60+ شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها [آنلاین و آفلاین]

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها در این دوران از زندگی بسیار اهمیت دارد. اگرچه ویروس نوظهور کرونا شرایط بسیاری از مشاغل را تحت تأثیر خود قرار داده است، اما با این وجود یک شغل‌ پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها در دوران کرونا می‌تواند ایده‌ای مناسب در زمینه کسب و کار با سرمایه کم در این شرایط سخت باشد. بیش از سه سال از شروع ویروس کرونا در جهان و بخصوص در کشور عزیزمان ایران می‌گذرد. در این مدت بسیاری از مشاغل و کسب و کارها دچار آسیب و خسارت شده‌اند که زنان شاغل نیز از این قاعده مستثنا نبودند. اما افراد درشرایطی مانند شیوع ویروس کرونا به این نتیجه رسیدند که باید شیوه کسب و کار خود را تغییر دهند و به شغل اینترنتی برای بانوان، آنلاین، خانگی و کار و شغل برای خانم ها در منزل یا همان دورکاری روی بیاورند.بنابراین بسیاری از این مشاغل با ایده‌های نو و مناسب تشکیل شد و در حال حاضر افراد زیادی در این کسب و کارها به فعالیت مشغول‌اند. به ویژه خانم‌های شاغل و خانه‌داری که علاقه‌مند به مشاغل خانگی و کار در منزل هستند.

با توجه به مطالب فوق، ما در این مقاله سعی داریم به معرفی 21 شغل های پردرآمد بدون سرمایه برای خانمها بپردازیم که چه کارهایی میتوان با سرمایه کم انجام داد. علاوه بر آن، ویدئوی زیر نیز به شما درباره شغل هایی که می توان با آن ها ثروتمند شد صحبت می کند.

 

معرفی 22 شغل زنانه با سرمایه کم

باتوجه به این اینکه در دوران کرونا اکثر مشاغل به صورت غیرحضوری و دورکاری به فعالیت خود ادامه می‌دهند، خانم‌ها هم در این شرایط بی‌کار نبوده‌اند، مشاغل خانگی و کارهای فراوانی را در منازل خود شروع کرده و مشغول به فعالیت در آن‌ها هستند.

ما تصمیم گرفتیم در زیر چند نمونه از این کسب و کارها را که نیاز به سرمایه چندانی ندارد و خانم‌های بسیاری مشغول به فعالیت در آن‌ها هستند به شما معرفی کنیم. پس تا پایان مقاله همچنان ما را همراهی کنید. لیست این مشاغل و کسب و کارها به‌صورت زیر است:

 • هنر آرایشگری

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و آرایشگری

باتوجه به اینکه امروزه اکثر خانم‌ها به زیبایی ظاهری خود بسیار اهمیت می‌دهند و برای انجام کارهایی مانند کوتاهی مو، رنگ کردن مو، کاشت و ترمیم ناخن، جوانسازی پوست … به آرایشگاه‌های زنانه مراجعه می‌کنند، این شغل می‌تواند یکی از ایده‌های مناسب برای خانم‌هایی باشد که به کار آرایشگری علاقه‌مند هستند.

بنابراین شما به عنوان یک خانم می‌توانید به راحتی با گذراندن دوره‌های تخصصی آرایشگری یا به صورت تجربی به این کار مشغول شوید. خوبی این شغل آن است که می‌توانید به مشتریان در منزل خودشان خدمات بدهید. به همین دلیل این شغل نیاز چندانی به اجاره جا نداشته و می‌توان برای آن به صورت بازاریابی اینترنتی تبلیغ کرد. صوت زیر به شما بیشتر در این رابطه کمک خواهد کرد.

 

 • هنر خیاطی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و هنر خیاطی

خیاطی و دوخت انواع لباس‌های زنانه مانند لباس‌های مجلسی، کت و دامن، پیراهن زنانه، چادر و …. هم، به عنوان یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها محسوب می‌شود.اگر در زمینه خیاطی و دوخت انواع لباس‌های زنانه مهارت دارید یا دوره‌های تخصصی این رشته هنری را گذرانده‌اید، می‌توانید برای کسب درآمد به این کار مشغول شوید و به فعالیت بپردازید.

 • برنامه نویسی کامپیوتر

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و برنامه نویسی

اگر شما جزء آن دسته از خانم‌هایی هستید که در رشته نرم‌افزار کامپیوتر تحصیلات دانشگاهی دارید و دوره‌های تخصصی برنامه نویسی کامپیوتر را گذرانده‌اید؛ یا به زبان‌های مختلف برنامه نویسی کامپیوتر مانند جاوا، php، .Net، c++ و … آشنا هستید و تسلط کامل به آن‌ها دارید، می‌توانید در این زمینه به درآمد برسید. بنابراین برنامه نویسی کامپیوتر می‌تواند یکی از بهترین شغل‌ها برای خانم‌ها باشد.

 • مترجمی زبان، دیگر کار برای خانم ها

برای خانم‌هایی که شرایط فعالیت و کار در جامعه و بیرون از خانه را ندارند، مترجمی زبان می‌تواند ایده مناسبی در جهت کسب درآمد باشد. با گذراندن دوره‌های آموزشی به صورت تخصصی و تسلط کامل به زبان‌هایی مانند انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی و … شما می‌توانید به راحتی در منزل مشغول به فعالیت شوید. بنابراین مترجمی زبان می‌تواند یک نمونه کار برای خانم ها در منزل و به صورت دورکاری باشد.

همانطور که در این صفحه گفته شده است:

امروزه با وجود افزایش نرخ بیکاری و کاهش میزان مشاغل دولتی و استخدامی و همچنین مزایایی که صاحب کسب و کار بودن برای فرد به ثمر می­‌آورد، بسیاری از افراد به دنبال شروع یک کار خدماتی یا تولیدی به صورت مستقل هستند. اما معمولا به دلیل نداشتن سرمایه کافی و قدرت ریسک پذیری پایین از آن صرف نظر می­‌کنند.

 • تدریس خصوصی دروس

خانم‌های تحصیل کرده‌ای که علاقه‌مند به شغل معلمی هستند و از تدریس کردن لذت می‌برند، می‌توانند به تدریس خصوص دروس برای مخاطبان خاص بپردازند و در این زمینه کسب درآمد کنند. بنابراین می‌توان گفت که تدریس خصوصی درس‌های مانند فیزیک، ریاضی و … می‌تواند از جمله شغل‌های پردرآمد برای خانم‌های فارغ‌التحصیل باشد. خانم‌ها هم می‌توانند به صورت حضوری به تدریس خصوصی درس‌های مختلف به مخاطبان بپردازند و هم می‌توانند با آموزش از راه دور و به صورت مجازی و آنلاین تدریس خصوصی داشته باشند که یکی از بهترین مدلهای کسب و کار اینترنتی میباشد

 • طراحی لباس، یکی از شغل های باکلاس برای خانم ها

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و طراحی لباس

طراحی لباس به عنوان یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها می‌تواند ایده‌ای عالی و مناسب برای فعالیت باشد. خانم‌هایی که علاقه‌مند به کسب و کار در زمینه طراحی لباس هستند، نیاز به مهارت و تخصص در این زمینه دارند و به راحتی می‌توانند با گذراندن دوره‌های مهارت آموزی در رشته طراحی لباس، به این کار مشغول شوند و به درآمد برسند.

 • پخت انواع غذاهای خانگی

اگر شما یک خانم خانه‌دار هستید و دوست دارید در منزل مشغول به فعالیت باشید و می‌خواهید به کارهای خانگی بپردازید، پیشنهاد ما به شما پخت انواع غذاهای خانگی است. پخت انواع غذاهای خانگی و سرو آن به صورت بیرون‌بر می‌تواند ایده‌ای مناسب به عنوان یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها به خصوص در دوران کرونا باشد.

اگر در زمینه هنر آشپزی مهارت و تخصص دارید و همچنین دوره‌های آموزشی در این زمینه را گذرانده‌اید، این شغل می‌تواند برای شما کسب درآمد به همراه داشته باشد.

 • پرورش و نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و پرورش گل

از جمله مشاغل و کارهای بسیار لذت بخش برای خانم‌ها در منزل، پرورش و نگهداری انواع گل و گیاهان آپارتمانی است که می‌تواند در یک فضای کوچک مانند تراس، بالکن یا حیات منزل برای شما ایجاد شغل نماید.

در این زمینه فقط کافی است شما اطلاعاتی راجع به نگهداری و پرورش نمونه هایی از گل‌ها و گیاهان آپارتمانی داشته باشد که بیشترین متقاضی را دارند. اگر به دنبال کسب و کار خانگی برای خانم ها هستید، می‌توانید با یادگیری مهارت پرورش و نگهداری گیاهان آپارتمانی به درآمد برسید. پس کار پرورش و نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی به دلیل با نشاط بودن آن، بهترین شغل برای خانم‌ها، به ویژه خانم‌های خانه‌دار است.

 • هنر شمع سازی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و شمع سازی

با توجه به اینکه زیباسازی دکوراسیون داخلی در منازل برای افراد و به‌ویژه خانم‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است و آن‌ها اغلب از شمع برای این کار استفاده می‌کنند، هنر شمع سازی می‌تواند یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها در منزل باشد.

همچنین بخوانید:  استراتژی کسب و کار چیست

شما می‌توانید با یادگیری این هنر از طریق اموزش کار در منزل برای خانم ها که اغلب در فضاهای مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام برای علاقه‌مندان خدمات مناسبی را ارائه می‌دهند، هنر و مهارت شمع سازی را بیاموزید و پس از تکمیل این دوره‌های آموزشی شروع به فعالیت نمایید.

 • ساخت زیورآلات

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و ساخت زیورالات

شما می‌توانید دوره‌های مهارت‌آموزی در زمینه ساخت انواع زیورآلات از جمله دستبند، گوشواره، گردنبند و … را یا از طریق شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی یا به صورت حضوری در کلاس‌های آموزشی این رشته بیاموزید.

البته باتوجه به اینکه در دوران شیوع کرونا هستیم، بهترین گزینه برای شما می‌تواند در این زمینه آموزش از راه مجازی باشد.با آموزش این رشته هنری، شما می‌توانید به صورت آنلاین اقدام به فروش محصولات خود به مشتریان نمایید. بنابراین ساخت زیورآلات می‌تواند یکی از نمونه‌های آموزش کار در منزل برای خانم‌ها در دوران کرونا باشد.

 • هنر نمد دوزی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و نمد دوزی

یکی از جمله کارهایی که شما می‌توانید در منزل به آن فعالیت داشته باشید، هنر نمد دوزی است. شما می‌توانید از طریق آموزش کار در منزل برای خانم‌ها در فضاهای مجازی از جمله تلگرام، اینستاگرام و … هنر نمد دوزی را به صورت حرفه‌ای و به عنوان یک مهارت مخصوصاً در دوران کرونا که اغلب آموزشگاه‌ها تعطیل هستند، به صورت دوره‌ای بیاموزید. با تسلط به این رشته هنری می‌توانید اقدام به فعالیت و کار در منزل نمایید و هنر خود را به علاقه‌مندان و هنرجویان این رشته هنری عرضه کنید.

 • مزون لباس عروس

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و مزون لباس عروس

خرید و فروش انواع لباس عروس در مزون‌ها یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها است.اگر با نحوه خرید و فروش انواع لباس عروس آشنا هستید، می‌توانید به راحتی با تبلیغ کار خود در بین اطرافیان، آشنایان، فامیل، همسایگان و همچنین از طریق آگهی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام و … کسب درآمد کنید.

 • دوخت ست آشپزخانه

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و دوخت ست اشپزخانه

دوخت انواع گوناگون و متنوع ست آشپزخانه مانند دستکش فر، دستگیره آشپزخانه، پیش‌بند آشپزخانه، سبد نان پارچه‌ای، انواع دم‌کنی و …. و فروش آن‌ها می‌تواند بهترین شغل برای خانم‌ها در منزل باشد.اگر به کار خیاطی علاقه‌مند هستید و در زمینه دوخت انواع ست آشپزخانه مهارت دارید، می‌توانید به درآمد برسید.

 • محتوا نویسی، از بهترین شغل برای زنان خانه دار

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و محتوا نویسی

محتوا نویسی یا تولید محتوا که اغلب به صورت مقاله‌ای یا کتاب‌های الکترونیکی(PDF) تولید و انجام می‌شود، از نمونه مشاغلی است که خانم‌ها می‌تواند آن را به راحتی و آسانی در منزل انجام دهند.
اگر از جمله خانم‌هایی هستید که به هنر نویسندگی علاقه‌مندید و همچنین دارای تحصیلات دانشگاهی هستید، به صورت حضوری یا دورکاری می‌توانید تولید محتوا در اینستاگرام را یک شغل ایدئال برای خود داشته باشید.

 • ساخت انیمیشن

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و ساخت انیمیشن

با گسترش روز افزون کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی، ساخت انیمیشن نیز در این راستا به سرعت پیشرفت کرده است. شما به عنوان یک خانم تحصیل کرده در رشته طراحی گرافیک می‌توانید به عنوان یک انیمیشن ساز در این حرفه به فعالیت بپردازید یا برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف طراحی لوگو و بنر و …. انجام دهید و از این طریق به درآمد برسید.

 • پخت انواع شیرینی و کیک خانگی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و آشپزی

اگر شما از جمله خانم‌های با سلیقه هستید و به هنر شیرینی‌پزی، پخت انواع کیک، دسر، ژله به صورت خانگی علاقه دارید می‌توانید با گذراندن دوره‌های آموزشی در این زمینه، مهارت لازم را به دست آورید.

با کسب مهارت در این زمینه می‌توانید با سفارش گرفتن از مشتریان مختلف کسب درآمد کنید.همچنین می‌توانید دستور پخت انواع شیرینی، کیک، دسر، ژله را به صورت فیلم در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید و از طریق آموزش آن‌ها به علاقه‌مندان و مخاطبان کسب درآمد کنید.

 • ساخت انواع عروسک بافتنی و پارچه‌ای

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و عروسک بافتنی

با گذراندن دوره‌های مهارت آموزی در زمینه ساخت انواع عروسک‌های بافتنی و پارچه‌ای می‌توانید شغل مناسبی برای خود راه‌اندازی کنید.اگر شما یک خانم خانه‌دار هستید و دنبال کسب و کارهای خانگی می‌گردید، ساخت انواع عروسک‌های بافتنی و پارچه‌ای می‌تواند شما را به درآمد برساند.

 • پخت انواع مربا و تهیه ترشی‌های مختلف

شما به عنوان یک خانم خانه‌دار یا شاغل اگر علاقه‌مند به پخت انواع مربا و تهیه ترشی با طعم‌های گوناگون و مختلف هستید، می‌توانید به این کار مشغول شوید. البته نکته مهم در این زمینه این است که مهارت لازم را درباره پخت انواع مربا مانند مربای آلبالو، به، سیب، هویج و … و نیز تهیه ترشی‌های مختلف از جمله ترشی پیاز، هفت بیجار، سالادشور، بادمجان و …. و نحوه نگهداری از آن‌ها داشته باشید.

 • تایپ در منزل

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و تایپ در منزل

داشتن مهارت تایپ نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی دارد. اگر در منزل کامپیوتر یا لپ‌تاپ دارید و از تایپ انواع مقالات و کتاب‌ها در زمینه‌های مختلف لذت می‌برید، این کار یکی از بهترین روش های کسب درآمد بدون سرمایه اولیه  است.

 • ساخت اسلاید و پاورپوینت‌های آموزشی

بسیاری از مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها برای بالا بردن کیفیت آموزشی خود از اسلایدها و پاورپوینت‌های ساخته شده استفاده می‌کنند. در صورت آشنایی با نرم‌افزارهای اسلایدساز و ساخت پاورپوینت و همچنین تهیه فایل‌های آموزشی به وسیله آن‌ها، می‌توانید به درآمد برسید.

همچنین اگر شما خانمی فارغ‌التحصیل رشته‌های ریاضی هستید و با این نرم‌افزارها نیز آشنایی دارید، می‌توانید با ساخت فایل‌های آموزشی در زمینه رشته تحصیلی خود یک شغل مناسب داشته باشید.
بنابراین ساخت اسلاید و پاورپوینت‌های آموزشی در زمینه ریاضی می‌تواند نمونه‌ای از شغل‌های پردرآمد رشته ریاضی شغل پردرآمد برای خانم ها در منزل باشد.

 • هنر خوشنویسی

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها و خوشنویسی

هنر خوشنویسی از جمله هنرهایی است که با فراگیری و گذراندن دوره‌های آموزشی آن، به عنوان یک خانم می‌توانید به کسب درآمد از طریق آن بپردازید.

 • تولید و ساخت صابون

تولید صابون یک کسب‌وکار مناسب برای بانوان است که می‌تواند به عنوان هدیه، محصول دست‌ساز برای فروش در بازارچه‌ها، فروشگاه‌ها و یا از طریق اینترنت به فروش برساند. برای شروع کار، باید آموزش‌های مربوط به تولید صابون را ببینید، مواد اولیه و وسایل لازم را تهیه کنید، صابون‌های خود را تولید کنید، آن‌ها را بسته‌بندی کرده و در بازارچه‌ها، فروشگاه‌ها و یا از طریق اینترنت به فروش برسانید. برای موفقیت در این کسب‌وکار، بهتر است از برندهای شناخته‌شده و تولید صابون‌های خاص و منحصر به فرد استفاده کنید و رعایت استانداردهای بهداشتی و ایمنی در تولید محصولات بسیار مهم است.

 • فروش اینترنتی لوازم آرایشی

فروش اینترنتی لوازم آرایشی یکی از کسب‌وکارهایی است که برای بانوان مناسب است و یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها است. با توجه به روند رو به رشد خرید آنلاین، فروشگاه‌های اینترنتی لوازم آرایشی به سرعت در حال افزایش هستند. شما می‌توانید با شروع کسب‌وکار فروش اینترنتی لوازم آرایشی، بازاریابی مستقل و توزیع محصولات خود را انجام دهید. برای شروع کار، باید به دنبال تأمین محصولات خود با تأکید بر کیفیت و قیمت مناسب باشید. همچنین، باید بازاریابی خوبی را انجام دهید تا مشتریان بیشتری را به خود جذب کنید، مثلاً با تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی و گسترش دهی بازاریابی از طریق تبلیغات در گوگل و فیس‌بوک.

همچنین بخوانید:  بهترین روش های افزایش انرژی در محل کار

باید به یاد داشت که رقابت در بازار اینترنتی بسیار بالا است، بنابراین باید به دنبال داشتن منحصر به فرد بودن و برندینگ خوبی برای کسب‌وکار خود باشید. علاوه بر این، ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی مشتریان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به این که مشتریان در اینترنت خرید می‌کنند، باید به داشتن سایت یا فروشگاه اینترنتی خوبی نیز توجه کنید که امکان خرید آسان و راحت برای مشتریان فراهم شود. در کل، فروش اینترنتی لوازم آرایشی یک کسب‌وکار آینده‌دار و مناسب برای بانوان است که در صورت انجام بهینه‌ی بازاریابی، می‌تواند سودآوری بالایی داشته باشد.

آخرین شغل را در ویدئوی زیر که شغل بسیار مناسبی نیز هست معرفی کرده ایم که پیشنهاد می کنیم حتماً آن را هم مشاهده کنید.

 

معرفی رشته‌های کاری پر درآمد برای خانم‌ها

در این قسمت به معرفی برخی از رشته‌های کاری پر درآمد برای خانم‌ها که در حال حاضر در بازار کار وجود دارند:

مهندسی نرم‌افزار:

این رشته کاری برای خانم‌ها بسیار جذاب است. با توجه به رشد سریع صنعت فناوری اطلاعات و رشد بسیار بالای نرم‌افزارها، تقاضای بسیاری برای مهندسین نرم‌افزاری وجود دارد. مهندسین نرم‌افزار، به طور کلی به طراحی، توسعه، نگهداری و بهبود نرم‌افزارها می‌پردازند. این رشته کاری برای خانم‌ها با درآمد بالا و فرصت‌های شغلی بسیار خوبی همراه است.

همانطور که در سایت اکادمی راه گفته شده:

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم و در حجم کوچک همواره با ریسک کمتری نیز همراه است. به همین دلیل برای کسانی که در اول راه هستند، انتخاب عاقلانه‌تری به نظر می‌رسد. در چنین کسب و کارهایی نه تنها میزان ریسک کمتر است، بلکه احتمال موفقیت نیز بیشتر بوده و حتی شرایط توسعه‌اش را هم خواهید داشت. البته منوط بر آن که پس از راه‌اندازی بیزنس، آن را اعتبارسنجی کرده و از موفقیت بیشترش در آینده اطمینان کسب کنید.

بازاریابی دیجیتال:

با توجه به رشد سریع فضای آنلاین و نیاز شرکت‌ها به تبلیغات و بازاریابی در این فضا، رشته بازاریابی اینترنتی و دیجیتال برای خانم‌ها تبدیل به یکی از رشته‌های پر درآمد شده است. در این رشته، متخصصان برای تبلیغات، بازاریابی و فروش محصولات و خدمات در فضای آنلاین و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند.

مهندسی برق و الکترونیک:

این رشته کاری مربوط به طراحی، ساخت و نگهداری سیستم‌های الکترونیکی و برقی است. این رشته کاری برای خانم‌ها با درآمد بالا و فرصت‌های شغلی خوبی همراه است. خانم‌هایی که علاقه مند به فناوری و سیستم‌های الکترونیکی هستند، می‌توانند در این رشته کاری فعالیت کنند.

خانم مهندس برق

مهندسی صنایع:

این رشته کاری برای خانم‌ها فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را در صنعت و خدمات ارائه می‌دهد. مهندسین صنایع به بهینه‌سازی فرآیندهای تولید، توزیع و مدیریت منابع در سازمان‌ها می‌پردازند.

مدیریت پروژه:

مدیریت پروژه یکی از رشته‌های کاری پر درآمد برای خانم‌ها است. این رشته کاری، مدیریت و کنترل پروژه‌های مختلف در سازمان‌ها و شرکت‌ها را شامل می‌شود. مدیران پروژه به تعیین هدف، برنامه‌ریزی، تخصیص منابع، اجرا و کنترل پروژه‌ها می‌پردازند. این رشته کاری برای خانم‌ها با درآمد بالا و فرصت‌های شغلی خوبی همراه است.

پزشکی:

رشته پزشکی یکی از رشته‌های کاری پر درآمد برای خانم‌ها است. پزشکان به تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها می‌پردازند. این رشته کاری برای خانم‌ها با درآمد بالا و فرصت‌های شغلی بسیار خوبی همراه است. همچنین، در برخی زمینه‌های تخصصی پزشکی مانند زنان و زایمان ، پزشکان خانم ترجیح داده می‌شوند.

خانم دکتر

حقوق:

رشته حقوق نیز یکی از رشته‌های کاری پر درآمد برای خانم‌ها است. وکلای خانم در زمینه‌های مختلفی مانند حقوق خانواده، حقوق تجاری و حقوق بین‌المللی فعالیت می‌کنند و درآمد بسیاری کسب می‌کنند.

مدیریت:

رشته مدیریت نیز یکی از رشته‌های کاری پر درآمد برای خانم‌ها است. مدیران خانم در بخش‌های مختلفی از سازمان‌ها و شرکت‌ها مانند مالی، منابع انسانی، بازاریابی و فروش، تأمین و تولید فعالیت می‌کنند.

مهندسی شیمی:

رشته مهندسی شیمی برای خانم‌ها با درآمد بالا و فرصت‌های شغلی خوبی همراه است. مهندسان شیمی برای طراحی، توسعه و بهینه‌سازی فرآیندهای صنعتی و تولید مواد شیمیایی فعالیت می‌کنند.

همانطور که در این مقاله گفته شده :

اگر بخواهیم شما را با شخصیت مهندس شیمی آشنا کنیم باید بدانید که این افراد یافته‌های شیمیدان ها را به صورت عملی و کاربردی در می‌آورند و در صنعت های مختلف استفاده می کنند. در واقع مهندسی شیمی فرایندی است که علم شیمی را به کار میگیرد.

برخی دیگر از مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان با سرمایه کم

 1. طراحی و گرافیک:

اگر شما به طراحی و گرافیک علاقه‌مند هستید، می‌توانید با یک کامپیوتر و یک نرم‌افزار طراحی، به عنوان یک طراح گرافیکی فعالیت کنید. شما می‌توانید طرح‌های گرافیکی برای وب‌سایت‌ها، تبلیغات، بروشورها، کاتالوگ‌ها و غیره ایجاد کنید. در این شغل به سرمایه کمی نیاز است و شما می‌توانید به صورت خودکار و آنلاین با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

خانم طراح گرافیک

 1. نویسندگی و ترجمه:

اگر شما به نوشتن و ترجمه علاقه‌مند هستید، می‌توانید به عنوان یک نویسنده و یا مترجم فعالیت کنید. شما می‌توانید مقالات، رمان‌ها، داستان‌ها و غیره بنویسید و یا متونی را به زبان‌های دیگر ترجمه کنید. در این شغل به سرمایه کمی نیاز است و شما می‌توانید به صورت آنلاین با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

 1. مشاوره و آموزش:

اگر شما در زمینه‌های مختلفی مانند مدیریت، بازاریابی، مالی، تغذیه، روان‌شناسی و غیره تخصص دارید، می‌توانید به عنوان یک مشاور و یا مربی فعالیت کنید که از قضا یکی از چندین شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها می باشد. شما می‌توانید به مشتریان خود مشاوره‌هایی در زمینه‌های مختلف ارائه کنید و یا دوره‌های آموزشی برگزار کنید. در این شغل به سرمایه کمی نیاز است و شما می‌توانید به صورت آنلاین با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

 1. کار با محتوای دیجیتال:

اگر شما به تولید محتوای دیجیتال علاقه‌مند هستید، می‌توانید به عنوان یک تولیدکننده محتوای دیجیتالی فعالیت کنید. شما می‌توانید ویدئوها، پادکست‌ها، بلاگ‌پست‌ها، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و غیره ایجاد کنید. در این شغل به سرمایه کمی نیاز است و شما می‌توانید به صورت آنلاین با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

کار با محتوای دیجیتال توسط خانم ها

 1. فروشگاه آنلاین:

اگر شما تجربه کار در فروشگاه‌های آنلاین دارید، می‌توانید به عنوان یک فروشنده آنلاین فعالیت کنید. شما می‌توانید کالاهایی را که خود تولید می‌کنید یا از تولیدکنندگان دیگر تهیه می‌کنید، در فروشگاه آنلاین خود به فروش برسانید. در این شغل به سرمایه کمی نیاز است و شما می‌توانید به صورت آنلاین با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

 1. خدمات خانگی:

اگر شما مهارت‌هایی مانند پاک کردن، آشپزی، مراقبت از کودکان، نگهداری از حیوانات خانگی و غیره دارید، می‌توانید به عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات خانگی فعالیت کنید. شما می‌توانید خدمات خود را به صورت آنلاین و یا در مناطق محلی خود ارائه دهید.

 1. مدیریت شبکه‌های اجتماعی:

اگر شما تجربه کار در مدیریت شبکه‌های اجتماعی دارید، می‌توانید به عنوان یک مدیر شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید. شما می‌توانید برای مشتریان خود محتوا تولید کنید، شبکه‌های اجتماعی آنها را مدیریت کنید و بازخورد مشتریان را پیگیری کنید. در این شغل به سرمایه کمی نیاز است و شما می‌توانید به صورت آنلاین با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

همچنین بخوانید:  آموزش کارآفرینی

در نهایت، باید توجه داشت که انتخاب شغلی که به سرمایه کمی نیاز دارد، بسته به تخصص و علاقه‌مندی‌های شما متفاوت است و باید به دقت بررسی شود.

مدیریت شبکه های اجتماعی توسط خانم ها

راه‌های کسب درآمد آنلاین برای خانم‌ها

در ادامه به برخی از راه‌های کسب درآمد آنلاین برای خانم‌ها اشاره خواهیم کرد:

بازاریابی و تبلیغات

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد آنلاین و شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها، بازاریابی و تبلیغات است. شما می‌توانید به عنوان یک بازاریاب آنلاین و یا یک تبلیغ‌دهنده فعالیت کنید. در این کسب و کار، شما به شرکت‌ها و کسب‌وکارها کمک می‌کنید تا محصولات و خدمات خود را به مشتریان بیشتری معرفی کنند. شما می‌توانید به صورت آنلاین و با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های تبلیغاتی مختلف، به این کار بپردازید.

فروش محتوای دیجیتال

اگر شما توانایی تولید محتوای دیجیتالی مانند ویدیوها، پادکست‌ها، بلاگ‌پست‌ها و غیره را دارید، می‌توانید این محتواها را به فروش برسانید. شما می‌توانید محتوای خود را در سایت‌های فروشگاهی آنلاین و یا در وبسایت شخصی خود به فروش برسانید.

فروش خدمات آنلاین

اگر شما توانایی ارائه خدماتی مانند طراحی وب‌سایت، تدوین محتوا، مدیریت رسانه‌های اجتماعی و غیره را دارید، می‌توانید به عنوان یک فریلنسر آنلاین فعالیت کنید و خدمات خود را به شرکت‌ها و کسب‌وکارها پیشنهاد دهید. برای این کار، می‌توانید در سایت‌های فریلنسینگ و یا در وبسایت شخصی خود به فروش خدمات خود بپردازید.

بازاریاب خانم

فعالیت در زمینه بازی‌های آنلاین

اگر شما به بازی‌های آنلاین علاقه‌مند هستید، می‌توانید از این علاقه خود برای کسب درآمد آنلاین استفاده کنید. شما می‌توانید در بازی‌های آنلاین و برنامه‌های تلویزیونی شرکت کنید و درآمدی را از طریق این فعالیت‌ها کسب کنید.

فروش عکس و ویدیو

اگر شما توانایی تولید عکس و ویدیو دارید، می‌توانید این محتواها را در سایت‌های فروشگاهی آنلاین به فروش برسانید. شما می‌توانید عکس‌هایی از طبیعت، آیین‌ها و مراسم‌ها، محصولات و غیره تهیه کنید و یا ویدیوهایی در زمینه‌های مختلفی مانند آموزش، تفریحی و غیره تولید کنید.

همچنین، برای کسب درآمد آنلاین به عنوان خانم، می‌توانید در سایت‌های نظرسنجی آنلاین شرکت کنید، به عنوان یک محقق در پروژه‌های تحقیقاتی فعالیت کنید و یا به عنوان یک تولید کننده محتوای صوتی و تصویری در پادکست‌ها و رادیوهای آنلاین فعالیت کنید.

راه‌های کسب درآمد آفلاین برای بانوان

البته، راه‌های کسب درآمد آفلاین نیز بسیار متنوع است. در ادامه به برخی از این راه‌ها اشاره خواهد شد:

 1. تولید و فروش محصولات دست‌ساز:

اگر شما توانایی تولید محصولات دست‌ساز را دارید، می‌توانید این محصولات را با قیمت بالاتری در بازار عرضه کنید. شما می‌توانید محصولاتی مانند لباس، جواهرات، گلدان‌های گیاهی، سبد و کارتن‌های دست‌ساز و غیره تولید کنید و آن‌ها را در فروشگاه‌های محلی و یا در بازارچه‌های محلی به فروش برسانید.

 1. ارائه خدمات پردرآمد:

شما می‌توانید به عنوان یک مشاور و یا مربی در زمینه‌های مختلفی مانند سلامت، ورزش، آرایش و زیبایی، کسب و کار و غیره فعالیت کنید. شما می‌توانید برای ارائه خدمات پردرآمد، در محل خودتان و یا در محل مشتریان خود فعالیت کنید.

آرایشگر خانم

 1. راه‌اندازی کسب‌وکار محلی:

شما می‌توانید در شهر و مناطق مختلف، به عنوان یک کارآفرین فعالیت کنید و کسب‌وکارهای محلی را راه‌اندازی کنید. شما می‌توانید کسب‌وکارهایی مانند رستوران، کافه، فروشگاه، خدمات خودرو و غیره را راه‌اندازی کنید و درآمد خود را به دست آورید.

 1. فعالیت در حوزه‌های خدماتی:

شما می‌توانید به عنوان یک کارمند در حوزه‌های خدماتی مانند خدمات پاک کنندگی، خدمات خودرو، خدمات رایانه‌ای و غیره فعالیت کنید. در این حوزه‌ها، درآمد خوبی به دست خواهید آورد.

 1. کار در حوزه‌ ساختمانی:

شما می‌توانید به عنوان یک معمار، مهندس ساختمانی، کارگر ساختمانی و یا تعمیرکار فعالیت کنید. در این حوزه‌ها نیز، درآمد خوبی به دست خواهید آورد.

 1. کار در حوزه‌های خدمات بهداشتی:

یکی دیگر از شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها، این است که به عنوان یک پرستار، دندانپزشک، ماما و یا مشاور بهداشتی فعالیت کنید. در این حوزه‌ها نیز، درآمد خوبی به دست خواهید آورد.

 1. فعالیت در حوزه‌های هنری:

شما می‌توانید به عنوان یک هنرمند، نویسنده، شاعر، بازیگر، موسیقی‌دان و یا هر چیز دیگری که با هنر و خلاقیت سر و کار دارد، فعالیت کنید. در این حوزه‌ها، درآمد خوبی به دست خواهید آورد.

خانم هنرمند

 1. کار در حوزه‌های تجاری:

شما می‌توانید به عنوان یک فروشنده، بازاریاب، تبلیغات‌کار، کارمند اداری، حسابدار و یا مدیر عامل در شرکت‌های مختلف فعالیت کنید. در این حوزه‌ها نیز، درآمد خوبی به دست خواهید آورد.

کلام آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم با معرفی 22 شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها ، به شما ایده‌های مناسب و جدید را در زمینه کسب و کار و مشاغل گوناگون بیان کنیم. بسیاری از این مشاغل با روح ظریف و با استعداد خانم‌ها سازگاری دارند، و آن‌ها می‌توانند در منازل و بدون هیچ دغدغه و استرسی در زمینه این مشاغل فعالیت داشته و به درآمد برسند.

امیدواریم که توانسته باشیم در زمینه کسب و کار برای خانم‌ها اطلاعات مفیدی را به شما داده باشیم. و در آخر شما به عنوان یک خانم در زمینه مشاغل پردرآمد با سرمایه کم، چه ایده‌هایی می‌توانید داشته باشید که در صورت راه‌اندازی آن‌ها به درآمد برسید؟

سوالات متداول درباره شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها

 1. چه شغل‌هایی با سرمایه کم برای بانوان پیشنهاد می‌شود؟

فروشگاه آنلاین، تولید و فروش دست‌ساز، خدمات مشاوره و مراقبت از حیوانات خانگی، کار با محتوای دیجیتال و فریلنسینگ از جمله شغل‌هایی هستند که با سرمایه کم شغل های پردرآمد برای بانوان پیشنهاد می‌شود.

 1. چه راهکارهایی برای جذب مشتری در کسب و کارهای بانوان وجود دارد؟

رعایت استانداردهای کیفیت، قیمت مناسب، بازاریابی مناسب و استفاده از شبکه‌های اجتماعی به عنوان ابزار تبلیغاتی، ایجاد رابطه خوب با مشتریان و ارائه خدمات پس از فروش مناسب از جمله راهکارهایی هستند که می‌توان برای جذب مشتری در کسب و کار با سرمایه کم به کار برد.

 1. آیا کار از خانه یا راه‌اندازی شغل خانگی می‌تواند گزینه مناسبی باشد؟

بله، کار از خانه یا راه‌اندازی شغل خانگی می‌تواند گزینه مناسبی برای بانوان باشد که به دنبال کسب درآمد و شغلی منعطف هستند. همچنین، این روش هزینه‌هایی مانند اجاره محل کار و هزینه‌های سفر را نیز کاهش می‌دهد.

تیم تحریریه خودساخته
تیم تحریریه خودساخته

ما در تیم خودساخته تمام تلاشمان را برای آماده سازی بهترین مطالب میکنیم تا شما عزیزان با محتواهای ما بتوانید سواد و دانش خود را بهبود دهید

دوست داری بدونی چطور فروش بیزنیست رو حداقل سه برابر کنی؟!

تیم دکتر کاویانی در یک جلسه مشاوره دو ساعته، فرمول چند برابر کردن فروش با الگوی «هک فروش» رو بهتون آموزش میدن. مهمترین راز بیزینس های پرفروش داشتن ذهنیت هک فروش است.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

یک پاسخ

 1. سلام من یک زن خانه دارهستم ودوست دارم کاری رو انجام بدم که درآمد داشته باشم نمیدونم چیکار کنم که درآمد داشته باشم من دنبال شغل خانگی هستم و تا حالا هیچوقت مستقل نبودم و نمیدونم دقیقآ چکار کنم و سردرگمم میشه راهنمایی کنید و اینکه کسب و کار اینترنتی رو از کجا شروع کنم؟؟ با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود