معرفی بیش از 20 مهارت فروش در سال 2023

چگونه مهارت فروش کسب کنم؟

فروش مانند هر شغل و فعالیت دیگری، نیاز به یادگیری برخی مهارت ها دارد که بدون آن ها امکان رسیدن به موفقیت در آن حرفه وجود ندارد. اما متاسفانه بسیاری از افراد مانند این فکر نمی کنند و بدون یادگیری این مهارت ها و تصور ساده بودن این شغل، به سراغ آن می روند. طبیعتاً نتیجه هم پس از مدتی مشخص است! به همین دلیل، ما در این مطلب قصد داریم درباره این موضوع یعنی مهارت فروش و هرچیزی که باید در این زمینه بلد باشید بپردازیم و آن ها را به شما معرفی کنیم. پس حتماً تا پایان همراه ما باشید.

چگونه مهارت فروش کسب کنم؟

اگر شما هم جزء فروشندگان هستید، پس جالب است بدانید که فروشندگان از دو چیز انگیزه می‌گیرند: پول و موفقیت شغلی. فروشندگان خواهان درآمد هستند. آنها موفقیت خود را با درآمدی که در مقایسه با دیگران به‌دست می‌آورند، اندازه می‌گیرند.  اگر می‌خواهید در فروش مهارت پیدا کنید و فروش‌تان روز‌به‌روز بالا برود و پولدار شوید، یادتان باشد که روابط خیلی در فروش مهم‌اند.

چرا که فروش یعنی فروش رابطه. اما دلیلش چیه؟ خب اگر شما یک مشتری معمولی باشید و اشتباهات زیادی مرتکب شده‌اید، مثلا: چیزهای بدی خریداری کرده‌اید که کار نکرده و فهمیدید که مناسب نیستند، یا قادر نبودید که تعمیر یا سرویس‌دهی‌شان کنید. پس وقتی که سراغ یک مشتری می‌روید یا مشتری به سمت شما می‌آید، باید بدانید که مشتری‌ها شکاک هستند، و باید یک رابطه مبنی بر اعتماد ایجاد شود. و چیزی که امروزه فهمیدیم این است که آنان می‌توانند همان کالاهایی که شما می‌فروشید را از فروشگاه‌های دیگری بخرند ولی اون چیزی که باعث میشود از شما بخرند این است که شما را دوست دارند و به شما ایمان و اعتقاد دارند و حرفتان را باور می‌کنند.

 

 

چگونه مهارت فروش کسب کنم؟

مهمترین مهارت های فروش

حالا در این بخش ابتدا 13 مهارت مهم فروش را با یکدیگر بررسی می کنیم تا با آن ها آشنا شوید و بعد، به سراغ نکات بعدی می رویم:

1- فرهنگ فروش: همه ما انسان‌ها از فرهنگ فروش برخورداریم و هر روز خیلی چیزها رو میفروشیم. برای مثال: شما هر روز که از خواب بلند می‌شوید با سلام کردن به دیگران، آرزوی سلامتی را به دیگران می‌فروشید. پس در طول روز شما هم خیلی چیزها را می‌فروشید. اما اینبار یه جور دیگه بفروشید که به پول ختم شود.

2- فن بیان در فروش: فن بیان خیلی در فروش مهم، به کمک بیان عالی می‌توانید مشتری را به خرید ترغیب کنید و راندمان فروشتان را بالا ببرید.

3- صداقت: صداقت تنها چیزی است که باعث میشود شما نزد مشتریا‌نتان اعتبار کسب کنید. صداقت، نقش مهمی افزایش فروش دارد. وقتی مشتری در کلام شما صداقت را حس کند، بهتر اطمینان می‌کند و راحت‌تر از شما خرید خواهد کرد.

4- قانع کردن خود به عنوان مشتری: کیفیت محصولات و کالایی که عرضه می‌کنید در درجه‌ی اول باید به گونه‌ای باشد که خود را به عنوان مشتری مجاب به خرید و استفاده کنید. یعنی خود را جای مشتری بگذارید که آیا حاضر به خرید چنین محصولی هستید یا خیر؟ از طرفی وقتی شما کیفیت محصول خود را موقع استفاده درک کرده‌اید، راحت‌تر مشتری را مجاب به خرید خواهید کرد.

5- اطمینان دادن به مشتری و جلب رضایت مشتری: اگر موقع فروش به مشتری این اطمینان را بدهید که کالای شما با‌کیفیت است و فلان خصوصیات و مزایا را دارد. نه تنها از شما خرید خواهد کرد بلکه کالای شما را به دیگران معرفی می‌کند و مشتری‌های شما افزایش خواهند یافت.

6- تضمین فروش: هنگام فروش کالای خود چون از کیفیت کالای خود اطمینان دارید. پس با خیالی آسوده محصول خود را تضمین کنید. مثلا به مشتری بگویید: چنانچه طبق طریقه مصرف از کالا استفاده کردی و از کیفیت آن محصول راضی نبودی و …. می‌توانید محصول را برگردانید و کل هزینه به شما عودت داده می‌شود. و یا اگر مشتری تخفیف خواست به او بگویید: اگر تخفیف بدم الان خرید می‌کنید؟ اگر گفت آره پس چند درصد بهش تخفیف بدهید (تضمین فروش و تخفیف به ازای پرداخت در همان زمان).

 

Sales guarantee

7- هوشمند عمل کردن:  این مهارت زمینه‌ساز پول درآوردن و ثروتمند شدن است. که با یادگیری و بهبود امر فروش می‌توان به درآمد رسید، پس باید به گونه‌ای عمل کنید که تا تنور گرم نون و بچسبونید.

8- هدفتان فقط فروش نباشد: سعی کنید اول نیاز مشتری را بشناسید بعد متناسب با نیازش، به آنان محصولات خود را معرفی کنید.

9- مانند یک فروشنده‌ی عالی فکر کنید.

10- با تمام وجودتان به فروش محصولات‌تان باور داشته باشید:  فروشندگان بزرگ، به محصولات و کالاهایی که عرضه می‌کنند اعتقاد و کالا و خدمات خود را باور دارند و به مشتریان خود هم اعتقاد دارند و از همه مهمتر خودشان و توانمند‌یشان را باور می‌کنند. می‌دانند که در فروش می‌توانند به موفقیت برسند.

11- بهترین‌ها را بفروشید: خیلی مهم است که چه کالایی می‌فروشید و از چه میزان کیفیت، برخوردار است. به قول امام صادق (ع) که می‌فرماید: آنچه که برای خود می‌پسندید برای دیگران هم بپسندید و آنچه که برای خود نمی‌پسندید برای دیگران هم نپسندید. همیشه قبل از فروختن کالا، خود را جای مشتری بگذارید.

12- همیشه به بهترین شکل آماده پاسخگویی به سوالات مشتریان باشید. البته این وظیفه تیم پشتیبانی است که در مقاله وظایف پشتیبانی فروش به آن پرداخته ایم.

13- از تجربیات مشتریان قبلی درس بگیرید: یادتان باشد حتی اگر کالایی به مشتریان خود نفروشید، می‌توانید از آنها تجربه‌ها کسب کنید. تجربه‌ها را برای مشتریان بعدی و فروش هر‌چه بهتر و بیشتر استفاده کنید و کالای خود را بفروشید. پس در برخورد با هر مشتری یا پول بدست می‌آورید یا تجربه.

همچنین بخوانید:  مدیریت تقاضا در بازاریابی چیست؟

ویدئوی زیر نیز می تواند کامل کننده توضیحاتی که دادیم باشد:

 

بهترین روش یادگیری مهارت های فروش و بازاریابی

به گفته لیندا ریچاردسون، بنیان‌گذار شرکت بزرگ فروش ریچاردسون، بهترین روش برای یادگیری مهم‌ترین مهارت فروش، درک این موضوع است که فروشندگان چگونه بهترین معامله و قرارداد‌ها را می‌بندند. در اینجا یک فرایند چهار مرحله‌ای است که هر کسی می‌تواند آن‌ها را دنبال کند:

1.   همانند یک معامله‌گر فکر کنید.

طبق گفته ریچاردسون، “بستر‌های بزرگ” فروش جهان سه ویژگی دارند:

 • آن‌ها سریع هستند. زمانی که معامله‌گر‌ها یک بسته فروشی داغ دریافت می‌کنند، به سرعت روی آن متمرکز می‌شوند، اگر آن‌ها احساس کنند که زمان مناسبی برای بستن معامله است، در همان لحظه و همان جا معامله را انجام می‌دهند.
 • آن‌ها مقاومت بالایی دارند. معامله‌گر‌ها به خوبی می‌دانند که نیاز‌های مشتریان را با همکاری با آن‌ها به دست می‌آورند، در نتیجه همکاری با آن‌ها را ادامه می‌دهند تا زمانی که مشتری هم آن نیازها را در خود احساس کند.
 • آن‌ها به شدت متمرکز هستند. از مهم‌ترین مهارت فروش اعتماد به نفس به توانایی‌های فردی است. معامله‌گر‌ها همواره در حال بهبود مهارت‌های خود در گفت‌و‌گو و پرسش و پاسخ هستند و علاوه بر این بر روی کار‌های ذهنی و روانی نیز در تلاش هستند. این فعالیت‌ها باعث افزایش اعتماد به نفس در مهارت‌های فردی خودشان می‌شود.

اگر می‌خواهید در انجام معامله موفق  باشید، نباید هرگز فرصت پرورش دادن این سه ویژگی شخصیتی را در خود از دست بدهید، پس کسب این نوع ویژگی‌ها اولین قدم در مهم‌ترین مهارت فروش به حساب می‌آید.

 

 

Think like a trader.

2.    برای هر ملاقات باید یک هدف مشخص تعیین کنید.

همه معامله‌گر‌‌ها باید با یک هدف خاص و معین برای هربار ملاقات با مشتری آماده شوند، که این اهداف باید به صورت خاص، قابل اندازه گیری و کاملا تهاجمی باشند. برای مثال:

 • امروز، من یک لیست از تصمیم گیرندگان کلیدی را دریافت خواهم کرد.
 • امروز من یک کپی از پیشنهاد رقیب را دریافت خواهم کرد.
 • امروز، شرح کاری از مشکل مشتری را بدست خواهم آورد.
 • امروز، من اولین دسترسی به لیست  تماس با مشتری را دریافت می‌کنم.
 • امروز، من اطلاعات کسب‌و‌کار مشتری را درخواست خواهم کرد.

در مهم‌ترین مهارت فروش هیچگاه معامله‌گر‌ها از اهداف مبهم استفاده نمی‌کنند؛ اهدافی مانند “نزدیک شدن به مشتری” یا یادگیری درباره نیازهای مشتری. در حقیقت ابهامات دشمن موفقیت به حساب می‌آیند. در روند مهم‌ترین مهارت فروش، اهداف خاص به تصوارت معامله‌گر در روند فروش کمک می‌کند، به این صورت که مجموعه‌ای از فروش‌های کوچک‌تر منجر به نزدیک شدن به هدف نهایی و فروش بزرگ‌تر می‌شود.

 

You should set a specific goal for each meeting.

3.    بررسی کنید که آیا مشتری آماده است.

معامله‌گر‌ها به دنبال بازخورد مشتریان آینده‌نگر هستند. آن‌ها با توجه به این موضوع، زمان بستن معامله را تعیین می کنند، که آیا الان زمان خوبی برای انجام معامله هست یا خیر؟ این امر به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با استفاده از گسترش مکالمه طبیعی با مشتریان به آنان نزدیک‌تر شوند. در طی ملاقات با مشتریان گاهی معامله‌گر‌ها سوالاتی از آنان می‌پرسند که وضعیت ذهن مشتریان نسبت به میزان فروش را بررسی می‌کنند که این کار یکی از مهمترین تکنیک های فروش به شمار می رود. برای مثال:

 • این صدا چگونه است؟
 • این کار چگونه انجام می شود؟
 • شما در این مورد چه فکر می کنید؟

برای کسب مهم‌ترین مهارت فروش، این قبیل سوالات به شما کمک می‌کند تا چراغ های سبزی که باعث افزایش اعتماد به نفس‌تان می‌شود را ببینید، و برای گام یا کسب‌و‌کار بعدی‌تان آمادگی لازم را داشته باشید که کار درستی را انجام دهید.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که سوالات بالا که ذکر کردیم، از سری سوالات باز هستند، اما اگر سوالاتی مانند بله یا خیر بپرسید، مثل “آیا این برای شما مفید است؟” یا “آیا موافق هستید؟”، تنها این اجازه را به آنان می‌دهد که بدون دادن اطلاعات مفیدی به شما نزدیک شوند. پس برای نزدیک شدن به مشتریان تا جاییکه می‌توانید از سوالات باز استفاده کنید تا اطلاعات مفیدی هم از آنان دریافت کرده باشید.

 

Check if the client is ready.

4.    با اعتماد به نفس نزدیک شوید.

تا اینجای کار سه گام از مهم‌ترین مهارت فروش را گفتیم. اگر سه قانون بالا را به درستی دنبال کنید و در فروش خود از آن‌ها استفاده کنید، شانس خوبی پیدا کرده‌اید تا مشتریان بالقوه‌تان را به بالفعل تبدیل کنید و آن‌ها چیزی شبیه این به شما بگویند: “خب از کی شروع کنیم؟”

اما اگر این اتفاق نیفتاد چکار باید کنید؟ تنها کافیست نکته‌های زیر را دنبال کنید:

 • خلاصه کردن: یک خلاصه‌ی کوتاه و قدرتمند درست کنید. در این خلاصه باید از مزایا و ویژگی‌های پیشنهاد‌تان صحبت کنید و تکرار کنید که این پیشنهاد بسیار برای آینده مناسب و مفید خواهد بود.
 • بررسی نهایی را انجام دهید: برای مثال: «به اندازه کافی نتیجه گرفته‌ایم که راه حل ما به شما کمک زیادی خواهد کرد، و همچنین پولتان را صرفه جویی می‌کنید؛ اما چگونه هدفتان برآورده می‌شود؟» بررسی نهایی به مشتری این امکان را می‌دهد تا هر گونه اهداف نهایی که ممکن است با نزدیک شدن تداخل داشته باشد، برآورده کند.
 • برای کسب‌و‌کار درخواست کنید: اگر بررسی نهایی یک چراغ سبزبه شما نشان داد، به صورت مستقیم، با اعتماد به نفس و واضح درخواست همکاری و تجارت کنید. برای مثال: «آیا ما را به سمت جلو می‌برید؟»
همچنین بخوانید:  بازاریابی ترغیبی چیست؟

اگر می‌خواهید یک تجارت و فروش خوبی داشته باشید، بهتر است چهار گام اصلی که در بالا ذکر کرده‌ایم را به دقت مطالعه کنید و به درستی آنان را به مرحله اجرا در بیاورید. این مراحل بسیار ساده هستند و هر کسی می‌تواند آن را به خوبی انجام دهد.

 

بهترین روش یادگیری مهارت های فروش و بازاریابی

چگونه مهارت‌های فروش خود را افزایش دهیم؟

مهارت فروش یکی از مهمترین مهارت‌هایی است که در هر حوزه‌ای از کار و تجارت مورد نیاز است. برای کسب مهارت در فروش، می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

1- آموزش و یادگیری: آموزش و یادگیری به شما کمک می‌کند تا با نکات و روش‌هایی که در فروش موثر هستند، آشنا شوید و مهارت‌های خود را بهبود ببخشید. در دوره‌های آموزشی، کتاب‌ها، وبینارها، پادکست‌ها و منابع آموزشی دیگر، می‌توانید با مفاهیم اساسی فروش، تکنیک‌های مذاکره، روش‌های پشتیبانی مشتریان، و ابزارهای فروش آشنا شوید. با این کار می‌توانید به سرعت به مهارت‌های فروش مسلط شوید و به بهترین شکل ممکن خدمات خود را به مشتریان ارائه دهید.

2- تجربه: تجربه کسب و کار در زمینه فروش به شما کمک می‌کند تا با روش‌های موثر در فروش آشنا شوید، نیازهای مشتریان را درک کنید و به روشی که مشتریان با آن ارتباط برقرار می‌کنند، پاسخ دهید. با تجربه کار در زمینه فروش، می‌توانید با مشکلاتی مانند رفض مشتریان، مذاکرات پیچیده، و حل مشکلات مشتریان، آشنا شوید و راه‌حل‌های موثری برای آن‌ها ایجاد کنید. تجربه همچنین به شما کمک می‌کند تا با خطاهایی که در گذشته مرتکب شده‌اید، آشنا شوید و از آن‌ها بیاموزید.

 

تجربه

3- تمرین: تمرین در فروش باعث بهبود مهارت‌های شما در این زمینه می‌شود. با تمرین در مذاکره، تمرین در بیان ارزش‌های محصول و خدمات، و تمرین در ارتباط با مشتریان، می‌توانید با نکاتی مانند تحلیل نیازهای مشتری، پاسخ به اعتراضات مشتری، و پشتیبانی از مشتریان، آشنا شوید و به روش‌های بهتری در فروش دست یابید. با تمرین مکرر، می‌توانید به بهترین شکل ممکن خدمات خود را به مشتریان ارائه دهید و به بهبود فرایند فروش خود برسید.

4- بازخورد: بازخورد از مشتریان و همکاران خود، به شما کمک می‌کند تا به نقاط ضعف خود در فروش پی ببرید و راه‌های بهبود فرایند فروش را پیدا کنید. بازخورد می‌تواند از طریق بررسی نظرسنجی‌ها، مراجعه به مشتریان، و تعامل با همکاران و مدیران ارائه شود. با استفاده از بازخورد، می‌توانید به بهترین شکل ممکن خدمات خود را به مشتریان ارائه دهید و به بهبود مهارت‌های فروش خود برسید.

5- حفظ ارتباط با مشتریان: حفظ ارتباط با مشتریان مهمترین عامل در فروش موفق است. با حفظ ارتباط با مشتریان، می‌توانید با آن‌ها به عنوان یک شریک کاری برای رسیدن به هدف مشترک خود، ارتباط برقرار کنید. با ارائه خدمات پس از فروش، پاسخگویی به سوالات و نیازهای مشتریان و استفاده درست از جملات ارتباط با مشتری، ارائه ارزش برای آن‌ها، می‌توانید به حفظ رابطه خود با مشتریان بپردازید و به بهبود فرایند فروش خود برسید.

 

Maintain communication with customers

6- تحقیق و بررسی بازار: تحقیق و بررسی بازار به شما کمک می‌کند تا با نیازهای مشتریان و رقبای خود آشنا شوید. با تحقیق و بررسی بازار، می‌توانید بازار هدف خود را شناسایی کنید و به روشی که مشتریان با آن ارتباط برقرار می‌کنند، پاسخ دهید. با بررسی رقبای خود، می‌توانید از روش‌های موثر در فروش آن‌ها استفاده کنید و به بهترین شکل ممکن با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.چطور با تحلیل رقبا درآمد خود را دو برابر کنیم؟ صوت زیر این کار را به شما آموزش داده است.

7- انعطاف‌پذیری: انعطاف‌پذیری به شما کمک می‌کند تا به نیازهای مشتریان خود پاسخ دهید و به تغییرات در بازار پاسخ دهید. با انعطاف‌پذیری، می‌توانید به بهترین شکل ممکن به نیازهای مشتریان خود پاسخ دهید و به بهبود فرایند فروش خود برسید.

8- هدف‌گذاری: هدف‌گذاری به شما کمک می‌کند تا به هدف‌های واقعی و قابل‌تعقیب دست یابید. با تعیین هدف‌های محرک و بازتاب‌دهنده، می‌توانید برای رسیدن به هدف‌های خود، برنامه‌ریزی موثری انجام دهید و به بهبود فرایند فروش خود برسید.

9- تعامل با همکاران و مربیان: تعامل با همکاران و مربیان به شما کمک می‌کند تا از دانش و تجربه آن‌ها استفاده کنید و با استفاده از نکات و روش‌هایی که آن‌ها به شما آموزش می‌دهند، مهارت‌های خود را بهبود ببخشید. با تعامل با همکاران، می‌توانید از تجربیات آن‌ها در فروش استفاده کنید و به بهترین شکل ممکن با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. همچنین، با داشتن یک مربی در زمینه فروش، می‌توانید با ارائه بازخورد و راهنمایی، به بهبود مهارت‌های خود در این زمینه بپردازید و به بهترین شکل ممکن خدمات خود را به مشتریان ارائه دهید.

10- استفاده از فناوری: استفاده از فناوری می‌تواند به بهبود فرایند فروش شما کمک کند. با استفاده از نرم‌افزارهای CRM (مدیریت رابطه با مشتری)، می‌توانید اطلاعات مشتریان خود را جمع‌آوری کرده و استفاده بهتری از آن‌ها داشته باشید. همچنین، با استفاده از پلتفرم‌های فروش آنلاین، می‌توانید به بهترین شکل ممکن به مشتریان خود خدمات ارائه دهید و به روش‌های جدید در فروش دسترسی پیدا کنید.

11- ارزیابی و بهبود: ارزیابی و بهبود مداوم فرایند فروش شما می‌تواند به بهبود کیفیت خدمات شما و افزایش فروش کمک کند. با ارزیابی فرایند فروش، می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و به بهبود مهارت‌های خود بپردازید. همچنین، با استفاده از بازخورد مشتریان و همکاران، می‌توانید به بهترین شکل ممکن خدمات خود را به مشتریان ارائه دهید و به بهبود فرایند فروش خود برسید.

همچنین بخوانید:  چگونه کارشناس فروش شویم؟

 

How to evaluate and improve team performance?

12- پایداری: پایداری در فروش به شما کمک می‌کند تا با داشتن روابط مستدام با مشتریان، به بهبود فرایند فروش خود بپردازید. با ارائه خدمات پس از فروش، حفظ ارتباط با مشتریان، و ارائه ارزش برای آن‌ها، می‌توانید به بهترین شکل ممکن خدمات خود را به مشتریان ارائه دهید و رابطه خود با آن‌ها را پایدار کنید. همچنین، با داشتن یک محصول و خدمات با کیفیت، می‌توانید به بهبود فرایند فروش خود بپردازید و به بهترین شکل ممکن مشتریان جدید جذب کنید.

13- مدیریت زمان: مدیریت زمان در فروش بسیار مهم است. با برنامه‌ریزی مناسب، می‌توانید به بهترین شکل ممکن فرایند فروش خود را انجام دهید و به بهترین شکل ممکن با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. همچنین، با استفاده از ابزار و تکنیک‌های مدیریت زمان، می‌توانید به بهترین شکل ممکن فرایند فروش خود را بهینه کنید و به بهبود کیفیت خدمات خود بپردازید.

14- توانایی ارتباطی: توانایی ارتباطی با مشتریان و همکاران بسیار مهم است. با داشتن توانایی ارتباطی قوی، می‌توانید به بهترین شکل ممکن با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و به نیازهای آن‌ها پاسخ دهید. همچنین، با داشتن توانایی ارتباطی قوی با همکاران، می‌توانید با آن‌ها هماهنگی داشته و به بهترین شکل ممکن فرایند فروش خود را انجام دهید. پیشنهاد می کنم در این زمینه حتماً مقاله چطور با مشتری ارتباط برقرار کنیم را نیز مطالعه کنید.

 

توانایی ارتباطی

15- روحیه کار تیمی: روحیه کار تیمی در فروش بسیار مهم است. با داشتن روحیه کار تیمی موفق و قوی، می‌توانید با همکاران خود هماهنگی داشته و به بهترین شکل ممکن فرایند فروش خود را انجام دهید. همچنین، با داشتن روحیه کار تیمی، می‌توانید با همکاران خود به بهبود کیفیت خدمات خود بپردازید و به بهترین شکل ممکن با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

در کل، برای بهبود فرایند فروش خود، باید به تمامی عواملی که در این فرایند تأثیرگذار هستند، توجه کنید و با استفاده از روش‌ها و نکاتی که بیان شد، به بهبود مهارت‌های خود در فروش بپردازید.

موارد بیان شده خیلی در فروش موثرند. رعایت کردن آنها باعث ارتقاء فروش و کسب‌و‌کار شما می‌شوند و مشتریان زیادی را به سمت شما فرا می‌خواند. ولی عدم رعایت آنها باعث راکد شدن کار شما و فروش کم می‌شود. مهم نیست کالای‌تان چه چیزی باشد یا بازاریابی هوشمندی دارید یا خیر، حتی دانش و شخصیت شما نیز اهمیت چندانی ندارد، چیزی که اهمیت دارد بستن معامله است. اگر نتوانید معامله‌ای کنید و قراردادی ببندید، شرکت شما تنها وقت و انرژی اش را هدر می‌دهد.

 

چگونه مهارت‌های فروش خود را افزایش دهیم؟

7 مهارت فروشندگی و جذب مشتری اشتباه!

برخی فروشندگان، گاهی اوقات کارهایی را با مهارت انجام می دهند که دقیقاً مانع از فروش می شود! چه کارهایی؟ در ادامه با هم مرور می کنیم:

1- بی‌اعتمادی کردن مشتری

بدون جلب اعتماد مشتری فروش یک محصول هزار تومانی هم دشوار  است. اما با کسب اعتماد راحت می‌توانید محصولات خود را بفروشید حتی اگر محصولات شما قیمتی میلیونی داشته باشد. افرادی که مهارت فروش ندارند و یا از اعتماد به‌نفس برخوردار نیستند و یا نسبت به محصولاتی که می‌فروشند بی‌اعتمادند؛ یا ترس از شنیدن جواب منفی، ترس از شکست، عدم تمایل به قطع ارتباط با مشتری و عدم اطلاع از زمان و چگونگی خاتمه آن را دارند، نمی‌توانند در فروش به موفقیت برسند.

2- استفاده از عکس‌های نامناسب برای تبلیغ محصولات خود عکس محصول باید مناسب با پس زمینه سفید باشه. به گونه‌ای باشد که خودش، خودش را تبلیغ کند.

3- نداشتن یک پیشنهاد ویژه و تبلیغ کالا به صورت یکنواخت یا تکراری

4- معرفی بد‌محصولات

5- مبهم و سخت بودن خرید

6- استفاده نا به جا از طنز: متاسفانه بسیاری از فروشندگان بدون این که مخاطب خود را به درستی بشناسند، هنگام صحبت با آن ها شوخی های نا به جا می کنند. برای رفع این مشکل و به دست اوردن توانایی استفاده درست از طنز، تکنیک های مهمی وجود دارد که می توانید با مطالعه مقاله چگونه از حس شوخ طبعی در ارتباط با مشتری استفاده کنیم با آن ها به خوبی آشنا شوید.

6- عدم پیگیری مشتری: توضیحات این بخش را می توانید در ویدئوی زیر مشاهده کنید.

 

همچنین با تعداد بیشتری از این اشتباهات می توانید در مقاله اشتباهات فروش آشنا شوید.

سخن پایانی

مهارت فروش، یکی از مهارت‌های اساسی برای کسب موفقیت در کسب و کارهاست. برای کسب مهارت در فروش، باید مشتریان خود را خوب شناخته، به آنها گوش داده، در کلاس‌های آموزشی مرتبط با فروش شرکت کرده، از تجربیات دیگران الهام بگیرید و به صورت مداوم تمرین کنید. با کسب مهارت فروش، می‌تتوانید به بهبود فروش خود، رشد کسب و کار خود و افزایش رضایت مشتریان دست یابید. به یاد داشته باشید که مهارت فروش یک فرآیند پویاست که نیازمند تمرین و بهبود مداوم است.

سوالات متداول

چگونه می‌توانم مهارت فروش خود را بهبود بخشم؟

برای بهبود مهارت فروش خود، می‌توانید با شناخت بهتر مشتریان خود، استفاده از تکنیک‌های مذاکره، ارتباط برقراری با مشتریان بهتر، تمرین و تجربه گرفتن از فروشندگان موفق و شرکت در دوره‌های آموزشی مرتبط با فروش، مهارت فروش خود را بهبود بخشید.

چه خصوصیاتی برای داشتن موفقیت در فروش ضروری است؟

برای داشتن موفقیت در فروش، باید دارای خصوصیاتی همچون اعتماد به نفس، توانایی ارتباط برقراری با مشتریان، تحلیلگری و شناخت بهتر مشتریان، توانایی مذاکره، هماهنگی و تعامل با تیم و تمرکز بر رضایت مشتریان باشید.

حالا که تااینجای مقاله را مطالعه کردید پیشنهاد میکنیم صوت و ویدئوی زیر را که به نوعی تکمیل کننده پست هستند نیز مشاهده و گوش کنید تا اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید
دوست داری بدونی چطور فروش بیزنیست رو حداقل سه برابر کنی؟!

تیم دکتر کاویانی در یک جلسه مشاوره دو ساعته، فرمول چند برابر کردن فروش با الگوی «هک فروش» رو بهتون آموزش میدن. مهمترین راز بیزینس های پرفروش داشتن ذهنیت هک فروش است.

دوره های دکتر کاویانی
دوره مستر کلاس راکت
دوره علمی مدار ثروت
دوره هک فروش
دوره کسب و کار اینستاگرامی
دوره جامع جهش ثروت

اینستاگرام خودساخته

روزمرگی های دکتر کاویانی

تلگرام خودساخته

مطالب انگیزشی روزانه

اگه لذت بردی برای دوستات از طریق این دکمه ها بفرست.

همیشه پیگیر آموزش باش

دوره های رایگان

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

یک پاسخ

 1. سلام. به نظرم واقعا مهارت فروش توی فروش چیزهای مختلف فرق میکنه و نمیشه یه شیوه مشابه رو توی همه شون به کار گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت لینک دانلود