21 شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها [در دوران کرونا]

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها در این دوران از زندگی بسیار اهمیت دارد. اگرچه ویروس نوظهور کرونا شرایط بسیاری از مشاغل را تحت تأثیر خود قرار داده است، اما با این وجود یک شغل‌ پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها در دوران کرونا می‌تواند ایده‌ای مناسب در زمینه کسب و کار با سرمایه کم در این شرایط سخت باشد.

حدود یک سال از شروع ویروس کرونا در جهان و بخصوص در کشور عزیزمان ایران می‌گذرد. در این مدت بسیاری از مشاغل و کسب و کارها دچار آسیب و خسارت شده‌اند که زنان شاغل نیز از این قاعده مستثنا نبودند.

اما افراد در این شرایط به این نتیجه رسیدند که باید شیوه کسب و کار خود را تغییر دهند و به مشاغل اینترنتی، آنلاین، خانگی و کار در منزل یا همان دورکاری روی بیاورند.بنابراین بسیاری از این مشاغل با ایده‌های نو و مناسب تشکیل شد و در حال حاضر افراد زیادی در این کسب و کارها به فعالیت مشغول‌اند.

به ویژه خانم‌های شاغل و خانه‌داری که علاقه‌مند به مشاغل خانگی و کار در منزل هستند. با توجه به مطالب فوق، ما در این مقاله سعی داریم به معرفی ۲۱ شغل های پردرآمد با سرمایه کم برای خانمها
در دوران کرونا بپردازیم که چه کارهایی میتوان با سرمایه کم انجام داد . پس با ما همراه باشید.

بهترین شغل برای خانم ها کدام مشاغل هستند؟

باتوجه به این اینکه در دوران کرونا اکثر مشاغل به صورت غیرحضوری و دورکاری به فعالیت خود ادامه می‌دهند، خانم‌ها هم در این شرایط بی‌کار نبوده‌اند، مشاغل خانگی و کارهای فراوانی را در منازل خود شروع کرده و مشغول به فعالیت در آن‌ها هستند.

ما تصمیم گرفتیم در زیر چند نمونه از این کسب و کارها را که نیاز به سرمایه چندانی ندارد و خانم‌های بسیاری مشغول به فعالیت در آن‌ها هستند به شما معرفی کنیم. پس تا پایان مقاله همچنان ما را همراهی کنید.

لیست این مشاغل و کسب و کارها به‌صورت زیر است:

 • هنر آرایشگری

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و آرایشگری

باتوجه به اینکه امروزه اکثر خانم‌ها به زیبایی ظاهری خود بسیار اهمیت می‌دهند و برای انجام کارهایی مانند کوتاهی مو، رنگ کردن مو، کاشت و ترمیم ناخن و … به آرایشگاه‌های زنانه مراجعه می‌کنند، این شغل می‌تواند یکی از ایده‌های مناسب برای خانم‌هایی باشد که به کار آرایشگری علاقه‌مند هستند.

[irp posts=”2193″ name=”0 تا ۱۰۰ استفاده از ایموجی(Emoji) در اینستاگرام”]

بنابراین شما به عنوان یک خانم می‌توانید به راحتی با گذراندن دوره‌های تخصصی آرایشگری یا به صورت تجربی به این کار مشغول شوید. خوبی این شغل آن است که می‌توانید به مشتریان در منزل خودشان خدمات بدهید. به همین دلیل این شغل نیاز چندانی به اجاره جا نداشته و می‌توان برای آن به صورت آنلاین تبلیغ کرد.

 • هنر خیاطی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و هنر خیاطی

خیاطی و دوخت انواع لباس‌های زنانه مانند لباس‌های مجلسی، کت و دامن، پیراهن زنانه، چادر و …. هم، به عنوان یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها محسوب می‌شود.اگر در زمینه خیاطی و دوخت انواع لباس‌های زنانه مهارت دارید یا دوره‌های تخصصی این رشته هنری را گذرانده‌اید، می‌توانید برای کسب درآمد به این کار مشغول شوید و به فعالیت بپردازید.

 • برنامه نویسی کامپیوتر

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و برنامه نویسی

اگر شما جزء آن دسته از خانم‌هایی هستید که در رشته نرم‌افزار کامپیوتر تحصیلات دانشگاهی دارید و دوره‌های تخصصی برنامه نویسی کامپیوتر را گذرانده‌اید؛ یا به زبان‌های مختلف برنامه نویسی کامپیوتر مانند جاوا، php، .Net، c++ و … آشنا هستید و تسلط کامل به آن‌ها دارید، می‌توانید در این زمینه به درآمد برسید. بنابراین برنامه نویسی کامپیوتر می‌تواند یکی از بهترین شغل‌ها برای خانم‌ها باشد.

 • مترجمی زبان

 

برای خانم‌هایی که شرایط فعالیت و کار در جامعه و بیرون از خانه را ندارند، مترجمی زبان می‌تواند ایده مناسبی در جهت کسب درآمد باشد. با گذراندن دوره‌های آموزشی به صورت تخصصی و تسلط کامل به زبان‌هایی مانند انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی و … شما می‌توانید به راحتی در منزل مشغول به فعالیت شوید. بنابراین مترجمی زبان می‌تواند یک نمونه کار برای خانم ها در منزل و به صورت دورکاری باشد.

 • تدریس خصوصی دروس

خانم‌های تحصیل کرده‌ای که علاقه‌مند به شغل معلمی هستند و از تدریس کردن لذت می‌برند، می‌توانند به تدریس خصوص دروس برای مخاطبان خاص بپردازند و در این زمینه کسب درآمد کنند. بنابراین می‌توان گفت که تدریس خصوصی درس‌های مانند فیزیک، ریاضی و … می‌تواند از جمله شغل‌های پردرآمد برای خانم‌های فارغ‌التحصیل باشد. خانم‌ها هم می‌توانند به صورت حضوری به تدریس خصوصی درس‌های مختلف به مخاطبان بپردازند و هم می‌توانند با آموزش از راه دور و به صورت مجازی و آنلاین تدریس خصوصی داشته باشند.

 • طراحی لباس

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و طراحی لباس

طراحی لباس به عنوان یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها می‌تواند ایده‌ای عالی و مناسب برای فعالیت باشد. خانم‌هایی که علاقه‌مند به کسب و کار در زمینه طراحی لباس هستند، نیاز به مهارت و تخصص در این زمینه دارند و به راحتی می‌توانند با گذراندن دوره‌های مهارت آموزی در رشته طراحی لباس، به این کار مشغول شوند و به درآمد برسند.

 • پخت انواع غذاهای خانگی

اگر شما یک خانم خانه‌دار هستید و دوست دارید در منزل مشغول به فعالیت باشید و می‌خواهید به کارهای خانگی بپردازید، پیشنهاد ما به شما پخت انواع غذاهای خانگی است. پخت انواع غذاهای خانگی و سرو آن به صورت بیرون‌بر می‌تواند ایده‌ای مناسب به عنوان یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها به خصوص در دوران کرونا باشد.

اگر در زمینه هنر آشپزی مهارت و تخصص دارید و همچنین دوره‌های آموزشی در این زمینه را گذرانده‌اید، این شغل می‌تواند برای شما کسب درآمد به همراه داشته باشد.

 • پرورش و نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و پرورش گل

از جمله مشاغل و کارهای بسیار لذت بخش برای خانم‌ها در منزل، پرورش و نگهداری انواع گل و گیاهان آپارتمانی است که می‌تواند در یک فضای کوچک مانند تراس، بالکن یا حیات منزل برای شما ایجاد شغل نماید.

در این زمینه فقط کافی است شما اطلاعاتی راجع به نگهداری و پرورش نمونه هایی از گل‌ها و گیاهان آپارتمانی داشته باشد که بیشترین متقاضی را دارند. اگر به دنبال کسب و کار خانگی هستید، می‌توانید با یادگیری مهارت پرورش و نگهداری گیاهان آپارتمانی به درآمد برسید. پس کار پرورش و نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی به دلیل با نشاط بودن آن، بهترین شغل برای خانم‌ها، به ویژه خانم‌های خانه‌دار است.

 • هنر شمع سازی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و شمع سازی

با توجه به اینکه زیباسازی دکوراسیون داخلی در منازل برای افراد و به‌ویژه خانم‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است و آن‌ها اغلب از شمع برای این کار استفاده می‌کنند، هنر شمع سازی می‌تواند یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها در منزل باشد.

شما می‌توانید با یادگیری این هنر از طریق اموزش کار در منزل برای خانم ها که اغلب در فضاهای مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام برای علاقه‌مندان خدمات مناسبی را ارائه می‌دهند، هنر و مهارت شمع سازی را بیاموزید و پس از تکمیل این دوره‌های آموزشی شروع به فعالیت نمایید.

 • ساخت زیورآلات

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و ساخت زیورالات

شما می‌توانید دوره‌های مهارت‌آموزی در زمینه ساخت انواع زیورآلات از جمله دستبند، گوشواره، گردنبند و … را یا از طریق شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی یا به صورت حضوری در کلاس‌های آموزشی این رشته بیاموزید.

[irp posts=”2149″ name=”5 روش افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام”]

البته باتوجه به اینکه در دوران شیوع کرونا هستیم، بهترین گزینه برای شما می‌تواند در این زمینه آموزش از راه مجازی باشد.با آموزش این رشته هنری، شما می‌توانید به صورت آنلاین اقدام به فروش محصولات خود به مشتریان نمایید. بنابراین ساخت زیورآلات می‌تواند یکی از نمونه‌های آموزش کار در منزل برای خانم‌ها در دوران کرونا باشد.

 • هنر نمد دوزی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و نمد دوزی

یکی از جمله کارهایی که شما می‌توانید در منزل به آن فعالیت داشته باشید، هنر نمد دوزی است. شما می‌توانید از طریق آموزش کار در منزل برای خانم‌ها در فضاهای مجازی از جمله تلگرام، اینستاگرام و … هنر نمد دوزی را به صورت حرفه‌ای و به عنوان یک مهارت مخصوصاً در دوران کرونا که اغلب آموزشگاه‌ها تعطیل هستند، به صورت دوره‌ای بیاموزید. با تسلط به این رشته هنری می‌توانید اقدام به فعالیت و کار در منزل نمایید و هنر خود را به علاقه‌مندان و هنرجویان این رشته هنری عرضه کنید.

 • مزون لباس عروس

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و مزون لباس عروس

خرید و فروش انواع لباس عروس در مزون‌ها یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها است.اگر با نحوه خرید و فروش انواع لباس عروس آشنا هستید، می‌توانید به راحتی با تبلیغ کار خود در بین اطرافیان، آشنایان، فامیل، همسایگان و همچنین از طریق آگهی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام و … کسب درآمد کنید.

 • دوخت ست آشپزخانه

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و دوخت ست اشپزخانه

دوخت انواع گوناگون و متنوع ست آشپزخانه مانند دستکش فر، دستگیره آشپزخانه، پیش‌بند آشپزخانه، سبد نان پارچه‌ای، انواع دم‌کنی و …. و فروش آن‌ها می‌تواند بهترین شغل برای خانم‌ها در منزل باشد.اگر به کار خیاطی علاقه‌مند هستید و در زمینه دوخت انواع ست آشپزخانه مهارت دارید، می‌توانید به درآمد برسید.

 • محتوا نویسی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و محتوا نویسی

محتوا نویسی یا تولید محتوا که اغلب به صورت مقاله‌ای یا کتاب‌های الکترونیکی(PDF) تولید و انجام می‌شود، از نمونه مشاغلی است که خانم‌ها می‌تواند آن را به راحتی و آسانی در منزل انجام دهند.
اگر از جمله خانم‌هایی هستید که به هنر نویسندگی علاقه‌مندید و همچنین دارای تحصیلات دانشگاهی هستید، به صورت حضوری یا دورکاری می‌توانید محتوا در اینستاگرام را یک شغل ایدئال برای خود داشته باشید.

 • ساخت انیمیشن

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و ساخت انیمیشن

با گسترش روز افزون کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی، ساخت انیمیشن نیز در این راستا به سرعت پیشرفت کرده است. شما به عنوان یک خانم تحصیل کرده در رشته طراحی گرافیک می‌توانید به عنوان یک انیمیشن ساز در این حرفه به فعالیت بپردازید یا برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف طراحی لوگو و بنر و …. انجام دهید و از این طریق به درآمد برسید.

 • پخت انواع شیرینی و کیک خانگی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و آشپزی

اگر شما از جمله خانم‌های با سلیقه هستید و به هنر شیرینی‌پزی، پخت انواع کیک، دسر، ژله به صورت خانگی علاقه دارید می‌توانید با گذراندن دوره‌های آموزشی در این زمینه، مهارت لازم را به دست آورید.

با کسب مهارت در این زمینه می‌توانید با سفارش گرفتن از مشتریان مختلف کسب درآمد کنید.همچنین می‌توانید دستور پخت انواع شیرینی، کیک، دسر، ژله را به صورت فیلم در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید و از طریق آموزش آن‌ها به علاقه‌مندان و مخاطبان کسب درآمد کنید.

 • ساخت انواع عروسک بافتنی و پارچه‌ای

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و عروسک بافتنی

با گذراندن دوره‌های مهارت آموزی در زمینه ساخت انواع عروسک‌های بافتنی و پارچه‌ای می‌توانید شغل مناسبی برای خود راه‌اندازی کنید.اگر شما یک خانم خانه‌دار هستید و دنبال کسب و کارهای خانگی می‌گردید، ساخت انواع عروسک‌های بافتنی و پارچه‌ای می‌تواند شما را به درآمد برساند.

 • پخت انواع مربا و تهیه ترشی‌های مختلف

شما به عنوان یک خانم خانه‌دار یا شاغل اگر علاقه‌مند به پخت انواع مربا و تهیه ترشی با طعم‌های گوناگون و مختلف هستید، می‌توانید به این کار مشغول شوید. البته نکته مهم در این زمینه این است که مهارت لازم را درباره پخت انواع مربا مانند مربای آلبالو، به، سیب، هویج و … و نیز تهیه ترشی‌های مختلف از جمله ترشی پیاز، هفت بیجار، سالادشور، بادمجان و …. و نحوه نگهداری از آن‌ها داشته باشید.

 • تایپ در منزل

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و تایپ در منزل

داشتن مهارت تایپ نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی دارد. اگر در منزل کامپیوتر یا لپ‌تاپ دارید و از تایپ انواع مقالات و کتاب‌ها در زمینه‌های مختلف لذت می‌برید، این کار هم ایده‌ای مناسب در زمینه کار برای خانم‌ها در منزل است.

 • ساخت اسلاید و پاورپوینت‌های آموزشی

بسیاری از مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها برای بالا بردن کیفیت آموزشی خود از اسلایدها و پاورپوینت‌های ساخته شده استفاده می‌کنند. در صورت آشنایی با نرم‌افزارهای اسلایدساز و ساخت پاورپوینت و همچنین تهیه فایل‌های آموزشی به وسیله آن‌ها، می‌توانید به درآمد برسید.

همچنین اگر شما خانمی فارغ‌التحصیل رشته‌های ریاضی هستید و با این نرم‌افزارها نیز آشنایی دارید، می‌توانید با ساخت فایل‌های آموزشی در زمینه رشته تحصیلی خود یک شغل مناسب داشته باشید.
بنابراین ساخت اسلاید و پاورپوینت‌های آموزشی در زمینه ریاضی می‌تواند نمونه‌ای از شغل‌های پردرآمد رشته ریاضی برای خانم‌ها در منزل باشد.

 • هنر خوشنویسی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و خوشنویسی

هنر خوشنویسی از جمله هنرهایی است که با فراگیری و گذراندن دوره‌های آموزشی آن، به عنوان یک خانم می‌توانید به کسب درآمد از طریق آن بپردازید.

کلام آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم با معرفی ۲۱ شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها در دوران کرونا، به شما ایده‌های مناسب و جدید را در زمینه کسب و کار و مشاغل گوناگون بیان کنیم. بسیاری از این مشاغل با روح ظریف و با استعداد خانم‌ها سازگاری دارند، و آن‌ها می‌توانند در منازل و بدون هیچ دغدغه و استرسی در زمینه این مشاغل فعالیت داشته و به درآمد برسند.

[irp posts=”638″ name=”۵ قانون موفقیت در اینستاگرام”]

امیدواریم که توانسته باشیم در زمینه کسب و کار برای خانم‌ها اطلاعات مفیدی را به شما داده باشیم. و در آخر شما به عنوان یک خانم در زمینه مشاغل پردرآمد با سرمایه کم، چه ایده‌هایی می‌توانید داشته باشید که در صورت راه‌اندازی آن‌ها به درآمد برسید؟

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود