13 کسب و کار کوچک پرسود در شهرهای کوچک

کسب و کار کوچک

۱۳ کسب و کار کوچک پرسود در شهرهای کوچک

شاید هنوز برخی از افراد به این فکر کنند که برای داشتن یک کسب و کار موفق ، نیاز به امکانات شهرهای بزرگ دارند اما با شرایط امروزی شاید بتوان گفت که شهرهای کوچک تر ، بستر مناسبی برای شروع تجارت می باشند.

زیرا امکان رقابت در این شرایط کمتر بوده و مبلغی که نیاز است تا با آن سرمایه گذاری نمایند بسیار کمتر از شهرهای بزرگ خواهد بود.

اکنون اگر در شهری کوچک ساکن هستید و یا به دنبال ایده های راه اندازی کسب و کار در شهرستان  خود هستید می توانید با ما در این مقاله همراه شوید ممکن است هریک از این ایده ها برای شما کلیدی ایجاد نماید تا بتوانید کسب و کار خلاقانه ی خود را نیز راه اندازی کنید فقط کافیست برای هدفی که دارید پشتکار داشته باشید.

 

ایده یک : راه اندازی فروشگاه مواد غذایی

این یکی از ایده های خوب برای شهرهای کوچک است در این فروشگاه می توانید موادغذایی را ارائه دهید که خود مستقیما از کشاورزان تهیه کرده اید به این ترتیب هم کیفیت بسیار بالاتری را ارائه می دهید و هم می توانید میزان سود خود را افزایش دهید.

 

ایده دو : فروش خرده فروش مواد غذایی

یکی از راه های ایجاد درآمد در شهرستان این است که به خرده فروشی مواد غذایی دست زنید. در این نوع از کسب و کار ، کلیه مواد غذایی که فاسد شدنی نیستند را می توانید در فروشگاه خود نگاه داشته و به صورت خرد در محله و شهر خود به فروش می رسانند. در این نوع از کسب و کار نیاز است که بتوانید به خوبی محصولات با کیفیت و سالم را عرضه کنید و با کمی ارتباطات با مشتریان خود ، خرید های روزانه و یا ماهانه ی آن ها را تامین نمایید.

 

ایده سه : فروش کود شیمیایی و بذر

در شهرستانها و در جوار آن ها روستاها کشاورزی عمدتا رونق دارد به همین خاطر به خوبی می توانید در شهر خود فروشگاهی جهت ارائه انواع بذر و کود ایجاد نمایید. با رونق و صنعتی شدن کشاورزی ، حتی می توانید با مشتریان حقیقی و حقوقی خود به صورت قرارداد فعالیت نموده و تامین بذر و کود آن ها را به صورت مداوم انجام دهید همچنین فروش سموم دفع آفات نیز می تواند در سبد فروش شما قرار گیرد.

 

ایده چهار: تجارت گل

تجارت گل  نیز از ایده های پولساز است که می تواند با کمترین سرمایه گذاری به درآمدی عالی برسید. این یکی از آن کسب و کارهایی است که عمدتا کاربری محلی و بومی داشته و برای مراسم ها و رویدادهای مختلف مورد نیاز افراد خواهد بود به خصوص که در اطراف شهرستانها و در مناطق روستایی می توان به خوبی دسترسی به گل داشت .

 

ایده پنج : کشت و کار ارگانیک

این یک ایده ی جالب و مفید است که کشاورزی ارگانیک را برای خود در اطراف شهر یا در روستا راه اندازی کنید. امروزه محصولات ارگانیک که بدون دخالت کود و سموم شیمیایی پرورش داده می شوند ، در میان افراد بسیار پر طرفدار است. این کار را می توانید در زمینی کوچکتر و با سرمایه ای اندک آغاز کرده و به مرور آن را افزایش دهید برای این کار می توانید مشاوره های خوبی را دریافت نمایید.

 

ایده شش :  پرورش ماهی

برای این کار می توانید از مخزن و حوضچه های مصنوعی استفاده نمایید و در آن ماهی هایی که در داخل و خارج از کشور مورد نیاز است را پرورش دهید این کار البته نیاز به زمین و شرایطی خاص برای پرورش ماهی دارد و سرمایه ی اولیه می خواهد .

 

کسب و کار کوچک

ایده هفت : مرغداری

می توانید فضایی را در نظر گرفته و به پرورش پرندگان بپردازید . امروزه گوشت و تخم های مرغ ، بوقلمون و بلدرچین بازار خوبی دارد. این کار می تواند تجارتی در شهر خود و یا در سایر شهرها برای شما باشد اما بسیار مهم است که بتوانید محیطی مناسب برای نگهداری و تغذیه و مراقبت آن ها تهیه کرده و اصول رفتار و مراقبت از آن ها را به خوبی مطالعه کرده باشید. بنابراین توصیه می شود اگر شرایط راه اندازی آن کسب و کار کوچک را دارید ابتدا در این خصوص تحقیق کرده و مشاوره دریافت کنید.

 

ایده هشت : تعمیرات دستگاه هایی کشاورزی

همان گونه که می دانید دستگاه ها و تجهیزات کشاورزی به خوبی در شهرستان ها کاربرد دارد زیرا در حوالی آن ها و در روستاها کشاورزی زیادی ایجاد می شود و عمدتا افراد برای نگهداری و تعمیرات دستگاه های خود نیاز به فردی متخصص و فنی دارند که بتواند در محل کار آن ها را انجام دهد در صورتی که این دانش را ندارید می توانید با کمک و همراهی یک متخصص کار را شروع کنید.

 

ایده نه : فروش لوازم جانبی موبایل

شاید امروزه در شهرهای بزرگ وجود فروشگاه ها و مراکز بزرگ فروش موبایل و لوازم جانبی آن وجود داشته باشد اما این کار در شهرستان با توجه به افزایش روز افزون کاربران جهت استفاده از تلفن همراه ، مفید و کارآمد باشد . لوازم جانبی تلفن همراه نیز یکی از کسب و کارهای پرفروش و کاربردی است که هر روزه رشد آن را شاهد هستیم با راه اندازی این نوع از فروشگاه ها که عمدتا مصرفی بوده ، می توانید برای خدمات موبایل نیز اقدام نمایید.

 

ایده ده : آموزش موبایل

با وجود افزایش استفاده کاربران از کامپیوتر ، نیاز به آموزش و دوره های کاربردی کامپیوتر در شهرستان ها می تواند یک ایده ی مناسب باشد. امروزه حضور متخصصان کامپیوتر بسیار حیاتی شده است . به همین دلیل است که افراد تمایل دارند برای تسلط به این دانش هزینه می کنند. دوره های ابتدایی مانند ورد ، اکسل و پاورپوینت که برنامه های کاربردی هستند می تواند شروع مناسبی باشد این کار می تواند باعث رشد و ارتقاء تخصص و دانش شما نیز شود زیرا در هر لحظه به موضوعی جدید بر می خورید که علاقه مند به یادگیری و سپس آموزش آن خواهید شد.

 

ایده یازده : تعمیرات کامپیوتر

از طرفی تعمیر کامپیوتر نیز می تواند ایده ی کسب و کار مناسب باشد افراد برای تعویض قطعه های آسیب خورده و یا رفع ایرادات نرم افزاری نیاز به تعمیر کاری دارند که در محل آن را برایشان انجام دهد. برای این کار می توانید در کنار اجرت و هزینه تعمیرات ، ایاب و ذهاب نیز دریافت نمایید. همچنین می توانید جهت امنیت داده ها از خدمات پشتیبانی استفاده نمایید.

 

ایده دوازده : راه اندازی رستوران

راه اندازی یک رستوران نیز می تواند کسب و کار ایده آلی در شهرستان ها محسوب شود این کار می تواند در مکانی کوچک و با شکلی بومی نیز انجام شود و بدین ترتیب با کمتری سرمایه قابل راه اندازی است . در صورتی که به آشپزی علاقه دارید می توانید برای خود آشپزخانه ای داشته باشید و از مهارت های خود پول درآورید. برای این کار باید آمادگی داشته باشید که در تمامی وعده های غذایی ، اماده ارائه خوراکی و غذاهای سالم برای مشتریان خود باشید این کار در صورتی که به خوبی و با پشتکار صورت گیرد می تواند در مدت زمان کوتاه ی به سود دهی برسد.

 

ایده سیزده : فروش لوازم دست دوم

این امکان وجود دارد که با تهیه ی اجناس دست دوم از بازارهای محلی و سمساری ها و … کالاهای ارزشمندی را یافته و سپس اقدام به فروش آن ها نمایید. این کار در اغلب کشورها مرسوم است و سایت هایی مانند دیوار این کار را در فضای مجازی به خوبی به نمایش گذاشته اند . این نوع از کسب و کار سرمایه ی زیادی را نیاز ندارد و تنها می بایست وقت و حوصله صرف آن نمایید.

ایده های راه اندازی کسب و کار کوچک می تواند برای شما جرقه ای باشد تا با تکیه بر توان و مهارت خود از آن ها استفاده نموده و بتوانید کارآفرینی موفق و نام آور شوید. اگر نیاز به کسب به اطلاعات بیشتر در حوزه کارآفرینی هستید میتونید در دوره کارآفرینی ما شرکت کنید.

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت لینک دانلود