول هستید شاید خیلی کم در مورد طرز فکر بشنوید. اگر واقعاً در امر سرمایه‌گذاری جدی هستید داشتن طرز تفکری درست خیلی ضروری است.

بدون تغییر در طرز تفکر، سایر موارد پوچ خواهند بود.

افرادی که در سرمایه‌گذاری موفق هستند نسبت به تغییرات پیش‌بینی‌نشده و استرس چندان حساس نیستند و به هم نمی‌ریزند. بجای اینکه به خاطر تغییرات کوچکِ بازار، تصمیم‌های سریع و بزرگی بگیرند در مدت‌زمانی طولانی تصمیم‌های سرمایه‌گذاری خود را می‌گیرند. اگر فکر می‌کنید که می‌توانید خیلی سریع میلیارد شوید، شرایط بروفق مراد شما نخواهد بود. میلیاردر شدن زمان می‌برد.

خوب! از کجا شروع کنیم؟

با سرمایه‌گذاری زودهنگام شروع کنید

هرچقدر زودتر شروع به سرمایه‌گذاری کنید، زمان بیشتر برای پولدار شدن خواهید داشت و شانس موفقیتتان هم بیشتر خواهد بود. هیچوقت برای سرمایه‌گذاری زود نیست ولی ممکن است زمانی برسد که خیلی دیر باشد.

فواید شروع سرمایه گذاری زودهنگام

  •        فرصت برای خطر پذیری: سرمایه گذاری‌های پرسود، بیشترین میزان خطر را هم داشته‌اند. در سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت، زمان کمتری هم دارید تا از شکست‌های خود عبور کنید.
  •        زمان بیشتر برای ایجاد عادت‌های مالی مفید: یادگیری عادت‌های دخل و خرج، زمان می‌برد؛ اما باید از جایی شروع کرد. بسیاری از افراد که به دنبال پولدار شدن هستند می‌بینند که با فکر کردن به سرمایه گذاری دراز مدت، رفتارهای مالی آن‌ها هم بهتر می‌شود.

ارزش خودتان را بدانید

شاید هر شخصی بی‌همتاست، داشتن چند معیار برای مقایسه‌ی سلامت مالی خودتان نسبت به همسالانتان مفید خواهد بود. اگر بهتر بودید یعنی در مسیر درستی قرار دارید. اگر عقب افتاده‌اید شاید انگیزه‌ای باشد برای چند تغییر و حرکت به سمت پولدار شدن.

برای پولدار شدن بیشتر بخوانید و خودتان را آموزش دهید

اگر می‌خواهید اسکی یاد بگیرید باید برای اولین قدم در المپیک زمستانه شرکت کنید.

سرمایه‌گذاری هم شانسی نیست، بلکه بر پایه‌ی استراتژی است. برای سرمایه‌گذاری و پس‌انداز کردن مؤثر، باید از همه‌ی اطلاعاتی که در دسترس دارید استفاده کنید. اگر واقعاً به دنبال پولدار شدن هستید به دنبال منابعی باشید که به شما اطلاعاتی در مورد استراتژی‌های پولدار شدن ارائه می‌کنند. اگر با چم و خم کار آشنا نباشید نمی‌توانید وارد دنیای ثروتمندی شوید. چند کتاب در مورد سرمایه‌گذاری و موفقیت مالی بخوانید، پادکست گوش کنید و مطالب وب‌سایت‌های هوش مالی را بخوانید. خواندن داستان‌های موفقیت افراد برای پولدار شدن هم خوب است ولی داستان شکست‌ها را هم بخوانید تا شما هم دچار همان مشکلات نشوید.

به درآمد غیرفعال فکر کنید

درآمد غیرفعال به شما این فرصت را می‌دهد تا در طول زمان از کاری که تمام کرده‌اید یا سرمایه‌گذاری‌ای که انجام داده‌اید درآمد داشته باشید. مثلاً خرید خانه و اجاره دادن آن، روشی برای کسب درآمد غیر فعال است. در این مورد شما مشخصاً از یک بار سرمایه گذاری کردن در پول و زمان خود صرفه‌جویی می‌کنید. اگر پول لازم برای خرید خانه‌ای را ندارید می‌توانید از روش‌های آسانتر مانند درست کردن پک آموزشی و فروش آن یا اجاره دادن قسمتی از حیاط یا اتاقی از خانه خود شروع کنید.

ایجاد درآمد غیرفعال و کسب درآمد از آن یکی از بهترین راه‌ها برای پیمودن مسیر پولدار شدن است.

اول پول خودتان را بدهید

اینکه اول پول خودتان را بدهید اغلب به کسانی که به دنبال پولدار شدن به شیوه درست هستند گفته می‌شود اما شاید خیلی از افراد ندانند که دقیقاً منظور از این حرف چیست. اول پول خودتان را بدهید به این معناست که پس انداز کردن را نسبت به مخارج اختیاری در اولویت قرار دهید.

برای مثال بیاید تصور کنیم که هفته‌ای ۵۰۰ هزار تومان درآمد دارید و مخارج متوسط شما (مثلاً پول تهیه مواد غذایی و یا پول بنزین) هفته‌ای ۲۰۰ هزار تومان است. در این مثال، اینکه پول خودتان را اول بدهید، این است که قبل از خرج آن ۳۰۰ هزار تومان اضافی برای مخارج اختیاری، اول مقداری را وارد حساب پس انداز خود کنید.

بجای فکر کردن به اقلامی که الان می‌خواهید ولی باید از خریدن آن‌ها صرف‌نظر کنید به آزادی مالی که در آینده تجربه خواهید کرد فکر کنید.

«یا سختی انضباط را خواهید چشید یا سختی شکست و پشیمانی، انتخاب با شماست.»

راه پولدار شدن و رسیدن به آزادی مالی راه آسانی نیست و سختی‌های زیادی را باید تحمل کنید. به نتیجه نهایی خود فکر کنید تا بتوانید راحت‌تر سختی‌ها را تحمل کنید.

کسب‌وکاری راه‌اندازی کنید

برای بسیاری از مردم، کار کردن برای شخصی دیگر در طول زندگی کاملاً ناامید کننده است. کار کردن برای شخصی دیگر نه تنها آزادی شما را مختل می‌کند بلکه ممکن است جلوی شما را برای رسیدن به آزادی مالی و موفقیت سد کند.

وقتی به پولدار شدن و موفقیت مالی فکر می‌کنید مهم است مسیر شغلی خود را نیز در نظر بگیرید و ببینید که آیا برای رسیدن به موفقیت مالی باید آن را تغییر دهید یا خیر.

گاهی اوقات بهترین کاری که می‌توانید برای رسیدن به موفقیت مالی انجام دهید این است که کسب‌وکاری راه‌اندازی کنید. این کسب‌وکار باید در ابتدا به‌صورت پاره‌وقت باشد و در کنار کار اصلیتان آن را انجام دهید.

بهترین روش برای راه‌اندازی کسب‌وکار این است که زمینه‌ای را دنبال کنید که به آن علاقه شدید دارید و در نهایت در آن زمینه محصول یا سرویسی را توسعه دهید که نیازی را پاسخ دهد.

به یاد داشته باشید که پولدار شدن و رسیدن به موفقیت مالی آسان نیست ولی اگر انضباط و تعهد لازم را داشته باشید ممکن است.

مقالات خواندنی:

پولار شدن به روش دکتر کاویانی

۵ ایده خلاقانه پولساز خوب به جای تاکسیرانی بعد از ظهر

چه چیزهایی را برای ثروتمند شدن باید فدا کنیم؟

ایده‌ های خلاقانه پولساز / اقتصاد خلاق تحولی در کسب درآمد

بهترین راه‌های کسب درآمد از تلگرام در سال ۲۰۱۹ 

۶ مهارت اساسی درباره‌ی میلیونرهای خودساخته

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود